WordPress i trendy w projektowaniu stron internetowych 2016

Projektowanie stron internetowych stale ewoluuje, a dotyczy to zwłaszcza WordPress. WordPress w naturalny sposób stał się źródłem trendów w projektowaniu stron internetowych, ponieważ coraz więcej stron korzysta z popularnego i łatwego w użyciu frameworka.


W tym poście zajmiemy się tym, co naszym zdaniem będzie (nadal) największym trendem WordPress i projektowania stron internetowych w 2016 roku. Prawdopodobnie widziałeś wiele z nich wcześniej, ale bez zbędnych ceregieli, zagłębmy się!

Wygląd materiału

Wygląd materiału

Na pewno słyszałeś już o Material Design. Google to wprowadziło znormalizowany projekt ostatnio i zdecydowanie jest to trend, na który warto zwrócić uwagę w miarę upływu roku. Do czego dokładnie należy Wygląd materiału? Jest to własny zestaw zalecanych przez Google kolorów, ikon, typografii, interfejsu użytkownika, układów, nawigacji, siatek, list, suwaków, przycisków, menu, kart, podpowiedzi, ładowanie obrazu, przewijanie, gesty i wiele więcej.

(Prawie) Płaska konstrukcja i układ siatki

Dwa największe dania z Material Design to kontynuacja płaskich projektów internetowych z dodatkowym akcentem cieni w celu stworzenia wymiaru oraz łatwym do odczytania układem siatki. Projektowanie materiałów naprawdę skupia się na czytelności dla odwiedzających, a świetny przykład można znaleźć na blogu poświęconym projektowaniu rzadkich materiałów.

Rzadki materiał WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Ten motyw wykorzystuje wiele nie wszystkich rekomendacji od Google. Standardowe domyślne kolory, proste cienie, piękne małe guziki, opisowe obrazy i wiele innych. Wystarczy spojrzeć na siebie – na pewno się zakochasz.

Obrazy, które mają wpływ

Fotografia i zdjęcia

Kolejnym dużym trendem, który jest niejako przeniesieniem z 2015 roku, są duże zdjęcia. Duży w sensie wpływu i rzeczywistej wielkości. Obrazy bohaterów na pewno nadal są czymś, a znajdziesz je na prawie każdej agencji freelancerzy lub projektantów stron internetowych. Paralaksa jest wszędzie. Przy tak wielu nowych i fantastycznych źródłach bezpłatnych zdjęć (np Pixabay i Unsplash) nie ma wątpliwości, dlaczego tak wiele osób przyłączyło się do tego trendu.

Obrazy> Tekst

Obrazy są ważne. W wielu sytuacjach obraz nie jest wart tylko tysiąca słów, przez co słowa są całkowicie niepotrzebne. A dla wielu firm zdjęcia stanowią kluczową część ich obecności w Internecie. Na przykład restauracje prawie zawsze polegały głównie na fotografii, a dzięki trendowi imponujących zdjęć sprawiły, że witryny dla smakoszy są większe, lepsze i smaczniejsze. Spójrz tylko na Plate.

Motyw WordPress dla restauracji Plate

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Ten kochany motyw WordPress w restauracji wykorzystuje duże, odważne obrazy, które idealnie nadają się na zaspokojenie potrzeb klientów i przygotowanie ich do rezerwacji. Ponadto motyw jest w pełni responsywny, więc wszystkie dodane przez Ciebie piękne zdjęcia będą wyglądać świetnie na każdym urządzeniu.

Filmy zamiast długich postów

Dodawanie wideo do WordPress

Jedyną lepszą rzeczą niż efektowny obraz jest wideo i są one wszędzie. Filmy to świetny sposób pokazać twój produkt w akcji, do przedstawiać twój zespół, aby lepiej wyjaśnić swoje usługi lub po prostu powiedzieć to, co chcesz powiedzieć na swoim blogu. Plus jest nowa fala vlogowanie tematy, które spadają na wiele rynków.

Film Moview Motyw WOrdPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Jednym z takich tematów jest Moview, który ułatwia dzielenie się opiniami, samouczkami i nie tylko z czytelnikami. Oprócz natywnych funkcji WordPress oembed ten motyw zawiera dodatkowe opcje oceny, niestandardowe układy stron, obsługę bbPress i BuddyPress i wiele więcej.

Powstanie strony docelowej

Innym trendem, który zaobserwowaliśmy, są strony docelowe. Po co budować ogromną witrynę z labiryntem stron, kiedy można ją łatwo utworzyć jedna niesamowita strona dostać wyższe konwersje? Chociaż nie są one idealne dla wszystkich, strony z pojedynczymi stronami są dostosowane do freelancerów, agencji i oczywiście pojedynczych produktów lub usług.

Dodaj przewijanie lokalne, aby zapewnić bezproblemową obsługę

Oprócz posiadania pojedynczej strony jako całej witryny, dodawanie lokalnego przewijania jest kluczem, dzięki czemu czytelnicy mogą łatwo nawigować do różnych sekcji bez konieczności przewijania na zawsze. Na szczęście wiele motywów obejmuje obsługę lokalnego przewijania (i inne funkcje strony docelowej), jedną z najlepszych jest Total.

Łączna liczba stron docelowych

Informacje i pobieranieZobacz demo

Bez względu na typ strony docelowej, którą chcesz utworzyć, Total może to obsłużyć. Motyw nie zawiera wielu pojedynczych (i wielu) stron demonstracyjnych, których można użyć, aby uzyskać przewagę, a także pełną obsługę lokalnego przewijania, ale jest tak wiele elementów do tworzenia stron i opcji dostosowywania motywu, że można dosłownie stworzyć dowolny układ, który chcesz . Dodaj objaśnienia, przyciski, animowane treści i wiele więcej dzięki temu elastycznemu i wydajnemu motywowi WordPress.

Projektanci jako programiści

Projektowanie stron internetowych i tworzenie stron internetowych zawsze były ze sobą powiązane i chociaż wcześniej możesz zatrudnić cały zespół ludzi, aby zbudować nową witrynę internetową dla swojej firmy, stała się nową normą dla projektantów i programistów. Częściowo jest to spowodowane bogactwem bezpłatnych informacji w sieci, które pozwoliły stać się coraz większej liczbie osób twórcy samouków i dla innych, aby znaleźć niesamowite kreatywne wspólne inspiracje na stronach takich jak Dryblować i Behance.

Ale oprócz wszystkich darmowych treści w Internecie, wzrost liczby kreatorów stron premium naprawdę sprawiło, że prace rozwojowe i projektowe płynnie się ze sobą łączyły Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z WordPressa (i załóżmy, że masz, odkąd jesteś na WPExplorer), prawdopodobnie spotkałeś się z kilkoma programami do tworzenia stron w ostatnich miesiącach.

css-hero

CSS Hero to fantastyczna wtyczka, która pozwala użytkownikom dosłownie wskazywać, klikać i edytować dowolny motyw. Otwiera to ogromne drzwi dla projektantów z ograniczoną wiedzą na temat CSS. Aby wprowadzić zmiany w wyglądzie motywu w CSS Hero, wystarczy kliknąć element, a następnie użyć edytora, aby zmienić kolory za pomocą próbnika kolorów, wybrać nowe czcionki z menu rozwijanego, edytować rozmiary za pomocą paska przełączania i więcej.

visual-composer-page-builder

Innym narzędziem do tworzenia stron, o którym słyszałeś wcześniej, jest popularny i potężny Visual Composer. Dzięki temu możesz projektować i rozwijać się bez żadnego doświadczenia (chociaż jeśli jesteś weteranem, jeśli chodzi o którąkolwiek z tych wtyczek, z pewnością ułatwi ci życie). Po prostu zainstaluj i użyj dołączonych elementów strony oraz opcji stylizacji, aby stworzyć stronę internetową, która jest w 100% wyjątkowa.

Wyróżnienia Design Fads

Jest tak wiele trendów, że naprawdę trudno jest nadążać za nimi wszystkimi. Oto jednak jeszcze kilka rzeczy do obejrzenia podczas przeglądania sieci w tym roku.

Hamburger i ukryte menu

Motyw WordPress z portfolio Nobla

Uproszczone menu nie są już tylko na urządzenia mobilne. Wiele witryn decyduje się na klasycznego hamburgera na komputery stacjonarne, a także na czystszą, minimalną estetykę. Jest to świetne, jeśli Twoja witryna ma tylko kilka stron, a główny nacisk kładziony jest na stronę główną, podobnie jak w przypadku motywu Noble (który używał zarówno hamburgera, jak i ukrytego menu paska bocznego).

Karty zamiast płytek

Motyw WordPress magazynu Sowe

Siatka i układ murów są popularne od dłuższego czasu, ale gdy połączysz mur z wyróżnionych zdjęć postów z tekstem na wierzchu, otrzymasz zupełnie nowy projekt „kart”. Podobnie do tego, co widać powyżej w wersji demonstracyjnej motywu Sowe, układ karty ułatwia czytelnikom sprawdzenie, o co chodzi w Twojej najnowszej zawartości.

Odważna typografia

Motyw Candid WordPress

Odważna stylistyka, podobnie jak odważne obrazy, jest odważną typografią. Nie można pominąć czcionek o dużych rozmiarach, a odważniejszy tekst ułatwia wszystkim czytelnikom, wiesz, czytać Twój post. Świetnym przykładem jest motyw Candid firmy Array. Duży, pogrubiony tekst poprawia czytelność motywu, ale nie przytłacza odbiorców dzięki minimalnemu projektowi.

Dziwaczne funkcje

Coraz więcej programistów dobrze się bawi podczas tworzenia swoich motywów i wtyczek, dodając specjalne funkcje, których nie znajdziesz w każdym innym produkcie na rynku. Obejmuje to jedyne w swoim rodzaju animacje, zabawne układy i przemyślane ruchy kursorem.

Status Motyw WordPress

Status ma kilka unikalnych i zabawnych funkcji. Przede wszystkim jest super fajne tęczowe menu. Aby to zobaczyć, musisz odwiedzić wersję demonstracyjną, a następnie użyć kursora, aby przewijać elementy menu nawigacyjnego – pełna tęcza. Innym ciekawym pomysłem jest losowy link do posta w barze z bułką tartą. W ten sposób czytelnicy mogą losowo pobierać wpisy z Twojej witryny, dodając nowe treści do przeczytania, a także więcej wyświetleń starych postów.

I wiele więcej

Tak jak powiedzieliśmy – jest tyle trendów, że nie możemy sami nadążyć. Powiedz nam więc – jakie trendy widziałeś w sieci? Jakie nowe elementy projektu są według Ciebie kolejną wielką rzeczą? Powiadom nas!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me