Wersja WordPress 4.9: nowe funkcje

Jest połowa listopada i zbliżamy się do jednego z największych tygodni sprzedaży Cyber ​​w historii WordPress (wyprzedaże w Czarny piątek i Cyberponiedziałek już się rozpoczynają). I jakby to nie wystarczyło, aby się ekscytować, WordPress właśnie spadł o 4,9 i nie mogliśmy się doczekać, aby pokazać, jak to było, gdy zaktualizowaliśmy. Więc bez zbędnych ceregieli poznaj WordPress 4.9, bardziej pieszczotliwie nazywany „Tipton”.


Szkice i harmonogramy dostosowywania

Szkicowanie i harmonogramowanie WordPress 4.9

Jedną z funkcji, z których jesteśmy podekscytowani, są nowe opcje wersji roboczych i harmonogramów dostosowywania. Teraz, gdy używasz dostosowywania na żywo, możesz zapisać zmiany jako wersja robocza, co jest niezwykle przydatne podczas pracy nad przeprojektowaniem strony internetowej. W ten sposób możesz przetestować różne kolory, czcionki, układy lub dowolne inne ustawienia dostosowywania zawarte w Twoim motywie bezpośrednio w witrynie na żywo, bez konieczności natychmiastowego zatwierdzania zmiany. Po prostu zapisz i wróć, aby przejrzeć swój projekt później. Nie martw się, jeśli zapomnisz zapisać – WordPress automatycznie zapisuje wersje robocze, więc jeśli przypadkowo zamkniesz okno, powinieneś być w stanie

Opcja równie przydatna jak wersje robocze harmonogram zmiana projektu. To świetny sposób na zaplanowanie i dodanie do witryny zasobów promocyjnych, banerów sprzedażowych lub sezonowych reklam. Po prostu dokonaj edycji, a następnie zaplanuj dzień i godzinę uruchomienia nowego projektu.

Ulepszenia współpracy dostosowywania

Dobra wiadomość dla zespołów projektowych, WordPress 4.9 dodaje również nowe funkcje, które jeszcze bardziej ułatwiają współpracę. Pierwszy to blokowanie dostosowywania podczas wprowadzania zmian. W ten sposób inny członek zespołu nie będzie mógł ingerować w proces twórczy.

Drugi jest łatwy do udostępnienia link podglądu dostosowywania opcja podczas zapisywania wersji roboczej. Wystarczy skopiować i wkleić link do e-maila Slack zespołu lub grupy, aby uzyskać dane wejściowe.

Motywy za pomocą Personalizatora

Kolejną funkcją, którą chcieliśmy dotknąć, był fakt, że możesz teraz wyświetlić podgląd i zainstalować ponad 2600 bezpłatnych motywów z repozytorium WordPress.org bezpośrednio z poziomu narzędzia do dostosowywania. Jest to świetna funkcja, szczególnie przy pierwszej konfiguracji witryny lub bloga za pomocą WordPress.

Nowe i zaktualizowane widżety

Widżet galerii WordPress 4.9

Ta aktualizacja WordPress dodaje nowy widget galerii możesz używać w paskach bocznych, stopkach i innych obszarach gotowych dla widgetów. Jest to świetny sposób na zaprezentowanie zdjęć projektowych, zdjęć personelu lub cokolwiek innego.

Ustawienia widżetów galerii WordPress 4.9

Widżet działa tak jak zwykłe galerie WordPress. Po prostu kliknij, aby wybrać obrazy, które chcesz dodać, a także ustaw opcje łączenia, kolumn, porządku i rozmiaru. Pamiętaj, aby zapisać po wstawieniu galerii, aby zobaczyć ją na żywo w swojej witrynie.

Widżet tekstowy WordPress 4.9

Wszystkie inne znaczące zmiany zostały wprowadzone do ulepszyć widżet Tekst, który obsługuje teraz oEmbed media i analizuje skróty. Co to dla ciebie znaczy? Możesz szybko dodawać filmy z YouTube, podcasty SoundCloud, ankiety Polldaddy, posty Tumblr, muzykę Spotify lub inne obsługiwane WordPress oEmbed multimediów do obszaru widżetu, wklejając link w widżecie tekstowym (możesz użyć tej przydatnej opcji wstawiania multimediów, jeśli chcesz). Lub jeśli Twój motyw (lub dowolne wtyczki) zawierają skróty, powinieneś być w stanie z powodzeniem używać ich w widżetach.

Ulepszenia przy zmianie motywów

Czy kiedykolwiek straciłeś widżety lub miałeś nieprzypisane menu z lokalizacji po zmianie motywów? To był powszechny problem, z jakim spotykali się użytkownicy podczas aktualizacji projektu swojej witryny, ale WordPress 4.9 to już przeszłość!

WordPress dołoży teraz wszelkich starań, aby zachować lokalizacje menu i obszary widżetów na podstawie podobnych identyfikatorów i nazw. Idealnie więc pozycje menu „Góra” i „Menu główne” pozostaną po zmianie jednego motywu na inny. Zakłada się, że oba motywy używają podobnych lokalizacji menu lub tej samej liczby lokalizacji menu (ponieważ WordPress spróbuje przypisać menu z pierwszej lokalizacji zgodnie ze starym motywem do pierwszej lokalizacji menu w nowym motywie). Podobnie, widżety paska bocznego powinny pozostać na pasku bocznym, a widżety stopki w stopce (ponownie – zakładając, że istnieją podobne lokalizacje).

Ulepszenia edytora

Najnowsza wersja WordPress zawiera także nowe i ulepszone aktualizacje edytora kodu (chociaż osobiście WYSOKIE odradzamy korzystanie z edytora, ponieważ tak naprawdę wszystkie zmiany powinny być wprowadzane za pomocą niestandardowego motywu potomnego, aby zapewnić, że zmiany pozostaną po zaktualizowaniu motywów i wtyczki).

Ulepszenia edytora WordPress 4.9

Jeśli używasz Edytora do wprowadzania zmian, z przyjemnością dowiesz się, że obsługuje on teraz CodeMirror który formatuje kod jak większość głównych edytorów kodu. Ta aktualizacja zawiera ulepszone formatowanie, autouzupełnianie i powiadomienia o błędach składni na żywo. Ta nowa funkcjonalność obejmuje także możliwość włączenia CodeMirror we wtyczkach.

Więcej dla programistów

Jak zawsze, można powiedzieć, że pod maską było więcej zmian. Obejmuje to dostosowanie Ulepszenia interfejsu API JS, za Aktualizacja MediaElement.js do 4.2.6, Aktualizacje interfejsu API REST dla przedmiotów, a także marki nowe role i możliwości. Aby uzyskać pełne zaniedbanie, przeczytaj artykuł notatki programisty z linku Make WordPress Core.

Do Ciebie

Z tym bawiliśmy się w WordPress 4.9. Jesteśmy bardzo podekscytowani, aby skorzystać z harmonogramu dostosowywania, szczególnie w przypadku świątecznych wyprzedaży i promocji tuż za rogiem. Ale co o tobie? Jakie funkcje lubisz w 4.9? Daj nam znać poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me