Ponad 20 kobiet w WordPress, które powinieneś śledzić

Ponad 20 kobiet w WordPress, które powinieneś śledzić

Po tym, jak mój post wybrał dziesięć osobowości w WordPressie, które powinieneś śledzić, otrzymałem kilka komentarzy i e-maili z pytaniem, dlaczego na liście nie ma kobiet.


Nie było żadnego świadomego powodu, dla którego ja nie uwzględniać kobiety, ale jako pierwszy przyznałbym, że z mojej strony była to kiepska forma. Na świecie WordPress jest wiele kobiet, które zasługują na wzmiankę. Mając to na uwadze, postanowiłem przygotować kontynuację mojego postu z „dziesięcioma osobowościami” i przedstawić wam poniżej 11 kobiet w WordPress, które powinieneś śledzić. Cieszyć się!

Sarah Gooding (@PollyPlummer)

Sarah GoodingSarah była jedną z pierwszych ludzie Spotkałem się w społeczności WordPress, nie mówiąc już o pierwszej kobiecie. Pracowaliśmy razem w WPMU.org który był moim pierwszym koncertem pisania online.

W tym czasie Sarah została z dumą zaprezentowana na blogu jako wielokrotnie nagradzany pisarz i nie bez powodu. Pisała o WordPressie dłużej niż wielu z nas z niego korzysta. Poza tym jest partnerem w Untame, butikowa firma zajmująca się marketingiem cyfrowym, specjalizująca się w systemach zarządzania treścią typu open source i architekturze sieci społecznościowych (bezpośrednio od jej stronę profilu WPMU.org.

Siobhan McKeown (@SiobhanPMcKeown)

Siobhan McKeownNa piętach Sarah tuż za mną szedł Siobhan – kolejny mój stary członek zespołu na WPMU.org. Kiedy zacząłem pisać dla strony, byłem pod wrażeniem sukcesu jednego artykułu napisanego przez Siobhan: Dlaczego nigdy nie powinieneś szukać darmowych motywów WordPress. Nawiasem mówiąc, wiadomość zawarta w tym poście jest dziś tak samo ważna jak zawsze.

Od tego czasu Siobhan przeszła z WPMU.org, ale nadal pracuje z WordPress i oczywiście bierze udział w WordCamps.

Helen Hou-Sandí (@HelenHouSandi)

Helen Hou-SandiPoznaj Helen Hou-Sandi, samą definicję wielozadaniowości. Za dnia pracuje u specjalistów ds. Implementacji WordPress 10up jako dyrektor ds. inżynierii interfejsu użytkownika, ale jej zaangażowanie w WordPress sięga znacznie głębiej. Była zaangażowana w ostatni cykl programowania 3.6 jako osoba odpowiedzialna za komentowanie i wiodąca funkcja interfejsu użytkownika formatów postów, i regularnie pomaga w Trac bilety. Ponadto jest autorem kilku wtyczek.

Nic dziwnego, że Helen również zachowuje swoje blog, gdzie niedawno wyznała swoją miłość (i nienawidzę!) do ulubionego na świecie systemu zarządzania treścią:

Uwielbiam WordPress. Rozwijam się, używając go do mojej pracy i do własnych projektów, piszę (czasami) używając go i proponuję jako narzędzie dla stron internetowych opartych na treści przez cały czas. Ja też tego nienawidzę. Gdybym myślał, że WordPress jest taki, jaki jest idealny, nie pracowałbym nad rdzeniem.

Poza społecznością Helen jest utalentowaną pianistką współpracującą, występującą na wielu imprezach w okolicach Nowego Jorku.

Jen Mylo (@JenMylo)

Jen MyloJen Mylo jest jedną z najbardziej znanych kobiet na liście, częściowo ze względu na jej pracę w UX Automatyczny, ale ostatnio za rolę, jaką odegrała w zachęcaniu większej liczby kobiet i różnorodności do społeczności WordPress.

„Kiedy Matt przekonał mnie do podjęcia pracy w Automattic, jedną z rzeczy, które mnie wciągnęły, było to, że powiedział, że mogę pracować nad programami mającymi na celu przyciągnięcie kobiet i dziewcząt do społeczności WordPress, szczególnie w zakresie programowania”, mówi Mylo.

Przeprowadziła serię warsztatów tylko dla kobiet, ale nie zawsze uważa, że ​​pozytywna dyskryminacja jest drogą naprzód, o czym świadczą komentarze na jej blogu o nowym Doktorze Who:

Negatywny, gorzki sprzeciw ze strony działaczy na rzecz różnorodności (i nie-aktywistów, którzy głównie po prostu przesyłają dalej dalej), kiedy ogłoszono, że Peter Capaldi – 50-cio biały brytyjski koleś – przejmie tę rolę, był dość szczęśliwy. Nie jesteśmy uprawnieni do decydowania o decyzjach twórczych artystów na podstawie własnych programów społeczno-politycznych. Są artystami z jakiegoś powodu… mają pomysły, które chcą wyrazić.

Tammie Lister (@Karmatosed)

Tammie Lister

Z biegiem czasu coraz więcej osób eksperymentuje z wtyczkami społeczności, takimi jak BuddyPress. Tammie Lister (kolejny absolwent WPMU.org) jest znany jako specjalista BuddyPress. Jej mantrą jest „projektowanie dla ludzi”, ze szczególnym naciskiem na zapewnienie logicznych ścieżek przez strony internetowe. Jej koncentracja na doświadczeniach użytkowników sprawia, że ​​Tammie jest popularnym mówcą na WordCamps, w tym na wyprzedanym BuddyCamp w Miami.

„Jestem zwolennikiem robienia rzeczy, które kochasz i to pokazuje. Pasjonuję się społecznościami, treściami i użytkownikami. Mam nieco obsesję na punkcie przywracania ludzkiego charakteru na stronach internetowych oraz tworzenia emocjonalnych i osobistych doświadczeń cyfrowych. Nie wierzę w jeden rozmiar dla wszystkich ”, mówi.

Na początku tego roku uruchomiła Buddy Design Labs, blog badający, co można zrobić z interfejsem BuddyPress, taki jak panel statystyk i oś czasu strumienia aktywności. Powinieneś dodać tę zakładkę do zakładek, jeśli jesteś choć trochę zainteresowany tym, co można zrobić z BuddyPress.

Lisa Sabin-Wilson (@LisaSabinWilson)

Lisa Sabin WilsonMieszkaniec Wisconsin, Lisa Sabin-Wilson, jest dziewczyną plakatową dla niezależnego marzenia. Porzuciła 10-letnią karierę jako pielęgniarka zarejestrowana, aby założyć firmę zajmującą się projektowaniem i tworzeniem stron internetowych. Osiem lat później zaakceptowała umowę fuzji WebDevStudios, gdzie jest teraz współwłaścicielką i partnerem.

Po drodze Lisa została podpisana przez Wiley Publishing jako autor pierwszego wydania WordPress for Dummies, i kolejne pięć wydań po tym. Książka odniosła ogromny sukces i skłoniła ją do napisania BuddyPress For Dummies, WordPress All In One For Dummies i WordPress Projektowanie stron internetowych dla manekinów.

Ona zna się na Multisite i mówiła w zeszłym roku na WordCamp Las Vegas na ten temat. To była popularna rozmowa, szczególnie w pierwszych 30 sekundach. Aby dowiedzieć się, dlaczego, sprawdź wideo na jej blogu.

Mika Ariela Epstein (@Ipstenu)

IpstenuMika Ariela Epstein, lepiej znana jako Ipstenu, jest łotrzykiem wsparcia Półelfów. Pracuje w DreamHost jako specjalista ds. Wsparcia WordPress, ale podobnie jak wiele innych osób zaangażowanych w społeczność, jej praca wykracza daleko poza codzienną pracę. Ona regularnie rozwiązuje problemy w WordPress.org fora, i jest również bardzo ważny przy tworzeniu wtyczek.

Specjalizuje się w Multisite, temacie, której jest autorem dwóch eBooków.

Mika regularnie mówi w WordCamps. Na szczególną uwagę zasługuje jej prezentacja w Portland, gdzie połączyła zamiłowanie do obsługi WordPressa z oczywistą miłością do gier fabularnych w „Rolling Your WordPress Support Character”. Możesz zobacz jej slajdy tutaj.

Suzette Franck (@suzette_franck)

Suzette Franck

Suzette pracuje w firmie hostingowej Media Temple, specjalizującej się w usługach hostingowych, gdzie kształci i popiera WordPress. Granica między czasem pracy a czasem wolnym jest niewyraźna, ponieważ bierze udział w zadziwiającej liczbie spotkań WordPress i WordCamps.

Jej blog jest doskonałym miejscem do sprawdzenia wszystkiego, w co jest zaangażowana, ale także do zapoznania się z tym, na czym naprawdę polega społeczność WordPress, dzięki relacjom z pierwszej ręki Suzette na temat wydarzenia, w którym bierze udział. Last but not least, jest również stałym gościem na WPWatercooler podcast wideo.

Kathy Drewien (@kdrewien)

Kathy DrewienKathy Drewien jest samozwańczym ratownikiem „opuszczonych, brzydkich, osieroconych, zepsutych i nieproduktywnych” witryn WordPress. Koncentruje się na uczeniu ludzi, jak fajna (i zyskowna) może być WordPress. Od pewnego czasu jest zaangażowana w społeczność, w tym przez siedem lat pracowała w zespole organizatorów WordCamp w Atlancie, mentorowała nowszych organizatorów WordCamp i pełniła różne role wolontariuszy.

Przez jej strona internetowa, Kathy oferuje dostosowane usługi związane z rozwojem, edukacją, szkoleniami i nie tylko. Ciągle inspiruje także użytkowników WordCamps. Możesz również dowiedzieć się o nadchodzących wydarzeniach, w których będzie ona uczestniczyć, przeczytać treści z poprzednich wydarzeń i skontaktować się z samą Kathy.

Carrie Dils (@cdils)

Carrie DilsCarrie Dils jest niezależnym programistą i konsultantem WordPress, działającym w społeczności na wiele sposobów i wykorzystującym swoją wiedzę do inspirowania innych do inwestowania w budowanie własnych firm. Przez jej blog, oferuje cenne porady na temat freelancingu, WordPress i różnych powiązanych tematów. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym programistą, Carrie ma mądrość do dzielenia się, z której możesz skorzystać.

Oprócz jej bloga i konta na Twitterze istnieje wiele sposobów śledzenia Carrie i uczenia się od niej. Możesz słuchać jej cotygodniowego podcastu, OfficeHours.FM, i sprawdź powiązany z nim e-book. Ona też jest stworzona dedykowany kurs dla nowych freelancerów, aby pomóc im zacząć od właściwej stopy. Zdecydowanie zalecamy dokładne zbadanie witryny Carrie, ponieważ jest wiele w ofercie.

Kim Doyal (@kimdoyal)

Kim DoyalKim Doyal prowadzi zestaw witryn zatytułowanych dotyczących content marketingu i strategii biznesowej. Jest między innymi podcasterem, trenerem i generatorem WordPress. Spędza czas, ucząc innych, jak budować i skalować swoje firmy ich warunki lub, jak to ujmuje, bez „stępienia blasku”. Jej wiedza specjalistyczna pochodzi z wielu lat prowadzenia własnej firmy, projektowania stron internetowych, coachingu i innych.

Jeśli chcesz usłyszeć od Kim, możesz to zrobić na wiele sposobów. Możesz sprawdź jej podcast, która koncentruje się na pomocy w nauce generowania większej liczby potencjalnych klientów i rozwoju firmy za pomocą WordPress. Ona także utrzymuje aktywny blog, obejmujący różne tematy związane z biznesem, WordPress, programowaniem i tak dalej. Ponadto oferuje dostosowane usługi dla każdego, kto szuka solidnego coachingu we wszelkiego rodzaju przedsięwzięciach biznesowych online.

Christine Rondeau (@bluelimemedia)

Christine RondeauChristine Rondeau jest programistką i programistą WordPress, która związana jest z platformą w taki czy inny sposób od 2004 roku. Specjalizuje się w programowaniu front-end, a nawet przez kilka lat prowadziła zajęcia z WordPress. Jej sprawa, Bluelime Media, koncentruje się na pomaganiu ludziom w tworzeniu wspaniałych witryn, niezależnie od tego, czy są to głównie twórcy treści, czy projektanci graficzni. Łączy ludzi o różnych umiejętnościach, aby mogli współpracować, aby ich wizje stały się rzeczywistością.

Oprócz Twittera Christine prowadzi blog na swojej stronie internetowej, który warto przeczytać. Dzieli się cennymi wskazówkami i zasobami oraz pisze o najnowszych tematach i narzędziach programistycznych. Wreszcie, często jest wolontariuszem grupy Canada Learning Code (wcześniej znany jako Ladies Learning Code), który uczy umiejętności technicznych wymaganych do nauki kodowania i koncentruje się na pomocy grupom w niekorzystnej sytuacji.

Sara Rosso (@rosso)

Sara RossoJako dyrektor marketingu w Automatyczny, zna WordPress od środka i na zewnątrz. Pracuje w różnych firmach technologicznych od 1996 roku, w tym w Hewlett-Packard i Ogilvy, i ma dużą wiedzę na temat biznesowych i cyfrowych strategii marketingowych. Publikuje treści w wielu publikacjach internetowych i drukowanych na różne tematy i często mówi o technologii, WordPress, osobistym brandingu, pisaniu i wielu innych.

Podsumowanie wszystkich projektów, w które zaangażowana była Sara, jest trudne w społeczności WordPress i poza nią. Jest jednym z założycieli Girl Geek Dinners, na przykład, która jest organizacją promującą kobiety w branży technologicznej, która obejmuje 23 rozdziały w momencie pisania tego tekstu. Ona nawet założyła Światowy Dzień Nutelli, które przekazała korporacji Ferrero w 2015 roku. Jeśli chcesz dowiedzieć się od Sary i usłyszeć o jej wielu przygodach, regularnie pisze o biznesie, WordPressie i innych tematach na jej blogu.

Ana Segota (@Ana_Segota)

Ana SegotaAna zawsze pasjonowała się projektowaniem, ale po odrobinie zachęty ze strony męża nauczyła się HTML / CSS i została programistką. W 2012 roku znalazła WordPress i zaczęła. Teraz opiekuje się kolekcją pięknych motywów WordPress na swojej stronie internetowej Anariel Design, a kiedy nie tweetuje o motywach lub WordCampach, bierze udział, dzieli się smakowitymi zdjęciami swoich przepisów na rośliny z drugiej ręki @easyvegkitchen.

Lisa Work (@Lisa_Work)

Lisa WorkLisa jest utalentowanym ekspertem WordPress, który nie tylko współpracuje z WordPress, ale także uczy! Lisa prowadzi Be Bright Studio gdzie jej celem jest umożliwienie każdemu (bez względu na poziom umiejętności) zbudowania własnej niesamowitej strony internetowej za pomocą WordPress. Łączy się bezpośrednio z użytkownikami WordPress za pośrednictwem swoich kursów i warsztatów, ale także zwraca się do społeczności z zestawami do pobrania i bezpłatnymi przewodnikami po materiałach, aby pomóc DIY w tworzeniu.

Polecamy również Blog Lisy gdzie dzieli się wskazówkami na temat brandingu, projektowania stron internetowych, marketingu i innych, które pomogą Ci rozwinąć działalność.

Claire Botherton (@abrightclearweb)

Claire BothertonClaire jest niezależnym programistą, który rozpoczął współpracę z WordPress w 2012 roku. Obecnie oferuje projektowanie stron internetowych, usprawnienia, konserwację i szkolenia jeden na jednego. Ale oprócz pracy w WP jest zwolenniczką dostępu do sieci.

W rzeczywistości Claire specjalizuje się w responsywnym i # a11y przyjazny projekt strony internetowej. Aby dowiedzieć się więcej na temat ułatwień dostępu, projektowania stron internetowych i innych wiadomości WordPress, sprawdź blog Claire na Jasna czysta sieć.

Megan Jones (@jonesblogs)

Megan JonesMegan jest samozwańczą miłośniczką kawy mieszkającą w Brighton, która również zdaje sobie sprawę z tego, że wiele o WordPress. Wykorzystała tę wiedzę, aby stać się utalentowaną pisarką, która tak się składa, że ​​pisze dla WPExplorer (patrz jej praca na naszym blogu), a także wielu innych renomowanych blogów, takich jak PremiumWP, Elegant Themes, WPLift i więcej. Często tweetuje o wszystkich rzeczach związanych z WordPress

Brenda Barron (@digitalinkwell)

Brenda BarronBrenda wyrobiła sobie markę dla Envato, Torque, WPMU i oczywiście WPExplorer (sprawdź jej najnowsze posty na naszym blogu). Regularnie tweetuje porady biznesowe (z wieloma powiązanymi z WordPress) i dzieli się swoim Digital Inkwell Digest, który jest podsumowaniem lub ciekawymi światowymi wiadomościami / wydarzeniami. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do Blog Brendy gdzie dzieli się przewodnikami freelancerów, poradami w mediach społecznościowych, infografikami, ogólnymi poradami biznesowymi i nie tylko.

Andrea Badgley (@andreabadgley)

Andrea BadgleyAndrea po raz pierwszy weszła do WordPressa, blogując o swoim codziennym życiu i przemyśleniach (które wciąż można kasować) jej blog). Teraz jest inżynierem szczęścia w Automattic, co oznacza, że ​​spędza mnóstwo czasu pomagając innym w korzystaniu z WordPress.

Andrea przedstawiała prezentacje na różnych WordCamps na temat umiejętności pisania, ostatnio na WordCamp Europe w 2016 roku na temat tego, jak publikować w 10 minut dziennie (możesz obejrzeć wideo z jej prezentacji na WordPressTV). Ale jest również bardzo aktywna w udostępnianiu na Twitterze, dobrych lektur i oczywiście wiadomości z WordPress.

Josepha Haden (@JosephaHaden)

Josepha HadenJosepha jest Community Wrangler w Automattic, co oznacza, że ​​współpracuje z WordPress i organizuje spotkania na całym świecie.

Po raz pierwszy znalazła WordPress w 2010 roku przez swoją mamę, która przypadkowo miała dodatkowy bilet na lokalny WordCamp. Dla Josephy była to miłość od pierwszego spotkania, a teraz jej pasja do platformy przenika się do jej pracy, działań społecznych i oczywiście w mediach społecznościowych.

Leslie Bernal (@agirlandhermac)

Leslie BernalLeslie uwielbia szczenięta, niekończące się pokazy, bekon i WordPress (duh!). Ma BFA w projektowaniu graficznym, oko do UX i szeroką wiedzę na temat motywu Divi. W rzeczywistości rozwija motywy potomne Divi w Dziewczyna i jej Mac . Szanse są, jeśli masz pytanie dotyczące Divi lub WordPress Leslie będzie miał odpowiedź. Oprócz codziennej pracy z WordPress spędza czas, uczestnicząc w WordCamps i dzieląc się świetnymi wskazówkami i narzędziami na Twitterze.

Chcesz zobaczyć więcej Leslie? Włącz we wtorki dla Divi Chat gdzie Leslie i grupa innych profesjonalistów mówi o tematach WordPress.

Kto jeszcze?

Kobiety są wszędzie w technologii. Ponieważ w niszach WordPress jest tak wiele dróg, jednak znalezienie ich i ich wyjątkowych głosów może być trudne. Na szczęście i tak nadal pracują nad swoją magią, co utrudnia ich przeoczenie każdego dnia.

W tym poście przedstawiliśmy Ci 21 niesamowitych kobiet pracujących w WordPress. Rozmawialiśmy o tym, co robią dla platformy i społeczności, i informujemy, jak możesz ich śledzić online. Wszyscy mają bezcenną wiedzę, wiedzę i spostrzeżenia, którymi możemy się podzielić. Zachęcamy do śledzenia ich na Twitterze i sprawdzania ich stron internetowych, blogów i podcastów.

Czy w WordPress jest kobiecy głos, który Twoim zdaniem powinien zostać dodany do tej listy? Opowiedz nam o swojej pracy w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map