Istnieje wiele postów i artykułów na blogach o witrynach obsługiwanych przez WordPress. Zamiast pisać „tylko kolejny” z tych artykułów, my tutaj w WPExplorer postanowiliśmy rozpocząć serię, która nurkuje głębiej niż tylko strona internetowa. W People Powered by WordPress omówimy osoby, które są w stanie prowadzić działalność gospodarczą za pomocą WordPress, wpływ, jaki WordPress ma na ich procesy biznesowe oraz rodzaje życia, które są w stanie prowadzić dzięki swojej działalności.


W pierwszej części skontaktowałem się z moim przyjacielem, Kevinem Grahamem, cyfrowym Nomadem, którego poznałem w Chiang Mai w Tajlandii, i zadałem mu kilka pytań, aby lepiej przyjrzeć się jego życiu i działalności.

Przedstaw się, a co robisz…

Nazywam się Kevin Graham i jestem założycielem dwóch firm hostingowych dla Private Blog Networks – LaunchCDN i Hosting Bulk Buy. Prowadzę również portfolio witryn z recenzjami produktów oraz oprogramowania jako usługi o nazwie Fresh Feedback, które pozwala właścicielom firm zbierać opinie od klientów i polecać ich zadowolonym klientom, aby zostawiali dla nich recenzje na stronach z opiniami, które są dla nich ważne.

Kiedy zacząłeś??

Pracuję w tej przestrzeni od 2014 roku, ale buduję strony internetowe od 1999 roku i po raz pierwszy korzystałem z WordPress w 2008 roku, czyli mniej więcej w czasie WordPress 2.6.

Dlaczego zdecydowałeś się założyć firmę online??

Od około 14 lat prowadzę firmy internetowe oferujące projektowanie stron internetowych i przychody z reklam. Zacząłem, ponieważ interesowałem się technologią i Internetem i chciałem być producentem nowych treści dla Internetu, a nie tylko konsumentem.

Kiedy / dlaczego wybrałeś WordPress?

Najpierw wybrałem WordPress ze względu na łatwość użycia jako czystej platformy blogowej – to znaczy do prowadzenia bloga i publikowania aktualizacji na temat nowych rzeczy, które znalazłem w Internecie oraz aktualizacji z mojego życia i kariery w edukacji.

W ostatnim czasie przeszedłem do używania WordPress jako bardziej prostego systemu zarządzania treścią i kreatora stron dla bardziej statycznych stron w stylu marketingu i naprawdę doceniam wygodę wybrania wspaniałego motywu WordPress i używania go jako podstawy do budowania świetnie wyglądająca strona internetowa.

Jakie są mocne i słabe strony WordPressa w porównaniu z konkurencją?

Siła WordPress pochodzi od dużej społeczności, która istnieje wokół niego, która opracowuje niesamowite motywy i wtyczki, które pomagają rozszerzyć podstawową funkcjonalność platformy. Dzięki temu można szybko i łatwo wykorzystać nową funkcjonalność i używać WordPress do wielu różnych rzeczy, w tym do prowadzenia sklepu e-commerce z członkostwem WooCommerce lub witryn szkoleniowych z wtyczkami, takimi jak S2 Member lub prawie wszystko, co można sobie wyobrazić.

W przeszłości wypróbowałem kilka innych systemów zarządzania treścią, takich jak Drupal i Joomla, ale żaden z nich nie był tak łatwy do rozpoczęcia jak WordPress.

Opowiedz mi trochę o swoim obecnym stylu życia (i czym różni się od tego, kiedy pracowałeś w ostatniej pracy).

Przez ostatnie 4 lata byłem cyfrowym koczownikiem, który pozwolił mi podróżować po świecie podczas prowadzenia firmy. W tym czasie osiedliłem się w Chiang Mai na północy Tajlandii i moim rodzinnym mieście Adelaide w Australii, a także podróżowałem do wielu krajów w Azji / Azji Południowo-Wschodniej, w tym do dłuższych podróży do takich miejsc, jak Wietnam, Japonia, Korea Południowa, a także wiele krajów Europy, w tym długie pobyty w Niemczech i na Azorach, odległym archipelagu u wybrzeży Portugalii.

Czy uważasz, że istnieje bariera techniczna blokująca ludziom, którzy nie są inżynierami komputerowymi, robienie tego, co robisz, lub tworzenie innych firm online?

Dzięki specjalistycznym firmom hostingowym WordPress, takim jak WP Engine, Kinsta i Flywheel, bardzo łatwo jest zacząć pracę z WordPress. Myślę, że czasy, kiedy trzeba być inżynierem komputerowym, aby zbudować funkcjonalny biznes online, są już za nami, a WordPress zdecydowanie przoduje w tworzeniu łatwej do zbudowania pięknej strony internetowej i sprzedaży prawie wszystkiego, co chcesz online..

Co dla większości ludzi oznacza brak takiej bariery??

Oznacza to, że bardzo łatwo jest rozpocząć zgiełk online i zarobić kilkaset (lub kilka tysięcy) dolarów miesięcznie z własnego bloga lub sklepu internetowego. Robi to wiele osób i podobają się podcasty Side Hustle School pomagają zaprezentować ludzi, którzy właśnie to robią.

Zakup własnej nazwy domeny oraz wysokiej jakości hosta WordPress, takiego jak Flywheel, kosztuje mniej niż 9 USD.Uwaga: omówiliśmy Flywheel i inne najlepsze opcje hostingu WordPress na blogu) Kosztuje 15 USD miesięcznie – około 50 centów dziennie. Dodaj jednorazowo około 60 USD za motyw premium WordPress, a wieczorem możesz otworzyć własną stronę internetową.

Gdzie ludzie mogą dowiedzieć się nieco więcej o Tobie i Twojej firmie?

Możesz znaleźć moje firmy hostingowe Private Blog Network pod adresem Uruchom CDN i Hosting Kup hurtowo. Moja usługa internetowa, która umożliwia właścicielom firm zbieranie informacji zwrotnych od swoich klientów i zachęcanie ich zadowolonych klientów do zostawiania im opinii w istotnych dla nich witrynach z nazwami, nazywa się Świeże opinie. I możesz znaleźć mojego osobistego bloga pod adresem KevinGraham.com.

Na zakończenie, czy masz coś do powiedzenia osobom, które marzą o założeniu firmy online, ale nie pociągają za spust?

Przejdź do podcastu Side Hustle School, znajdź inspirację z codziennych odcinków ludzi takich jak Ty, którzy budują firmy internetowe, a co najważniejsze, podejmij odpowiednie działania i zacznij.

Posłowie

Dziękuję bardzo za bycie pierwszym rozmówcą w tej serii Kevin. Twoje odpowiedzi z pewnością zainspirują niektórych naszych czytelników do podjęcia działań i założenia własnych firm internetowych, a miejmy nadzieję, że nawet zmienią swoje życie.

I dla naszych czytelników: jeśli masz jakieś pytania do Kevina, wszelkie pytania, które Twoim zdaniem powinny zostać dodane do nadchodzących wywiadów, lub jeśli masz kogoś, kogo chcesz przesłuchać, chcielibyśmy wiedzieć. Zostaw komentarz ze swoimi pytaniami poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me