Przyszłość WordPressa

Przyszłość WordPressa jest świetlana jak tysiąc słońc z powodu braku lepszego porównania. Po uruchomieniu platformy do blogowania w młynie WordPress skutecznie przekształca się w strukturę aplikacji, która oszałamia ekspertów i nowicjuszy w całej sieci.


Jakiś czas temu opisaliśmy, jak powstał WordPress i jak przekształcił się w system zarządzania treścią (CMS), który obsługuje ponad 75 milionów stron internetowych, w tym znane marki, takie jak CNN, Jay-Z i wiele więcej.

W momencie pisania tego tekstu WordPress jest dość solidną platformą, co wraz z pojawieniem się nowych technologii, które, powiedzmy szczerze, wydają się pochodzić z filmów science fiction. Jeśli się zastanawiasz, upuszczamy kilka terminów, które mogą usmażyć ci mózg, ale nie uciekaj.

Zamiast tego trzymaj się, bo to, co dziś ustawiliśmy, oznacza wszelkiego rodzaju wspaniałe rzeczy dla Twojej firmy opartej na WordPressie. Jeśli się rozejrzysz, z pewnością znajdziesz gorące dyskusje na temat bestii, takich jak WordPress Rest API, WP-CLI, Calypso i zgodność wsteczna, między innymi.

Przyszłość WordPress Beyond 2017

Cóż, są to rzeczy, które mają sens tylko dla programistów. Do licha, tematy takie jak WordPress REST API dezorientują wielu deweloperów, więc oszczędzimy ci tego rodzaju tortur. Dzielimy się dzisiaj, w jaki sposób wspomniane technologie mogą pomóc Ci osiągnąć więcej dzięki WordPress.

Ta przesłanka otwiera bramy do przyszłości WordPress, której nigdy wcześniej nie widziałem. A teraz proszę weź mnie za rękę i pozwól nam wezwać Ahn Wee, hipster chiński jasnowidz, który mieszka w każdej kryształowej kuli. Żarty na bok, załatwmy to i skończmy.

1. Ulepszenia interfejsu administracyjnego WordPress

Nie tak dawno temu administrator WordPress był opryszczką. Wiemy to z pierwszej ręki, ponieważ wskoczyliśmy na cholerną maszynę czasu i odkryliśmy, jak ewoluował interfejs administratora WordPress. I chociaż interfejs użytkownika (UI) nie ma nic w narzędziu takim jak Ghost, jest znacznie ulepszony.

Ale co czeka nas przyszłość WordPress pod względem interfejsu administratora? Zgadłeś słusznie, jeśli oczekujesz, że administrator WordPress zmieni się na lepsze. Jeśli Calypso nie jest wystarczającym dowodem, nie wiem, co jest.

Moi jamajscy przyjaciele powiedzieliby: „Do diabła jest człowiek Calypso?” Jeśli od dłuższego czasu nie odwiedzasz WordPress.com, brakuje Ci zupełnie nowego interfejsu Calypso. Nie masz bloga WordPress.com? Cóż, Calypso dało blogom WordPress.com ekstremalne zmiany w interfejsie administratora.

przyszłość wordpress calypso

Mówiąc najprościej, jest to piękne i superszybkie, a Calypso umożliwia łatwe i swobodne zarządzanie blogami z jednego hosta z jednego centralnego miejsca. Jedynym wymaganiem jest aktywacja Jetpack i aplikacji komputerowej WordPress.com. Z drugiej strony możesz zarządzać własnymi witrynami z konta WordPress.com.

Dzięki Matt Matting dla bardziej przyjaznego dla użytkownika doświadczenia, Calypso prawdopodobnie przejdzie na własny hosting WordPress w przyszłości. To lub zespół projektantów WordPress zaproponuje lepszy interfejs użytkownika, ale po co wymyślać koło, gdy już je masz American Racing?

W każdym razie oczekuj ulepszonego administratora WordPress, który jest fajniejszy i szybszy niż obecnie. Może to oznaczać tylko wspaniałe rzeczy dla Twojej firmy WordPress po prostu dlatego, że szybkość jest dobra. Istnieje również wyraźna możliwość wyświetlania niestandardowych pulpitów nawigacyjnych dzięki interfejsowi API REST.

2. WordPress jako struktura aplikacji

WordPress Rest API

Wierzę dość mocno, że interfejsy JavaScript i API są przyszłością nie tylko WordPressa, ale także Internetu. – Matt Mullenweg

To, powiedział Matt w State of the Word w 2015 roku. Dziś jest to w dużej mierze rzeczywistość, tym bardziej, że interfejs API REST został scalony z rdzeniem WordPress. O co chodzi z tymi trudnymi słowami hombre? Co to jest REST API? I w jaki sposób, módlcie się, powiedzcie, to jest ważne?

Cóż, w swojej najbardziej podstawowej formie interfejs API REST jest po prostu kodem, który pozwala wysyłać i pobierać dane z WordPress niezależnie od posiadanej aplikacji. Oznacza to, że możesz wykorzystywać WordPress jako platformę do zarządzania zawartością dowolnej aplikacji internetowej.

Przywitaj się z wszelkimi wspaniałymi możliwościami dla programisty WordPress przyszłości. Możesz budować aplikacje mobilne na WordPress równie łatwo, jak budujesz strony internetowe. Możesz mieć natywne aplikacje na iPhone’a lub Androida działające na WordPress, ponieważ – REST API.

Jeśli nie miałeś pojęcia, że ​​wspomniane przez nas zwierzę Calypso to po prostu niestandardowy interfejs komunikujący się z WordPress za pośrednictwem – poczekaj na to – interfejsu API REST!

3. Kompatybilność między platformami

WordPress i JavaScript

Oznacza to również, że możesz tworzyć wysoce dostosowane motywy WordPress i wiele więcej. Mówiąc najprościej, interfejs API REST oferuje wiele możliwości, co oznacza, że ​​przyszłość WordPress stała się jeszcze jaśniejsza. Wyobraź sobie, że budujesz aplikacje w dowolnym języku programowania i używasz potężnego zaplecza WordPress, aby sterować wszystkim. Brzmi świetnie, prawda?

Jedyną wadą jest to, że jako programista WordPress musisz podnieść swoje umiejętności obsługi JavaScript, aby w pełni korzystać z interfejsu API REST. Tak, WordPress nadal będzie działał na PHP w przyszłości, ale znaczna część programowania front-end będzie zależała od JavaScript.

Ludzie, WordPress to już nie tylko CMS, ale teraz pełna platforma aplikacji, która może zrobić praktycznie wszystko. Matt, w Reddit AMA, powiedziany:

Myślę, że (WordPress) to świetny framework dla wszystkich treści. W przypadku wiadomości takich, które nie są dobrze odwzorowane na modelu danych WP, możesz to zrobić po prostu zrobić nowe tabele, nie próbuj wyostrzać go w standardowych.

Pod koniec dnia interfejs API REST jest niesamowitym dodatkiem do rdzenia WordPress, co oznacza, że ​​nigdzie się nie wybierasz.

Poruszamy się szybko…

4. Większy kawałek tortu użytkownika

Wirusowe strony internetowe WordPress

WordPress obsługuje ogromną liczbę stron internetowych. Jest to najpopularniejsza platforma aplikacji (tak, brzmi lepiej niż CMS) stąd na Marsa i nie tylko. Wiele innych rozwiązań będzie wymagać dziesięcioleci rozwoju, aby nadrobić zaległości.

A wraz ze wszystkimi nowymi aktualizacjami ciągle się pojawiają, możesz spodziewać się, że coraz więcej osób wskoczy na modę WordPress. Oczywiście przyszłość WordPress oznacza platformę bardziej przyjazną dla początkujących, która zachwyci wszystkich na całym świecie. Wynik? Dołącza więcej początkujących.

Początkujący nie podzielą włosów podczas wchodzenia na pokład, a programiści w Internecie nie będą już myśleć, że WordPress to tylko platforma blogowa. Dzięki interfejsowi API REST wszyscy programiści będą wiedzieć, że nieograniczona moc WordPress jest na wyciągnięcie ręki i dzwoni za każdym razem. Wynik? Dołączają do niego programiści ze wszystkich środowisk.

Spekulacje ekspertów mówią, że do roku 2020 WordPress będzie zasilał ponad 35% sieci. To ogromna liczba, biorąc pod uwagę, że WordPress już w 2017 r. Obsługuje 1 z 5 stron internetowych. Czy potrzebujesz, abyśmy powiedzieli ci, jaka baza użytkowników tego odsetka oznacza dla Twojej firmy związanej z WordPress?

Jeśli potrzebujesz nas w tym zakresie, oznacza to wiele możliwości biznesowych, większą i lepszą społeczność i wiele więcej. Społeczność jest jedną z mocnych stron WordPressa i siłą napędową większości (jeśli nie wszystkich) produktów WordPress.

Ogromna wielkość rynku i społeczność programistów wokół WordPress to dwa powody, dla których wspaniale jest oprzeć swój biznes na WordPress. – Muhammad Haris

5. Projektowanie treści interfejsu użytkownika

Visual Composer Frontend Editor

Wraz z pojawieniem się i popularności programów do tworzenia stron WordPress, takich jak Beaver Builder, Visual Composer i te narzędzia do budowania witryny (przez Kreator stron internetowych), oczywiste jest, że istnieje frakcja użytkowników WordPress, którzy zajmują się projektowaniem frontonu. Trend został przeniesiony do motywów WordPress z najlepszą wysyłką z pełnowymiarowymi programami do tworzenia stron.

Teraz nie musisz znać kodu, aby tworzyć piękne projekty jak szef. Co to mówi o przyszłości WordPress? Możemy spodziewać się pojawienia się na rynku większej liczby producentów front-endów. Mogą to być samodzielne wtyczki lub konstruktory zintegrowane z motywami.

Poza tym projektowanie stron w natywnym edytorze WordPress jest trudne. Nie zmienia to, czy używasz edytora wizualnego, czy przełączasz się do edytora tekstu, przy czym ten ostatni wymaga pewnych umiejętności kodowania. Dzięki temu, jak wygląda i aby utrzymać rozsądek u większości początkujących, WordPress może być dostarczany z wbudowanym narzędziem do tworzenia stron w przyszłości.

Cóż, nie byłoby złamania kości, aby tworzyć niesamowite strony bezpośrednio w WordPress. W miarę, jak coraz więcej programistów dostosowuje interfejs API REST i zdaje sobie sprawę ze wszystkich niesamowitych rzeczy, które JavaScript oznacza dla interfejsu, wiele prac projektowych zostanie przeniesionych z backendu.

Oznacza to, że nie spędzasz godzin na szkoleniu klientów, jak zmienić czcionkę tutaj i trochę koloru. Wszystko jest w porządku, o ile przestrzegamy najlepszych standardów, a rozdęcie kodu należy do przeszłości. Przeciąganie i upuszczanie tworzenia treści nie jest modą, jest tu na zawsze.

6. Skoncentruj się na responsywności i wydajności mobilnej

WordPress Mobile Ready

Zapytany o największe wyzwanie stojące przed WordPress, Matt powiedział, że uczynienie WordPress bardziej przyjaznym dla urządzeń mobilnych ma ogromne znaczenie. Jego dokładne słowa brzmiały:

Myślę, że mobilność jest bardzo trudna, ponieważ zasadniczo działa na zamkniętych platformach.

Responsywne i po pierwsze mobilne projektowanie stron internetowych było niespotykane kilka lat temu. W świecie, w którym większość ludzi surfuje na urządzeniach mobilnych, nie możesz sobie pozwolić na prowadzenie sztywnej witryny. Są jednak firmy, które mają witryny tak sztywne, jak to tylko możliwe.

Programiści WordPress produkują obecnie responsywne produkty, a wyniki są imponujące. Dostęp do administratora WordPress z telefonu komórkowego nie jest dokładnie płynny. Tak niewiele można zrobić na urządzeniu mobilnym.

Potrzebne są dalsze prace w tym obszarze, a im bardziej responsywny staje się WordPress (szczególnie w obszarach, które naprawdę mają znaczenie), tym wyższy wskaźnik adopcji wśród użytkowników mobilnych. Możemy oczekiwać, że WordPress stanie się bardziej responsywny w przyszłości.

7. Wydajność

Szybkość WordPress

W kwestii wydajności zespół WordPress kładzie duży nacisk na stabilność, użyteczność i szybkość. Lub, jak ujął to Matt:

Najważniejsze dla platformy są przede wszystkim stabilność, szybkość i bezpieczeństwo. Aby to zrobić dobrze, potrzebujesz możliwości przesyłania aktualizacji i poprawek jak najbliżej czasu rzeczywistego. I musi działać w każdym języku. Uwierzytelnianie użytkownika, abstrakcja danych i buforowanie.

Ma też porady dla początkujących twórców motywów i wtyczek:

Design i użyteczność są ważniejsze niż kiedykolwiek. Zobacz, jak przyjaciel lub członek rodziny próbuje korzystać z wtyczki od początku do końca, a dostarczy Ci mnóstwo pomysłów na ulepszenie jej.

Ponadto WordPress wykorzystuje rozwój wtyczek w tym sensie, że nowe funkcje są najpierw testowane jako wtyczki w celu zebrania opinii od użytkowników. Zapewnia to dużo miejsca na ulepszenia wydajności, które oznaczają tylko wspaniałe rzeczy na przyszłość WordPress.

Kiedy wszystko jest już powiedziane i zrobione, głównym celem WordPress jest uczynienie platformy użyteczną dla przeciętnego Joe, a jednocześnie zaoferowanie zaawansowanym użytkownikom narzędzi, których potrzebują, aby zginać ramę w dowolny sposób. To trudne, więc proszę już wnieść swój wkład.

8. WordPress będzie obsługiwał więcej języków

Tłumaczenia WordPress

Poligloty WordPress ciężko pracują, aby przetłumaczyć platformę na jak najwięcej języków, a to będzie kontynuowane w przyszłości. Więcej motywów i wtyczek stanie się gotowych do tłumaczenia w przyszłości WordPress Ahn Wee widzi ��

Jeśli lubisz używać WordPress w swoim własnym języku, może to być Twoja szansa na stworzenie WordPress, z którego będziesz dumny, aby pokazać swoje dzieci. Omówiliśmy tłumaczenie WordPress, w jaki sposób przyczynić się do WordPress, więc nie powstrzymuj się.

9. Większa dostępność

WP Accessibility

Nie możemy pominąć naszych braci i sióstr z zaburzeniami czucia, ponieważ oni także tworzą przyszłość WordPress. Dzięki interfejsom API, programiści mają większą swobodę w tworzeniu WordPress, który działa dla użytkowników „… Z zaburzeniami sensorycznymi, z opcją włączania i wyłączania określonych funkcji ułatwień dostępu za pomocą JavaScript”- wpmudev.

WordPress wydał swój własny Podręcznik dostępności ale istnieją setki innych zasobów typu open source dla programistów w Internecie (takich jak bezpłatne) Wtyczka WP Accessibility). Za pomocą tych narzędzi programiści mogą doskonalić swoje produkty, aby mieć pewność, że ich motywy i wtyczki będą dostępne dla wszystkich. Świetny przykład, jeśli motyw Total WordPress, który integruje nowe funkcje ułatwień dostępu z każdą aktualizacją (jeden z głównych powodów, dla których University of Hawaii wybiera użycie Razem).

Co chcieliby użytkownicy WordPress zobaczyć w przyszłych wersjach?

Rozejrzeliśmy się i znaleźliśmy ciekawe rozmowy na temat przyszłości WordPress. Każdy natknięty użytkownik jest dość optymistycznie nastawiony do przyszłości WordPress. Oto kilka:

Wydaje mi się, że wordpress jest niesamowity, ale to, co jest potrzebne, aby przeżyć, to wbudowany edytor projektu podobny do niektórych wtyczek – jak vc – aby stać się częścią platformy. Wagon / wix / ss jest bardzo dochodowym biznesem, a wp zagraża ich istnieniu. – raybees

Potem będzie…

Znacznie lepsze wrażenia użytkownika, przede wszystkim dla początkujących, oraz znacznie lepsza interoperacyjność między wtyczkami / motywami / samym WordPress, dzięki czemu nie doświadczamy częstych przestojów stron po ich aktualizacjach. – Ivica Delic

I w końcu…

Umiejętności programistyczne WordPress szybko stają się jedną z tych umiejętności, na które istnieje duże zapotrzebowanie, nie tylko od klientów, ale także od potencjalnych pracodawców. Coraz więcej ludzi widzi wielką szansę na wykorzystanie WordPress jako prawdziwego systemu zarządzania treścią. – Ed Nailor

O przyszłości WordPress Matt mówi:

Wiesz, do czego ciągle wracam, i jest trochę tandetny i trochę abstrakcyjny, ale WordPress naprawdę może być systemem operacyjnym, nie tylko dla sieci, ale dla otwartej sieci. Jedną z rzeczy, które uwielbiam, gdy się rozwijamy i kiedy osiągamy większe sukcesy i zdobywamy większy udział w rynku, jest to, że zmieniamy sieć tak, aby była bardziej otwarta, tylko dzięki funkcjom wbudowanym w WordPress. Interfejsy API, sposób, w jaki robimy wszystko, są dostępne. – Matt, WCEU, 2016

Coś, o czym należy pamiętać

Po prostu to wyrzucam…

Badając ten post, zdałem sobie sprawę, że jest tak wiele do nauczenia się, jak działa WordPress. Oznacza to, że muszę udoskonalić moje umiejętności kodowania i radzę zrobić to samo, jeśli chcesz zagłębić się w WordPress.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, naucz się podstawowych HTML i CSS. Ponadto znajdź kurs JavaScript i ucz się sam. Hej, nie zapomnij również o PHP, ponieważ to właśnie napędza WordPress. Jeśli potrzebujesz tylko motywu WordPress do skonfigurowania strony internetowej firmy, zalecamy nasz własny motyw Total WordPress.

Do Ciebie…

To tylko moje 2 centy. Bardzo chcielibyśmy usłyszeć twoje przemyślenia na temat przyszłości WordPress. Gdzie widzisz WordPress w ciągu najbliższych 5 lat? Co więcej, co chciałbyś zobaczyć w następnej wersji WordPress?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me