drogi pamiętniku,


To był mój pierwszy raz, kiedy pojechałem do WordCamp San Francisco. Słyszałem, że to „statek-matka” WordCamps i nie zawiodłem się. Korytarze Centrum Konferencyjnego Mission Bay były głośne z szumem podniecenia i dobrej rozmowy – było tam około 800 obozowiczów WordPress!

Ale zanim zacznę na WordCamp, pozwól mi wrócić i powiedzieć coś o czwartkowym wieczorze. Organizatorzy WordCamp (doradcy?) Zorganizowali przyjęcie dla prelegentów w Automatyczny biura (te biura są niesamowite, ale o tym później). Od razu nietoperz spotkałem Matta Mullenwega (omdlenie!) I podziękowałem mu za stworzenie produktu, który pozwala mi zarabiać na życie. Jest bardzo zen i pokorny. Jeśli nigdy nie słyszałeś, żeby mówił, powinieneś przejść do kasy Stan rozmowy 2013. Oczywiście, kiedy skończysz to czytać.

OK, następnie chcę powiedzieć wszystko o:

Sesje

Jeśli kiedykolwiek byłeś na WordCampie (no cóż, oczywiście, że nie – jesteś DZIENNIKIEM – ale humor mnie) … cóż, to jest błahostka, aby wybrać pomiędzy trzema lub czterema niesamowitymi sesjami w przedziale czasowym. Tegoroczny obóz zawierał tylko dwa utwory: jeden dla Deweloperzy i projektanci a drugi dla Użytkownicy i przedsiębiorcy.

Skończyło się na tym, że dzieliłem swój czas równomiernie między nimi, podskakując tam i z powrotem w zależności od tematu sesji i od czasu do czasu żałując, że nie mogłem znaleźć dwóch miejsc (dzięki Bogu za WordPress.tv gdzie sesje żyją)!

Sesja WordCamp

Sesja Marka Jaquitha

Ścieżka dewelopera / projektanta była pełna tematów tematycznych, takich jak internacjonalizacja, inspirujące wzornictwo i porady dla twórców motywów. Ścieżka użytkownika / przedsiębiorcy również nie była przeznaczona dla fanów. Dowiedziałem się o BuddyPress i MultiSite, poradach dotyczących pracy nad projektem z partnerami niebędącymi specjalistami oraz o sposobach wnoszenia wkładu do społeczności WordPress (temat bliski i drogi dla mnie!).

Być może zastanawiałeś się, dlaczego byłem na przyjęciu tego głośnika… Cóż, muszę o tym mówić Współpraca i konkurencja. Oto podstawowa zasada: bądź miły, pomagaj innym awansować i bądź konkurencyjny w taki sposób, aby tworzyć lepsze produkty dla swoich klientów.

Ludzie

WordCamp Friends

Zdjęcie dzięki uprzejmości Raquel Landefeld

Sesje miały charakter informacyjny, ale prawdziwa magia WordCamp wydarzyła się na korytarzach i wokół stołów obiadowych. Tak wielu bohaterów podziwiam w społeczności WordPress w JEDNEJ LOKALIZACJI. Dodatkowo, tylu przyjaciół, których nawet nie wiedziałem, że chcę się spotkać, ale byłem szczęśliwy, że to zrobiłem.

Mała rozmowa tutaj, duży zmieniacz kół rozmowy. To znaczy, przetworzenie zajmie trochę czasu. Po prostu nie otwierając uszu, zebrałem kilka ciekawostek na temat narzędzi do użycia (szczególnie do programowania i wdrażania), procesu przepływu pracy (powinienem używać kontroli wersji, GIT OFF MY BACK) i rzeczy, o których nawet nie wiedziałem trzeba wiedzieć, podobnie jak filozofia zakończenia tematu i wtyczki.

Ale, Dzienniczku, nie był to czas, aby być muchą na ścianie i słuchać. Maszerowałem od razu i przedstawiłem się ludziom, z którymi chciałem się spotkać Pippin Williamson, Siobhan McKeown, i Morten Rand-Hendriksen. Wydają się większe niż życie w Internecie, ale w prawdziwym życiu są po prostu fajnymi, przyziemnymi ludźmi.

Chcesz poznać sekret rozszerzenia sieci? Weź udział w WordCamp!

Łup

O rany, mógłbym zbudować całą garderobę z koszulek WordPress! Sponsorów WordCamp otrzymało co najmniej osiem różnych prezentów na koszulki (większość z nich to firmy hostingowe), a także oficjalna koszulka WordCamp San Francisco. I naklejki? Wystarczyło na pokrycie mojego laptopa jak jedna wielka naklejka na zderzak WordPress.

WordCamp San Francisco Swag

Tygodniowe koszulki WordPress. Słuchaj mamo, nie ma prania!

Następnym razem, gdy pójdę na obóz, nie będę musiał nawet pakować koszul. Chyba że wszyscy sponsorzy zamieniają go i robią prezenty, w takim przypadku kupię nowe koszule.

After Party

Dwa pełne dni sesji WordCamp i mój mózg był wyczerpany. Byłem gotowy na trochę R&R z moimi nowymi przyjaciółmi z obozu. Po zakończeniu sobotnich sesji wszyscy zostali zaproszeni do błyszczących nowych biur Automattic na Hawthorne St..

WordCamp After Party

Zdjęcie dzięki uprzejmości Naoko Takano

Porozmawiajmy o biurach Automattic przez chwilę – na dole znajduje się w pełni wyposażona designerska kuchnia (rajd żywnościowy), lodówka zaopatrzona we wszystko, co potrzebne do zasilania inteligentnych umysłów, łazienka, która przypomina studio jogi, muzeum t -shirty z przeszłości WordCamps i… zdobądź to… kryte miejsce parkingowe!

Jakby jedno niesamowite piętro nie wystarczyło, na górze też jest. Na drugim piętrze znajdują się stoły kanap i krzeseł do pracy w grupie, mnóstwo gniazd do ładowania urządzeń oraz zestaw Rock Band do szalonego zawodzenia na mikrofonie. O tak i stół do shuffleboardu. I niekończąca się dostawa coli. Uważaj Matt, mogę się po prostu wprowadzić.

Zdjęcie użyte za zgodą Jaki Levy (http://www.flickr.com/photos/jackomo/9381307959/in/photostream/)

Zdjęcie dzięki uprzejmości Jaki Levy

Okej, więc wracaj na imprezę. Dużo otwartej przestrzeni do mieszania się, tańca i gry w bilard. DJ utrzymywał melodie pompujące i, na szczęście, barmani utrzymywali, że drinki płyną. Były nawet babeczki WordPress. Podsumowując, był to świetny czas na utrzymanie dobrych połączeń w miłej atmosferze.

Plotka głosi, że nawet po przyjęciu na wspólnym karaoke. WordCampers umie się dobrze bawić.

Dzień przyczynienia się!

Od 23:00 w sobotę do 11 w niedzielę biura Automattic zostały przekształcone ze strefy imprezowej w duże miejsce do pracy. Ustawiono dziesiątki rozkładanych stołów i wyprowadzono pojemniki (BINS!) Przedłużaczy, aby pomieścić prawie 200 osób, które pojawiły się, aby pomóc w wyeliminowaniu niektórych prac społeczności WordPress.

Dzień współtwórcy WordCamp

Zdjęcie dzięki uprzejmości Naoko Takano

To nie był tylko dzień „włamania”, wykonywano różne prace WordPress, takie jak odpowiadanie na pytania wsparcia, aktualizowanie dokumentacji i naprawianie biletów trac. Gdybyś był w pobliżu WordPress.org w sobotę mogłeś zauważyć przypływ aktywności!

Wszyscy zostali podzieleni na mniejsze zespoły i przydzielono im specjalny obszar wsparcia. Fajnie było zobaczyć tak wiele różnych zestawów umiejętności używanych razem do zasilania społeczności WordPress. Jeśli zastanawiasz się, jak możesz się zaangażować, oto podkład.

„Do następnego razu

Wszystkie dobre rzeczy muszą się skończyć, w tym tegoroczny WordCamp, ale to nie znaczy, że zabawa się kończy. Jestem zainspirowany i podekscytowany, aby wypróbować rzeczy, których się nauczyłem, i obserwować nowych przyjaciół online.

Jeśli chcesz przeczytać jeszcze więcej niesamowitych opowieści z WordCamp San Francisco, sprawdź tę wspaniałą kompilację artykułów lub wyszukaj #wcsf na Twitterze.

Jeszcze jedna rzecz, zanim się wyloguję … Powinieneś wiedzieć, że WordCamp San Francisco nie jest jedynym WordCamp na świecie – w tym roku było już 74! Możesz pobrać czerpak na najbliższym WordCamp tutaj.  mam nadzieję że wkrótce się zobaczymy!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me