Czy WordPress jest nadal najlepszym źródłem darmowych motywów WordPress?

Wybór motywu jest jedną z najważniejszych decyzji, które możesz podjąć podczas konfigurowania witryny. Katalog motywów WordPress od dawna był pierwszym punktem kontaktowym dla użytkowników WordPress, którzy chcą stylizować swoją witrynę, ale ostatnio pojawiły się pytania, czy jest to najlepsza opcja dla właścicieli witryn – i twórców motywów – na których można polegać.


Niedawne tłumienie rozróżnienia między funkcjonalnością a prezentacją przez Zespół przeglądu motywów WordPress postawił kwestię, czy WordPress.org jest nadal najlepszym źródłem darmowych motywów WordPress w centrum uwagi. W tym artykule omówimy tło ostatniego kerfuffle, zastanowimy się, czy WordPress.org nadal powinno być domyślnym miejscem wyszukiwania bezpłatnych motywów WordPress, i zwrócę uwagę na kilka przydatnych alternatyw. Zacznijmy od pewnego tła!

O co tyle zamieszania?

Nadzór nad migracją treści jest istotą większości ostatniego dramatu. Tak jak Tawerna WP zwrócił uwagę, że Zespół ds. Przeglądu Tematów już od dłuższego czasu zakazuje autorom tematów definiowania generowania treści użytkownika. Uzasadnienie tego jest niezwykle sensowne: użytkownicy nie powinni potencjalnie tracić danych podczas zmiany motywów.

Niestety, w trakcie przenoszenia wymagań motywu z Kodeksu do ich nowego domu w Podręcznik przeglądu motywów, wymóg ten został pominięty. Chip Bennett opublikował podsumowanie brakujących sekcji w maju 2015 r. Szczególnie odpowiedni rozdział cytowano poniżej:

Prezentacja a funkcjonalność
Ponieważ celem Motywów jest zdefiniowanie prezentacji treści użytkownika, Motywów nie wolno używać do definiowania generowania treści użytkownika ani do definiowania opcji lub funkcjonalności strony niezależnej od Motywu.

Krótko mówiąc, wynikiem tego wszystkiego było to, że tematy były niespójnie sprawdzane na WordPress.org przez pewien czas, podczas gdy dwie wersje wymagań pływały jednocześnie w Internecie.

Gdy zespół WordPress (retrospektywnie) zaostrzył się z niespójnie stosowanymi wytycznymi, wielu twórców darmowych motywów naturalnie zaczęło odczuwać szczyptę, ponieważ wcześniej zaakceptowane motywy zostały nagle odrzucone i stoją przed dodatkowymi kosztownymi pracami programistycznymi, aby naprawić problemy.

Codeinwp posunął się nawet do wydania najnowszego motywu Parallax One za darmo, ale całkowicie pominął go w katalogu motywów WordPress – głównie w odpowiedzi na to, że wyróżniono go w oryginalnej dyskusji Zespołu ds. Przeglądu Tematów. Szczegółowo omówili ten temat w lipcowym raporcie z przejrzystości. Więc co to wszystko wspólnego z baseballem ma wspólnego z tobą, właścicielem witryny? Przejdźmy do rozważenia tego.

Dlaczego właściciele witryn powinni dbać o branżowe kłótnie nad darmowymi motywami?

Są dwa podejrzenia ze wszystkich powyższych, nad którymi zastanawiają się właściciele witryn:

  1. Niespójne standardy były oczywiście stosowane w przeszłości przy przyjmowaniu do oficjalnego katalogu tematów. Nie jest to tylko niedogodność dla programistów, ale potencjalnie utrudnia uzyskanie wsparcia dla istniejących motywów, które stają się o wiele trudniejsze. Niepokojący jest również pomysł, że dany motyw może być aktualny i skreślony jutro.
  2. Niektórzy legalni twórcy motywów, tacy jak na przykład, zaczęli umieszczać darmowe motywy jakości całkowicie oddzielnie od oficjalnego katalogu, więc oczywiście nie jest to już jedyny program w mieście.

Dodaj fakt, że wielu właścicieli witryn po prostu tak naprawdę nie będzie dbać o rozróżnienie między prezentacją a funkcjonalnością, o ile motyw zaspokoi ich potrzeby, i zobaczysz, dlaczego ludzie mogą zacząć myśleć o poszukiwaniu darmowych motywów w innym miejscu. Przeanalizujmy niektóre z dostępnych opcji.

Alternatywne źródła wysokiej jakości darmowych motywów WordPress

Słowo ostrzeżenia przed rozpoczęciem wyszukiwania darmowych motywów WordPress poza przytulnymi granicami oficjalnego katalogu: tutaj masz dodatkowy poziom odpowiedzialności w zakresie oceny. Odchodzisz od dodatkowego komfortu i bezpieczeństwa, które oferuje dedykowany zespół ds. Przeglądu motywów. Po usunięciu tego zastrzeżenia przyjrzyjmy się pewnym źródłom darmowych motywów.

WPExplorer.com

Najlepsze darmowe motywy WordPress

Mam nadzieję, że już wiesz, że oferujemy bezpłatne motywy tylko dla naszych czytelników! Wszystkie nasze motywy zostały utworzone z bezpiecznym i poprawnym kodem, a motywy takie jak motyw Zero WordPress zawierają funkcje premium za darmo. Mamy wiele świetnych darmowych motywów dla biznesu, blogów i portfeli oraz demonstracje na żywo, dzięki czemu możesz zobaczyć wszystkie funkcje motywu w akcji. Chcieć więcej? Wiele naszych motywów zawiera wersje premium na rynku Creative Market, które są wyposażone w dodatkowe opcje dostosowywania motywów i obsługę motywów premium.

JustFreeThemes

Po prostu darmowe motywy.

JustFreeThemes spełnia obietnicę swojej nazwy z ponad 400 wysokiej jakości darmowymi motywami, w tym ulubionymi, takimi jak Zerif Lite i Lifestyle. Prezentacje na żywo i dla administratorów są dostępne dla większości motywów, więc możesz kopać opony przed zatwierdzeniem. Możesz także przeglądać kategorie, takie jak blogowanie lub handel elektroniczny, jeśli szukasz konkretnego rozwiązania.

FabThemes

Fab Themes

FabThemes na pierwszy rzut oka wygląda całkiem solidnie, z ponad stu stylowymi darmowymi motywami na pokładzie. Możesz wyszukiwać według poszczególnych kategorii, takich jak handel elektroniczny i żywność, mile widziana jest także opcja wyszukiwania według koloru. Wbudowany jest również system pięciu gwiazdek, który daje nieco więcej wglądu w to, jak poszczególne motywy wypadły u innych osób.

Z drugiej strony w momencie przeglądania opcje podglądu wszystkich motywów były nieaktywne. Kliknięcie linku podglądu po prostu spowodowało błąd 404. Jesteśmy pewni, że to tymczasowa czkawka, ale jednocześnie nie jest to problem, na który natkniesz się na WordPress.org!

Czy właściciele witryn powinni się oddalać od WordPress.org?

Jeśli szukasz darmowego motywu, WordPress.org nadal jest wiodącym źródłem i prawdopodobnie nie zmieni się w najbliższym czasie. Trzej alternatywni dostawcy darmowych motywów, których wymieniliśmy powyżej, oferują naprawdę interesujące opcje tematyczne, ale po prostu nie mogą konkurować z głębią opcji wyświetlanych w oficjalnym katalogu motywów.

Nie należy również lekceważyć ilości zasobów, które są przeznaczone na tworzenie wysokiej jakości, bezpiecznych i zgodnych z najlepszymi praktykami tematów w oficjalnym katalogu. Chociaż wszyscy twierdzą, że dokładnie analizują motywy, żaden z alternatywnych dostawców darmowych motywów nie ma takiej infrastruktury, jaką ma WordPress.org.

Sugerujemy rozsądną strategię, aby najpierw przejrzeć najpopularniejsze bezpłatne motywy na WordPress.org, a następnie szybko przejrzeć nasze trzy powyższe alternatywy. W ten sposób pokryjesz większość baz w jak najkrótszym czasie i zapewnisz sobie najlepszą szansę na znalezienie niezawodnego bezpłatnego motywu, który odpowiada Twoim potrzebom.

Wniosek

Ostatnie zamieszanie wokół kryteriów akceptacji na WordPress.org było mylące. Na dłuższą metę jest to jednak wygrana dla wszystkich zainteresowanych. WordPress.org został zmuszony do oczyszczenia swoich działań w zakresie standaryzacji kryteriów akceptacji (ostatecznie dobra wiadomość dla wszystkich), a niezależnym twórcom darmowych motywów zachęcono do eksplorowania nowych ekscytujących opcji ofert.

Witryny takie jak WPExplorer i inne wymienione powyżej stanowią prawdziwą alternatywę dla znalezienia darmowych motywów, ale ich zasoby inwentaryzacyjne i przeglądowe są oczywiście nadal daleko w tyle za oficjalnym katalogiem. Na razie WordPress.org nadal jest najlepszym ogólnym źródłem darmowych motywów pod względem ilości, ale właściciele witryn są zachęcani do sprawdzenia innych opcji, ponieważ możesz znaleźć więcej funkcji i lepszy kod gdzie indziej.

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć twoje myśli. Czy uważasz, że WordPress.org jest nadal jedyną grą w mieście, czy zacząłeś sprawdzać alternatywne oferty? Skontaktuj się z nami i daj nam znać!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map