Wiele osób wybiera WordPress ze względu na jego prostotę, ale pozostań dla społeczności. Nie mogę wymyślić wielu innych narzędzi online, które rywalizują o samą wielkość i przyjazność bazy użytkowników oraz chęć tej bazy użytkowników do dzielenia się rozwiązaniami.


W społeczności niektórzy wyróżniają się swoim wkładem, dokładaniem wszelkich starań lub po prostu czystą charyzmą. Przedstawiam tutaj dziesięć najciekawszych osobowości w świecie WordPress (celowo nienumerowane, ponieważ nie są w określonej kolejności!).

Matt Mullenweg (@photomatt)

Niewiele osób posiada spersonalizowaną czteroliterową nazwę domeny, ale ma.tt jest jednym z tych szczęściarzy! Jako członek-założyciel WordPress, Automattic i WordCamp zainwestował w WordPress więcej emocji niż większość.

„Podobnie jak jedzenie, oddychanie, muzyka, nie mogę pracować w WordPress”, pisze na swoim blogu.

Jeff Chandler (@wptavern)

Czy istnieje realny model biznesowy dla witryny z wiadomościami WordPress? Ostatnio był to gorący temat, a Jeff Chandler, „Tavern Keeper” w WP Tavern jest dobrze przygotowany do udzielenia odpowiedzi. Jeff trafił na pierwsze strony gazet, kiedy sprzedał blog tajemniczemu nabywcy, który ostatecznie ujawnił się jako Matt Mullenweg, współtwórca samego WordPressa.

Od tego czasu osobisty profil Jeffa gwałtownie się zwiększył i udzielił kilku wywiadów na temat modeli biznesowych WordPress.

Ale Jeff jest chlebem powszednim na blogu WPTavern, na którym od pięciu lat informuje nas o najnowszych wydarzeniach. Inne strony z wiadomościami WordPress przychodzą i odchodzą, ale tawerna pozostaje otwarta dla biznesu.

Matt Medeiros (@mattmedeiros)

Co jakiś czas w Internecie pojawia się ktoś, kto nie ma pojęcia, jak znaleźć na to czas. Matt Medeiros zdecydowanie kwalifikuje się jako jedna z tych osób. Po pierwsze jest współzałożycielem Slocum Design Studio, specjalistycznej agencji projektowej i deweloperskiej WordPress. Pod szyldem Slocum produkuje dwa podcasty: PressThis i SEOLunch.

Jakby tego było mało, prowadzi także Matt Report, w którym publikuje regularne wywiady z osobami pracującymi z WordPress. Stworzył miłą niszę wydawniczą, skupiając się na biznesowej stronie WordPress. Nie ma wypełniacza, tylko wysokiej jakości wywiady z takimi osobami jak Chris Lema, Brad Williams (WebDevStudios) i Jeff Chandler.

Joost de Valk (@yoast)

Jego wtyczki SEO zostały pobrane ponad 10 milionów razy i ma najfajniejsze imię w WordPress. Holender Joost de Valk stworzył markę Yoast dzięki Randowi Fishkinowi z Moz, który powiedział Joostowi, aby powiedział anglojęzycznym, że nazwa została wymówiona jako „toast with y”!

Bez względu na to, czy mówisz Joost czy Yoast, jego wtyczka WordPress jest synonimem SEO od momentu jej powstania w 2009 roku. Regularnie mówi o SEO i WordPress i na bieżąco informuje wszystkich o swoim miejscu pobytu na swoim blogu na yoast.com.

Brian Gardner (@bgardner)

Brian Gardner, być może najbardziej kopiowany człowiek w WordPress, jest mózgiem Genesis od StudioPress, „najlepszego z najlepszych” wśród frameworków WordPress, według Mashable. Niektórzy twierdzą, że wynalazł całą koncepcję ram motywów premium ze swoim motywem Rewolucja i późniejszym projektem Genesis / StudioPress.

Osobisty blog Briana jest tyglem porad i sztuczek WordPress (głównie nastawionych na Genesis) i placem zabaw dla własnego rozwoju motywów, często sugerując przyszłe wydanie motywów potomnych Genesis. W tej chwili pokazuje, co przygotował dla nas Genesis 2.0.

Toni Schneider (@tonidotorg)

Dla osób zainteresowanych komercyjną stroną WordPress Toni jest twoim mężczyzną.

Urodzony w Szwajcarii Toni przeniósł się do Kalifornii na studia i postanowił pozostać na miejscu, ignorując możliwość zdobycia „prawdziwej pracy” i rzucając się na przedsiębiorczość w nowo powstałym e-mailu. Po udanym wyjściu na Yahoo, Toni dołączyła do Matta Mullenwega w Automatyczny projekt.

Jako dyrektor generalny Automattic, Toni nadzorowała uruchomienie takich projektów, jak Jetpack, VaultPress, Gravatar i oczywiście dalszy sukces WordPress.com. Znajduje też czas, aby pracować jako partner w firmie VC True Ventures, zapewniając, że nie tylko wszyscy zaangażowani w WordPress, ale także Dolina Krzemowa, znają jego imię.

Oto myśl z ubiegłego roku, pełna informacji o komercyjnej stronie WordPress.

Mark Jaquith (@markjaquith)

Mark żyje jako konsultant ds. Publikacji internetowych, ale jest lepiej znany jako supergwiazda WordPress. Jako jeden z głównych programistów WordPress, Mark odegrał istotną rolę w doprowadzeniu WordPressa tam, gdzie jest dzisiaj.

Jego własnymi słowami Mark jest religijnym sceptykiem, jednym z tych zagubionych użytkowników komputerów Mac i naprawdę źle reaguje na wiadomości e-mail. Jest także oddanym człowiekiem rodzinnym, dlatego też zaczął publikować własne opinie na stronach Amazon zatytułowanych Have Baby, Need Stuff. Jest funkcjonalny, świetnie się na nim patrzy i oczywiście działa na WordPressie!

Mark jest teraz w centrum uwagi jako główny programista WP 3.6.

Daniel Espinoza (@d_espi)

Opracowanie wtyczek WordPress pomogło Danielowi i jego żonie spłacić 67 000 USD długu w ciągu zaledwie 8 miesięcy. Skoncentrował się na tworzeniu powtarzających się wtyczek przychodów dla platformy WooCommerce, a następnie sprzedał wtyczki, aby osiągnąć swój cel finansowy.

Co dalej z Danielem? „Są zmiany w WordPressie, zmiany w Internecie i zmiany na świecie. Przy tak wielu zmianach jestem przekonany, że znajdę nową niszę, która będzie obsługiwać klientów ”, pisze na swoim blogu.

Jedno wydaje się pewne – WordPress nie widział ostatniego Daniela Espinoza.

Chris Pearson (@pearsonified)

Chris opracował Thesis, popularną platformę motywów WordPress, ale jest czymś więcej niż tylko kucykiem. Chris może mówić o wszystkim io wszystkim WordPress, od SEO do tego, ile godzin tygodniowo pracuje nad swoją firmą. To, w połączeniu z jego samozwańczym „entuzjastycznym, szczerym charakterem”, sprawia, że ​​Chris jest regularnie rezerwowany na przemówienia na WordCamps i innych konferencjach branżowych.

Blogi w Pearson wyjaśnił na tak różnorodne tematy, jak temat Thesis i jego osobiste zainteresowania typografią internetową.

Frederick Townes (@ w3edge)

Frederick ma palce w wielu ciastach. Jest twórcą W3Edge zajmującym się projektowaniem i programowaniem oraz twórcą wtyczki W3 Total Cache. Był założycielem CTO firmy Mashable, świetnego przykładu dużej witryny działającej na WordPress, i do dziś jest zaangażowany jako starszy doradca techniczny. Poza tym jest współzałożycielem i dyrektorem ds. Technicznych w firmie zajmującej się marketingiem internetowym nieruchomości Placester.

Ogromne doświadczenie Fredericka w zakresie przedsiębiorczości WordPress stawia go w roli głośnika. Oddaje się społeczności, przemawiając na licznych WordCampach, nie tylko w pobliżu domu w Massachusetts, ale także w tak odległych miejscach, jak Norwegia, Dania i Holandia.

Tom McFarlin (@tommcfarlin)

W pierwszym poście Tom został wymieniony w jednym z komentarzy jako znacząca chybiona, więc właściwe jest, aby zacząć od niego. Tom jest programistą WordPress i zapalonym blogerem, który poświęca wiele swojego czasu na blogowanie na dzielenie się wskazówkami, samouczkami, fragmentami, zasobami i innymi rzeczami WordPress..

Prywatny blog Toma jest świetnym źródłem informacji, szczególnie dla początkujących, ale zaawansowani użytkownicy i programiści również mogą czerpać korzyści z jego głębokiego opanowania platformy.

Aaron Jorbin (@aaronjorbin

Na swoim profilu na Twitterze Aaron określa się jako Polyhistoric man of the web – cokolwiek to znaczy ��

Niezależnie od tego Aaron jest programistą WordPress Core i poświęca część swojego czasu w Internecie między innymi na pomoc programistom w doskonaleniu ich umiejętności.

Helen Hou Sandi (@helenhousandi)

Każdy członek zespołu odpowiedzialnego za WordPress jest warty wzmianki na tej liście, ale Helen Hou Sandi wyróżnia się, ponieważ jest jedyną kobietą w zespole. Helen jest pobożną ewangelistką WordPress i zaszczyciła wiele konferencji związanych z WordPress na całym świecie.

Tom Auger (@TomAuger

Tom jest kolejnym zaangażowanym ewangelistą WordPress, który dzieli się wieloma wskazówkami i sztuczkami na temat WordPress i innych tematów związanych z programowaniem za pośrednictwem swojej strony internetowej i mediów społecznościowych.

Matt Medeiros (@mattmedeiros)

Matt biegnie mattreport.com, strona internetowa, która pomaga ludziom zakładać i prowadzić udane witryny biznesowe na WordPress. Zasadniczo przeprowadza wywiady z wiodącymi przedsiębiorcami WordPress, a następnie udostępnia te wywiady jako podcasty na swojej stronie internetowej.

Dzięki tym wywiadom Matt nauczył się wielu sztuczek zarabiania pieniędzy za pomocą WordPress i jest obecnie uważany za autorytet w zakresie zarabiania na nim.

Amber Weinberg (@amberweinberg)

Amber Weinberg jest samoukiem programistą WordPress, który buduje strony internetowe od najmłodszych lat. Specjalizuje się w WordPress i programowaniu front-end. Przeważnie dzieli się wskazówkami i poradami na temat WordPress, zyskownego freelancingu, pisania czystego kodu i wszystkiego pomiędzy.

Jeśli chcesz stworzyć karierę jako niezależny programista WordPress, przekonasz się, że historia Amber jest bardzo inspirująca, więc koniecznie odwiedź jej stronę internetową, aby uzyskać jej unikalne informacje.

Chris Coyier (@chriscoyier)

Chris koncentruje się na ogólnym tworzeniu stron internetowych, a szczególnie na CSS. On biegnie css-tricks.com (który jest oparty na WordPress) i codepen.io gdzie dzieli się wieloma sztuczkami związanymi z projektowaniem i programowaniem, które dotyczą całej internetowej platformy programistycznej, w tym oczywiście WordPress.

Głównym celem Chrisa nie jest WordPress, ale od czasu do czasu udostępnia fragmenty, narzędzia i zasoby, których można używać w projektach WordPress. Podsumowując, jako programista lub zapalony użytkownik WordPressa dobrze jest być na bieżąco z jego witrynami.

Jeff Starr (@łatwo psujący się)

Jeff jest prawdziwą gwiazdą WordPress. Jest programistą i wydawcą z ponad 10-letnim doświadczeniem w tworzeniu WordPress. Obecnie prowadzi trzy strony internetowe: Perishable Press, Digging Into WordPress i WP Tao, wszystkie poświęcone nauczaniu tajników WordPress.

Samouczki i książki Jeffa WordPressa są skierowane głównie do programistów, którzy chcą opanować tworzenie motywów.

Brennen Byrne (@brennenbyrne)

Brennen jest guru bezpieczeństwa, jeśli chodzi o WordPress i nie jest zaskoczeniem, że jest teraz w pełni skoncentrowany na swoim nowym genialnym projekcie Clef, aplikacji, która umożliwia proste, ale potężne uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla WordPress. Aplikacja używa podpisu cyfrowego do logowania, a nie tradycyjnych haseł. Projekt jest nieco nowy i nie zyskał jeszcze dużej trakcji w społeczności (jeszcze), ale nie ma wątpliwości, że to przyszłość.

Brennen jest zdecydowanie osobą, którą powinieneś obserwować, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dokładnie zabezpieczyć swoje strony WordPress.

Andrew Nacin (@nacin)

Andrew jest głównym programistą WordPress i nie może być bardziej zaangażowany w społeczność WordPress jako całości. Bierze udział we wszystkich etapach cyklu programowania, od infrastruktury witryny po poprawki błędów. Często odwiedza WordCamps, gdzie regularnie spotyka prawdziwych użytkowników WordPress (takich jak Ty!).

Wiele czasu poświęca również na stronę WordPress.org i możesz go spotkać na wielu listach dyskusyjnych i kanale rozwoju IRC.

Ryan Boren (@rboren)

Oprócz wkładu w rdzeń WordPress jako główny programista, Ryan pracuje również jako inżynier w Automattic. Na froncie WordPress stale modyfikuje bazę kodu, aby poprawić wydajność i dostępność. Regularnie naprawia błędy w Automattic i opisuje siebie jako „ateistycznego wegańskiego transhumanistę libertarianina”.

Peter Westwood (@westi)

Jest niezliczona ilość rzeczy, których możesz się nauczyć od Petera Westwooda, członka zespołu wiodących programistów od 2005 roku. Jest aktywny na Twitterze i chociaż jego blog WordPress nie jest aktualizowany tak często, możesz mieć pewność, że ma on coś informacyjnego powiedzieć.

Automatyczny (@automattic)

Ten post dotyczył osób, ale trudno jest wyodrębnić niektóre osobowości, nie wspominając o zespołach, którymi kierują lub z którymi pracują. Bez wątpienia zespół Automattic wyróżnia się pod względem wkładu zespołu do społeczności WordPress.

Automattic to zespół entuzjastów WordPress, którzy prowadzą i utrzymują WordPress.com (wraz z wieloma innymi projektami). Automattic jest dziełem Matta Mullenwega, a zespół regularnie uczestniczy w wielu projektach typu open source, w szczególności WordPress.org. Członkowie zespołu rekrutowani są z całego świata, a większość z nich pracuje zdalnie, co czyni go wyjątkowo fascynującym zespołem.

Odwiedź stronę internetową Automatic, aby sprawdzić cały zespół. Możesz albo wyróżnić osoby, które chcesz obserwować, albo możesz po prostu śledzić grupę jako całość.

Nick Roach and Team (@elegantthemes)

Nick Roach jest założycielem Elegant Themes i kieruje zespołem 30 programistów, projektantów i specjalistów ds. Wsparcia technicznego. Nick i jego zespół stworzyli ponad 100 motywów WordPress (wiele premium) i dzielą się dużą wiedzą na swoim blogu. Wiele ich wskazówek jest skierowanych do użytkowników WordPress, ale także programiści mogą się wiele od nich nauczyć.

Sinisa Komlenic and Team (@themeskingdom)

Podobnie jak Nick Roach, Sinisa założył i prowadzi Themes Kingdom, firma opracowująca motywy WordPress w Ohio. Stworzyli solidne motywy i udostępniają wiele przydatnych wskazówek na swoim blogu. Ale w przeciwieństwie do eleganckich motywów, ci faceci są zgranym zespołem siedmiu programistów, projektantów i agenta wsparcia. Wydają się być bardzo dobrze zorganizowani i to oczywiście widać w ich pracy. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie dla każdego początkującego twórcy motywów WordPress.

Zespół WooThemes (@woothemes)

WooThemes to twórcy darmowych i premium motywów WordPress. Stworzyli jedną z najpopularniejszych wtyczek e-commerce do WordPress, WooCommerce, a także kilka innych rozszerzeń wtyczki. W rzeczywistości jest kilku programistów, którzy zarabiają na życie wyłącznie dzięki opracowywaniu i sprzedaży rozszerzeń WooCommerce.

Zespół WPExplorer (@wpexplorer)

Byłbym niedoceniony, gdybym nie mówił o naszym pięknym zespole, czyż nie? Dzięki zasobnemu blogowi i mnóstwu wysokiej jakości motywów i wtyczek do wyboru najlepiej jak najszybciej dodać tę witrynę do czytnika kanałów. Ale to tylko moja niezbyt obiektywna opinia ��

Kto jeszcze robi fale w świecie WordPress?

Wybranie tylko dziesięciu osób z milionowej bazy użytkowników nigdy nie będzie łatwe. Bardzo chciałbym usłyszeć twoje przemyślenia na temat tych dziesięciu wyborów i kogo wybrałbyś – daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me