10 największych mitów WordPress, które musisz pogrzebać

10 największych mitów WordPress, które musisz pogrzebać

Dzisiaj obniżamy młotek jak Thor na 10 najbardziej rozpowszechnionych mitów o naszym ulubionym CMS, dobrym starym WordPressie. Doświadczając tego dobroczynnego oprogramowania z pierwszej ręki, mogę ręczyć, że dzięki WordPress możesz osiągnąć całkiem niemożliwe. Mają wątpliwości? Wystarczy sprawdzić te 20 dużych marek, które wyginają WordPressa, aby wykonać licytację.


Właśnie dlatego denerwuje mnie do piekła iz powrotem, gdy widzę, jak ludzie rzucają się na źle zinterpretowane „zabawne fakty” np. Kłamstwa na temat mojego ukochanego WordPressa. Hookay, Cofnę się trochę. miałem na myśli nasz ukochany WordPress.

Tutaj dzisiaj niszczymy 10 największych mitów WordPress, z których niektóre mogły powstrzymać cię od nurkowania i przeżywania platformy jak żadna inna, po to, abyś mógł zobaczyć WordPress w jego pełnej krasie. W porządku, więc umieśćmy to dziecko już na piątym biegu.

WordPress to (tylko) platforma blogowa

WordPress to coś więcej niż platforma blogowa

Nie obalę faktu, że WordPress urodził się jako platforma blogowa. Jednak z biegiem lat ewoluowała i przekształciła się w potężny system zarządzania treścią (CMS), a teraz obsługuje potężne 25% Internetu.

Z pewnością te witryny nie mogą być osobistymi pamiętnikami / blogami. Zdecydowanie musimy mieć różne witryny oparte na WordPress, zwłaszcza ze wszystkimi słodkimi funkcjami, z których popularny jest CMS.

Dzięki niestandardowym typom postów, stronom, widżetom, dodatkom i wtyczkom, możesz między innymi rozszerzyć swoją instalację WordPress, aby obsługiwać jedne z największych hitów internetowych, takie jak ViralNova, Time, CNN, TechCrunch, Harvard Law School, Mozilla Firefox, eBay, SONY i Microsoft między innymi. Czy ci faceci prowadzą tylko osobiste blogi? Założę się, że nie; niektóre z tych nazw posiadają witryny z najwyższej półki, które przyciągają duży ruch, co prowadzi nas do następnego mitu.

WordPress nie jest skalowalny

WordPress to skalowalna platforma

Nie wiemy, czy to dlatego, że WordPress jest „darmowy”, czy tylko „projekt społecznościowy”, który powstał z bluesa, ale często zobaczysz komentarze podważające skalowalność platformy. Jak będzie wyglądać moja witryna, gdy wzrośnie ruch? Jakie funkcje ucierpią w przypadku gwałtownego wzrostu natężenia ruchu? Czy WordPress ulegnie awarii, gdy staniesz się popularny?

Być może chodzi o to, że WordPress był kiedyś platformą blogową ewoluował do CMS, ale częściej znajdziesz klienta, który martwi się, że WordPress rozpadnie się pod zwiększonym obciążeniem. Nie prawda. Od małych blogerów aż po duże międzynarodowe korporacje, wszyscy szukają kawałka ciasta WordPress.

Jeśli Twoja witryna ulegnie awarii z powodu skoków ruchu, ma to wszystko związek z Twoim hostem internetowym, a nie WordPress. Pod warunkiem, że dysponujesz odpowiednimi zasobami serwera, takimi jak stosy ofert WPEngine, WordPress będzie obsługiwał Twoją witrynę bez względu na wielkość lub wielkość generowanego ruchu.

WordPress jest niepewny

Zabezpieczenia WordPress

Ale znowu, które oprogramowanie jest w 100% niezawodne? Hakerzy będą próbowali wykorzystać najmniejsze luki w zabezpieczeniach dowolnego oprogramowania, nie tylko WordPress. Teraz WordPress jest dość popularną platformą i jako taki przyciąga atak po ataku tylko ze względu na dużą objętość, a nie dlatego, że jest podatny na naruszenia bezpieczeństwa.

Gdyby nie podstawowe i aktualizacje bezpieczeństwa regularnie otrzymywane przez platformę, Internet byłby w tej chwili nie lada wyzwaniem. Ludzie tracą swoje witryny w lewo, w prawo i w centrum co drugi dzień. Straty byłyby ogromne, sieć pękłaby, a WordPress poszedłby drogą dodo.

Ale minęło ponad dziesięć lat, odkąd WordPress trafił do sieci, i rośnie, lepiej i bezpieczniej każdego świtu. Wkład ogromnej społeczności WordPress wzmacnia nasz ukochany CMS po jednej aktualizacji na raz.

Każda aktualizacja zapewnia lepsze funkcje i trudniejsze środki bezpieczeństwa, takie jak ulepszona funkcja zabezpieczeń hasłem, która została wprowadzona w WordPress 4.3 „Billie”. Dodatkowo możesz zwiększyć bezpieczeństwo swojej witryny WordPress za pomocą wtyczek takich jak iThemes Security pośród innych.

Gdy wszystko zostanie już powiedziane i zrobione, bezpieczeństwo Twojej witryny WordPress (a nawet więcej cennych treści) zaczyna się od Ciebie. Musisz stale aktualizować instalację WordPress, motywy i wtyczki. Co więcej, przyzwyczaj się do tworzenia regularnych i pełnych kopii zapasowych witryn, jeśli hakerzy uderzą.

Sekret zapewniania bezpieczeństwa WordPressowi przez cały czas w celu wdrożenia podstawowych praktyk bezpieczeństwa, a następnie łatania platformy w miarę wydawania aktualizacji. Oczywiście dziury w zabezpieczeniach są od czasu do czasu wykrywane, ale dzięki otwartemu źródłu WordPress dziury są również szybko zapełniane. – Mike Wallagher, HostingFacts.com

WordPress jest BEZPŁATNY (stąd Inapt do użytku komercyjnego)

WordPress jest darmowy, ale potężny

Dla facetów, którzy kochają darmowe rzeczy, a to oznacza, że ​​każdy z nas, WordPress jest darmowym produktem, to naprawdę dobra wiadomość. Ale to, co oznacza darmo, oznacza dokładnie, jeśli chodzi o WordPress?

Na początek WordPress jest bezpłatny pod względem swobody (prawa do odczytu). Oznacza to, że możesz zabrać WordPressa, zburzyć go, zmodyfikować, wykonać kopie i / lub stworzyć własną unikalną wersję bez uzyskania zgody jakiegokolwiek organu.

Jest open source; oprogramowanie zbudowane przez społeczność współpracowników, co oznacza, że ​​nie należy do żadnej konkretnej firmy ani osoby. Po drugie, nie płacisz za korzystanie z WordPress, CMS – wystarczy pobrać skrypt ze WordPress.org, zainstalować go gdziekolwiek i możesz już iść.

Usługa taka jak WordPress.com pozwoli ci bezpłatnie korzystać z WordPress na ich platformie. Dają ci bezpłatną subdomenę np. twoja nazwa.wordpress.com i darmowy hosting. Inne podobne usługi, znane jako zarządzane hosty WordPress, zasadniczo umożliwiają korzystanie z WordPress na ich platformach za opłatą (w przeciwieństwie do standardowego hostingu internetowego, w którym można wybierać spośród różnych opcji łatwej instalacji).

Różnica? Darmowy smak WordPress obsługiwany na WordPress.com jest poważnie ograniczony pod względem funkcji i elastyczności. Zapłacisz również sztywną cenę premium, aby zapewnić spersonalizowany hosting wraz z własną nazwą domeny. Koszt może szybko wzrosnąć nawet do 3000 USD miesięcznie.

Z drugiej strony zarządzane hosty WordPress pozwolą Ci cieszyć się WordPress w pełnej krasie za ułamek kosztów. Ponadto tradycyjne hosty internetowe, takie jak Dreamhost i Bluehost, również pozwolą Ci cieszyć się WordPress w jego pełnej krasie, nawet jeśli uzyskasz mniejszą moc niż w przypadku korzystania z zarządzanego hosta WordPress.

Idąc dalej, większość przedsiębiorstw ucieknie się od bezpłatnego, otwartego, gotowego rozwiązania na rzecz CMS dostosowanego do jego indywidualnych potrzeb.

Być może jest to biurokracja, duże budżety lub ktoś próbuje skrócić rogi, ale ktoś musi powiedzieć tym facetom (i ich szarym garniturom), że najwyraźniej nie mają okazji zaoszczędzić dużych pieniędzy i uzyskać platformę, która jest niezwykle wszechstronna, lub „jako bezkształtna jak woda ”, jak opisywała ją moja była. TMI? Przejdź się, WordPress jest wolny i właśnie dla komercyjnych stron internetowych.

WordPress nie ma wsparcia

Wsparcie WordPress

Teraz, gdy już powiedziałeś, że WordPress jest bezpłatną platformą, dzięki cennym wkładom społeczności, do której mogę się zwrócić w razie problemów? Dobre pytanie.

Typowa firma programistyczna działa w następujący sposób. Potrzebujesz Poszukujesz renomowanej firmy, która z kolei oferuje oprogramowanie, za które płacisz. Jeśli wystąpią problemy z korzystaniem z ich oprogramowania, skontaktuj się z ich zespołem pomocy technicznej i załatwisz sprawę.

Jeśli chodzi o WordPress, żadna firma ani osoba nie jest właścicielem platformy, nikt nie płaci za korzystanie z niej, a kiedy utkniesz… cóż… utkniesz. Źle.

WordPress ma wspaniałą społeczność programistów, projektantów, tłumaczy, blogerów, przedstawicieli pomocy technicznej itp., Którzy dołożyli wszelkich starań, aby zbudować Kodeks WordPress; najnowocześniejsza dokumentacja, jakiej nigdy nie widziałeś. To nie wszystko, WordPress może pochwalić się bardzo aktywnością forum wsparcia uczęszczani przez członków społeczności.

Z tymi zasobami i mnóstwem niezależnych firm usługowych, dostawców usług serwisowych WordPress oraz mnóstwem gotowych i dostępnych freelancerów będziesz zaskoczony, jak szybko można uzyskać odpowiedzi na swoje nieszczęścia.

WordPress jest nieodpowiedni do e-commerce

WordPress dla handlu elektronicznego

Czy muszę wszędzie upuszczać „CMS”, aby zwrócić uwagę na wszechstronność WordPress? Na początku WordPress trudno było sobie wyobrazić, że można użyć WordPressa do budowy sklepu e-commerce.

Nigdy więcej; społeczność WordPress widziała napływ niezliczonych frameworków i wtyczek e-commerce WordPress, które sprawiają, że tworzenie e-sklepu jest tak proste jak ciasto. Obecnie możesz stworzyć w pełni funkcjonalną witrynę e-commerce opartą na WordPress, używając wtyczek takich jak Woocommerce, WP e-commerce i Easy Digital Downloads.

Zabawne jest to, że WordPress jest łatwy do skonfigurowania i używania jako sklep internetowy. W rzeczywistości większość niestandardowych systemów CMS zbudowanych specjalnie dla handlu elektronicznego nie może konkurować z WordPress w obecnej formie. WordPress konstruktor witryn e-commerce? Kto by zgadł?

Witryny WordPress są powolne

Szybkość witryny WordPress

Dawno minęły czasy, kiedy strony były po prostu serią stron HTML, grafiki i CSS połączonych ze sobą. Wraz z narodzinami nowych technologii strony internetowe zyskały na wielkości i funkcjonalności. Pomysł instalacji oprogramowania w celu rozpoczęcia tworzenia stron internetowych może zmusić cię do przekonania, że ​​WordPress może spowolnić twój serwer. Fałszywe.

WordPress korzysta z najlepszych standardów internetowych i semantycznego XHTML, dzięki czemu jest niezwykle szybki w konfiguracji i obsłudze. Najlepsze praktyki kodowania zapewniają również, że WordPress jest przyjazny dla SEO od samego początku.

Niska prędkość witryny jest zwykle kojarzona z tanimi dostawcami hostingu i / lub źle zakodowanymi wtyczkami. Tani dostawcy hostingu zazwyczaj hostują Twoją witrynę oraz milion i jedną inną witrynę na tym samym serwerze, co tylko zachęca do niskiej wydajności wśród innych problemów.

Źle zakodowane wtyczki dodają „niepotrzebny kod” do ważnych plików, takich jak header.php, spowalniając szybkość ładowania niepotrzebnych obiektów przed treścią. Wtyczki Buggy będą również stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa Twojej witryny WordPress.

Po prostu wybierz najlepszy hosting WordPress i renomowane wtyczki, a będziesz dobrze zorganizować imprezę.

Wtyczki WordPress są podejrzane

Wtyczki WordPress

I ty też, jeśli instalujesz podejrzane wtyczki z dowolnego miejsca, a potem płaczesz, gdy gówno uderza w wentylator. Bez względu na to, ile masz wiary w ludzkość, po prostu nie możesz założyć, że wszystkie wtyczki – bezpłatne lub premium – są bezbłędne. Byłaby to szkoda dla ciebie, teraz nie byłaby?

Właśnie dlatego powinieneś unikać wtyczek od dostawców, którym nie możesz zaufać. Aby uniknąć wtyczek dostarczanych z błędami, nieaktualnym i nieefektywnym kodem, problemami bezpieczeństwa i słabym wsparciem, zawsze wybieraj dużą liczbę pobrań, świetne oceny i recenzje, a także doskonałe wsparcie.

Na marginesie, wtyczki rozszerzają funkcjonalność twojej witryny WordPress w sposób niewyobrażalny, pozwalając ci wykorzystać tak duży potencjał, który byłby bardzo trudny lub kosztowny do osiągnięcia bez wspomnianych wtyczek.

Po prostu nie dodawaj wtyczek na ślepo, ponieważ w ten sposób rozwiązujesz problemy związane ze słabą wydajnością i podwyższonym ryzykiem bezpieczeństwa. Czyń staranność, przyjacielu. Należyta staranność.

Zarządzanie witrynami WordPress jest trudne

Zarządzanie stronami WordPress

Zarządzanie praktycznie każdą witryną, a nie tylko witrynami WordPress, może wydawać się początkującym zniechęcającym. Instalowanie witryn WordPress to jedno, zarządzanie witrynami to coś innego.

Musisz obserwować tak wiele rzeczy, w tym zatwierdzanie komentarzy, monitorowanie bezpieczeństwa, śledzenie ruchu i aktualizowanie motywów, wtyczek, a także rdzenia WordPress. Kiedy masz kilka witryn WordPress w całym miejscu, może to być dość szybko bałagan.

Ale tak by się stało tylko wtedy, gdy nie planujesz z wyprzedzeniem, co dałoby ci na przykład znać sprytną wtyczkę znaną jako ManageWP, która pomaga śledzić wszystkie instalacje WordPress z jednego centralnego pulpitu nawigacyjnego.

Po wdrożeniu ManageWP obowiązki związane z utrzymaniem witryny sprowadzają się do kliknięcia kilku przycisków i praca jest zakończona. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zarządzania witrynami WordPress? Chronimy twoje plecy.

WordPress nie reaguje (ani nawet na przyszłość)

Reakcja WordPress

Martwisz się, że instalacja WordPress nie działa dobrze z zaawansowanymi funkcjami internetowymi? Przyszłe technologie? Cóż, zgadnij co, nie musisz się martwić, czy WordPress jest przyszłościowy, ponieważ … no cóż … tak jest! Dzięki regularnym aktualizacjom i najlepszym standardom internetowym WordPress jest zawsze przygotowany na przyszłość.

Co powiesz na responsywność? Jak Twoja witryna WordPress będzie pasować do różnych szerokości ekranu? Cóż, pod warunkiem, że Twój motyw WordPress jest responsywny, Twoja strona będzie odpowiadać automatycznie. Tak łatwo jest znaleźć responsywne motywy WordPress na WordPress.org i sklepach z motywami / sklepach, takich jak Themeforest, Elegant Themes, aThemes i My Theme Shop, żeby wymienić tylko kilka. Aby zaoszczędzić czas, zapoznaj się z naszym własnym, wielofunkcyjnym, uniwersalnym motywem.

Jeśli Twój motyw WordPress nie reaguje z znanych Ci powodów, zawsze możesz użyć wtyczek mobilnych WordPress lub utworzyć wersję witryny dostosowaną do urządzeń mobilnych.

WordPress przejmuje technologię po technologii, jak tylko się pojawi, co oznacza, że ​​masz potężny CMS, który będzie napędzał twoją stronę przez wiele dni, miesięcy i lat. Możesz się dobrze bawić z takimi aplikacjami jak jQuery, backbone.js, Flash, CSS3, różne interfejsy API i inne technologie, które pozwolą Ci zmienić stronę WordPress w dowolny sposób.

Podsumowanie

Mówiąc najprościej, WordPress to dokładnie taki CMS, którego szukałeś. Ale jeśli potrzebujesz więcej perswazji, daj nam znać wszelkie napotkane mity. Z przyjemnością ich obalimy! Co najbardziej lubisz w WordPress? Dość mocne pytania, które rozmyślają do następnego razu. Tymczasem podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej. Adios!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map