SiteGround VPS Rishikimi i Hosting 2020 (Kuponi 70% zbritje)


PROSET E SISTEMIT T V VPS HOSTING
1. 11,95 $ / muaj (Plani VPS i përballueshëm)
2. Rekomanduar VPS Host nga 3 CMS kryesore
3. Vlerësuar # 1 VPS & WordPress host nëpër sondazhe të shumta të FB
4. Garancia 99.99% e serverëve të pritjes
5. Serverë pritës me densitet shumë të ulët
6. Kufij shumë më të lartë në ekzekutimin e Skriptet & sekondave të CPU
7. Servers VPS të vendosura në 3 Kontinentet
8. Qasje e plotë për të gjitha Veglat e Avancuara të SiteGround si SuperCacher, Staging, Git etj
9. Kopje rezervë falas SSL & On-Kërkesë me Rivendosjen me një klik të vetëm
10. Menaxhuar plotësisht VPS me cPanel, Monitorim Malware, Siguri dhe Përditësime
11. 24/7 Mbështetje e përparuar e përparësisë
12. 30 ditë Plani i Pritjes i VPS (GoGeek) Kthimi i Parave Garanci
KUSHTET E SITEGROUND VPS HOSTING
1. Kufizimet në atë softuer dhe aplikacione që mund të instaloni
2. Vepron si një VPS por jo si një Plan i vërtetë i VPS Hosting pasi nuk merrni Root Access
3. Përkundër faktit se Llogaria juaj Hosting është e izoluar për Siguri, Burimet e Përbashkëta të Shpërndarjes, pas te gjithave
Vlerësimi i vlerësimit të faqes VPS SITEGROUND
SiteGround VPS Hosting
Uptime & Besueshmëria
5.0/5.0
SiteGround VPS Hosting
Shpejtësia & Performanca
5.0/5.0
SiteGround VPS Hosting
Burimet e serverit
4.5/5.0
SiteGround VPS Hosting
Mbrojtja e Sigurisë dhe Anti-Hack-it
5.0/5.0
SiteGround VPS Hosting
Prmimi dhe vlera
4.5/5.0
SiteGround VPS Hosting
Përputhshmëria me WordPress
5.0/5.0
SiteGround VPS Hosting
klient mbështetje
5.0/5.0
VLERËSIMI I PËRGJITHSHËM4.9/5.0
PITRMBLEDHJE SHQYRTIMI I VITIT SITEGROUND VPS
Plani i Pritjes i VPS i SiteGround (GoGeek) është mjaft e mirë për të pritur tuajin Uebsajti / Blogu / Dyqani i Tregtisë në një platformë VPS si. Nga ky plan, ju mund të përmirësoni në çdo kohë ose në serverat e tyre më të fuqishëm + të ndryshueshëm të pritjes së cloud. Sidoqoftë, deri atëherë Plani i Veshjes i VPS i SiteGround (GoGeek) duhet të ju jap gjithçka që prisni nga një server tipik i hostimit VPS (Shpejtësia, karakteristikat e orientuara në VPS, Performanca, Uptime, Ndihma me përparësi dhe shumë më tepër).

GoGeek është vetë plani i VPS fillestar i VPS-ve të SiteGround, pasi SiteGround posaçërisht e tregton këtë shërbim si të tyre Plani i Sjelljes gjysmë i përkushtuar. Kështu, i vetmi kufizim i vërtetë për hostimin e VPS të SiteGround (GoGeek) është se nuk është një paketë e vërtetë e pritjes VPS ende një mjaft i fuqishëm VPS si zgjidhje që ka çmim të arsyeshëm.

Ndërsa ofruesit e tjerë të hostimit VPS ju ofrojnë një plan VPS me Kontrollin e plotë të Rrënjëve të Accessit, SiteGround pretendon se mund të plotësojë me lehtësi të gjitha nevojat e klientëve të tyre të bazuar në VPS me planin e tyre të veçantë GoGeek. Ata besojnë fuqimisht se Ekipi i tyre i Ndihmës Super Friendly + + i aftë është më se i aftë t’ju ofrojë shërbim të shkëlqyeshëm të klientit duke zgjidhur ndonjë prej çështjeve që faqja juaj është kundër! Gjithashtu, SiteGround shpesh vlerësohet si # 1 Pritës dhe konsiderohet si MË E MIRA edhe kur bëhet fjalë Shërbimi i Pritjes VPS.

Për më tepër, SiteGround izolon rreptësisht llogarinë tuaj VPS Hosting me pjesën tjetër të vendosur në serverat e saj duke siguruar që ata përdorin një teknologji unike (atë që ata e quajnë si zgjua). Kjo e bën secilën prej këtyre llogarive Semi-Dedicated Hosting në thelb një kontejner të veçantë, ku asnjë llogari e vetme në server nuk ka lirinë të keqbehet ose të ndërhyjë me të tjerët. Për dallim nga shumica e ofruesve të tjerë të pritjes VPS, SiteGround nuk ka ndonjë rregull të rreptë në Përdorimin e Burimeve të tyre të Serverit. Prandaj, ju do të jeni në gjendje të pritni faqen / blogun tuaj në një Mjedisi plotësisht të menaxhuar VPS me një cPanel të stiluar posaçërisht për përdoruesin (i quajtur CPanel i zgjeruar).

Në këtë përmbledhje të hostimit të SiteGround VPS, unë do t’ju sqaroj planin e tyre GoGeek (në detaje) dhe pse saktësisht ky plan i posaçëm i Semi-Dedikuar i hostimit nga SiteGround është një zëvendësim i mirë për tradicionale VPS Hosting Servers.

Gmimet & Karakteristikat e Hosting-it të SiteGround VPS (Përmbledhje e Rishikimit të 2020)

A është e mbushur me tipare llogaria e SiteGround VPS Hosting? Le të zbulojmë në detaje me këtë përmbledhje të përmbledhur në tiparet dhe specifikimet e planit të pritjes të SiteGround VPS …

SiteGround VPS Rishikimi i Tipareve të Hosting (Plani GoGeek) 2020
Karakteristikat e SiteGroundSiteGround VPS Hosting
PSmimi fillestar VPS
$ 11.95 / month
Politika e rimbursimit30 ditë Garancia e Planit të Sajtit të SiteGround VPS (GoGeek)
Merrni zbritjen e VPS SITEGROUND
Vizitorët e përllogaritur MujorRreth 100,000
BandwidthTransferimi i të dhënave të pashembullt
Hapësira në internet30 GB
Uebfaqet e lejuarai pakufizuar
Uebfaqet e lejuarai pakufizuar
SuperCacherTë tre nivelet
• Cache statike
• Cache dinamike
• Përkulet
Rezervime të përparuara në kërkesë po
Transferimi Profesional i Faqes po
Mbështetje e përparuar e përparësisë po
Serverët në përputhje me PCI po
Git (Para-Instaluar) po
Skena e përparuar e faqes po

Vende të Qendrës së të Dhënave të Hosting SiteGround VPS (2020)

SiteGround është një nga ofruesit e rrallë të pritjes së VPS-ve që ka qendra të të dhënave në të gjithë globin dhe jo vetëmSHBA dhe Evropë.

SiteGround VPS Rishikimi i Planit Mujor të Provimit të Planit

SiteGround gjithashtu ofron një plan mujor hosting VPS ku nuk do të duhet të paguani shumën e plotë për planin e tyre vjetor të GoGeek. Por atëherë kjo do t’ju kushtojë një shtesë Një tarifë për një kohë të aktivizimit të serverit (Tarifa e Planit të Mjetit të 1-të Muajit SiteGround VPS + $ 24,95 Tarifa e aktivizimit) e cila tregohet në detaje më poshtë:

Ky Plan Gjyqësor 1-Muaj VPS Hosting nga SiteGround përfshin një tarifë konfigurimi dhe çmimin e zbritur për serverin e tyre VPS i cili është i zbatueshëm vetëm për muajin e parë. Prandaj, kjo nuk është padyshim një mënyrë ideale apo një mënyrë e lirë për të provuar planin VPS Hosting të SiteGround (në fund të fundit të kësaj periudhe provuese çmimet e rregullta hyjnë në fuqi automatikisht).

SHËNIM: Unë do t’ju rekomandoja shumë të blini Planin 1-vjeçar të VPS-it të Vizitimit të SiteGround (GoGeek = Shërbimi i hostimit gjysëm i përkushtuar) i cili do të ishte çdo ditë një server i shkëlqyeshëm i hosteve VPSeal!

Tiparet Hosting të SiteGround VPS (Shqyrtim i detajuar 2020)

SiteGround ofron një sërë karakteristikash me shërbimin e tij të hostimit VPS me disa prej tyre që tashmë janë përfshirë në përmbledhjen tonë të Rishikimit. Këtu janë disa hoste më të veçantë VPS karakteristika për të cilat duhet të dini:

1. Platforma VPS e Optimizuar e Shpejtësisë Unike

Arkitektura e Serverit Hosting të VPS-it të SiteGround (plani GoGeek) është përqendruar kryesisht në Shpejtësinë. Planet e tyre të hostimit të VPS vijnë të ngarkuara me mijëra karakteristika të përparuara si SSD Storage, NGINX Server, HTTP / 2 Mbështetje e Mundësuar e Serverit, SuperCacher (për WordPress & Joomla), CDN falas dhe shumë më shumë

2. Vizita të pakufizuara me hapësirë ​​disku 30 GB

Plani i hostimit i VPS i SiteGround (GoGeek) ofron Bandwidth Unmetered së bashku me një Numërim të Vizituar përafërsisht rreth qindra mijë. Sidoqoftë, nuk ka ndonjë kufizim të rreptë të kësaj vizite si të tillë (ndryshe nga shumica e pritësve VPS atje). Ju gjithashtu merrni 30 GB SSD Disk Hapësirë ​​e cila duhet të jetë më se e mjaftueshme për një sit të ndonjë madhësi.

3. Shërbimi i Prioritetit të Konsumatorëve (24/7)

Anydo çështje e raportuar nga klientët pritës të SiteGround VPS zgjidhen shumë më shpejt me Prioritet (sesa planet e tyre StartUp dhe GrowBig). Për më tepër, Llogaritë Hosting të VPS marrin përparësi edhe kur bëhet fjalë për Rezervime ditore që përbëhen nga Opsioni Rikualifikimi manual me një klik manual manual falas me opsionin e ruajtjes rezervë (deri në 30 kopje).

Unë personalisht kam përdorur zgjidhje për VPS të SiteGround-it për vite me radhë për të pritur faqet e internetit të shumta dhe Koha e Reagimit të Ndihmës të orientuar në VPS ka qenë gjithmonë fenomenale. Mbështetja e Konsumatorit me cilësi të mirë për shërbimin e hostimit VPS ka qenë gjithmonë një çështje e shtrenjtë me pothuajse çdo kompani që pret në internet, por planet për hosting të VPS të SiteGround kanë qenë shumë të arsyeshme. Për më tepër, Mbështetja e tyre Prioritare 24/7 për VPS ka qenë e nivelit të lartë, madje edhe Agjentët e tyre të Mbështetjes së Nivelit të Parë janë shumë të ditur dhe jashtëzakonisht mirë i informuar.

4. Platforma SiteGround SuperCacher For VPS

SuperCacher i SiteGround që vjen me planet e tyre të hostimit të VPS-ve, si parazgjedhje zbaton Caching Dynamic në nivelin e serverit (ndryshe nga plani i Hyrjes në StartUp). Kështu, ju mund të eliminoni përdorimin manual të çdo Aplikacioni të Palëve të Treta për të shërbyer faqet statike në faqen tuaj vizitorët.

5. Më pak përdorues për shkak të serverëve me densitet të ulët

Vetëm një numër i kufizuar i përdoruesve lejohen në serverat e hostimit të VPS të SiteGround (Plani GoGeek) kjo është arsyeja pse do t’ju sigurohen më shumë Burime Serveri se sa çdo Shpërndarje hosting plan (kjo është deri në 4 herë më shumë burime).

6. Skenë e mjedisit për serverat VPS

Përfitimi i vërtetë i shërbimit hosting VPS të SiteGround vjen me burimet e tij Geeky të quajtur SiteGround Staging e cila u lejon klientëve të tij VPS të bëjnë një kopje të faqes Duplikat. Prandaj, testimi mund të bëhet me llogarinë tuaj të sitit WebGround VPS dhe gjithashtu një kopje e faqes ruhet në server si një masë e përsosur e sigurisë! Një përdorues mund të bëjë sa më shumë kopje në këtë VPS të ngurta si Server dhe të kryejë testimin e një teme apo shtese të re me të lehtësi.

7. Uebfaqe të Gatshme për Tregëtim elektronik (Serverë që janë në përputhje me PCI + Certifikata SSL Falas)

Serverët VPS të SiteGround që strehojnë klientët e tyre GoGeek janë rreptësisht të pajtueshëm me PCI plus ata gjithashtu ju ofrojnë Certifikata SSL të Lidhjes Falas. Kjo është arsyeja pse pritja VPS e SiteGround është e mirë për faqet e e-commerce pasi ato gjithashtu instalojnë Shporta e Blerjes me e-Tregti (Falas ngarkuar).

Për të ditur më shumë, Lexoni Rishikimin tonë të Hosting të E-commerce në SiteGround

8. Siguria përmes teknologjisë së izolimit të llogarisë HIVE të SiteGround

SiteGround e konsideron shumë seriozisht sigurinë për pritjen e tyre në serverin VPS ose planet e përbashkët të serverit me ndihmën e gjeneratës së ardhshme LXC (Kontejnerët Linux) dhe përmes izolimit të sigurt të llogarisë (via Teknologji HIVE). Kjo do të thotë edhe pse mbajtja në VPS e SiteGround është teknikisht një Platformë e Shpërndarjes së Serverit të Ndarë, ajo vepron më shumë si një zgjidhje VPS ku llogaria juaj e pritjes në planin GoGeek mbetet e pandikuar nga llogaritë e tjera të hakuara / dashakeqe të klientëve të tyre (nëse ndonjë) të vendosura në të njëjtën server.

Mund ta Azhurnoj ose Zvogëloj Planin e My Host – Site Vround Hosting VPS?

Vetëm për shkak se shërbimi i hostit VPS i SiteGround është në thelb plani i tyre GoGeek, ju nuk mund të minimizoni paketën tuaj VPS e cila do t’ju bëjë të kaloni në planet e serverit të përbashkët të SiteGound. Sidoqoftë, mund ta përmirësoni direkt në serverët e tyre të pritjes në cloud (kur te duash).

Për të azhurnuar planin pritës të VPS të SiteGround në Cloud, thjesht duhet të futeni në Panelin tuaj të Përdoruesit dhe të bëni ndryshimet. Për më tepër, nuk do të përballeni me ndonjë ndërprerje gjatë procesit të azhurnimit të planit tuaj të SiteGround VPS.

A mund të marr ndonjë qasje në rrënjë me Shërbimin Hosting të SiteGround VPS?

SHËNIM: Ju nuk do të merrni qasje të plotë në Root për Instalimet tuaja për sa kohë që nuk blini Serverin e Ndërtimit të Ndërmarrjeve të SiteGround.

SiteGround përpiqet të menaxhojë gjithçka vetë për klientët VPS hosting dhe kjo kryesisht sepse ata janë të sigurt se nuk do të kërkonit Qasja në rrënjë për sa kohë që faqet e internetit tuaj janë pritur në serverat e tyre. Dhe kjo është bërë e mundur nga ekipi i tyre jashtëzakonisht i ditur që janë të pajisur me të gjitha mjetet thelbësore për të kryer detyra të ndërlikuara pa përdorimin e Root Access.

ZGJIDHJA: Ju mund të merrni Qasjen e SSH Shell me Llogarinë e Shërbimit VPS të SiteGround dhe është shumë më e thjeshtë për të gjeneruar Keyelësin Publik dhe Privat kombinimet.

A ofron SiteGround Plane Hosting të Windows me llogarinë e tyre të hostimit VPS?

Të gjitha shërbimet pritëse të SiteGround funksionojnë Linux OS përfshirë hostin e tyre VPS dhe kështu ata nuk kanë me të vërtetë një plan të Windows hosting. Kjo do të thotë të thuash që nëse kërkon Windows hosting për një platformë VPS, atëherë SiteGround nuk do të jetë i përshtatshëm. Gjithashtu, Windows hosting nuk është i përshtatshëm për një platformë komplekse të hostimit si Serverë privatë virtualë (VPS)!

A funksionon Docker në mënyrë të duhur në Shërbimin Pritës VPS të SiteGround?

Jo, Docker nuk mund të drejtohet në mënyrë efektive me planet e pritjes të VPS të SiteGround pasi është një shërbim plotësisht i menaxhuar por atëherë akoma mund të merrni SSH Access dhe të provoni të lidheni nga distanca (përmes një Shell). Fatkeqësisht, Docker ka nevojë për leje të avancuara të cilat shërbimi i hostit VPS i SiteGround nuk ofron, por kjo mund të mos jetë rasti me planet e tyre të hostimit të ndërmarrjeve të bëra me porosi.

Isfarë është SiteGround SLA për planet e tyre të hostimit të VPS?

SiteGround VPS Hosting Uptime Garanci & SLA
Garancia e vazhdueshme e VPS99.9% Uptime
Midis (99% & 99.99%)1-Muaj pa pagesë SiteGround VPS në sit
Kompensimi shtesë i SLA
(për 1% në kohën e humbur)
1-Muaj pa pagesë SiteGround VPS në sit

SHËNIM: Koha e Përjetimit të Serverit të SiteGround nuk përfshin mirëmbajtjen e planifikuar të serverit dhe çdo dështim me fajin e klientit VPS, DDoS Sulmi, etj.

A mund të marr një rimbursim në llogarinë pritëse të SiteGround VPS?

SiteGround ofron 30 ditë MoneyBack Policy në planin e tyre të pritjes VPS (GoGeek) dhe gjithashtu me paketat e tyre të tjera të pritura të serverit Shared. Përveç kësaj, vijnë planet e pritjes së Cloud të SiteGround me Garancia e rimbursimit të 14 ditëve.

Përfundim: A është SiteGround mirë për mbajtjen në VPS?

Pritja VPS e Siteround (Plani GoGeek) i cili gjithashtu ri-markohet si Zgjidhje pritëse gjysmë e përkushtuar është mjaft e mirë për të pritur faqen tuaj në një platformë VPS si. Nga ky plan, ju mund të bëni çdo kohë që të azhurnoni në Cloud hosting të tyre me nevojën tuaj në rritje pasi ato do të menaxhojnë gjithçka për ju! Pra, deri atëherë, plani i pritjes VPS i SiteGround (GoGeek) duhet të ju jap gjithçka që prisni nga një VPS si Server (Shpejtësia, karakteristikat e orientuara në VPS, Performanca, Uptime dhe shumë më tepër).

Shumica e njerëzve kërkojnë që VPS hosting të marrë atë fuqi shtesë për faqet e internetit të tyre në mënyrë që të trajtojë më shumë hyrje të trafikut dhe jo me të vërtetë sepse ata kanë nevojë për ndonjë Root Access. Në këtë drejtim, plani i pritjes VPS i SiteGround (GoGeek) është më se i mirë, pasi unë vetë kam drejtuar një numër faqesh në internet me trafik të lartë, të gjitha në një plan të vetëm hostesh SiteGround VPS për një kohë të gjatë tani. Dhe pjesa më e mirë është akoma më poshtë se kufijtë e burimeve të serverit tim. Tani, kjo është e drejtë e madhe?

Nëse keni nevojë për një VPS të përballueshme që pret si fuqi?
Plani GoGeek i SiteGround është zgjedhja e duhur për ju!
Nëse keni nevojë për qasje në rrënjë për planin tuaj të strehimit VPS?
Ju mund të azhurnoni në Cloud Hosting të SiteGround (plani i tyre i vërtetë i hostimit VPS).

Shpresoj se e keni parë këtë përmbledhje Plani Hosting i SiteGround VPS (2020) dobishme. Për çdo informacion të mëtejshëm, Kontaktoni Mbështetjen Prioritare të SiteGround VPS.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map