Rishikimi i Planit të Planifikimit të Planit të hostimit të SiteGround GoGeek vs Cloud (2020)

SiteGround GoGeek vs SiteGround Cloud Hosting Review & Comparison (2020)

Plani GoGeek i SiteGround vepron pjesërisht si një shërbim hosting VPS pasi është plani më i fuqishëm i hosteve të përbashkët i SiteGround dhe lehtë mund të menaxhojë çdo Uebfaqja e trafikut të intervalit mesatar. Unë personalisht përdor planin GoGeek për të pritni shumë faqe të vogla dhe të mesme dhe deri më tani nuk kam hasur ndonjë problem çfarëdo. Por serverët e pritjes të Cloud të SiteGround janë shumë të fuqishëm dhe kjo është arsyeja pse ata janë kaq të shtrenjtë. Nëse ndjen nevojën për të azhurnoni nga llogaria GoGeek në serverin Cloud, ju mund ta bëni atë në çdo kohë vetëm me një klik të një butoni.


Ne kemi krahasuar planin e përbashkët të GoGeek të Programeve të Shikuar të SiteGround me planin e pritjes në Cloud të SiteGround, në mënyrë që t’ju tregojë se cili është më i përshtatshmi për ju bazuar në kërkesat e tanishme të serverit tuaj. Gjithashtu, ne kemi StartUp-in e SiteGround’s vs GrowBig vs GoGeek Shared krahasimin e llogarisë së pritjes për të ditur më shumë rreth të gjitha tipareve të ofruara nga serveri i pritjes i përbashkët i SiteGround.

SiteGround GoGeek vs SiteGround Cloud Hosting Krahasimi i Prmimeve (2020)
ÇmimeveSiteGround GoGeekSiteGround Cloud
Mimi mujorRregullisht 34,95 dollarë
Tani 11,95 dollarë
Fillon nga
Vetëm 80 dollarë
Plani Mujor
jo
(Vetëm Gjyqi 1 Muaj i disponueshëm)

po
(Të dyja Mujore dhe Vjetore)
Garancia e kthimit të parave të sitit të rrethit30 dite15 ditë
Merrni deri në 70% zbritje
Krahasimi i Planit të Pritjes së Cloud SiteGround GoGeek vs SiteGround Cloud (2020)
FeaturesSiteGround GoGeekSiteGround Cloud
Ruajtja e SSD30GB40 GB në 1TB
Vizitat Mujore~ 100K> 100k në Miliona
Transferimi i të dhënavepamatur
(Kufiri i Kuotës)
5TB
CPU24 Ndarë
(Cores)
2 deri 32
(Cores)
RAM256GB
(Serverë të përbashkët)
4 GB në 10 GB
(Serverat privatë)
Madhësia e kutisë së postës elektronike6000MBi pakufizuar
SG SuperCacherTë gjitha niveletTë gjitha nivelet
Mjedisi pritësServer i përbashkët me llogari të izoluaraServer me re me performancë të lartë
SSL dhe CDN falas
po

po
SSH & SFTP
po

po
Adresa IP e përkushtuar
jo
(Shtuar pagesa)

po
(1 IP falas)
Falas DNS private
po

po
Hosting me etiketa të bardha
po

po
Menaxhimi i Klientit
po

po
Shtoni bashkëpunëtorët
po

po
Ndihma Prioritare e SG (7 24 24)
po

po
Pajtueshmëria e PCI
po
(Serverë të përbashkët)

po
(Servera cloud)
Migrim falas në sit
po

po
(Përfshirë Përmirësimin e Cloud Free)
Rezervime falas ditore të automatizuara
po
(30 kopje)

po
(7 kopje)
Rezervime falas në kërkesë
po
(5 kopje)

po
(5 kopje)
Skenimi i sitit
po
(Vetëm me planin e përbashkët të GoGeek)

po
(Përfshirë me Cloud)
git
po
(Para-instaluar vetëm për GoGeek)

po
(Para-instaluar për Cloud)
Konfigurimi i serverit personal
jo

po
(Automatik shkallës)
Shkallëzim i lehtë automatik për bizneset në rritje
jo

po
Hosting plotësisht i menaxhuar
po
(Serverë të përbashkët)

po
(Servera cloud)
Menaxhimi i lehtë i nën-llogarive
jo

po
Burimet e garantuara të serverit
jo

po
SiteGround GoGeek vs SiteGround Cloud Hosting Krahasimi i Prmimeve (2020)
ÇmimeveSiteGround GoGeekSiteGround Cloud
Mimi mujorRregullisht 34,95 dollarë
Tani 11,95 dollarë
Fillon nga
$ 80
Plani Mujor
jo
(Vetëm Gjyqi 1 Muaj i disponueshëm)

po
(Të dyja Mujore dhe Vjetore)
Garancia e kthimit të parave të sitit të rrethit30 dite15 ditë
Merrni deri në 70% zbritje

SiteGround GoGeek vs SiteGround Cloud Hosting
Opsion automatizimi i burimeve të serverit

Nëse nuk e mbaroni burimin e serverit të SiteGround GoGeek, do të duhet të rifreskoni në Shërbimin e Cloud të SiteGround, pasi GoGeek është plani më i lartë i përbashkët i pritjes nga SiteGround. Me serverat e tyre në cloud, ju merrni opsionin e përparuar të shkallëzimit automatik, i cili ju lejon të krijoni serverin tuaj personal Cloud me specifikimet që ju nevojiten.

SiteGround GoGeek vs SiteGround Cloud Hosting
Koha e Përgjigjes së Uptime & Server

SiteGround GoGeek vs Cloud [Krahasimi i kohës dhe përgjigjes]
GoGeek vs CloudGoGeekre
uptime99.99%100%
kohë joproduktive1 minutëZero
Koha e reagimit510 ms282 ms
PLANET E VIZITAVE

Të dy planet e SiteGround GoGeek dhe Cloud pothuajse kanë një kohë të ngjashme, e cila është e jashtëzakonshme. Planet e Serverit cloud të SiteGround janë shumë më të shpejtë dhe të fuqishëm sesa plani i GoGeek por kjo nuk do të thotë që GoGeek është kaq i ngadaltë (plani më i shpejtë se çdo shërbim tjetër i përbashkët i pritjes).

SiteGround GoGeek vs SiteGround Cloud Hosting
cPanel & WHM

SiteGround Cloud Hosting WHM

Funksionet e llogarisë është sigurisht aspekti WHM ku ju do të jeni në gjendje të shfrytëzoni shumicën e veçorive të përparuara të SiteGround sepse krijimi / administrimi aktual i llogarive të pritjes zhvillohet në këtë seksion. Vetëm llogaritë e serverit në cloud dhe SiteGround Enterprise të SiteGround nga parazgjedhjet marrin aksesin WHM ndërsa llogaria GoGeek e SiteGround merr vetëm hyrje në cPanel e tyre të zgjeruar.

Si të azhurnoni dhe transferoni nga SiteGround GoGeek (Llogari e përbashkët e pritjes) në llogarinë e mbajtjes së serverit në cloud të SiteGround?

Azhurnimi i llogarisë pritëse të SiteGround GoGeek në llogarinë e serverit në cloud (2020)

Nëse porosisni një azhurnim / transferim nga SiteGround GoGeek (plani i përbashkët i pritjes) në llogarinë e tyre të pritjes në Cloud, këtu është ajo që një transferim i tillë do të përfshijë:

HAPI 1: Postimi i një bilete të re për Përditësimin e Cloud të SiteGround në emrin tuaj, e cila do të na ndihmojë të kryejmë migracionin nga llogaria juaj GoGeek.
Hapi 2: Do të vendoset një server i ri SiteGround Cloud i cili përfshin parametrat e harduerit që ju specifikoni gjatë procesit të porosisë. Ekipi i SiteGround do të instalojë programin e tyre personal në makinë në mënyrë që serveri juaj cloud të optimizohet plotësisht për performancën.
Hapi 3: Tjetra, skuadra e SiteGround do të sinkronizojë të gjitha të dhënat tuaja nga llogaria juaj e serverit të përbashkët të SiteGround GoGeek në llogarinë tuaj të re të serverit SiteGround Cloud, e cila përfshin të gjithë skedarët tuaj, cilësimet, llogaritë e postës elektronike, bazat e të dhënave etj..
Hapi 4: Ekipi i SiteGround më pas do të fillojë të testojë funksionalitetin e shërbimeve të tyre në serverin tuaj të ri Cloud për të siguruar që procesi i migrimit të ketë përfunduar siç duhet.
Hapi 5: Së fundmi, nëse domeni juaj menaxhohet nga SiteGround së bashku me serverin e tij Cloud, atëherë ata do të kryejnë detyrën për ta treguar atë në serverin tuaj të ri Cloud. Sidoqoftë, nëse nuk është ky rasti, një proces i tillë i drejtimit të domenit në llogarinë tuaj të Shërbimit Cloud varet nga ju.
Hapi 6: Kur procesi i azhurnimit të hostimit të SiteGround Cloud është përfunduar me sukses, ekipi i tyre do të verifikojë rezultatet dhe madje do t’ju njoftojë me biletë që është postuar gjatë procesit të azhurnimit / migrimit të llogarisë së përbashkët..

Përfundim: SiteGround GoGeek ose SiteGround Cloud Hosting?

SiteGround Hosting Shared vs Cloud Hosting (2020)

Nëse jeni duke kërkuar për një server pritës më të shpejtë, të fuqishëm dhe shumë më të besueshëm se shërbimi i serverit të përbashkët i SiteGround (përfshirë planin GoGeek) që mund të përballojë pikat e mëdha të trafikut, pritja në Cloud e SiteGround është alternativa më e mirë. Kjo nuk do të thotë që plani GoGeek i SiteGround është i keq! Shtë një opsion i shkëlqyeshëm veçanërisht nëse kërkoni një VPS të përballueshme si zgjidhje me shpejtësi dhe besueshmëri të mahnitshme.

Duke përmbledhur, SiteGround GoGeek është i orientuar nga buxheti dhe është shumë i shkëlqyeshëm për pothuajse çdo kërkesë, ndërsa pritja e SiteGround Cloud është një opsion shumë më i fuqishëm por i shtrenjtë me karakteristikën e shkallëzimit automatik të përfshirë. Gjithashtu, ju jeni vetëm një klik larg nga azhurnimi / transferimi nga llogaria GoGeek e SiteGround në llogarinë e tyre të pritjes në Cloud. Në qoftë se nuk jeni dëshmitarë të një trafiku masiv, GoGeek do të ishte një zgjedhje e mirë mbi shërbimin e pritjes në internet të SiteGround.

Unë shpresoj se ju gjetët tona SiteGround GoGeek vs Cloud Hosting Review & Comparison (2020) i dobishëm.

OSE JU MUND T. TRY

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map