HUMBIMI I PROVAVE T OF CLOUD SITEGROUND
1. Vlerësohet si # 1 Cloud Host & WordPress Host në Sondazhet e shumta në Facebook
2. Paketuar me karakteristika të pasura të përfshira tashmë në Shërbimin e Ndarë të SiteGround me një mundësi për të Përshtatur sipas nevojave tuaja
3. Serverë cloud të nivelit të lartë me Caching të nivelit të lartë për shpejtësi dhe performancë të lartë
4. Pritini çdo lloj uebsajti me Root Server Access & cPanel ose WHM
5. Stafi mbështetës i besueshëm dhe i dobishëm i sitit përreth mund të zgjidhë çdo çështje të faqes në kohën e duhur
6. Siguron përdoruesve një mundësi për të Autoscale Server Burimet gjatë kohës së Spikes Trafikut
7. Teknologjia e Shpejtësisë së Serverit kryesues të industrisë së SiteGround bën që faqja juaj e internetit të ndizet shpejt
8. Serverët e Pritjes në Cloud të SiteGround më pak të ngjarë të përballen me Mbipesha të CPU-së e cila është mjaft e zakonshme me serverat e përbashkët të pritjes
9. Server në cloud me burimet e izoluara siguron përmirësim më të mirë në Uptime, Siguri dhe Shpejtësi
10. Vjen me ton karakteristikash të përfshira në Planet e Shpërndarjes së Shpërndara të SiteGround
11. Ndonjëherë, Cloud Hosting mund të jetë mjaft më i shpejtë se Dedicated Hosting
HULUMTIMI I KONSETIT T S CLOUD SITEGROUND
1. Disa përdorues mund të gjejnë $ 80 në muaj pak të kushtueshëm
2. Mbipesha e CPU mund të ndodhë edhe në Planet e Pritjes së Cloud, edhe pse shumë vështirë se
VLERSIMI I HOSTING CLOUD SITEGROUND
SiteGround Cloud Hosting
Uptime & Besueshmëria
5.0/5.0
SiteGround Cloud Hosting
Shpejtësia & Performanca
5.0/5.0
SiteGround Cloud Hosting
Teknologji & Karakteristika autokale
5.0/5.0
SiteGround Cloud Hosting
Mbrojtja e Sigurisë dhe Anti-Hack-it
5.0/5.0
SiteGround Cloud Hosting
Prmimi dhe vlera
4.0/5.0
SiteGround Cloud Hosting
Ndihma për klientët
5.0/5.0
VLERËSIMI I PËRGJITHSHËM4.8/5.0
P CLRMBLEDHJE SHTYPORE E SHTYPIT T HUMBIMIT T CL CLOUD SITEGROUND
Plani i pritjes në Cloud në nivelin e hyrjes së SiteGround do t’ju kushtojë përafërsisht 80 dollarë në muaj i cili duket pak më i kushtueshëm se ofruesit e tjerë të pritjes por Serveri i tyre i Cloud është një Paketë e plotë që ia vlen të paguash (veçanërisht për cilësinë e shërbimit dhe mbështetjes). Nëse jeni duke kërkuar për një ofrues të një cilësie të Cloud VPS për strehimin për blogun ose faqen tuaj të internetit, atëherë mos hezitoni të provoni shërbimin e pritjes në Cloud të SiteGround! Niveli i Ndihma për klientët VIP që merrni nga SiteGround me siguri do t’ju bëjë të rrinë me ta përgjithmonë. Sidoqoftë, nëse jeni me një buxhet të ngushtë, atëherë plani i SiteGround GoGeek ende mund të përshtatet me nevojat tuaja mjaft të qetë pasi është shumë më i lirë dhe vepron më shumë si një Zgjidhja Semi VPS Hosting.

Jo vetëm i njohur gjerësisht si Pritësi më i mirë i WordPress, SiteGround gjithashtu krenohet me një platformë të nivelit më të lartë të shkallëzuar për të pritur faqen tuaj në një server të ngurtë të pritjes në Cloud që lehtë mund të përputhet me nevojat në rritje të biznesit tuaj. Unë kam përdorur planin e Cloud hosting të SiteGround për shumë kohë tani dhe kjo është arsyeja pse unë mendova të rishikoja përvojën time me këtë Cloud jashtëzakonisht të fuqishëm ofruesi i pritjes!

SiteGround Icingmimet, Planet dhe Karakteristikat e Pritjes nga Cloud (2020)

SiteGround në thelb ofron VPS si pako nën 4 plane themelore të pritjes në Cloud të tilla si planin e hyrjes në fillim, planin e biznesit, planin e biznesit Plus dhe planin Super-fund të nivelit të lartë. Për më tepër, madje mund të krijoni planin tuaj personal Cloud Server (nëse është e nevojshme) bazuar në nevojat tuaja duke përdorur veçorinë Autoscale të SiteGround. Këtu janë tiparet e zakonshme të planeve të pritjes së Cloud të SiteGround në krahasim:

Krahasimi i Planit të Pritjes së Cloud SiteGround (2020)
Hyrja vs Business vs Business Plus vs Super Power
FeatureshyrjebiznesBiznes PlusFuqia super
Çmimeve$ 80
(në muaj)
$ 120
(në muaj)
$ 160
(në muaj)
$ 240
(në muaj)
Politika e rimbursimitGarancia e kthimit të parave të mbajtjes së parave të faqes 14 ditë në SiteGround Cloud
VIZITA SITEGROUND CLOUD HOUSTING OF OF THE LARTE OFERTA
Hapësira e diskut të serverit40 GB
(Hapësira SSD)
60 GB
(Hapësira SSD)
80 GB
(Hapësira SSD)
120 GB
(Hapësira SSD)
Transferimi i të dhënave5 TB
(Bandwidth)
5 TB
(Bandwidth)
5 TB
(Bandwidth)
5 TB
(Bandwidth)
CPU2 bërthama
(2 x 3 GHz)
3 bërthama
(3 x 3 GHz)
4 bërthama
(4 x 3 GHz)
8 bërthama
(8 x 3 GHz)
RAM4 GB
(Kujtesës)
6 GB
(Kujtesës)
8 GB
(Kujtesës)
10 GB
(Kujtesës)
Menaxhuar plotësisht Cloud Hosting
po

po

po

po
SSL dhe CDN falas
po

po

po

po
SSH & SFTP
po

po

po

po
Adresa IP e përkushtuar
po

po

po

po
Falas DNS private
po

po

po

po
Rezervime falas ditore dhe rivendosni opsionin
po

po

po

po
24/7 Mbështetëse e Mrekullueshme e VIP-ve
po

po

po

po

Unë e përditësova nga plani GoGeek i SiteGround, i cili besoj se është më se i mjaftueshëm për shumicën e faqeve të internetit të trafikut të mesëm. Por vetëm për të shijuar më shumë kohë me shpejtësi dhe ngarkesë, unë përmirësova planin tim në pritjen e Cloud të SiteGround dhe rezultatet ishin shumë të këndshme! Këtu janë disa gjëra që do t’i vini re menjëherë dhe do t’i pëlqeni ndërsa po përditësoheni në shërbimin e pritjes në Cloud të SiteGround:

Uebfaqja juaj do të ngarkojë në rreth 0.3 deri 0.5 sekonda më shpejt se Shërbimi i tyre i Shërbimit të Shpërndarjes.
Ju do të keni një mundësi për të rritur Performancën e sitit tuaj duke shtuar më shumë CPU ose RAM (nëse është e nevojshme) duke përdorur veçorinë Autoscale të SiteGround Cloud
Overdo Mbingarkesë të CPU-së për shkak të përdorimit të rëndë të burimeve të serverit nuk do të haset
Gjithashtu, ton me karakteristika të tjera vijnë së bashku me paketat pritëse të Cloud të SiteGround
Monitorim i lehtë në kohë reale të përdorimit të burimeve të serverit në cloud
Pa tarifa të tepërta të ngarkuara nëse tejkaloni përdorimin tuaj të alokuar të burimit të serverit në cloud (edhe përmes një Hack ose DDoS Sulmi).

Isfarë është Shërbimi i Pritjes në Cloud të SiteGround?

Shërbimi i pritjes në re të cloud ofruar nga SiteGround siguron që faqja juaj e internetit të përfshijë burimet e tyre të izoluara të serverëve që nuk do të preken me të vërtetë nga disa nga problemet që ndodhin me ndonjë sit tjetër në të njëjtin server. Këto burime të izoluara të serverëve në cloud ndihmojnë shumë në trajtimin e çdo rrëshqitje në trafik, duke përmirësuar shpejtësinë dhe sigurinë (kur krahasuar me serverat e përbashkët të pritjes të SiteGround-it).

Kur keni nevojë për Planin e Pritjes në Cloud të SiteGround?

Planet e pritjes në cloud janë zakonisht për faqet e internetit të trafikut me rreze të mesme në faqet e mëdha mjaft të njohura dhe jo me të vërtetë për fillestarët. Nëse keni një uebfaqe komplekse që kërkon më shumë RAM, CPU & Storage sesa planet e përbashkëta të hostimit të SiteGround, atëherë Serverët e tyre të Cloud Hosting do të ishin një përshtatje e shkëlqyeshme për aplikacionet / faqet e internetit të uritura nga burimet, pasi atyre u duhen disa Cilësime dhe Konfigurime të veçanta të Serverit. Ose për dikë si unë, nëse gjithçka që ju dëshironi është që të merrni faqen tuaj te internetit në nivelin tjetër për sa i përket Performancës së Shpejtësisë, Shpejtësisë, Uptime & Security.

Burimet e paketuara të serverit me çdo llogari në re

Plani i hyrjes në Cloud të Hyrjes në SiteGround vjen me 2 bërthama CPU, 40 Gigabajt hapësirë ​​disku SSD, 5 terabajt bandwidth dhe 4 gigabajt RAM (me parazgjedhje) që duhet të jetë mjaft për shumicën e faqeve të internetit. Por nëse keni nevojë për më shumë Burime të Serverit në Cloud se zakonisht për të bërë faqen tuaj edhe më të shpejtë, SiteGround Cloud është saktësisht shërbimi që ju kërkoni. Gjithashtu, kur faqja juaj e internetit po dëshmon trafik të lartë mund të jetë për shkak të sezonit të pikut, atëherë mund të kaloni në llogarinë e tyre në cloud dhe më vonë të mendoni të shtoni më shumë burime në serverin tuaj në cloud. (kur eshte e nevojshme).

Për më tepër, ju keni një mundësi për të vendosur planin tuaj të pritjes në Cloud me SiteGround duke shfrytëzuar Ngjarje autokale funksionalitetin (nëse serverët kanë nevojë për të) dhe gjithashtu mund të merrni një njoftim kurdoherë që ajo ndodh.

Automatologjia e burimeve të serverit të SiteGround Cloud Krijoni Ngjarje

Opsioni i autorizimit të burimeve të serverit për të kompensuar për çdo pikëz trafiku

Pjesa më e mirë në lidhje me hostimin e SiteGround Cloud është që ju keni një mundësi për të caktuar llogarinë tuaj të hostimit në Cloud Mënyra autokale gjatë disa sezoneve të pikut ose në mënyrë që të kompensohen për çdo thumba në trafik duke rritur tuajin Serveri cloud i CPU + RAM. Duke mundësuar këtë Autoscale opsioni është i shkëlqyeshëm për faqet e internetit tuaj posaçërisht për të kujdesur gjatë periudhës së sasive të mëdha të qarkullimit të trafikut i cili përndryshe nëse nuk aktivizohet mund të çojë në faqen tuaj të internetit të funksionojë shumë i ngadaltë ose ndoshta edhe mbyllja ashtu si çdo Plan tjetër i Shitjes së Serverit të përbashkët..

Për të kryer këtë funksion, duhet të identifikoheni te faqja juaj e GoogleGround Zona e përdoruesit dhe pastaj kliko në butonin Autoscale me ngjyrë të gjelbër.

Opsioni i autokalimit të burimeve të serverit të serverit në cloud të SiteGround

Ju atëherë do të jeni në gjendje të krijoni një ngjarje (bazuar në tuaj) Kërkesat).

Përdorimi i autokalave të burimeve të serverit të serverit në cloud të SiteGround

Karakteristika shtesë që janë të përfshira në llogarinë e hostimit në cloud të SiteGround

Planet e pritjes në Cloud të SiteGround janë të pajisura posaçërisht me një numër karakteristikash të pasura dhe të fuqishme që janë lehtësisht të shkallëzuara për të përputhur nevojat në rritje të biznesit tuaj:

FALAS rezervë i kopjuar dhe rivendosur shërbimin
Ndihmë me përparësi të shpejtë super VIP (24/7/365 ditë)
Uebfaqet e Pafundme të Pritura
Teknologjia e Shpejtësisë Premium SG
Migrim FALAS dhe Upgrade i Programeve në Platformën e Re
FREEertifikata dhe emailet SSL FALAS
Hapësirë ​​e madhe për ruajtjen e postës elektronike
Siguria dhe Parandalimi kundër Spam
6 Qendrat e të Dhënave në të gjithë botën për Rehimin në Cloud
SG Premium Uptime Technology
Mbështetje e Shpejtë e lidhur me WordPress & Joomla
Shërbimi SSD & CDN për Shpejtësinë
Versionet e fundit të PHP & SuperCacher (Të gjitha Nivelet)
Serverët NGINX & HTTP / 2
WordPress Auto-Updates

Nuk ka mbingarkesë të CPU-së ose Mbingarkesë të serverit

Me pritjen e përbashkët të SiteGround, faqja juaj mund të mbyllet për shkak të Mbingarkesave të përkohshme të CPU-së për shkak të faqes tuaj që tejkalon kufirin e burimeve të alokuara të planit të pritjes së serverit tuaj të përbashkët. Ndonjëherë kjo mund të shkaktohet edhe nga aktivizimi i një CDN, instalimi i një shtojce të keqe ose thjesht për shkak të ndonjë kodi të keq.

Raporti i statusit të përdorimit të serverëve dhe burimeve të serverit SiteGround Cloud Hosting

Sidoqoftë, nuk ka të ngjarë të përballeni me këtë gabim me Shërbimin e Hosting në Cloud të Menaxhuar plotësisht të SiteGround-it pasi Mbingarkesat e CPU zakonisht ndodhin me faqet e internetit të trafikut të mesëm që përdorin Shared platformë pritëse.

Burimet e serverit të izoluar të SiteGround sigurojnë siguri më të mirë

Meqenëse nuk jeni në serverat e përbashkët, llogaria juaj do të izolohet duke përdorur Teknologjinë HIVE të pronarit të SiteGround, si rezultat i së cilës nuk do të ndikoheni, edhe nëse diçka nuk shkon me ndonjë nga faqet e tjera në të njëjtin server në cloud. Kjo do të thotë që ju keni më pak rrezik të futni në Technicalështje Teknike me shërbimin e pritjes Cloud të SiteGround dhe kështu mund të prisni Uptime fenomenale si mirë!

SiteGround Cloud Hosting Uptime & Koha e Reagimit

Me shërbimin jashtëzakonisht të sigurt të hostimit të Cloud të SiteGround, mund të prisni 100% Uptime pothuajse çdo muaj me kohën e reagimit super të shpejtë që mund të ndihmojë faqen tuaj të pritur në Cloud lehtësisht të ngarkohet më pak se 1 i dytë.

SiteGround Cloud Hosting Uptime & Koha e Reagimit

Server i Cloud i Menaxhuar plotësisht

Shumica e ofruesve të pritjes së Cloud shesin serverat e pakontrolluar të cloud ose VPS. Kjo është arsyeja pse ju mund të keni nevojë për një Zhvillues Profesional për të menaxhuar faqen tuaj. Për fat të mirë, SiteGround ofron Infrastrukturë Hosting plotësisht të Cloud të Menaxhuar që me siguri do t’ju bëjë më të mirën e faqes tuaj përmes kohës minimale dhe përpjekje.

SiteGround Cloud Hosting Rishikimi i Shpejtësisë: Sa e shpejtë është ajo?

Me shërbimin e pritjes në Cloud të SiteGround, ju mund ta zvogëloni kohën e ngarkesës së faqes tuaj nga 0,3 në 0,5 sekonda dhe shpejtësia e faqes suaj të internetit varet nga një numër i faktorëve vendosës siç është numri i kërkesave, madhësia e faqes etj. Sajti juaj akoma mund ta ngarkojë vetëtimën me shpejtësi, me kusht që të jetë një faqe në internet më e vogël me më pak shtesa të thjeshta instaluar.

SiteGround Cloud Hosting Review nga Klientët e tyre

Këtu janë disa përmbledhje mjaft pozitive në lidhje me shërbimin e pritjes së Cloud të SiteGround nga përdoruesit e tyre në Twitter

SiteGround Cloud Hosting Shqyrtime Në Twitter

SiteGround GoGeek vs Cloud Hosting: Cilin plan duhet ta zgjedhni?

SiteGround GoGeek vs SiteGround Cloud Hosting Plani Rishikimi (2020)

Plani GoGeek i SiteGround vepron pjesërisht si një Paketa VPS Hosting por pa Qasjen Root. GoGeek mund të menaxhojë çdo vend të trafikut me interval të mesëm pasi ky plan i përbashkët i pritjes është i mbushur me disa VPS të pasura si tipare në të 11,95 dollarë në muaj e cila është shumë e lirë dhe e përballueshme kur krahasohet me Servers Cloud të SiteGround (80 dollarë në muaj) të cilat mund të jenë ende të shtrenjta konsiderohen shumë të fuqishme dhe justifikojnë në mënyrë të përkryer çmimin. Gjithashtu, mund të përmirësoni çdo kohë nga GoGeek të SiteGround në serverin e tyre Cloud (sa herë që e ndjen nevojë).

Si të transferoni nga llogaria e përbashkët e pritjes e SiteGround (StartUp, GrowBig ose GoGeek) në llogarinë e hostimit në cloud?

Pritja e përbashkët e SiteGround e azhurnuar në llogarinë e pritjes në Cloud (Njoftimi përmes postës elektronike)

Po, mund të përmirësoni lehtësisht nga llogaria e përbashkët e pritjes e SiteGround në llogarinë e tyre të pritjes në Cloud vetëm duke postuar një Biletë të re Mbështetjeje për të kryer procesin e migrimit të llogarisë në emrin tuaj. SiteGround do të krijojë një Server të ri Cloud me parametrat harduerikë të përmendur gjatë procesit të porositjes së llogarisë suaj. Ekipi i tyre i Mbështetjes do të instalojë programin e tyre personal në server për ju në mënyrë që ta zgjedh atë për performancën.

Sapo të gjitha të dhënat nga llogaria e përbashkët e SiteGround-it tuaj sinkronizohen në llogarinë e re në cloud, e cila përfshin të gjithë skedarët, llogaritë e postës elektronike, bazat e të dhënave, cilësimet etj., SiteGround do të testojë gjithashtu funksionalitetin e tyre në serverin e ri për t’u siguruar që migracioni ka ndodhur siç duhet.

Për më tepër, nëse Emri i Domainit tuaj është i regjistruar dhe menaxhuar nga SiteGround, ata do ta tregojnë atë nga serverët e tyre të përbashkët në serverin e ri të cloud për ju. Pasi të jenë përfunduar ndryshimet tuaja të DNS, të gjithë vizitorët tani do të shohin uebfaqen tuaj në Shërbimin Cloud të SiteGround. Sapo të përfundojë procesi i Azhurnimit të Cloud, Ekipi i SiteGround do të verifikojë rezultatet dhe më vonë do t’ju njoftojë në lidhje me Përfundimin e Procesit të Migracionit në Cloud përmes Biletës tuaj të Asistencës të postuar më parë..

Mund ta Azhurnoj / Poshtëroj Planin e My Hosting Cloud të My SiteGround? A do të ketë ndonjë kohë joproduktive?

Po, mund të azhurnoni ose zvogëloni llogarinë tuaj të Cloud hosting në çdo kohë ose madje të krijoni një plan të Serverit të Cloud Custom bazuar në nevojat tuaja duke përdorur sitin e Google Automatik i reve opsion. Po ashtu, do të ketë Jo Pushimi gjatë azhurnimit ose zbresjes së reve nga një plan në tjetrin.

Përditësoni në planin pritës të SiteGround Cloud nga cPanel

Për të azhurnuar Burimet e Serverit tuaj të Hosting Cloud të SiteGround Cloud, duhet të hyni në SiteGround Zona e përdoruesit, pastaj shkoni në Shtoni Shërbime skedar dhe në fund kliko në Upgrade buton (ndodhet ngjitur me Rezervimi në re).

Për të minimizuar planin tuaj të hostimit të SiteGround Cloud, thjesht mund t’i paraqisni një Kërkesë Ekipit të Mbështetjes së SiteGround. Ju mund ta bëni këtë duke vizituar SiteGround Zona e përdoruesit » mbështetje skedë » Vazhdoni të na kontaktoni këtu lidhje » anullime » ul.

Përfundim: A po ia vlen ta presë SiteGround Cloud Hosting?

Plani i pritjes në Cloud në nivelin e hyrjes së SiteGround do t’ju kushtojë përafërsisht 80 dollarë në muaj i cili duket pak më i kushtueshëm se ofruesit e tjerë të pritjes, por prapë, plani i tyre i hostimit në Cloud është një Paketë e plotë kjo vlen totalisht me koston. Nëse jeni duke kërkuar për një ofrues të cilësisë hosting VPS për blogun tuaj ose faqen tuaj të internetit, atëherë mos hezitoni të provoni shërbimin e mbajtjes në Cloud të SiteGround! Niveli i Ndihmës për Klientët VIP që merrni nga SiteGround do t’ju bëjë të qëndroni me ta përgjithmonë pa dyshim. Sidoqoftë, nëse jeni me një buxhet të ngushtë, atëherë plani i SiteGround GoGeek ende mund të përshtatet me nevojën tuaj mjaft të qetë pasi është më lirë se platforma e tyre Cloud dhe gjithashtu më e rëndësishmja vepron si një Zgjidhja Semi VPS Hosting.

Shpresoj se e keni parë këtë përmbledhje Planet e Hosting në Cloud SiteGround (2020) dobishme. Për të përfunduar, pritja në Cloud e SiteGround është një Dynamite nëse jeni në gjendje ta përballoni 80 dollarë me vlerë llogari cloud çdo muaj. Për më tepër, ata madje do të Migrojnë sitin tuaj FALAS tek serverët e tyre të cloud me performancë të lartë.

OSE DUHET TY MUND …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me