PROS OF SITEGROUND MAGENTO HOSTING
1. Instalim falas Magento 2
2. Shërbimet e Regjistrimit të Emrit të Domainit
3. Karakteristika miqësore për tregtinë elektronike për hostimin Magento
4. Server i Optimizuar Magento për pajtueshmëri
5. Ndihmë për Transferimin e Lirë të Faqes për Magento
6. Rezervime falas ditore (24/7)
7. SSD drejton për të gjitha planet e hostimit Magento
8. CDN falas me Railgun për shpejtësi
9. Mbështetje dhe ndihmë e lidhur me Magento (përmes Chat / Telefon /biletë)
KONSIONI I SISTEMIT TRO SISTEMIT MAGENTO HOSTING
1. pricemimi pak më i lartë i rinovimit në planet Magento (ende shumë përballueshme)
SATEGROUND MAGENTO NDERTIMI NOST HOSTING
SiteGround Magento Hosting
Uptime & Besueshmëria
5.0/5.0
SiteGround Magento Hosting
Shpejtësia & Performanca
5.0/5.0
SiteGround Magento Hosting
Prmimi dhe vlera
4.5/5.0
SiteGround Magento Hosting
Ndihma për klientët
5.0/5.0
VLERËSIMI I PËRGJITHSHËM4.9/5.0
PITRMBLEDHJE SHTETI MAGENTO HOSTING REVIEW
SiteGround lehtësisht tejkalon disa ofrues të tjerë të shërbimit web hosting Magento atje. Nëse tashmë keni qenë në kërkim të kompanisë më të mirë të hostimit Magento, atëherë keni hasur në atë të duhurin për të gjitha arsyet e mundshme. Planet e pritjes në Magento të SiteGround vijnë me mijëra karakteristika të pasura me Magento, përmirësime dhe shtesa. Për më tepër, ndërfaqja e tyre e lehtë për t’u lundruar është jashtëzakonisht miqësore për përdoruesit dhe mbështetja e tyre e klientëve në lidhje me Magento për çdo çështje teknike është shumë më e lartë se të gjithë hostet e tjerë të internetit Magento që e bëjnë SiteGround opsionin tuaj të shkon për të pritur në faqen tuaj të internetit Magento me uptime të shkëlqyeshme dhe të mahnitshme shpejtësi.

Me mbi 2 milion domenë të pritur, SiteGround është gjithashtu ofruesi më i mirë i hostimit në internet Magento atje që mburret me qendrat e të dhënave në tre kontinente (në përputhje me Platformën Magento 2). Me planet e tyre duke u çmuar në mënyrë të arsyeshme, ju filloni me shërbimin e pritjes Magento të SiteGround edhe me ofrimin e tyre themelor.

SiteGround krenohet me zgjidhje pritëse Magento të bëra me porosi me performancë të lartë që mund të bëjnë që faqet e internetit të klientëve të tyre të ngarkohen shumë më shpejt. Kjo është arsyeja pse SiteGround është një kompani e besueshme dhe e fuqishme Magento për pritje në internet që ju nevojitet për të pritur dhe siguruar dyqanin tuaj online..

Shqyrtimi ynë në hosting SiteGround Magento do t’ju ndihmojë në zgjedhjen e planit më të mirë të hostimit të SiteGround për faqen tuaj të internetit me bazë Magento. Ne kemi krahasuar disa nga karakteristikat kryesore të planeve të hostimit të Magento të SiteGround me njëri-tjetrin në detaje poshtë.

Planet e Pritjes dhe Krahasimit të Pricemimeve të SiteGround Magento (2020)
Gmimet SiteGround MagentoSiteGround
StartUp (Magento)
SiteGround
GrowBig (Magento)
SiteGround
GoGeek (Magento)
Pricemimi i Planit Magento$ 11.95/ mo.$ 5.95/ mo.$ 3.95/ mo.
Politika e rimbursimitGaranci për Planet e Pritjes së Parave nga Planet e Pritjes së Majtit në Shtëpi 30 ditë
ZBRITJE PLANET HOSTING MAGENTO SITEGROUND
Planet e Pritjes të Magento SiteGround (Krahasimi i veçorive 2020)
Karakteristikat e SiteGround MagentoSiteGround
StartUp (Magento)
SiteGround
GrowBig (Magento)
SiteGround
GoGeek (Magento)
Uebsajtet e Magento-së të Prituranjëi pakufizuari pakufizuar
Vizitat Mujore~ 10,000
(Vlerësim i përafërt)
~ 25,000
(Vlerësim i përafërt)
~ 100,000
(Vlerësim i përafërt)
Bandwidthpamaturpamaturpamatur
Hapësira e ruajtjes SSD10GB20GB30GB
SG SuperCacher për MagentoNiveli 1Të gjitha niveletTë gjitha nivelet
SSL falas 
po
 
po
 
po
Llogaritë falas të postës elektronike
po

po

po
Instalim falas Magento CMS
po

po

po
Konfigurimi i serverit të personalizuar (Magento Optimizuar)
po

po

po
Instalim falas i Shportave të Shportave për Magento
po

po

po
Serverët e Optimizuar të Magentos në përputhje me PCI
jo

jo

po
Transferim falas i Faqes Magento
jo

po

po
Siguria e përparuar e Magentos
po

po

po
Git i instaluar për krijimin e thjeshtë të depo të magjistikës
jo

jo

po
Uebfaqja e Transportit Magento për Klientin
po

po

po
Shtoni bashkëpunëtorë në faqet e Magento-s
jo

po

po
Menaxhimi i Klientit & Pritësi me etiketa të bardha
jo

jo

po
24/7 SiteGround Magento Mbështetje e Bisedës Live
po

po

po
24/7 Mbështetje Telefonike SiteGround Magento
po

po

po
24/7 SiteGround Magento Email / Mbështetje e Biletave
po

po

po
Tutoriale për SiteGround Magento
po

po

po
24/7 Mbështetje Prioritare e SiteGround për Magento
jo

jo

po

# 1 Pritës i vlerësuarave + Më i miri për faqet e internetit të tregtisë elektronike

SiteGround Planet dhe Paketat e Ndarjes së Magento të Ndara

Përveç SiteGround shërbimet e përbashkëta të hostimit të Magento-s, ajo gjithashtu ofron hostimin në Cloud Magento dhe zgjidhje për pritjen e serverëve me porosi të Enterprise Magento për të kujdesur për nevojat në rritje të klientëve të tyre (veçanërisht nëse faqja e internetit e tyre e bazuar në Magento po përballet me mijëra vizitorë çdo muaj për t’u marrë me ndonjë trafik të papritur spikes).

Karakteristikat e sitit të rrethit të Magento-s Magento

Nëse keni vendosur të përdorni përdorimin e Magento Community Edition në ndërtimin e dyqanit tuaj online të E-commerce, ju mund të mbështeteni plotësisht në zgjidhjen unike të Magento-s të bërë me porosi të SiteGround me mbështetje dhe ndihmë ekspertësh. SiteGround investon kohë dhe burime të konsiderueshme në aplikimin e teknologjive të gjeneratës së ardhshme në mënyrë që të rrisë shpejtësinë dhe performancën e dyqaneve tuaja me bazë Magento edhe kur jeni në serverët e tyre të përballueshëm të pritjes me mbështetje për platformën Magento.

SiteGround ofron falas Cloudflare CDN së bashku me teknologjinë Railgun për rritjen e performancës së faqes speciale për të siguruar që përvoja e klientit tuaj në internet me platformën Magento është e padiskutueshme e shpejtë dhe tërësisht e kënaqshme. Për më tepër, SiteGround gjithashtu kërkon përpjekje të mjaftueshme për të mbrojtur faqen tuaj të internetit Magento në mënyrë që të mbuloheni (24/7) dhe të merrni mbështetje më të mirë për dyqanin tuaj online sesa kudo tjetër!

1. Vegla dhe mbrojtje brenda shtëpisë me porosi: Dyqanet Magento të pritura në serverat e pritjes në internet të SiteGround janë të izoluara nga njëra-tjetra duke përdorur setupin e tyre special të serverit personal për të siguruar që një llogari e hakuar nuk ndikon në pjesën tjetër të faqeve të internetit Magento.

2. Instalim falas Magento 2: Ju mund ta instaloni me lehtësi dhe shpejt Magento 2 duke përdorur instalimin automatik Softaculous të SiteGround ose thjesht mund të vendosni një kërkesë tek ekspertët e tyre të cilët do të ndihmojnë me kënaqësi me instalimin Magento.

3. Azhurnime dhe arna të përmirësuara të nivelit të serverit: Ekspertët e SiteGround vëzhgojnë vazhdimisht çdo dëmtueshmëri të lidhur me programin Magento dhe menjëherë do të rregullojnë çdo shqetësim të sigurisë në nivelin e serverit (shpesh shumë përpara lëshimit të çdo azhurnimi dhe rregullimi zyrtar të zhvillimit).

4. Integrimi i thjeshtë i Git për kontrollin efikas të versionit Magento: Plani i pritjes i GoGeek Magento i SiteGround vjen me Git të instaluar paraprakisht i cili është ndërfaqja e tyre me porosi e përdorur për krijimin e depo Git me bazë Magento.

Shërbime Mbështetje Magento SiteGround

Farë e bën SiteGround dhe planet e tyre të hostimit Magento të qëndrojnë larg mes pjesës tjetër të lojtarëve të pritjes së faqes në internet? Përgjigja lehtë mund të jetë shërbimi fenomenal i klientit të SiteGround, i cili shtrihet edhe për çështje të lidhura me Magento. Biseda dhe sistemi i postave elektronike / e-mail janë ndoshta më të mirat në industri, me klientët e tyre gjithmonë të kënaqur me mbështetjen e kërkuar sa herë që paraqiten me ndonjë pyetje ose ankesë. Sistemi i shpejtë i shpejtë i klientit i SiteGround është faktori më i madh i tërheqjes së tyre.

Këtu janë disa nga vlerësimet që lidhen me mbështetjen për SiteGround nga real përdoruesit.

Të tjera të Avancuara SiteGround Magento Hosting Perks

Karakteristikat e Hosting-ut të SiteGround Magento & Krahasimi i Planit (2020)

Për fat të mirë, ju merrni shumë pengesa me blerjen e llogarisë pritëse të Magento të SiteGround. Domosdoshmëria themelore e tyre teknike e hostimit në Magento përbëhet nga një sistem superior mbajtjeje për Magento (Niveli 1 & 3) dhe kopjet rezervë të automatizuara ditore të faqeve të internetit të Magento. Për më tepër, klientët e SiteGround Magento marrin çertifikata falas SSL, llogaritë e postës elektronike, ruajtjen e SSD, instalimin e karrocave të blerjes dhe CDN për ta bërë faqen tuaj elektronike e miqësore dhe kështu ju ndihmojnë gjithashtu në vendosjen e faqes tuaj të bazuar në Magento në asnjë kohë me shpejtësi dhe përgjigje mbresëlënëse kohët.

Instalimi i thjeshtë me një klik në Magento me një Klikim SiteGround

Instalimi i SiteGround Magento përmes Auto-Installer Softaculous

SiteGround lejon klientët e saj të krijojnë Magento me vetëm një klik nga cPanel dhe gjithashtu të marrin ekspertët e tyre në bord për t’ju ndihmuar në procesin e instalimit të Magento (nëse keni ndonjë dyshim).

Kategoria Magento Në Anën e Majtë të Instaluesit të Sajtit SoftShumë

Pasi të klikoni në SiteGround Instalues ​​automatik i butë, atëherë mund të zgjeroni Kategoria e tregtisë elektronike vendosur në menunë e majtë dhe pastaj kliko në Magento lidhje e cila do t’ju çojë në Faqja e instalimit të Magentos.

Instalimi i SiteGround Magento ka përfunduar

Nëse jeni duke pritur faqen tuaj të internetit me një host të ndryshëm Magento, ju gjithashtu mund të merrni një profesionist SiteGround Magento për t’ju ndihmuar në transferimin e faqes tuaj të internetit për falas.

�� Përfundim: A po e pret më së miri SiteGround Magento për Uebfaqen Tuaj për E-commerce?

SiteGround lehtësisht tejkalon disa ofrues të tjerë të shërbimit web hosting Magento atje si një zgjedhje e shkëlqyeshme për të pritur dyqanin tuaj online. Nëse tashmë keni qenë në perspektivë për kompaninë më të mirë pritëse Magento, atëherë SiteGround do t’i shërbejë qëllimit për të gjitha arsyet e mira të përmendura më lart në këtë përmbledhje.

Planet e pritjes në Magento të SiteGround vijnë me mijëra karakteristika të pasura me Magento, përmirësime dhe shtesa. Për më tepër, ndërfaqja e tyre e lehtë për t’u lundruar është jashtëzakonisht miqësore dhe mbështetja e tyre e klientëve në lidhje me Magento për çdo çështje teknike është shumë më e lartë se të gjithë hostet e tjerë të internetit Magento që e bëjnë SiteGround opsionin tuaj të shkon për të pritur faqen tuaj të internetit Magento me e-commerce miqësore karakteristika, kohëzgjatja më e lartë dhe shpejtësia e mahnitshme.

Shpresoj ta gjesh këtë rishikimPlanet e Hosting SiteGround Magento (2020) të dobishëm dhe nëse keni dyshime në lidhje me pritjen e Magento, mund të kontaktoni 24/7 ekipin e specializuar të Magento të Magento të SiteGround.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me