Pra, po kërkoni për një përmbledhje të hollësishme në planin pritës të e-commerce të SiteGround dhe doni të dini se sa i mirë është në të vërtetë për të pritur dyqanin tuaj online?
SiteGround eCommerce / Rishikimi i Hosting WooCommerce (2020)

A ofron SiteGround hosting eCommerce? Po, nëse dëshironi të filloni një uebfaqe për blerje në internet ose thjesht një dyqan të thjeshtë për tregti elektronike, SiteGround ka disa oferta speciale të bëra me porosi të e-commerce për ju! Ju thjesht mund të zgjidhni një nga planet e tyre të përbashkëta të pritjes dhe ato do të pajisen me karakteristika shtesë miqësore me tregtinë elektronike.


Tani, nëse më pyesni nëse kjo faqe është një faqe e-commerce apo jo? Përgjigja ime do të ishte Jo! Ky nuk është një uebfaqe e e-commerce por thjesht një blog! Pritja e e-tregtisë kërkohet vetëm kur faqja juaj është e përfshirë në blerjen dhe shitjen e mallrave ose atë që merret posaçërisht me transaksione të lidhura me paratë në internet.

Ju merrni disa karakteristika të përparuara miqësore me e-Tregtinë si Instalimi i Shportave Falas Online Falas, çertifikata falas për kartolinat WildCard dhe serverat që janë në përputhje me PCI. Me GrowBig dhe GoGeek ju mund të organizoni uebfaqe / blogje të pakufizuar dhe gjithashtu këto plane nga paracaktimi vijnë të ngarkuar me burime dhe karakteristika të nivelit të lartë të serverit. Ndërsa StartUp nuk ju lejon të pritni shumë site, por vetëm një.

Start SiteGround StartUp vs. GrowBig vs GoGeek: Plane Hosting të e-Tregtisë, mimet, Karakteristikat dhe Grafiku i Krahasimit (2020)

Nëse shihni StartUp-in e SiteGround-it vs GrowBig vs GoGeek: Grafiku i Krahasimit të Planit të Hosting në eCommerce, do të jeni në gjendje të njiheni qartë me të gjitha tiparet e e-commerce të listuara si dhe ndryshimet në plan.

�� A është SiteGround mirë për pritjen e Ecommerce dhe Pse?

Ka disa veçori dhe dallime të tjera të pasura me rëndësi në tregtinë elektronike, të cilat do të përfshihen më poshtë në këtë përmbledhje të hostimit të e-komercialit të SiteGround. Unë po supozoj se të gjithë jeni të vendosur të regjistroheni në hostin e e-tregtisë së SiteGround (të cilin duhet ta bëni ashtu siç janë # 1 Company me vlera hosti edhe për eCommerce dhe pritjen në internet të blerjeve në internet). Tani, le të mësojmë se sa i mirë është SiteGround për të pritur në faqet e internetit të e-commerce …

1. Pritësi më i vlerësuar i e-commerce / WooCommerce

Veç të qenit vlerësohet # 1 host i WordPress, SiteGround është gjithashtu kompani me vlerësim të lartë të tregtisë elektronike eCommerce / WooCommerce. Këto sondazhe më poshtë do t’ju njoftojnë se sa të mirë janë me të vërtetë …

2. Uptime më të mira për faqet e e-commerce

Kohëzgjatja e faqes në internet është shumë e rëndësishme dhe e rëndësishme veçanërisht nëse keni një dyqan në internet ose një dyqan tregtie elektronike. Nëse kjo dyqan online e juaja bie shumë shpesh, ju ndoshta do të humbni shumë shitje. Kështu, ju duhet të zgjidhni një kompani pritjeje eCommerce që nuk është vetëm e popullarizuar, por gjithashtu ka një rekord të shkëlqyeshëm të provuar në kohë.

Garanci 99,99% Uptime me Planet e Pritjes së e-Tregtisë / WooCommerce të SiteGround

Nëse nuk doni të humbni klientët tuaj për shkak të kohërave të panevojshme të jetesës, duhet të zgjidhni SiteGround si ofruesin tuaj të pritjes së e-commerce për faqet e internetit të e-commerce (pasi shpesh jep 100% në kohë).

3. Koha e shpejtë e ngarkimit të faqes

Shpejtësia e mbajtjes dhe koha e ngarkimit të sitit të e-commerce në eGommerce

Me planin e hostimit të e-commerce të SiteGround, prisni që faqja juaj e internetit të ngarkesa nën 1 sekondë (që është shpejtësi e shpejtë e zjarrtë). Ndërsa faqja e internetit fillon të ngarkojë më ngadalë, shkalla e fryrjes rritjet (sidomos në rastin e faqeve të blerjeve në internet). Kështu, më e ulët është niveli i fryrjes (e mundur kur është pritur në planin pritës të WooCommerce të SiteGround), më shpejt do të jetë faqja juaj e e-Tregtisë (duke çuar në normën e konvertimit të shitjeve më të larta).

4. Izolimi i llogarisë së mbajtjes së e-commerce

Ju blini një Shared, eCommerce ose Cloud Server nga SiteGround, ata 24/7 do të sigurojnë që llogaria juaj do të izolohet nga llogari të tjera të hostimit, e cila ndihmon në faqen tuaj të internetit eCommerce të pritur me ta të mbetet e sigurt gjithmonë (edhe gjatë çdo llogari tjetër bëhet hakimi në serverin e përbashkët të SiteGround).

5. Tutoriale të thjeshta për tregtinë në tregti elektronike

SiteGround ka një sërë mësimesh që mbulojnë temën e krijimit të faqes në internet eCommerce dhe gjithashtu do t’ju ndihmojnë të dini se si të instaloni me lehtësi shportën tuaj të blerjeve.

Udhëzime dhe udhëzues për mbajtjen e e-commerce në sitin e e-commerce
SHËNIM: Ekipi mbështetës miqësor i SiteGround gjithashtu do t’ju ndihmojë të bëni këtë (nëse nuk doni të kaloni nëpër mësimet e tyre të tregtisë elektronike).

6. Instalim falas i shportave të blerjeve

SiteGround mbështet një numër të Shportave të Shportave dhe gjithashtu ofron plane specifike të mbajtjes në internet të tregtisë elektronike që janë unike për secilin karrocë të mbështetur (por ato janë akoma pak a shumë të ngjashme).

Aplikacione Falas për Instalimin e Auto Tregtisë në eKomunikim

Për më tepër, ata ofrojnë instalim falas të karrocave të tilla ose në disa raste, SiteGround automatikisht i instalon ato ndërsa blini ndonjë nga planet e tyre të hostimit të e-commerce. Ju mund të gjeni listën e Shportave të Shportave të mbështetur nga SiteGround më poshtë dhe mund të Klikoni këtu për të mësuar më shumë rreth FAQs së Shportave të Shportave të SiteGround.

Rishikimi i Instalimit të Shportave të Blerjes së Shportave të Eksportit falas

• WooCommerce hosting • Hosting VirtueMart • Pranverë PrestaShop • hosting Zen Cart Zen • Magento hosting • OsCommerce hosting • Host WP eCommerce • Hosting autostradë falas • CubeCart hosting • Host CS-Cart

7. Certifikata falas SSL për faqet e e-commerce

Këtu është një listë e Certifikatave SSL të ofruara nga SiteGround që mund të ndihmojnë uebsajtin tuaj eCommerce të jetë mjaft i sigurt, por le të kalojmë secilën prej tyre në detaje:

Ificertifikata Falas SSL për Rishikimin e Hosting Site në faqen eCommerce (2020)
Le të Encrypt SSL-në të SiteGround për hostimin e e-commerce: falas në të gjitha planet e pritjes të SiteGround dhe mund të aktivizohen përmes cPanel. Gjithashtu, ato ofrojnë Le të Encrypt Wildcard SSL për nënfushat.
WildCard’s SSL i SiteGround për pritjen e e-commerce: kostot 82 dollarë në vit dhe siguron nënfushat, si dhe me (falas për një vit me GrowBig & GoGeek).
EV SSL i SiteGround për pritjen e e-commerce: kostot 499 dollarë në vit dhe ju siguron dollapin me ngjyrën jeshile në tuaj https dhe gjithashtu ruan informacionin (përmes kriptimit).

OPSIONALE: Gjithashtu, mund të instaloni Certifikatat SSL të palëve të treta (nëse akoma doni) përmes SiteGround cPanel.

8. Mbështetje e shpejtë dhe miqësore ndaj klientit

Një tjetër aspekt thelbësor i një kompanie perfekte pritëse të e-commerce do të ishte të zotëroni një ekip të dobishëm dhe profesional të përkrahjes së kujdesit ndaj klientit. Stafi mbështetës i SiteGround është shumë i ditur dhe i trajnuar mirë për aspektet e e-commerce dhe janë po aq miqësor (në dispozicion 24/7/365 ditë).

9. Serverat e përputhshëm PCI për tregëtinë elektronike

Nëse po ekzekutoni një uebfaqe të madhe në rritje të tregtisë elektronike, duhet të siguroheni që serverat tuaj të jenë në përputhje PCI. Kjo është një masë e veçantë e sigurisë e marrë për të siguruar transaksione në internet / transaksione të lidhura me pagesa (zakonisht një shërbim me pagesë). Për fat të mirë, SiteGround ofron serverë falas në përputhje me PCI-në për sitin tuaj në eCommerce me planin e tyre GoGeek.

10. Transferim i Internetit për e-Tregtinë Falas

Nëse tashmë keni një sit eCommerce ose një dyqan mini në internet, atëherë duhet të ndjeheni me fat sepse nuk duhet të filloni përsëri. SiteGround do të marrë përgjegjësinë thelbësore për të migruar uebfaqen tuaj të mëparshme të tregtisë elektronike duke përfshirë të gjithë përmbajtjen e tij (ashtu sic eshte).

Rishikimi i Migracionit në Uebfaqe Falas eCommerce Falas (2020)

SHËNIM: Nëse dëshironi një transferim falas në sitin e e-tregtisë, do të duhet të shkoni për planin pritës të GrowBig ose GoGeek të SiteGround.

11. Tregtarët e Rekomanduar Për Koleksionin e Pagesave në Uebfaqe eCommerce

Pritja e SiteGround ka një listë të tregtarëve të rekomanduar për mbledhjen e pagesave për faqen tuaj në eCommerce. përgjithësisht, PayPal dhe 2Checkout janë mjaft të mira për vëllime më të vogla dhe ndërsa rriteni më vonë mund të negocioni me ta për një tarifë më të vogël.

Rishikimi dhe Krahasimi i Tregtarëve të Pagesave të Pagesave WooCommerce Falas dhe Krahasimi (2020)

�� Përfundim: A është SiteGround Ofruesi më i mirë i Pritjes së E-commerce për Faqen tuaj të Blerjes Online?

Kurdoherë që kërkuam një Ofrues i përsosur i e-commerce Web Hosting, gjatë gjithë kohës jemi rikthyer në SiteGround dhe kështu ju rekomandojmë të njëjtën gjë lexuesve tanë që të presin uebfaqen e tyre të eCommerce. Mund të shkoni me zgjidhjen pritëse të e-commerce të SiteGround (pa asnjë problem) pasi e bën faqen tuaj të internetit eCommerce pa hiccup me faqet e produktit të dyqanit tuaj duke u ngarkuar më shpejt dhe duke ju dhënë kështu bazën thelbësore të veçorive të pasura të e-Tregtisë së SiteGround, siguri të fuqishme, ngritje në kohë të industrisë dhe mbështetje premium.

Shpresoj se ju ka pëlqyer tonat Rishikimi i e-Tregtisë së SiteGround (2020) dhe krahasimin e pritjes. Nëse keni ndonjë pyetje të mëtejshme në lidhje me veçoritë e pritjes së e-commerce të SiteGround, mos ngurroni të kontaktoni mbështetjen e SiteGround 24/7.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me