Większość blogerów ma obsesję na punkcie powiększania grona odbiorców, kiedy powinni skupić się na poprawie poziomu zaangażowania. Pamiętaj, że zaangażowani odbiorcy to kupujący, a to świetna wiadomość dla jedynej liczby, która naprawdę się liczy: dolnej linii.


Poprawa tego zaangażowania jest procesem stopniowym. Świetna treść jest, jak zawsze, fundamentalnie ważna, ale również sposób, w jaki wchodzisz w interakcje i kontaktujesz się z odbiorcami – im bardziej łączysz się z publicznością, tym silniejsza staje się relacja między bloggerem a czytelnikiem.

Dlaczego powinieneś opieka o sile tego związku? Cóż, ponieważ budowanie relacji to świetny sposób na ustanowienie lojalnej publiczności, której potrzebujesz do trwałego sukcesu – słyszałeś o zasadzie 1000 lojalnych fanów, prawda? To ci lojalni czytelnicy, którzy natychmiast przeczytają nowy materiał, który publikujesz, entuzjastycznie udostępnią twoje artykuły i otworzą swoje portfele, aby kupić rzeczy, które sprzedajesz.

Dzisiaj chcę pomóc zwiększyć poziom zaangażowania odbiorców, pokazując pięć sposobów interakcji z odbiorcami, a także wtyczkę, która pomoże Ci wdrożyć każdą strategię. Zanurzmy się od razu?

Aktywna sekcja komentowania: Disqus (FREE)

Disqus

Świetnym miejscem do rozpoczęcia interakcji z odbiorcami jest sekcja komentarzy pod artykułami. WordPress domyślnie zawiera system komentowania, który działa wystarczająco dobrze, ale jest dość ograniczony w porównaniu z wieloma dostępnymi wtyczkami do komentowania – w rezultacie większość właścicieli blogów zainstaluje wtyczkę komentującą.

Sprowadza się to do osobistych preferencji, ale jestem wielkim fanem Disqus Comment Plugin systemowy, który do tej pory ma ponad 1,5 miliona pobrań. Dlaczego jestem wielkim fanem Disqus? Cóż, nie tylko wygląda świetnie dzięki prostemu, ale stylowemu układowi, ale sprawia, że ​​użytkownicy mogą niezwykle łatwo zostawić komentarz – mogą zalogować się za pomocą Facebooka, Twittera, Google+ lub konta Disqus. Zminimalizuj tarcie, zmaksymalizuj liczbę pozostałych komentarzy.

Disqus obsługuje również komentarze w wątkach, dzięki czemu można odpowiadać bezpośrednio na pozostawione komentarze. Wrzuć w górę / w dół system głosowania, który zachęca ludzi do zostawiania rozsądnych komentarzy – nikt nie lubi głosowania w dół, prawda? – i masz idealną platformę komentowania, aby promować merytoryczną dyskusję.

Zachęcaj do dyskusji z ankietami: responsywna ankieta (14 USD)

Odpowiadająca ankieta

Sondaży można używać na wiele sposobów, aby zachęcać odbiorców do interakcji. Na początek możesz użyć ich, aby uzyskać bezpośrednią informację zwrotną od odwiedzających: możesz przeprowadzić ankietę, aby zobaczyć na przykład, na jakie tematy twoi odbiorcy chcieliby przeczytać więcej. To także świetny sposób na dodanie interaktywności do swoich postów: zastanów się, czy zadać aktualne pytanie, pozwalając odwiedzającym wyrazić swoją opinię, a następnie obejrzyj gorącą debatę w przestrzeni komentarzy – jeśli chcesz stworzyć szybki post zachęcający do debaty, to to świetne rozwiązanie.

Jedną z lepszych wtyczek ankietowych, jakie napotkałem, jest Responsive Poll, która kosztuje 14 USD w CodeCanyon. Wyniki ankiety są wyświetlane na elastycznych, animowanych wykresach, spośród których można wybrać siedem stylów: wykres słupkowy, kołowy, wykres pierścieniowy, wykres liniowy, wykres radarowy, wykres polarny i paski postępu ładowania – wszystkie style wyglądają świetnie . Ankiety są w pełni konfigurowalne i możesz wybrać jak najwięcej możliwych odpowiedzi.

Możesz wstawić ankietę w samym środku treści za pomocą prostego skrótu, a także możesz użyć tego samego skrótu, aby dodać ankiety do dowolnego obszaru widżetów – w momencie pisania nie ma dedykowanego widżetu, ale nad tym pracują programiści.

Generuj buzza z konkursami: ContestHopper (BEZPŁATNIE)

ContestHopper

Ludzie uwielbiają dostawać rzeczy za darmo, więc wykorzystaj to na swoją korzyść: przeprowadzenie konkursu z niesamowitą nagrodą może wygenerować wiele szumu na Twojej stronie. Jeśli jednak wcześniej nie prowadziłeś zawodów, wiedza, jak je uruchomić, może wydawać się zastraszająca. Polecam zainstalować bezpłatny ContestHopper wtyczka na twojej stronie.

ContestHopper pozwala ci dodać do swojej strony przejrzysty formularz konkursu. Możesz wyświetlić to w dowolnym miejscu na swojej stronie internetowej za pomocą krótkiego kodu lub specjalnego widgetu. Formularz konkursu jest w pełni konfigurowalny: możesz ustawić nagłówek i tekst nagłówka, w tym kolor tła i czcionki – z ponad 600 czcionek Google – a także ramy czasowe konkursu. Możesz także określić wymagania wstępne – jakie szczegóły należy pozostawić, limity wejściowe na osobę oraz czy wymagane jest podwójne zgłoszenie, aby potwierdzić wpis.

Po wejściu wtyczka pozwoli użytkownikowi dzielić się konkursem na jednym z głównych kanałów społecznościowych – możesz nagrodzić go za to większą liczbą zgłoszeń. Wreszcie, gdy upłynie czas trwania konkursu, wtyczka losowo wybierze zwycięzcę.

Komunikacja bezpośrednia: Generator formularzy kontaktowych (15 USD)

Formularz kontaktowy

Czasami odwiedzający chce się z Tobą skontaktować, ale nie czuje się komfortowo, pozostawiając swoje zapytanie w środowisku publicznym, takim jak sekcja komentarzy. Najprostszym sposobem na otrzymywanie wiadomości od odwiedzających jest zainstalowanie wtyczki formularza kontaktowego. Większość z nas zna już wiele wtyczek formularzy kontaktowych – w szczególności bezpłatne Formularz kontaktowy 7, oraz premium wtyczek Gravity Form – ale dziś chcę zaoferować coś innego: wtyczkę Contact Form Generator, dostępną za jedyne 15 USD.

Contact Form Generator to potężna wtyczka do tworzenia formularzy, która pozwala tworzyć świetnie wyglądające formularze kontaktowe za pomocą intuicyjnego interfejsu „przeciągnij i upuść”. Wszystkie formularze są w pełni responsywne i mają prawie nieograniczoną liczbę opcji dostosowywania. Możesz szybko i łatwo stylizować formularze – możesz wybrać żądaną czcionkę spośród ponad 600 czcionek internetowych Google, a także mieć pełną kontrolę nad czcionką, tłem, ramką i kolorem przycisku.

Możesz łatwo skonfigurować formularz, po prostu przeciągając i upuszczając elementy według własnego uznania – możesz dodawać do formularza pola wyboru, przyciski opcji i listy rozwijane. Istnieje również suwak określający szerokość każdego elementu. Istnieją również zaawansowane elementy, takie jak godzina, data, adres URL i captcha, z wtyczką sprawdzającą format każdego wpisu przed zaakceptowaniem zgłoszenia. Wreszcie możesz zintegrować wszystkie główne usługi autorespondera, w tym MailChimp i AWeber.

Dodatkowe kanały komunikacji: HelloBar (BEZPŁATNIE)

HelloBar

Od najwcześniejszych dni w Internecie webmasterzy rozumieli znaczenie rozwijania listy e-mailowej – istnieje kilka lepszych sposobów na zwiększenie interakcji z odbiorcami. Lista e-mailowa pozwala komunikować się z subskrybentami bezpośrednio przez ich skrzynkę odbiorczą, co rozszerza zasięg poza granice witryny i publikowanych treści.

Istnieje wiele wtyczek do list e-mail, z których wiele zachowuje delikatną linię między byciem zbyt natrętnym a niewystarczającym zwracaniem uwagi, aby przyciągnąć subskrybentów. HelloBar jest fantastycznym rozwiązaniem tego problemu, przyciągając wystarczająco dużo uwagi bez poczucia przesady.

HelloBar to prosta forma akceptacji, która spada z góry strony. Można go zintegrować z dziewięcioma usługami autorespondera – w tym dużymi, AWeber i MailChimp. Jeśli nie masz jeszcze subskrypcji autorespondera, HelloBar zapisze dla Ciebie przechwycone adresy e-mail.

Sam HelloBar jest w pełni konfigurowalny – możesz edytować swoją wiadomość, czcionki, kolor czcionki i kolor przycisku, aby zmaksymalizować konwersje. Wyświetlana jest wersja demonstracyjna paska, która pozwala bawić się tymi opcjami dostosowywania w czasie rzeczywistym. Same paski wyglądają fantastycznie, a przy wszystkich dostępnych kolorach możesz stworzyć coś uderzającego, jednocześnie zachowując kolorystykę witryny. Możesz nawet utworzyć wiele HelloBarów i przeprowadzić testy a / b, aby sprawdzić, który z nich działa najlepiej – pulpit nawigacyjny HelloBar pozwala ustawić częstotliwość wyświetlania każdego z nich, a także wyniki śledzenia.

Gdy jesteś zadowolony ze swojego projektu, możesz dodać HelloBar do swojej witryny za pomocą prostego kodu HTML, dodanego tuż przed tagiem zamykającym. Możesz również pobrać własną wstępnie skonfigurowaną wtyczkę WordPress, pobraną z pulpitu nawigacyjnego HelloBar – wystarczy pobrać i aktywować tę wtyczkę, a HelloBar natychmiast stanie się aktywny.

Końcowe przemyślenia

Oto masz: pięć prostych wtyczek usprawniających interakcję z odbiorcami. Jeśli poważnie myślisz o budowaniu lojalnej społeczności, aby utrzymać napływ odwiedzających, są to wszystkie świetne strategie, które możesz zastosować – mogą nawet zaoferować ochronę przed najgorszym wpływem aktualizacji algorytmu Google na Twoją witrynę.

I nie zapomnij: interakcja z odbiorcami jest zabawa – być może najlepszym powodem, aby częściej kontaktować się z odbiorcami!

Czy możesz polecić jakieś inne wtyczki WordPress zwiększające interakcje? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me