Treść jest królem. Jestem pewien, że słyszałeś o tym niezliczoną ilość razy. I to prawda: treść to naprawdę duży element układanki umożliwiającej zbudowanie udanej witryny. Ale to nie jest tylko kawałek.


Po pierwsze, posiadanie pięknej, dobrze zaprojektowanej strony internetowej na powitanie zapewni najlepsze możliwe pierwsze wrażenie. To pierwsze wrażenie, które zachęca ich do pozostania na stronie dłużej i do przeczytania tej wspaniałej zawartości, którą spędziłeś wiele godzin na doskonaleniu.

Teraz jestem pewien, że wszyscy chcemy tej oszałamiającej wizualnie strony internetowej i prawdopodobnie wszyscy mamy różne opinie na temat tego, co sprawia, że ​​strona jest oszałamiająca. Jest jednak jedna rzecz, z którą wszyscy się zgadzamy: obrazy sprawiają, że witryna wygląda dobrze. Odważne, piękne, dobrze dobrane zdjęcia sprawiają, że strona wygląda naprawdę dobrze. Jeśli odwiedzający przyjedzie do Twojej witryny tylko po to, aby zobaczyć duży blok tekstu, jego pierwsza myśl brzmi: „Nie mogę się tym martwić”. Jeszcze zanim zdążyli wypróbować Twoje zaległe treści, już nacisnęli przycisk Wstecz i stracił kolejnego potencjalnego klienta.

Dzisiaj chcę zachęcić odwiedzających do dłuższego pobytu, przedstawiając siedem wtyczek WordPress do dodawania pięknych zdjęć na swojej stronie. Pamiętaj: im dłużej zostają, tym więcej czytają i tym bardziej prawdopodobne jest, że się nawrócą. Mając to na uwadze, te wtyczki są koniecznością!

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

GridFX Responsive Image Grids

GridFX Responsive Image Grids Wtyczka WordPress

Informacje i pobieranie

Dodanie stylowych galerii zdjęć to dobry sposób na wzbogacenie zawartości i uatrakcyjnienie jej wyglądu. Jedną z moich ulubionych wtyczek galerii obrazów jest wtyczka galerii GridFX, dostępna za 17 USD.

Korzystając z GridFX, możesz dodawać piękne, responsywne siatki obrazów do swoich postów – dostępna jest również oszałamiająca siatka w stylu murowanym. Możesz przeciągać obrazy z biblioteki multimediów WordPress do siatek lub osadzać filmy, produkty WooCommerce oraz posty / strony WordPress. Do wyboru masz ponad 80 różnych opcji dostosowywania, w tym lightbox, kolory i animacje tytułowe. Moim ulubionym jest masywna siatka o pełnej szerokości, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej.

Zrzut ekranu pełnej szerokości GridFX

Winda obrazów Łatwe obrazy

Image Wind Łatwe obrazy dla WordPress

Informacje i pobieranie

WordPress zawsze ułatwiał dodawanie obrazów do treści – wystarczy przeciągnąć i upuścić obraz do galerii multimediów WordPress, aby go przesłać, a następnie kliknąć, aby wstawić do posta. Jednak wtyczka Image Elevator czyni ten proces jeszcze bardziej wydajnym!

Image Elevator pozwala wklejać obrazy bezpośrednio do edytora WordPress – nie trzeba nawet otwierać galerii multimediów. Ta funkcja obejmuje także zrzuty ekranu, które robisz sobie: po prostu naciśnij Zrzut ekranu i możesz wkleić bezpośrednio w edytorze. Osobiście uważam, że przycinanie obrazów jest największą uciążliwością ze wszystkich, a Image Elevator doskonale rozwiązuje ten problem. Korzystając z ulubionego oprogramowania do edycji obrazów, wystarczy podświetlić wybraną część obrazu, kliknąć, aby go skopiować, a następnie wkleić do edytora. Bez potrzeby ręcznego przycinania, ta wtyczka pozwala zaoszczędzić czas.

Zrzut ekranu windy obrazu

Przycisk projektowy Canva

Przycisk projektowy Canva Darmowa wtyczka WordPress

Obrazki z Twojego postu są jednym z najczęściej oglądanych elementów w Twojej witrynie – w końcu pojawiają się na stronie głównej Twojego bloga i często są wyświetlane na górze postów. Jeśli możesz sprawić, by polecane obrazy były bardziej kuszące, uzyskasz więcej kliknięć w treści. Proste, prawda?

Osobiście jestem wielkim fanem freemium wtyczki Canva Design Button do budowania polecanych obrazów – możesz też budować polecane obrazy bezpośrednio z Witryna Canva. Korzystając z interfejsu „przeciągnij i upuść”, Canva pozwala nakładać różne fotografie, czcionki i grafikę, aby tworzyć piękne, markowe obrazy. Na przykład typu obrazu, który Canva może wytworzyć, patrz zrzut ekranu poniżej.

Przykład Canva

Canva ma ponad milion dostępnych fotografii i mnóstwo elementów graficznych. Niektóre z nich są bezpłatne, ale większość ma rozsądną cenę. Po zakończeniu tworzenia warstwowego obrazu po prostu zapłać za elementy premium, których użyłeś, a następnie możesz użyć go w swojej witrynie.

Aesop Story Engine

Aesop Story Engine Darmowa wtyczka WordPress

Jeśli chcesz niesamowitej, darmowej wtyczki, aby Twoje treści wyglądały wspaniale, polecam mocno niedoceniony silnik Aesop Story Engine. Wtyczka jest skutecznie zestawem różnych „modułów” do publikowania interesujących, długich treści. Niektóre z tych funkcji koncentrują się na organizowaniu treści, na przykład na osi czasu i nagłówkach rozdziałów. Jednak silnik Aesop Story Engine może również zrobić wiele fajnych rzeczy dla twoich zdjęć.

Na początek możesz dodać piękne obrazy całej strony u góry posta. Jest to funkcja obsługiwana przez niektóre motywy WordPress, ale jest to świetna alternatywa dla każdego, kto chce dodać to do swojej witryny. Możesz także użyć wtyczki, aby dodać do galerii proste galerie zdjęć lub obrazy o pełnej szerokości w treści – możesz nawet zastosować efekt paralaksy z obrazami o pełnej szerokości, które wyglądają oszałamiająco.

Jeśli chcesz przekazać swoją wiadomość w wielkim, spektakularnym stylu, Aesop Story Engine może być właśnie tym, czego szukasz.

Allground: Tła pełnoekranowe

Allground: Tła pełnoekranowe dla WordPress

Informacje i pobieranie

Odejście od umieszczania pięknych zdjęć w ciągu Twoje treści, Allground Fullscreen Background pomoże Ci dodać piękny element projektu w całej witrynie. Allground pozwala dodawać własne obrazy pełnoekranowe, które są następnie wyświetlane jako tło dla Twojej witryny. To świetny sposób, aby stworzyć wciągające pierwsze wrażenie dla odwiedzających. Możesz osadzać filmy z YouTube’a lub wyświetlać je jako tła.

Możesz ustawić tło tak, aby wyświetlało się w całej witrynie, lub możesz skonfigurować, aby pojawiało się na określonym poście / stronie. Tła też nie są naprawione i możesz skonfigurować serię zdjęć, aby obracały się co kilka sekund.

WP Smush.it

WP Smush.it Darmowa wtyczka WordPress

Bez wątpienia najmniej efektowna wtyczka z dzisiejszej listy, ale być może jedna z najważniejszych. Optymalizacja obrazu WP Smush.it umożliwia szybkie działanie witryny WordPress poprzez kondensację zdjęć do mniejszych rozmiarów bez utraty jakości. Jak wszyscy wiemy, szybkość witryny jest składnikiem algorytmu rankingu Google, więc wszystko, co możesz zrobić, aby skrócić czas wczytywania, może doprowadzić do wspinaczki na SERP.

WP Smush.it kompresuje rozmiar pliku obrazu, usuwając niepotrzebne metadane – formę bezstratnej kompresji. Możesz ustawić wtyczkę, aby automatycznie „wygładzała” nowe obrazy podczas ich przesyłania do biblioteki multimediów lub możesz cofnąć się i skompresować istniejące pliki. Jeśli chcesz mieć wersję premium wtyczki Smush.it, WPMU wydało WP Smush PRO.

Galeria ostatecznych płytek

Final Tiles Grid Gallery dla WordPress

Informacje i pobieranie

Ostatnią wtyczką na dzisiejszej liście jest Final Tiles Grid Gallery. Wtyczka umożliwia tworzenie prostych, stylowych, responsywnych galerii grid dla Twojej witryny.

Moim ulubionym stylem galerii obsługiwanym przez Final Tiles jest piękna „inteligentna” siatka. Inteligentne siatki pozwalają budować siatki bez ograniczeń kolumn i wierszy – wybrane obrazy po prostu łączą się ze sobą, tworząc piękne, charakterystyczne galerie. Zobacz zrzut ekranu poniżej, aby zobaczyć to w akcji.

Zrzut ekranu końcowych płytek

Oprócz tego wtyczka obsługuje również udostępnianie społecznościowe jednym kliknięciem, pięć stylów lightbox i efekty aktywowania. Możesz także dodawać podpisy do każdego obrazu, a odwiedzający mogą sortować i filtrować galerie. W zależności od przeglądarki użytkownika Final Tiles obsługuje także wspaniałe animacje CSS3, dzięki czemu Twoje galerie są jeszcze bardziej przyciągające wzrok.

ImageLinks

ImageLinks

ImageLinks to wysokiej klasy wtyczka WordPress, która zapewnia interaktywne rozwiązanie dla Twojej witryny. Informacje o mapie są dostępne dla wszystkich osób odwiedzających Twoją witrynę, niezależnie od urządzenia i możliwości. Skorzystaj z niego, aby tworzyć infografiki, mapy, zdjęcia z wiadomości, strony marketingu produktów i stron e-commerce, katalogi produktów do kupienia i wiele innych rzeczy. Rób dowolne zdjęcia, umieszczaj punkty aktywne, łącz opisy popover z treściami multimedialnymi i publikuj je na swojej stronie. Wtyczka posiada własną, bogatą w funkcje aplikację internetową typu przeciągnij i upuść, dzięki czemu użytkownik może szybko i łatwo stworzyć swoją niesamowitą interaktywną mapę obrazu i natychmiast osadzić ją na stronie internetowej.

Obsługuje również edytor treści wbudowany w wordpress dla podpowiedzi popover, który pozwala dodawać bogatą zawartość do podpowiedzi interaktywnej mapy obrazu. Dodaj tekst ze stylami, treściami medialnymi, osadzaj treści z YouTube, Vimeo, SoundCloud i innych usług internetowych. Ponadto możesz używać skrótów WordPress z zainstalowanych wtyczek. Wtyczka doskonale skaluje się na każdym rodzaju urządzenia, działa również świetnie na ekranach dotykowych.

Wybierz jeden z trzech predefiniowanych motywów lub użyj własnego. Możemy dostosować bieżący motyw za pomocą niestandardowych reguł css lub utworzyć nowy, uruchomić własny kod JavaScript, gdy użytkownik kliknie punkt aktywny lub uruchomić inną akcję, aby zrobić coś specjalnego na swojej stronie internetowej. Oszalej, nie ma za co.


Dodanie oszałamiających zdjęć do swojej witryny tworzy solidne pierwsze wrażenia, które utrzymują odwiedzających na dłużej. Im dłużej zostają, tym więcej czytają i tym bardziej prawdopodobne jest, że staną się lojalnymi fanami – a posiadanie lojalnej publiczności jest fundamentalnie ważne, gdy próbuje się zbudować zrównoważoną markę i zdrowe wyniki finansowe.

Jeśli chcesz dodać piękne zdjęcia do swojej witryny, każda z tych wtyczek pomoże. Moja rada: zapoznaj się z możliwościami każdego z nich i zastanów się, jak funkcjonalność wtyczki może pasować do twoich treści i tworzonej witryny. Jeśli uważasz, że będzie to dobry mecz, wypróbuj go – pamiętaj tylko, aby go śledzić Współczynnik odrzuceń i czas na stronie dane przed i po zainstalowaniu wtyczki, aby zobaczyć, jak odbiorcy reagują na dodatkowe obrazy!

Jaka jest twoja ulubiona wtyczka WordPress do dodawania zdjęć? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me