Najlepsze wtyczki do migracji WordPress

Przenosisz swoją witrynę z jednego hosta na inny? Czy jesteś gotowy, aby uruchomić witrynę localhost na żywo? Brzmi jak duży ruch. Ale tak naprawdę nie powinno być trudnym zadaniem, jeśli możesz wykonać kilka dobrze udokumentowanych kroków. Możesz to zrobić za pomocą wielu popularnych wtyczek, niektórych darmowych i niektórych wtyczek premium, z których wszystkie będą wymagały tylko przestrzegania instrukcji wyświetlanych na ekranie, podczas gdy cała akcja dzieje się za kulisami. Jeśli zostanie prawidłowo przeprowadzona, witryna powinna działać z nowego serwera i otrzymywać normalny ruch w ciągu kilku godzin, bez zauważalnego przestoju.


Migracja może być wymagana z wielu powodów – przeniesienia hosta, klonowania witryny na komputer lokalny w celu przeprowadzenia testów lub modyfikacji lub przeniesienia lokalnie opracowanej witryny na serwer na żywo.

Oczywiście możesz zdecydować się na przekazanie procesu migracji profesjonalistom lub nowy dostawca usług hostingowych może zaoferować migrację jako dodatek. Chociaż są to dostępne opcje, możesz również wykonać zadanie samodzielnie za pomocą wtyczek, które ułatwiają pracę.

Podstawowe kroki migracji

Chociaż procedura zmiany bazy może się różnić w zależności od wtyczki, większość migracji WordPress wykona 8 kroków opisanych tutaj:

  1. Wykonaj kopię zapasową wszystkich plików witryny na samym początku. Jest do tego wiele wtyczek. Zrób kopię wszystkich plików z katalogu witryny na komputer lokalny.
  2. Wyeksportuj bazę danych, uzyskując dostęp do bazy danych zawierającej instalację WordPress za pośrednictwem cPanel i phpMyAdmin i klikając Eksportuj. Baza danych zostanie następnie skopiowana na komputer lokalny.
  3. Utwórz bazę danych na serwerze nowego hosta.
  4. Spośród plików utworzonych podczas tworzenia kopii zapasowej na początku zlokalizuj wp.config.php, otwórz go, zmień nazwę bazy danych, nazwę użytkownika bazy danych i hasło do bazy danych. Zapisz i zamknij plik.
  5. Zaimportuj bazę danych na nowy serwer, uzyskując do niej dostęp za pośrednictwem panelu administracyjnego nowego serwera i klikając Importuj w phpMyAdmin. Zostaniesz poinformowany o zakończeniu importu.
  6. Teraz możesz zaimportować wszystkie swoje pliki do nowej bazy danych.
  7. Zmień adres URL witryny, aby nie przekierowywać Cię ponownie do starej witryny.
  8. Ponownie skonfiguruj ustawienia DNS domeny, aby wskazywały nowy serwer hosta.

Przyjrzyjmy się bliżej niektórym wtyczkom, które pomogą nam przejść na nowe serwery!

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. Powielacz

Duplikator 2 - Ustawienia
Powielacz to darmowa wtyczka dostępna do pobrania z repozytorium wtyczek WordPress. Jest jednym z najlepszych wyborów wśród użytkowników, programistów i administratorów stron. Ta wtyczka pomoże Ci ściągnąć witrynę na komputer lokalny, przetestować ją, zmodyfikować, a następnie zepchnąć z powrotem na serwer. Możesz przenieść witrynę do zupełnie nowej lokalizacji.

Ma tę zaletę, że klonuje witrynę, a także służy jako prosta kopia zapasowa.

Kreator instalacji pomoże ci w procesie migracji. Plik archiwum zip i instalator są konfigurowane, a serwer jest skanowany pod kątem niezgodności. Pakiet jest następnie budowany przez wtyczkę, podczas której można wykluczyć pliki, bazy danych i katalogi, których nie chcesz już przechowywać.

Inny kreator pomaga w instalacji strony internetowej poprzez rozpakowanie pakietu. Możesz autoryzować ustawienia i aktywować wtyczki. Raport instalacji jest generowany po zakończeniu.

Chociaż wtyczka ocenia 4,9 gwiazdki na WordPress.org, autorzy przyznają, że pewien poziom wiedzy technicznej jest wymagany po stronie użytkownika, więc może być dobrym pomysłem mieć pod ręką profesjonalną pomoc.

Duplicator Pro to wersja premium. Zawiera dodatkowe funkcje, takie jak harmonogramy tworzenia kopii zapasowych, powiadomienia e-mail, funkcje wielu witryn, przechowywanie w chmurze na Dropbox, Google Drive i Amazon S3. Cena zakupu zaczyna się od 39 USD za pakiet osobisty, z którego można korzystać w 3 witrynach, i rośnie do 119 USD w przypadku pakietów biznesowych dla nieograniczonej liczby witryn.

2. Migracja WP All-in-One

All-in-one-wp -igration -import
Wtyczka migracji WP All-in-One to także darmowa i wysoko oceniana wtyczka migracyjna. Jest samodzielny, niezależny od żadnego rozszerzenia, dlatego jest kompatybilny ze wszystkimi dostawcami hostingu PHP.

Ta wtyczka pomoże Ci przenieść bazę danych i pliki multimedialne, wtyczki i motywy. Obsługuje sterownik MySQL i wprowadzono nowe rozszerzenia do migracji do popularnych usług w chmurze, takich jak Dropbox, Dysk Google i Amazon S3.

Eksport danych odbywa się partiami, aby ominąć wszelkie ograniczenia wielkości przesyłania. W przypadku większych rozmiarów przesyłania do 5 GB konieczne będzie dodanie rozszerzeń premium. Dwukierunkowy transfer danych odbywa się w 3-sekundowych częściach, aby uniknąć przekroczenia limitu czasu przez wtyczkę.

Ta wtyczka może rozwiązać problemy z serializacją i może być skalowana do urządzeń mobilnych. Dzięki rozszerzeniom premium możesz dodawać funkcje, takie jak funkcje wielu witryn, dodatkową opcję przechowywania i harmonogram tworzenia kopii zapasowych. Wszystkie rozszerzenia mogą być używane na dowolnej liczbie stron internetowych i dostarczane z dożywotnimi aktualizacjami.

3. Backup Buddy

Zapasowy kolega 1
Backup Buddy to wtyczka premium, która jest najczęściej kupowana i instalowana jako narzędzie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania. Ale jest to również bardzo przydatne w przypadku migracji. Skrypt ImportBuddy pomoże w migracji adresów URL i ścieżek plików we wszystkich postach i plikach konfiguracyjnych.

Tworząc nową bazę danych i sprawdzając ją przy użyciu poświadczeń bazy danych podczas procesu importowania, możesz migrować witrynę WordPress bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego. Backup Buddy może również obsługiwać adresy URL podzielone / domowe i jest bardzo skuteczny w przesyłaniu danych serializowanych. Nie obsługuje konfiguracji wielu witryn.

Typowy bloger będzie musiał wydać 80 USD rocznie na 2 witryny, freelancer, którego wykorzystanie może wzrosnąć do 10 witryn, zostanie cofnięty o 100 USD rocznie, pakiet programisty kosztuje 150 USD rocznie za nieograniczoną liczbę witryn, a Pakiet Złoty przychodzi jednorazowo 297 USD za nieograniczoną liczbę witryn. Aktualizacje i wsparcie są bezpłatne tylko przez pierwszy rok. Aby kontynuować aktualizacje i wsparcie, subskrypcja członkowska musi zostać odnowiona.

4. WP Migracja bazy danych

WP Migruj DB 2 Migruj
WP Migracja bazy danych to kolejna darmowa i popularna wtyczka, która migruje Twoją witrynę WordPress. Działa nieco inaczej niż inne wtyczki, wyszukuje i zastępuje adresy URL i ścieżki plików w celu przeprowadzenia migracji. Wtyczka uruchamia wyszukiwanie i zamienianie na serializowane dane w celu zlokalizowania ciągów. Następnie serializuje dane i umieszcza je z powrotem w bazie danych. Ta funkcja sprawia, że ​​jest to dobry wybór dla programistów, którzy muszą często przenosić dane między lokalną instalacją a aktywnymi witrynami.

Skutecznie obsługuje dane serializowane i zapisuje je na komputerze lokalnym jako plik SQL. Po utworzeniu pliku SQL musisz użyć phpMyAdmin, aby zaimportować plik do bazy danych zamiast istniejącej bazy danych.

Podczas procesu migracji można pominąć niepotrzebne pliki, a także zapisać ustawienia migracji, aby w przyszłości powtórzyć migrację jednym kliknięciem.

Dostępna jest również wersja pro, która może wykonywać dodatkowe zadania, takie jak wypychanie i pobieranie bazy danych oprócz obsługi poczty e-mail, tworzenie wersji kopii zapasowych, do której można wrócić w przyszłości, wstrzymywanie i wznawianie trwającej migracji oraz kilka innych funkcji. Pakiety zaczynają się od 90 USD za 12 instalacji (pakiet osobisty) do 1000 USD za nieograniczoną liczbę instalacji (Agencja). Wyższe pakiety premium zawierają szereg dodatków, które mogą obsługiwać pliki multimedialne, a także migrować podstronę wielu witryn do instalacji pojedynczej witryny.

5. Updraft Plus

Migrator UpdraftPlus
Updraft Plus to darmowa i kompletna wtyczka do tworzenia kopii zapasowych i przywracania, a dodatek premium doda możliwości klonowania i migracji. Jest to wysoko oceniana i często pobierana wtyczka.

Ta wtyczka może kopiować całe witryny. Dzięki tej wtyczce ręczne i automatyczne planowanie kopii zapasowych jest łatwiejsze. Możesz mieć różne harmonogramy tworzenia kopii zapasowych plików i bazy danych.

Witrynę można zapisać w Dropbox, Dysku Google, Rackspace Cloud, Google Cloud Storage, FTP i e-mailu. Jeśli nie chcesz przenosić całej witryny, możesz podzielić duże witryny na wiele mniejszych archiwów oraz możesz selektywnie tworzyć kopie zapasowe i przywracać dowolny element witryny, taki jak pliki, baza danych lub motywy.

Wersja premium umożliwia tworzenie kopii zapasowych w Microsoft OneDrive, Microsoft Azure, Copy.com i wielu innych lokalizacjach. Może migrować kopie zapasowe również z innych wtyczek, takich jak BackWPup. Ze względów bezpieczeństwa kopia zapasowa bazy danych jest szyfrowana. Przerwany proces migracji zostanie wznowiony automatycznie.

Wersja premium umożliwia także klonowanie witryn i zapewnia gwarantowaną obsługę, 1 GB przestrzeni dyskowej w usłudze Updraft Plus Vault oraz zgodność z wieloma lokalizacjami. Za korzystanie z jednej lub dwóch witryn zapłacisz 70 USD, a za wiele witryn 95 USD, podczas gdy programista zostanie obciążony 145 USD za nieograniczoną liczbę witryn.

6. Klonowanie WP przez WP Academy

Finał WP Clone
WP Clone to świetna wtyczka do migracji Twojej witryny do innej lokalizacji lub zmiany nazwy domeny. Jest również skuteczny w tworzeniu kopii zapasowych i kopiowaniu witryny WordPress. A jeśli chcesz często tworzyć kopie i przenosić witrynę między komputerem lokalnym a hostem (do testowania lub rozwoju witryny), jest to wtyczka z wyboru.

Ma przewagę nad innymi wtyczkami, ponieważ nie używa FTP do uzyskiwania dostępu do witryn w nowej lub starej lokalizacji. Musisz po prostu zainstalować nowy WordPress w nowej lokalizacji, przesłać wtyczkę WP Clone do tej lokalizacji i aktywować ją. Następnie wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Kopia zapasowa obejmuje tylko pliki bazy danych i zawartości podczas migracji, a nie pliki systemowe WordPress. Przekłada się to na szybsze czasy przesyłania i większe bezpieczeństwo. Oprócz tego uzyskuje dostęp do kopii zapasowej witryny za pomocą bezpośredniego połączenia HTTP hosta, co oznacza, że ​​nie tracisz czasu na przesyłanie dużych plików przez Internet.

Autorzy zalecają usunięcie wszystkich niepotrzebnych wtyczek i danych z witryny przed utworzeniem kopii zapasowych. Wtyczka może również kolidować z systemem hostingu, który działa z zastrzeżonym systemem operacyjnym.

Jest to darmowa wtyczka, która została dość dokładnie przemyślana przez autorów. Dokładają wszelkich starań, aby poprawić użyteczność i rozwiązać problem migracji większych witryn, zwłaszcza problemy z przywracaniem z kopii zapasowej. Aktualizacja została przeprowadzona w grudniu 2015 r., Co obiecuje poprawę wydajności. Obsługa wtyczki odbywa się za pośrednictwem społeczności użytkowników WordPress.

7. Kloner

wpmudev Cloner Migration WordPress Plugin

Cloner firmy wpmudev to wtyczka do migracji niszowej, idealna do replikacji lub migracji witryny w sieci wielostanowiskowej WordPress. DLACZEGO chcesz to zrobić? Multiste doskonale nadaje się do hostowania wielu podobnych stron internetowych (takich jak grupa stron docelowych lub sieć blogów), a także do celów związanych z inscenizacją. A dzięki klonerowi można łatwo dosłownie „sklonować” jedną ze swoich witryn.

Wtyczka ułatwia migrację, tworzenie scenariuszy i tworzenie kopii zapasowych witryn WordPress w ramach instalacji wielostanowiskowej, a nawet zawiera proste opcje pozwalające zdecydować, którą zawartość chcesz przenieść. Jeśli i kiedy chcesz przenieść zmiany z powrotem do pierwotnie sklonowanej witryny, użyj funkcji zastępowania witryny, aby wdrożyć zmiany za pomocą jednego przycisku

8. WPBackItUp

Pulpit nawigacyjny Wp Backitup
Jak sama nazwa wskazuje, WPBackItUp jest przede wszystkim kopią zapasową. Aby móc przeprowadzić migrację witryny przy użyciu tej wtyczki, musisz kupić wersję profesjonalną.

Wtyczka jest raczej łatwa w użyciu i tworzy archiwum zip całej witryny i udostępnia ją do pobrania.

Z wersja premium, możesz przywrócić i przenieść swoją witrynę do nowej lokalizacji. Można to zrobić bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego WordPress jednym kliknięciem. Wsparcie priorytetowe jest również dostępne w płatnej wersji wtyczki. Wersja premium dostępna jest w 3 pakietach – w cenie 79 USD, 99 USD i 199 USD z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

9. WordPress Move

Ustawienia WP Move
WordPress Move to darmowa wtyczka, która pomaga przenieść twoją stronę na inny serwer. Pełni również funkcję wtyczki kopii zapasowej i przywracania. Za pomocą WordPress Move możesz zmienić nazwę domeny bez przenoszenia żadnego pliku.

10. VaultPress

VaultPress
Ściśle mówiąc, jest to raczej wtyczka do tworzenia kopii zapasowych, która pilnie tworzy kopie zapasowe wszystkich elementów witryny i aktualizuje je. Ale migracja witryny jest również bardzo skuteczna.

Ta wtyczka pochodzi od Automattic, której zespół jest również w dużej mierze odpowiedzialny za rozwój WordPress jako platformy CMS. Wtyczka łączy Twoją witrynę WordPress z VaultPress serwerów i przy użyciu haków WordPress, strona jest skanowana w poszukiwaniu problemów bezpieczeństwa i automatycznie tworzona jest jej kopia zapasowa. Po podaniu informacji FTP lub SSH strona jest również automatycznie przywracana.

Możesz przeglądać wersje kopii zapasowych i wybrać, które chcesz przywrócić lub migrować. Jest to płatna usługa subskrypcji, której plany zaczynają się od 5 USD miesięcznie za proste zabezpieczenia i kopie zapasowe. Ale są jedną z najlepszych dostępnych opcji!

11. BlogVault

BlaogVault
BlogVault to także płatna wtyczka przeznaczona głównie do tworzenia kopii zapasowych stron internetowych. Tworzenie kopii zapasowej odbywa się w czasie rzeczywistym i jest uruchamiane przez każdą nową aktywność w witrynie WordPress. Tworzenie kopii zapasowych jest również przyrostowe, co zmniejsza obciążenie serwera.

BlogVault jest wyposażony w funkcję migracji, dzięki której możesz przenieść swoją witrynę za pomocą kilku kliknięć. Ponieważ kopie zapasowe są przechowywane na serwerach BlogVault, migracja odbywa się z tych serwerów. Bardzo duże witryny są migrowane, ponieważ dane są dzielone na fragmenty podczas procesu migracji. Wtyczka może również obsługiwać wiele witryn, co czyni ją wtyczką najwyższej klasy.

Prawdziwy cios tej wtyczki polega na jej funkcji tworzenia kopii zapasowych, a cena może być dość wysoka dla czystej funkcji migracji.

12. DesktopServer

Dlaczego warto korzystać z DesktopServer

Jeśli szukasz wtyczki, która ułatwia lokalną pracę, a jeszcze łatwiejsze jest przesłanie projektu do działającej witryny, DesktopServer został stworzony specjalnie dla Ciebie. Możesz zobaczyć naszą recenzję DesktopServer na naszym blogu, ale tylko podsumowując DesktopServer to aplikacja, która konfiguruje dla ciebie lokalną instalację WordPress (dzięki czemu możesz pominąć wszystkie skomplikowane kroki związane z MAMP, XAMPP itp.), A nawet możesz klonować witryny na żywo, które możesz aktywnie używam.

Ale jednym z prawdziwych klejnotów tej aplikacji jest funkcja Direct Deploy (dołączona do wersji premium aplikacji). Dzięki temu możesz łatwo migrować witrynę localhost do aktywnego adresu URL. Każdy nawet oferuje usługę Live Assisted Deploy, więc jeśli utkniesz, niesamowite technologie w ServerPress pomogą Ci.

13. Migracja WP GoLive

WP GoLive Migration

WP GoLive to wysokiej klasy wtyczka WordPress, która ułatwia migrację strony demonstracyjnej na localhost do strony produkcyjnej na żywo. W ten sposób możesz udoskonalić swoją witrynę na zamkniętej stronie testowej, a następnie uruchomić ją jednym kliknięciem, gdy będziesz gotowy.

Niezależnie od tego, czy tworzysz nowy motyw od zera, dostosowujesz go do klienta, czy też zdecydowałeś się dodać treść lokalnie z jednego lub innego powodu, GoLive może pomóc w szybkim przeniesieniu witryny. Wtyczka pomaga przenieść wszystkie pliki do działającej witryny – wszystko, co musisz zrobić, to wpisać dane FTP i bazy danych i kliknąć Start. Następnie możesz po prostu usiąść i obserwować pasek postępu podczas importowania witryny na żywo. To takie proste.

WP Go Live działa poprzez wyeksportowanie bieżącej bazy danych, utworzenie nowej bazy danych na nowym serwerze, a następnie zaimportowanie plików dla Ciebie. Wtyczka aktualizuje również wszystkie adresy URL w bazie danych, aby pasowały do ​​nowego, i aktualizuje również plik wp-config. WP Go Live z pewnością zaoszczędzi ci trochę czasu, uwalniając cię do kolejnych projektów!

14. MigrateGuru

Migruj Guru WordPress Plugin do migracji witryny

Migruj Guru specjalizowaną wtyczkę do migracji WordPress, która jest najłatwiejszym (tylko 1-krokowym), najszybszym i najbardziej niezawodnym sposobem migracji stron WordPress z dowolnego hosta na dowolny host na świecie.

Jest to całkowicie darmowa wtyczka (zawsze bezpłatna). Niezależnie od tego, czy chcesz przeprowadzić migrację witryny WordPress, czy przenieść WordPress Multisite Network na nowy serwer, Migrate Guru to najprostszy i najszybszy sposób na przeprowadzenie migracji WordPress.

Migrate Guru zostało utworzone po przeprowadzeniu ponad 500 000 udanych migracji. Jest oparty na technologii stojącej za BlogVault (zaufany partner niektórych z najlepszych hostów WordPress, takich jak WP Engine, Flywheel i Pantheon). Migrate Guru to czysty, łatwy, szybki i niezawodny sposób na przeniesienie witryny WordPress.

Migrate Guru rozwiązuje każde zapytanie migracyjne lub problem WordPress. Dobrze radzi sobie z dużymi witrynami i automatycznie przepisuje adresy URL (tzn. Żegna się z nauczeniem się, jak przenosić WordPress i naprawiać łącza do baz danych!) Jest mistrzem w przetwarzaniu serializowanych danych. Możesz także dokładnie przenosić sieci wielostronne bez ŻADNYCH dodatków, dodatkowych narzędzi lub zakupów, aby przenieść swoją witrynę WordPress.

Podsumowując

W tym momencie możesz mieć dobre wyobrażenie o tym, na czym polega migracja witryny i w jakim stopniu wtyczki migracji mogą pomóc w procesie migracji. Większość wtyczek jest bliska zaznaczenia wszystkich pól. Wreszcie, we wtyczce migracji należy szukać, że migracja powinna zostać zakończona bez znacznego przestoju, wszystkie łącza muszą działać poprawnie i nie mogą brakować danych. Wybór wtyczki może się różnić w zależności od wielkości Twojej witryny, bez względu na to, czy jest to pojedyncza witryna, czy wiele witryn, częstotliwość migracji i możliwości techniczne użytkownika.

Aby całkowicie bezproblemowo przeprowadzić migrację, dobrym wyborem są wtyczki premium BlogVault lub VaultPress. WP BackItUp może być dobrą opcją zastępczą. Jeśli masz pewien poziom umiejętności technicznych, możesz wypróbować Duplicator, a nawet WP Clone. Jeśli chcesz przenosić dane samodzielnie, WP Migrate DB będzie dobrym wyborem.

Przy tak wielu wtyczkach nie ma powodu, aby poświęcać czas i wysiłek na próbę ręcznej migracji witryny. Chciałbym usłyszeć o twoich doświadczeniach z migracją witryny w komentarzach poniżej ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me