WordPress Wskazówki dotyczące handlu elektronicznego, aby przyciągnąć ruch, który konwertuje

Tworzenie stron internetowych eCommerce na WordPress staje się szczególnie popularne, a liczby to potwierdzają: WooCommerce osiągnął już udział w rynku na poziomie 22% w 2019 r, pozycjonowanie jako najpopularniejsze rozwiązanie wśród miliona najpopularniejszych witryn w Internecie.


Właśnie dlatego WordPress pracował nad tym, aby strony internetowe eCommerce były funkcjonalne i odnosiły sukcesy na platformie. Jeśli posiadasz sklep WooCommerce, wiesz, jak frustrująca może być niska sprzedaż. Zwłaszcza, gdy masz duży ruch. Może się tak zdarzyć, ponieważ generowany ruch jest niskiej jakości lub dlatego, że musisz kontynuować pracę nad optymalizacją sklepu.

W tym artykule omówimy wtyczki WordPress eCommerce, które pomagają w tworzeniu niesamowitych sklepów internetowych, oraz kilka wskazówek, które możesz zastosować, aby przyciągnąć ruch, który faktycznie zamienia się w sprzedaż.

1. Zoptymalizuj swoją strategię reklamową online

Płacenie za reklamę nie gwarantuje, że zapewnisz wysokiej jakości ruch w swoim sklepie, który zostanie przekonwertowany. Dotyczy to zarówno reklam w mediach społecznościowych, jak i reklam Google. Ruch generowany przez reklamy płatne niekoniecznie musi mieć wysoki współczynnik konwersji, ale osiągnięcie wysokich współczynników konwersji w ten sposób zależy od tego, jak dobrze Twoje reklamy są tworzone i optymalizowane.

Jednak reklama jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów łatwego i szybkiego dotarcia do dużej liczby docelowych klientów. Abyś miał pomysł, Google ma ponad 100 miliardów wyszukiwań miesięcznie, wyobraź sobie wszystkich ludzi, do których możesz dotrzeć, oraz możliwości, że klienci zobaczą i klikną Twoje reklamy. Facebook ma miliony użytkowników na całym świecie, którym możesz także wyświetlać swoje reklamy.

WooCommerce Clever Google Ads

WordPress może pomóc Ci w tworzeniu reklam produktów i usług za pomocą niektórych ich wtyczek: jeśli chcesz wyświetlać swoje produkty w Google, ale nie masz wystarczająco dużo czasu, aby utworzyć wszystkie swoje reklamy, banery lub skonfigurować strategię ustalania stawek, dostępne są takie wtyczki WooCommerce Clever Google Ads który automatycznie utworzy i skonfiguruje Twoje reklamy Google za darmo w 5 prostych krokach:

  • Pierwszym krokiem jest zezwolenie aplikacji na dostęp do konfiguracji Google Ads. W ten sposób może przesyłać, publikować i optymalizować kampanie Google Ads.
  • Po udzieleniu dostępu do aplikacji zostaniesz poproszony o skonfigurowanie ogólnych atrybutów: krajów, w których chcesz reklamować swoje produkty, kategorii, w których znajduje się Twój sklep oraz kolekcji, które chcesz, abyśmy reklamowali.
  • Następnie nadaj aplikacji nazwę sklepu i kilka zdań opisujących ją. Zostaniesz także poproszony o przesłanie obrazu swojego logo.
  • W tym momencie aplikacja poprosi Cię o napisanie kilku krótkich zdań, które chcesz wyświetlać w reklamach i wybranie usług, które zapewniasz, takich jak bezpłatna wysyłka lub łatwe zwroty. Możesz też podać numer telefonu na wypadek, gdybyś chciał go wyświetlić.
  • W ostatnim kroku musisz jedynie wybrać dzienny budżet, który chcesz wydać na reklamy w Google.

Po zakończeniu tego kroku wtyczka zostanie całkowicie skonfigurowana, a Twoje reklamy Google zostaną utworzone w ciągu czterech dni roboczych! Po utworzeniu reklam będziesz mieć dostęp do własnego pulpitu nawigacyjnego, z którego będziesz mógł kontrolować wszystko.

Pobierz Facebooka dla WooCommerce

Inne wtyczki, takie jak Facebook dla WooCommerce łączy twoją stronę z Facebookiem. Wtyczka działa, tworząc sklep na stronie na Facebooku, umożliwiając wyświetlanie dynamicznych reklam na platformie. Opcje reklamowe dla sklepów WordPress i WooCommerce są nieograniczone, wystarczy znaleźć metodę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

2. Ratuj utraconych klientów

Pomimo powodu, dla którego musieli opuścić sklep bez faktycznego zakupu, potrzebujesz planu, aby je przywrócić. Można to zrobić na kilka sposobów:

  • Używaj kampanii retargetingowych: przypominaj im o swoich produktach, obserwując poprzednich użytkowników za pośrednictwem reklam. Najbardziej skuteczne są dynamiczne reklamy retargetingowe. Pokazują potencjalnym klientom reklamy dokładnie tego samego produktu, którego oglądali w Twojej witrynie.
  • Dodaj funkcję listy życzeń WooCommerce do swojego sklepu: wtyczki takie jak TI WooCommerce Lista życzeń ułatw odwiedzającym zapisywanie produktów, które im się podobają, i kupowanie ich później. Użytkownicy mogą również udostępniać swoją listę życzeń znajomym i rodzinie. Więc nawet jeśli teraz nie dokonają zakupu, ktoś, kogo znają, może być na urodziny, wakacje lub inne wydarzenie.
  • Kontynuacja porzuconych koszykach: użyj wtyczki takiej jak Abandoned Cart Lite, ta wtyczka wysyła automatyczne i w odpowiednim czasie powiadomienia e-mail zarówno do gości, jak i zalogowanych klientów, aby przypominać im o porzuconych zamówieniach. Będziesz odpowiedzialny za tworzenie nieograniczonej liczby szablonów wiadomości e-mail w celu wysyłania ich w żądanych odstępach czasu. Informacje w czasie rzeczywistym o porzuconych zamówieniach, w tym o porzuconych produktach i ich wartości.

3. Utwórz własną społeczność online

Stworzenie społeczności wokół Twojej marki jest niezbędne do rozwoju Twojej witryny i przyciągnięcia do niej większej liczby osób. Aby to zrobić, bardzo ważne jest stworzenie odpowiedniego środowiska zarówno w witrynie, jak i powiązanych z nią kontach w mediach społecznościowych.

Pierwszym krokiem jest stworzenie własnego bloga. Pisz posty o swoich produktach i usługach, klientach, których potrzebujesz, i tematach dotyczących stylu życia docelowych odbiorców. Skoncentruj się na tym, co ich łączy, i spraw, aby czytelnicy poczuli się częścią Twojej marki. Gdy to zrobią, chętniej udostępnią Twoje artykuły – pomagając Ci rozwijać się za darmo. The Magazyn H&M to świetny przykład połączenia sklepu e-commerce z blogiem konkretnego klienta. Jeśli spojrzysz, ich blog zawiera informacje o modzie, urodzie i kulturze zgodne z ich aktualną ofertą produktową i marką.

Wtyczka Yoast SEO

Generowanie treści jest również bardzo przydatne do ulepszania Twojej strategii SEO. Stwarza to większe szanse, że Twoja witryna pojawi się w wynikach Google, gdy użytkownicy będą wyszukiwać pokrewne słowa kluczowe. Istnieje wiele sposobów na poprawę SEO WooCommerce, ale najlepszym miejscem na rozpoczęcie jest dobra wtyczka SEO. Chociaż prawdopodobnie już o tym słyszałeś, Yoast jest jedną z najlepszych opcji dla dowolnej witryny obsługiwanej przez WordPress. W tym sklepy WooCommerce. Wbudowane opcje pomogą zoptymalizować posty przed opublikowaniem ich na blogu. Zwiększając prawdopodobieństwo, że zaczną rankingować w wynikach wyszukiwania.

Drugim krokiem jest udostępnienie wszystkich treści w mediach społecznościowych, aby dotrzeć do jak największej liczby osób. Takie postępowanie pomoże Ci zwiększyć ruch w witrynie. Co z kolei może doprowadzić potencjalnych klientów do poruszania się po Twoim sklepie, jeśli będziesz wystarczająco przekonujący!

NextScripts: Auto-plakat serwisów społecznościowych

Jedną z opcji jest użycie wtyczki takiej jak Automatyczny plakat w sieci społecznościowej. Ta wtyczka automatycznie publikuje posty ze swojego bloga na kontach mediów społecznościowych. Wystarczy napisać nowy post, który zostanie opublikowany we wszystkich skonfigurowanych sieciach społecznościowych. Ta wtyczka działa z profilami, stronami biznesowymi, stronami społecznościowymi i grupami, a wiadomości można w pełni dostosować do wymagań sieci.

Ożywić stare posty - automatyczne wysyłanie do mediów społecznościowych

Możesz także korzystać z mediów społecznościowych, aby zachować ciągłą świeżość treści, a nawet ożywić stare posty. Do tego celu służy specjalna wtyczka WordPress: Revive Old Post – Auto Post to Social Media. Ta wtyczka automatycznie udostępnia stare posty i kieruje do nich większy ruch z sieci społecznościowych. W ten sposób pomagasz promować swoje treści. Będziesz mógł wybrać czas między postami, liczbę postów do udostępnienia oraz dołączyć hashtagi i linki zwrotne. Jest zintegrowany z Google Analytics, dzięki czemu możesz śledzić wszystko, a także jest zgodny z Skracaczami adresów URL.

Media społecznościowe są nie tylko ważne przy udostępnianiu artykułów. W tym miejscu masz także możliwość interakcji z odbiorcami, zaangażowania ich i otrzymania opinii. To tutaj dzieje się magia, gdzie masz szansę na wirusowe i wielkie marzenia. Niezbędne jest prawidłowe połączenie witryny z sieciami społecznościowymi. Większość motywów WordPress zawiera wbudowane opcje mediów społecznościowych. Ale jeśli nie, istnieje wiele wtyczek WordPress do mediów społecznościowych do wyboru.

4. Współpracuj z influencerami w swoim sektorze

Zawsze możesz współpracować z innymi firmami lub osobami w mediach społecznościowych, blogach lub innych stronach internetowych. Partnerstwo z innymi w Twojej branży lub niszy to sprawdzony sposób na zwiększenie odpowiedniego ruchu. Ponieważ kierujesz reklamy do osób, które są zainteresowane podobnymi produktami lub usługami lub które mają określony styl życia, z którym pasują Twoje produkty lub usługi, ruch jest znacznie bardziej prawdopodobny do konwersji.

Publikowanie gości WordPress

Jednym z najpopularniejszych sposobów współpracy jest publikowanie gości. To naturalny sposób na przedstawienie siebie i swojej firmy nowym odbiorcom. Wymiana treści z innymi osobami wpływającymi i firmami w mediach społecznościowych lub blogach jest dobra nie tylko dla SEO, ale także dla generowania zaufania.

Jesteśmy zwierzętami społecznymi, lubimy wiedzieć o doświadczeniach innych ludzi, podejmując własne decyzje. To się nazywa dowód społeczny. Jeśli ludzie zobaczą, że inni wpływowi lub społeczności, do których należą, i którym ufają, polecą cię, bardziej prawdopodobne jest, że ci zaufają. Prawie 63% konsumentów wskazują, że są bardziej skłonni do zakupu w witrynie, jeśli ma ona oceny produktów i recenzje. Odsetek ten jest wyższy, gdy recenzji dokonuje osoba wpływowa lub ekspert w niszy.

Ze względu na ich obecność w mediach społecznościowych osoby wpływowe są postrzegane jako celebryci w niszy. Ludzie często kojarzą pozytywne cechy, które widzą u influencera, z produktami, które promuje. Dlatego posiadanie ambasadorów marki w mediach społecznościowych może być dobrym pomysłem dla Twojej firmy. Jeśli osoba wpływowa wykorzystuje produkty w swoich zdjęciach, biografiach, hashtagach i opisach w mediach społecznościowych, może to mieć ogromny wpływ na dowód społeczny marki. Weź pod uwagę, że ambasador mediów społecznościowych nie musi mieć wpływu na media społecznościowe. Mogą być również ekspertami branżowymi lub pasjonatami. Wszystko się liczy!


Istnieje wiele innych wskazówek, jak przyciągnąć odpowiedni ruch do Twojego sklepu, które koncentrują się na najlepszych praktykach SEO WordPress. W tym artykule chcieliśmy pokazać taktyki, które nie są związane tylko z SEO. Ale ma to również duży potencjał w zakresie poprawy wydajności sklepu WooCommerce. Mamy nadzieję, że to ci pomoże! Czy coś przeoczyliśmy? Co robisz, aby przyciągnąć wysokiej jakości odwiedzających do swojej witryny??

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me