WordPress Reset Plugins to Clean Up Your Site

Po zakończeniu testów potrzebujesz czystego konta? Po prostu uczysz się WordPressa i stworzyłeś bałagan? Użyj jednej z tych wtyczek, aby zresetować witrynę.


Wszyscy to wiemy – tajemniczy bałagan, który powoli gromadzi się w naszym życiu. Nie powinno być zaskoczeniem, że to samo może się zdarzyć w przypadku witryn WordPress. Możesz powiedzieć, że jest to prawdą za każdym razem, gdy rzucisz okiem na bazę danych.

Pamiętaj, że WordPress automatycznie tworzy wpisy w Twojej bazie danych. Jeśli nie zwrócisz na to uwagi, może przerodzić się w lawinę i zmiażdżyć szybkość Twojej witryny przy niepotrzebnych danych. WordPress nie ma również przycisku resetowania, więc wiele osób ignoruje ten problem.

Lub możesz być programistą, tworząc motywy i wtyczki WordPress. Ich testowanie jest żmudne, zwłaszcza jeśli musisz ponownie instalować WordPress za każdym razem, gdy chcesz wypróbować nową wtyczkę lub motyw. To oni najbardziej odczuwają brak przycisku resetowania.

Dlaczego warto zresetować??

Chociaż oba są dobrym powodem, aby od czasu do czasu resetować WordPress, może być inny, bardziej popularny. Moc WordPress 34% wszystkich stron internetowych i jest gotowy, aby zasilić trochę więcej. Nadal jest platformą z wyboru dla blogerów, witryn eCommerce i witryn dla majsterkowiczów.

Ta ostatnia zyskuje na popularności, a wraz z nią potrzeba resetowania wtyczek. Prawda jest taka, że ​​istnieje wiele blogów oferujących porady na temat projektowania stron internetowych, dostępnych wtyczek, a nawet środków bezpieczeństwa dla WordPress.

Chociaż są one niezwykle przydatne, gdy wiesz, co robisz, najlepszym sposobem na naukę jest nadal praktyczne podejście. Zanurzenie się w nim i zobaczenie, co się stanie, jest prawdopodobnie najszybszym sposobem, aby dowiedzieć się o swojej stronie. To także mnóstwo zabawy!

Jednak po zakończeniu majsterkowania może wyglądać jak projekt rzemieślnika trzeciej klasy, miejmy nadzieję, że nie będzie miał blasku. I tutaj ludzie zwykle się poddają. Gdyby tylko istniał sposób na zresetowanie witryny, zacznij od nowa i zrób to poprawnie.

WordPress nie ma łatwych opcji resetowania po wyjęciu z pudełka. Istnieje jednak wiele przydatnych wtyczek. Każda z poniższych wtyczek Cię tam zaprowadzi. Zobaczmy, gdzie i jak.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

WP Reset

WP Zresetuj wtyczkę WordPress

WP Reset był pierwotnie przeznaczony dla programistów – którzy musieliby resetować witrynę kilka razy dziennie. Jednak dzięki łatwości użytkowania wszedł do głównego nurtu. Wiele osób, które muszą zacząć od nowa, aby przebudować swoją witrynę lub wyczyścić przypadkowy bałagan, zaczęło polegać na tej wtyczce.

Nie tylko szybko resetuje bazę danych witryny do jej pierwotnego stanu, ale może również pomóc w oczyszczeniu wybranych segmentów witryny. Masz o jedną za dużo wtyczek lub motywów na swojej stronie? Wystarczy jedno kliknięcie przycisku, aby je wyczyścić.

Wtyczka ma wiele niezawodnych mechanizmów, które gwarantują, że nigdy nie usuniesz tego, czego nie chcesz. Co najważniejsze, dzięki WP Reset możesz wybrać konfigurację po resecie. Nie musisz więc ponownie instalować wszystkiego od nowa. Ta wtyczka, podobnie jak wiele innych na tej liście, nie dotknie twoich danych, więc nie musisz się martwić. usunie wszystkich użytkowników, ale użytkownik resetujący witrynę może zalogować się ponownie.

Inną ważną cechą tej wtyczki, której prawdopodobnie nie znajdziesz wśród innych, jest możliwość tworzenia migawek baz danych. Dlaczego to jest ważne? Po utworzeniu migawki bazy danych możesz użyć tej wtyczki, aby przywrócić tę konkretną migawkę. Oznacza to, że możesz zresetować witrynę do określonego punktu, co dla programistów będzie bardzo przydatne.

Prawdopodobnie najbardziej chwaloną funkcją tej wtyczki jest wyjątkowe wsparcie. Wewnętrzny zespół WP Reset jest dostępny, aby pomóc użytkownikom we wszelkich problemach, jakie mogą mieć.

Jest to raczej ważne, ponieważ chociaż WP Reset został pierwotnie zaprojektowany dla programistów, każdy może go używać. Jest to idealne rozwiązanie zarówno do usuwania bałaganu, wykrywania i rozwiązywania drobnych problemów, jak i przyspieszania rozwoju, ponieważ zapewnia szybki sposób na ponowne przetestowanie kodu.

WP Zresetuj integrację Webhook

WP Webhooks WP Zresetuj wtyczkę WordPress

WPWH – wtyczka WP Reset Webhook Integration sama w sobie niewiele może zrobić, ale warto o tym wspomnieć, ponieważ dodaje kolejną warstwę do WP Reset. Co to znaczy? Ta wtyczka integruje się z WP Reset, aby dodać funkcjonalność haka.

Jeśli masz inną usługę, za pomocą której korzystasz z haków do pracy w swojej witrynie, ta wtyczka jest koniecznością. Pozwoli ci to zrobić wszystko, co normalnie zrobiłbyś z wtyczką WP Reset za pomocą pulpitu administratora.

Od zresetowania całej witryny do czyszczenia folderu przesyłania – dzięki tej integracji możesz to zrobić za pomocą preferowanego oprogramowania.

Jak zresetować witrynę za pomocą WP Reset?

Krok 1: Zdecyduj, co chcesz zachować. Zaznacz wymagane pola wyboru, aby upewnić się, że witryna wróci z tymi opcjami.

WP Resetuj akcje

Krok 2: Wybierz, co chcesz zresetować. Czy musisz zresetować całą stronę internetową, czy musisz wyczyścić, na przykład folder przejściowy?

Opcje resetowania WP

Krok 3: Kliknij usuń! A jeśli chcesz zresetować całą witrynę, po prostu wpisz „reset” i naciśnij przycisk.

Potwierdzenie resetowania WP

Reset bazy danych WP

Wtyczka resetowania bazy danych WP

Reset bazy danych WP jest podobnym rozwiązaniem do pierwszej wspomnianej wtyczki. Czasami istnieją pewne aspekty witryny, które chcesz zachować, usuwając inne.

Mianowicie mówimy o bazie danych i tabelach baz danych. Dzięki tej wtyczce prawie bez wysiłku można usunąć całą bazę danych i wrócić do początku. Oczyszczanie konkretnego stołu jest również prawie niczym. Chcesz pozbyć się wszystkich swoich postów? Możesz to zrobić w mgnieniu oka za pomocą jednego kliknięcia.

Podobnie jak poprzednia wtyczka, prawie niemożliwe jest przypadkowe usunięcie czegokolwiek. Ma kuloodporny system podobny do captcha, więc naprawdę musisz przemyśleć dwa razy, zanim cokolwiek usuniesz. Jeśli jesteś pewien, że chcesz usunąć tabelę lub bazę danych, zrobi to za Ciebie w krótkim czasie.

Chociaż nie ma wielu funkcji, ma wszystko, czego programista potrzebuje, aby przyspieszyć proces programowania. Dla tych, którzy potrzebują więcej opcji, wróć do pierwszej lub czytaj dalej.

Jak zresetować bazę danych za pomocą WP Database Reset?

Krok 1: Wybierz bazę danych, którą chcesz zresetować.

Opcje resetowania bazy danych WP

Krok 2: Wpisz dostarczony kod bezpieczeństwa i naciśnij reset.

Zaawansowany reset WordPress

Zaawansowana wtyczka resetowania WordPress

Zaawansowana wtyczka WordPress Reset to kolejne rozwiązanie do resetowania witryny. Pozwoli ci to szybko pozbyć się bałaganu na stronie testowej, bez konieczności ponownego instalowania. Po raz kolejny – jest idealny dla każdego, kto od czasu do czasu potrzebuje czystego konta w WordPress.

Dzięki tej wtyczce, podobnie jak w poprzednich, możesz zachować wszystkie swoje pliki. Spowoduje to jednak usunięcie wszystkich dostosowań bazy danych, które te wtyczki i motywy stworzyły dla Ciebie. Może także usuwać wszystkie posty, co jest idealne na wiosenne porządki, które możesz mieć przez cały rok.

Możesz też usunąć wszystkich użytkowników, ale wtyczka automatycznie wykryje administratora. Po zresetowaniu wtyczka pozwala temu użytkownikowi zalogować się ponownie przy użyciu tego samego hasła, co oszczędza sporo czasu.

Nie usunie jednak żadnych wtyczek i motywów. Jeśli więc potrzebujesz pomocy w tym obszarze, możesz poszukać innych wtyczek na naszej liście. To samo dotyczy wielu witryn, które nie są obsługiwane. Mimo to programiści docenią łatwość rozpoczynania od zera, ponieważ wygoda i oszczędność czasu są zawsze najważniejsze.

Jak zresetować stronę za pomocą Advanced WordPress Reset?

Krok 1: Wpisz „reset” w polu tekstowym.

Zaawansowane opcje resetowania WordPress

Krok 2: Kliknij zresetuj!

Resetowanie dostosowywania

Resetowanie dostosowywania przez WPZoom

Customizer Reset to pierwsza wtyczka, którą powinieneś zainstalować, jeśli dopiero zaczynasz pracę z WordPress. Dlaczego? Jak wspomniano wcześniej – wiele osób lubi uczyć się nowych rzeczy, nurkując bezpośrednio w to. A konfigurator na żywo nie jest inny. Cóż, opanowanie Customizera może wydawać się niemałym wyczynem, dopóki go nie spróbujesz. „Intuicyjny kreator„ przeciągnij i upuść ”wydaje się bułką z masłem. Ale wynik może być mniej przyjemny dla oka.

Czy nie byłoby wspaniale, gdybyś miał tylko przycisk resetowania? Właśnie do tego służy resetowanie dostosowywania. Pozwala na praktyczne podejście do nauki, bez konieczności dokładania dodatkowych starań, ponieważ wszystko trzeba usunąć ręcznie. Czy w ogóle pamiętasz, co przekręciłeś i poprawiłeś??

Mówi się, że ta wtyczka działa ze wszystkimi motywami i wtyczkami, które używają typu ustawień „theme_mod” do przechowywania tych modyfikacji. Zasadniczo, jeśli dotyczy to wybranego przez Ciebie motywu, nie ma łatwiejszego sposobu, aby dostać się do pustej tablicy i spróbować ponownie.

Jak zresetować dostosowywanie?

Krok 1: Zainstaluj i aktywuj wtyczkę Customizer Reset.

Przycisk resetowania dostosowywania

Krok 2: Przycisk „Resetuj” pojawi się w dostosowywaniu. Jeśli potrzebujesz, użyj go!

Podsumowując

Chociaż WordPress nie ma wbudowanego przycisku resetowania, łatwo jest dodać potrzebną funkcjonalność za pomocą jednej z tych potężnych wtyczek. Funkcje mogą się nieznacznie zmieniać w zależności od wtyczki – jednak łatwość użytkowania pozostaje taka sama. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować, wybrać, co powinno zostać usunięte, wpisz kod bezpieczeństwa i kliknij przycisk.

Ponieważ wszystkie te zapewniają w ten czy inny sposób czyste konto, pytanie, które z nich jest najlepsze, zależy od Ciebie. Wszystko zależy od tego, co chcesz usunąć lub zresetować na swojej stronie.

Z którego będziesz korzystać? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me