W marcu opublikowałem tutaj post na WPExplorer, który zawierał moje siedem ulubionych darmowych wtyczek WordPress. To nie była codzienna lista wtyczek; Starałem się wspomnieć o mniej znanych wtyczkach, zamiast iść zwykłą drogą nazywania Akismets i W3 Total Cache tego świata.


Post okazał się całkiem udany (w końcu to szanujący się użytkownik WordPressa) nie chcesz sprawdzić fajne wtyczki?), więc pomyślałem, że to może zrobić z sequelem. I jak Ojciec chrzestny część II i inne kontynuacje tego samego, ma to na celu ulepszenie oryginału.

Poniżej wymieniłem kolejne siedem darmowych, świetnych wtyczek WordPress, z których wszystkich korzystam (lub używałem) na własnym blogu (blogach). Nie są to wszystkie wtyczki supergwiazd – niektóre z nich zostały pobrane tylko kilka razy – ale to prawdopodobnie czyni je bardziej interesującymi niż te same stare wtyczki, o których czytałeś od czasu do czasu. Cieszyć się!

N.B. Wtyczki nie są wymienione w określonej kolejności.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

TablePress

Wtyczka została pobrana ponad 80 000 razy i otrzymała 396 ocen w momencie pisania. Spośród tych ocen wszystkie oprócz ośmiu są pięciogwiazdkowe, a pozostałe cztery. Nie trzeba nic więcej mówić. Ale będę.

TablePress nie ma rówieśników; to najlepsza wtyczka tabel do WordPress na odległość. Używałem go szeroko w Leaving Work Behind (patrz strona moich raportów dochodów), a bardziej wyraźnie w P90X Journal (patrz moje dzienniki ćwiczeń):

Tabela utworzona za pomocą TablePress.

Tabela utworzona za pomocą TablePress.

Jest nienagannie kodowany i dobrze obsługiwany przez jednego z najładniejszych programistów wtyczek.

Uzyskaj TablePress

Yet Another Related Posts Plugin

Wyświetlanie pokrewnych postów na dole postów na blogu jest łatwym sposobem na zwiększenie zaangażowania na blogu. Ale wiele osób się myli – źle kategoryzują i tagują swoje posty, a następnie używają wtyczki niskiej jakości, aby wyświetlać wtyczki „powiązane” (dla których przeczytaj „nie tak powiązane”) wtyczki.

Dlatego zawsze polecam tylko wtyczkę Yet Another Related Posts (YARPP) – moim zdaniem ma on najlepiej dopasowany algorytm i można go bardzo łatwo dostosować:

YARPP na moim blogu.

YARPP na moim blogu, wygląda seksownie.

YARPP jest w rzeczywistości bardzo popularną wtyczką, ale czułem, że uzasadnione jest włączenie jej tutaj dla wszystkich osób, które używają alternatywnych powiązanych postów. Naprawdę uważam to za najlepsze.

Uzyskaj YARPP

Tweeter z postem Evergreen

Moim zdaniem tak jest  wtyczka używana do zwiększania ruchu na Twitterze do Twojej witryny. W trosce o pełne ujawnienie jestem zdecydowanie stronniczy, mówiąc, że opracowując wtyczkę, ale to jest moja uczciwa opinia!

Koncepcja jest prosta: Evergreen Post Tweeter będzie automatycznie okresowo tweetował stare posty na blogu (np. Co sześć godzin). Pozwala filtrować posty, które zostaną opublikowane na Twitterze, wybierając tag lub tagi. W ten sposób możesz wybrać wtyczkę, aby tweetować tylko „wiecznie zieloną” zawartość (tj. Tę, którą nadal warto przeczytać), a nie wszystko na swoim blogu.

Korzystanie z tej wtyczki może zwiększyć ruch w Twojej witrynie:

Zwiększony ruch na Twitterze.

Jeśli jesteś użytkownikiem Twittera, nie musisz się zastanawiać!

Łatwe cyfrowe pobieranie

W skrócie, Easy Digital Downloads (EDD) pozwala sprzedawać cyfrowe pliki do pobrania za pośrednictwem witryny internetowej. Używam go do sprzedawania mojego niezależnego przewodnika pisania i nie oglądam się za siebie, odkąd przestawiłem się z E-Junkie.

To jedna z tych wtyczek, w których nie można uwierzyć, że jest darmowa. W rzeczywistości jego programista (Pippin Williamson) stworzył EDD jako część modelu freemium, który umożliwia zakup tylko tych dodatkowych modułów, których potrzebujesz (za bardzo rozsądną cenę). Oto krótki film pokazujący, co:

Wygląda na to, że EDD jest gotowy do działania. Jeśli sprzedajesz produkty cyfrowe w swojej witrynie, zdecydowanie polecam to sprawdzić.

Uzyskaj łatwe cyfrowe pobieranie

Nieskończone przewijania

Infinite Scroll to idealne połączenie niesamowitości i użyteczności.

W skrócie, poprawia twój motyw, dzięki czemu gdy odwiedzający dotrą do dołu paginowanego ekranu, dodatkowe posty są ładowane w czasie rzeczywistym. Oznacza to koniec klikania na następną stronę (nie wspominając o bardzo fajnym efekcie, którego nigdy się nie nudzę).

Jedynym minusem korzystania z Infinite Scroll jest to, że może negatywnie wpłynąć na współczynnik odrzuceń i liczbę przeglądanych stron (ponieważ użytkownicy będą teraz przewijać tę samą stronę niż klikać na nową). Ale to nie znaczy, że zaangażowanie zostało zmniejszone – wręcz przeciwnie. Wymagane mniej kłopotów i krótszy czas oczekiwania na załadowanie strony może spowodować, że użytkownicy pozostaną dłużej.

Profiler wydajności wtyczki

Chociaż uwielbiam wtyczki, mogą one wyczerpać stare zasoby. Zbyt wiele rozdętych wtyczek może prowadzić do powolnego ładowania strony i niezadowolonych gości.

To jest, gdzie Plugin Performance Profiler (P3) może coś zmienić. Skanuje twoją witrynę i wyświetla raport, który pokazuje, które wtyczki powodują największe obciążenie w Twojej witrynie:

Profiler wydajności wtyczki

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, P3 przedstawia zestawienie względnego czasu działania dla każdej z najbardziej wymagających zasobów wtyczek zainstalowanych w witrynie. Możesz także sprawdzić, jaki wpływ mają wtyczki na czas ładowania witryny, a także inne punkty danych.

P3 to fantastyczne narzędzie do sprawdzania, czy witryna jest dobrze zoptymalizowana pod kątem szybkości. Chociaż metoda skanowania czasu działania wtyczek nie jest bezbłędna, jest wystarczająco dokładna, aby dostarczyć informacji umożliwiających podejmowanie świadomych decyzji.

Komentarze, na które nie udzielono odpowiedzi

Komentarze na blogach reprezentują bijące serce większości blogów. Po części są one tym, co definiuje blog jako blog – zdolność odwiedzającego do dodania do rozmowy na stronie internetowej, która w przeciwnym razie byłaby jednokierunkową transakcją.

I dlatego (moim zdaniem) powinieneś zawsze upewnij się, że odpowiadasz na komentarze na swoim blogu (jeśli odpowiedź jest uzasadniona). Zapraszanie ludzi do zadawania pytań, a następnie bez odpowiedzi, jest moim zdaniem dość kryminalne.

Ale gdy Twój blog osiągnie określony rozmiar, śledzenie otrzymywanych komentarzy może być dość trudne. Właśnie tam pojawia się Komentarze, na które nie udzielono odpowiedzi: dodaje dodatkową kolumnę do ekranu moderacji komentarzy, która pokazuje, czy odpowiedziałeś na komentarz.

Komentarze nie odpowiedziały na zrzut ekranu.

Jest to prosty, ale skuteczny sposób zapewnienia, że ​​osoby, które zasługują na odpowiedź od Ciebie, otrzymają taką odpowiedź.

Czym są Twój Ulubione nieznane wtyczki?

Chcę się założyć, że na tej liście jest co najmniej jedna wtyczka, o której nie słyszałeś. Większość z nich ma mniej niż 100 000 pobrań (w porównaniu do najpopularniejszych z ~ 15 milion), a niektóre mają tylko garść.

Powiedziawszy to, jestem pewien, że istnieje wiele innych diamentów, których wielu z nas jeszcze nie odkryło. Jeśli podoba Ci się stosunkowo nieznana wtyczka, o której nie wspomniano w tym poście ani na mojej poprzedniej liście, powiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me