Top 5 wtyczek dla każdej witryny WordPress

Na wielu popularnych stronach z samouczkami i wiadomościami WordPress, a także w Meetupach i WordCampach na całym świecie, odbywa się wiele świetnych dyskusji na temat dobrych wtyczek do WordPress: suwaki, formularze kontaktowe, kopie zapasowe, SEO, członkostwo, handel elektroniczny; ale rzadko widzę ludzi skupiających się na wtyczkach, które są specjalnie przeznaczone do utrzymania i czytelności backendu twojej witryny.


Zignorowanie konserwacji i utrzymania witryny może nie tylko spowodować, że staniesz się przestarzałą, rzadko używaną i znacznie mniej odwiedzaną witryną w skrajnych przypadkach całkowitego zepsucia lub całkowitej utraty zawartości. Bez odpowiednich środków ostrożności Twoja witryna może szybko zapełnić się tysiącami komentarzy spamowych, działać słabo lub jeszcze gorzej, stać się podatna na ataki hakerów, co ostatecznie powoduje przestoje oraz utratę odwiedzających i potencjalnych klientów..

W najnowszej wersji programu wprowadzono znaczne zmiany w zakresie czasu reakcji i kontrastu administratora WordPress w wersji 3.8, a automatyczne aktualizacje dla mniejszych wydań były mile widzianym dodatkiem do rdzenia w WordPress 3.7. Pięć polecanych przeze mnie wtyczek przenosi 3.7 i 3.8 na wyższy poziom i pozwala na bardziej szczegółową kontrolę nad wyglądem administratora i harmonogramem automatycznych aktualizacji.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

Akismet


akismet

Jeśli masz blog WordPress, możesz zauważyć spam lub komentarze trackback z losowych adresów wiele razy zawierających linki do reklam lub potencjalnego złośliwego oprogramowania pojawiającego się na Twojej stronie. Te komentarze i spam typu trackback są zautomatyzowane przez atakującego, ale mogą szybko wypełnić bloga i bazę danych nieistotnymi informacjami i stanowią czerwoną flagę źle utrzymanego bloga lub strony internetowej, co może stanowić łatwy cel dla osób, które chcą wyrządzić krzywdę.

Akismet to hostowana usługa internetowa prowadzona przez WordPress.com, która automatycznie wykrywa i usuwa spam w komentarzach i trackbackach. Będziesz musiał aktywować wtyczkę, aby móc z niej korzystać, która jest instalowana domyślnie wraz z samoobsługowym WordPress, a także będziesz potrzebować konta WordPress.com i klucza Akismet, który jest bezpłatny do użytku osobistego, a istnieje minimalna opłata dla firm. Ponadto, jeśli korzystasz z modułu formularza kontaktowego we wtyczce Jetpack, Akismet bezproblemowo integruje się ze wszystkimi formularzami kontaktowymi, aby upewnić się, że nie generują spamu, wszystko bez captcha lub wyzwania użytkownika; wszystko jest obsługiwane przez usługę.

Wordfence Security


Wordfence

Jeśli kiedykolwiek włamałeś się na witrynę, wiesz, że może to być wyniszczająca i niezwykle trudna sytuacja, szczególnie jeśli nie tworzysz regularnych kopii zapasowych swojej witryny. Witryna, która nie jest odpowiednio zablokowana za pomocą silnych haseł i innych środków, może zostać całkowicie zniszczona lub zniszczona w ciągu kilku minut. Pierwszą obroną jest użycie silnych haseł, takich jak takie, które łączą wielkie i małe litery, cyfry i znaki specjalne; im dłuższe hasło, tym bardziej bezpieczne. Istnieje kilka innych środków, które należy podjąć, aby zapewnić bezpieczną i zablokowaną witrynę. Jednym z łatwych sposobów jest zainstalowanie wtyczki Wordfence Security.

Istnieje kilka wtyczek bezpieczeństwa do WordPress, ale zdecydowanie moją ulubioną i najbardziej wszechstronną z tych wtyczek jest Wordfence. Wordfence codziennie skanuje w poszukiwaniu luk w zabezpieczeniach i wyśle ​​Ci wiadomość e-mail, jeśli coś jest nie tak. Sprawdza zmiany DNS, zmiany wtyczek i kodu podstawowego, nieaktualne wtyczki, spamerskie linki, a także chroni przed atakami siłowymi poprzez ograniczenie prób logowania. Jest to prawdziwy klejnot wtyczki, ponieważ oprócz zapewnienia zapory można także zobaczyć wszystkie próby logowania i zablokować użytkowników według adresu IP. W wersji pro możesz nawet blokować całe kraje. Dostępny jest również dziennik ruchu w czasie rzeczywistym, w którym można zobaczyć, kto uzyskuje dostęp do witryny i skąd. Jest to wtyczka, którą umieszczam na każdej stronie, którą buduję lub na którą napotykam, i jest wysoce zalecana dla wszystkich stron WordPress.

Zaawansowane automatyczne aktualizacje


zaawansowane-automatyczne aktualizacje

Wraz z WordPress 3.7 pojawiły się automatyczne aktualizacje, co znacznie oszczędza czas. Jednak tylko 3.7 automatycznie zaktualizuje drobne wydania, takie jak 3.7.1; ale ważne aktualizacje, takie jak 3.8, wymagają ręcznej aktualizacji. Aby rozwiązać ten problem i wszystkie aktualizacje przebiegały automatycznie, moja ulubiona wtyczka to Zaawansowane automatyczne aktualizacje. Ta wtyczka aktualizuje drobne i główne wydania rdzenia WordPress wraz z możliwością automatycznego uaktualniania wtyczek i motywów zgodnie z codziennym harmonogramem. Zachowaj ostrożność podczas korzystania z tej wtyczki, ponieważ nie ma funkcji przywracania, więc chcesz się upewnić, że połączysz ją z solidnym codziennym rozwiązaniem do tworzenia kopii zapasowych, takim jak VaultPress.

Optymalizacja WP


optymalizować

WordPress używa bazy danych wraz z plikami do przechowywania treści i ustawień. Przy regularnym użyciu bazy danych ulegają fragmentacji, podobnie jak dysk twardy ;. w miarę zapisywania, przenoszenia i usuwania informacji przestrzeń staje się niedostępna, dlatego optymalizacja tabel w bazie danych wymaga rutynowego wykonywania. Wcześniej trzeba było zalogować się do PHPMyAdmin i wydać kilka poleceń, aby wykonać to zadanie. PHPMyAdmin może być przerażającym miejscem, a nawet najbardziej doświadczeni programiści mogą przypadkowo wymazać witrynę kilkoma kliknięciami lub naciśnięciami klawiszy.

WP-Optimize pozwala zarządzać optymalizacją bazy danych bezpośrednio z pulpitu WordPress, który jest bezpieczniejszy i bardziej znany administratorom WordPress. Oprócz umożliwienia zaplanowania tego zadania we wcześniej określonym czasie, który określisz, istnieją opcje dla innych typowych zadań czyszczenia bazy danych, takich jak usuwanie poprawek po postach, wersje robocze i komentarze spam. Instaluję tę wtyczkę na każdej stronie, z której korzystam, i zazwyczaj konfiguruję tygodniowy harmonogram dla większości stron.

Kolumny administracyjne CodePress


kodepress

To niesamowita wtyczka, która ma mniej wspólnego z utrzymaniem strony, a więcej z administrowaniem interfejsem użytkownika backendu WordPress. Podczas przeglądania stron, postów, multimediów i na wielu ekranach administratora znajduje się lista stron / postów / multimediów, według tytułu, autora, daty i innych istotnych informacji. Wtyczki mogą dodawać lub usuwać te kolumny. Na przykład wielu zna SEO WordPress firmy Yoast, dodając do tych stron kilka kolumn związanych z SEO. CodePress Admin Columns pozwala ukryć wyświetlane kolumny lub wyświetlić ukryte kolumny, nawet pola niestandardowe. Jest to szczególnie przydatne w przypadku dodawania miniatury postu, dzięki czemu można upewnić się, że istnieje wyróżniony obraz lub upewnić się, że niestandardowe pole zostało wypełnione w poście / stronie. Świetne narzędzie, które jest szczególnie przydatne w dużych lub niestandardowych witrynach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map