9 niesamowitych wtyczek tłumaczących WordPress

Posiadanie adresu na autostradzie internetowej jest najpewniejszym i najszybszym sposobem dotarcia do globalnej publiczności. I tak większość osób poważnie podchodzących do światowej oglądalności lub bazy klientów ma własne strony internetowe. Przy tworzeniu stron internetowych wiele osób używa WordPressa jako swojego systemu zarządzania treścią i korzysta z wielojęzycznych wtyczek WordPress do tłumaczenia.


Może się zdarzyć, że osoba w Grecji lub na Bali wyląduje na Twojej stronie i znajdzie ją napisaną po angielsku. Stracisz cennego gościa (zakładając, że on lub ona nie zna angielskiego). Aby uniknąć takich scenariuszy, witryna powinna zostać przetłumaczona na lokalny język odbiorców – a więc wtyczkę.

WordPress domyślnie jest systemem jednego języka. Ale społeczność WordPress zintensyfikowała działania, wprowadzając wiele wtyczek, które mogą dość skutecznie wykonywać tłumaczenia.

Niektóre wielojęzyczne wtyczki WordPress są premium, ale jest też wiele darmowych, które mogą skutecznie wykonać zadanie. Chociaż poszczególne funkcje mogą się różnić w zależności od wtyczki, sposób, w jaki wtyczki działają, jest dość podobny.

Zasadniczo musisz zainstalować WordPress w więcej niż jednym języku i zainstalować wtyczkę, która będzie się zmieniać z jednego języka na inny. Będziesz musiał zainstalować pliki .mo dla wybranych języków, wybierając je dla języka, który Cię interesuje.

Możesz uczynić swoją witrynę WordPress wielojęzyczną na wiele sposobów:

  • Tworzonych jest wiele postów, każdy dla jednego języka, wszystkie połączone razem, co oznacza, że ​​są przetłumaczonymi wersjami.
  • Wszystkie alternatywy językowe dla każdego posta przechowywane w jednym poście.
  • Tłumaczenie jest kierowane do zewnętrznego źródła.
  • Utrzymywanie wielu witryn, z których każda jest przeznaczona dla jednego języka, i korzystanie z wtyczki, która przesyła pingi tam i z powrotem.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, które wybierzesz wielojęzyczne wtyczki WordPress, będziesz odpowiedzialny za dodawanie treści w różnych językach do witryny. Tłumaczenie nie jest dla ciebie wykonane. Jeśli oferowane jest automatyczne tłumaczenie, nie będzie to oznaczać, ale kilka może ułatwić ci to, umożliwiając ręczną edycję.

Wszystkie metadane muszą zostać przetłumaczone, a także wszelkie informacje w niestandardowych polach. To samo dotyczy załączników i obrazów. Niektóre wtyczki zrobią to automatycznie. Podczas tłumaczenia obszaru widżetów należy zachować ostrożność. Możesz spróbować Wtyczka Widget Logic dla tego. Może wykryć język i go również zmienić, dodając instrukcje warunkowe.

Ważne jest również, aby upewnić się, że wybór wielojęzycznych wtyczek WordPress jest zgodny z Twoim motywem. Dobrym pomysłem jest wykonanie pełnej kopii zapasowej witryny przed zainstalowaniem jakiejkolwiek wtyczki, jeśli nie masz pewności co do zgodności (lub po prostu skorzystaj z usługi takiej jak VaultPress).

Jeśli chodzi o wtyczki dla wielu witryn, oferują one przewagę dwóch lub więcej stron internetowych, każda dla jednego języka. Jest to czysty sposób utrzymywania witryn w różnych językach, ale wymaga to również wiedzy technicznej do zarządzania serwerami i zarządzania zasobami serwerów.

Przejrzałem kilka wielojęzycznych wtyczek WordPress i wybrałem kilka bardziej popularnych, które możesz sprawdzić. Więc zacznijmy!

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. Weglot

Weglot Translate Edytor wizualny

Najpierw jest Weglot, który jest dostępny przy użyciu modelu freemium. The darmowa wtyczka Weglot Translate jest świetną opcją dla stron docelowych i małych witryn, podczas gdy zaktualizowane plany premium są idealne dla firm i dużych witryn. Aby rozpocząć, wystarczy zainstalować wtyczkę.

Korzystając z Weglot, możesz przetłumaczyć swoją stronę w czasie potrzebnym na zrobienie filiżanki kawy. Wystarczy ustawić język źródłowy i tłumaczenia, a następnie Weglot automatycznie wykryje i przetłumaczy tekst. Darmowa wtyczka pozwala utworzyć jedno tłumaczenie dla Twojej witryny, ale jeśli chcesz zaoferować odwiedzającym Twoją witrynę dostęp do wszystkich dostępnych ponad 60 języków Weglot, musisz przełączyć się na plan Pro lub wyższy.

Inne kluczowe funkcje obejmują dostęp do profesjonalnych tłumaczy, pomocną wtyczkę Weglot Translate, która wyświetla flagi języka w dowolnym obszarze gotowym dla widgetów, dedykowane adresy URL tłumaczenia przyjazne dla SEO oraz dostosowywany przycisk zmiany języka. Ponadto, jeśli kiedykolwiek będziesz mieć pytania dotyczące wtyczki lub tłumaczeń, możesz skontaktować się z zespołem Weglot za pośrednictwem forum pomocy, czatu na żywo lub e-maila – chętnie Ci pomogą, abyś mógł przygotować swoją wielojęzyczną stronę!

2. WPML

WordPress Multilingual Plugins: WPML
WPML to wtyczka tłumacząca, która jest powszechnie używana przez społeczność WordPress. Jest rozwijany i obsługiwany przez OnTheGoSystems i szacuje, że ponad 400 000 witryn internetowych obsługuje WPML w ponad 100 krajach i językach. Wtyczka zawiera 40 opcji językowych, a za pomocą Edytora językowego możesz dodać dowolny inny język.

Korzystanie z WPML jest łatwe i nie wymaga umiejętności technicznych. Kompletne API jest dołączone do integracji z innymi wtyczkami i systemami tłumaczącymi. WPML jest regularnie aktualizowany, aby był zgodny z aktualizacjami WordPress.

Każda wersja językowa jest przechowywana jako osobny post lub strona, a następnie łączona ze sobą. Wtyczka wykrywa język przeglądarki. Następnie przechwytuje i filtruje wiele funkcji WordPress i wyświetla stronę internetową w tym języku. Ponieważ nie ma zmian w zawartości bazy danych, instalacja i deinstalacja wtyczki jest łatwa.

Adresy URL są czyste, a wszystkie elementy nawigacyjne są przetłumaczone. Dzięki zaawansowanej funkcji zarządzania tłumaczeniami zespół tłumaczy może współpracować jednocześnie. Usługi tłumaczeniowe z ICanLocalize są dostępne z pulpitu nawigacyjnego. Komentarze odwiedzających są tłumaczone automatycznie. Widżet przełącznika języka z opcją języka można umieścić w dowolnym obszarze widżetów.

WPML to płatna wtyczka, a oferowane są 3 plany płatności – Blog wielojęzyczny, Multilingual CMS i Multilingual CMS Lifetime. Dzięki Multilingual CMS Lifetime możesz dokonać jednorazowej płatności w wysokości 195 USD i korzystać z ich usług przez całe życie na wielu stronach internetowych.

Dzięki wielojęzycznemu blogowi możesz tłumaczyć posty, strony, niestandardowe tagi, kategorie, niestandardową systematykę i menu WordPress za 29 USD rocznie. Darmowe aktualizacje i wsparcie przez rok są wliczone, a opłata za odnowienie pakietu wynosi 15 USD.

Aby uzyskać dodatkowe funkcje, takie jak tłumaczenie niestandardowych pól, widżetów, tekstu w motywach i administratora wtyczki, wielojęzyczna obsługa eCommerce, zarządzanie załącznikami w wielu językach, zarządzanie tłumaczeniem wielu użytkowników, lepkie linki i nawigacja CMS, wybierz Wielojęzyczny CMS za 79 USD rocznie. Roczna opłata za przedłużenie wynosi 39 USD. Wszystkie pakiety oferują bezpłatne wsparcie i aktualizacje i mogą być używane na dowolnej liczbie stron internetowych.

3. Tłumacz Naciśnij

TranslatePress - WordPress Translation & Multilingual Plugin

Rozważmy opcję prostego tłumaczenia Tłumacz Naciśnij. Ta wtyczka korzysta z bardzo łatwego interfejsu na końcu czcionki, dzięki czemu tłumaczenie zawartości jest dziecinnie proste. Co najważniejsze, ta wtyczka działa nawet z programami do tworzenia stron, dzięki czemu możesz tłumaczyć utworzone przez siebie treści niestandardowe.

Aby rozpocząć, zainstaluj bezpłatną wtyczkę TranslatePress i zabierz się do pracy. Kliknij przycisk „Tłumacz witrynę”, aby ustawić oryginalny język i dodać wiele języków tłumaczenia dla swojej witryny. Ta wtyczka jest hostowana samodzielnie (co oznacza, że ​​wykorzystuje własne zasoby po stronie serwera) i oferuje zarówno opcje Google, jak i samodzielne tłumaczenie.

Inne kluczowe funkcje to integracja interfejsu API Tłumacz Google, klasa css z blokiem tłumaczenia, krótki kod przełącznika języka, wyświetlanie warunkowe, zgodność z WooCommerce i więcej.

The wersja premium zawiera dodatki Pro dla rozszerzonej funkcjonalności, takie jak wiele języków, pakiet SEO do poprawy rankingów wyszukiwania, automatyczne wykrywanie języka użytkownika i więcej.

4. Polylang

Wielojęzyczne wtyczki WordPress: Polylang
Jeśli chcesz przejść na wiele języków, ale nie chcesz zanurzać się w kieszeni, spójrz w górę Polylang. Jest popularną wtyczką dla użytkowników WordPress i zapewnia dobre wyniki w postaci darmowej wtyczki. Pisz wszystkie swoje rzeczy – posty, strony, kategorie i tagi, jak zawsze, a następnie wybierz język, na który chcesz je przetłumaczyć z menu rozwijanego. Nie musisz ograniczać się do jednego języka, wybierz tyle, ile chcesz.

Tłumaczenie ma być wykonane ręcznie przez edytor strony. Aby uzyskać profesjonalne i automatyczne tłumaczenie, możesz wypróbować tłumaczenie Lingotek. Oferują one częściowo zautomatyzowane usługi tłumaczeniowe, a także usługi pamięci tłumaczeniowej.

Media, menu, widżety, przyklejone posty, formaty wpisów, kanały RSS mogą być tłumaczone. Wybór języka można ustawić w treści lub w adresie URL. Jeśli chcesz, przypisz inną nazwę domeny dla każdego języka. Zapewniona jest obsługa RTL.

Wtyczka może automatycznie wykryć język w przeglądarce. Przełącznik języka można dodać w obszarze widżetów lub w menu nawigacyjnym.

5. Transposh

Wielojęzyczne wtyczki WordPress: Transposh
Ta darmowa wtyczka ma jedną główną zaletę – treść jest automatycznie tłumaczona na jeden lub więcej z 92 języków. Linki, tagi, tytuły, komentarze, kanały RSS można tłumaczyć. Odbywa się to poprzez dostęp do bezpłatnych zasobów, takich jak Tłumacz Google, MS Translate lub backendy Apertium. Dostępne jest również profesjonalne tłumaczenie (usługi płatne) z usługi tłumaczenia jednogodzinnego.

Większość internautów wie, że automatyczne tłumaczenie prawie zawsze nigdy nie jest takie samo. Z Transposh, możliwa jest edycja ręczna. Zmiany można zapisać do wykorzystania w przyszłości. Tak więc otrzymujesz to, co najlepsze – automatyczne tłumaczenie, które oszczędza czas i wysiłek i które możesz ręcznie ulepszyć. Możesz dostosować ustawienia, aby niektórzy użytkownicy nie mogli wykonać tłumaczenia, jeśli chcesz nałożyć takie ograniczenia.

Wtyczki zewnętrzne są tłumaczone bez kłopotów z plikami .po / .mo. Transposh obsługuje RTL, a przetłumaczone wersje można przeszukiwać. Wtyczka jest również zintegrowana z Buddypress.

Instalacja jest łatwa i musisz wybrać żądane języki na pulpicie nawigacyjnym i dodać widżety. Tylko wygenerowana strona jest tłumaczona. Witryna jest tłumaczona dynamicznie zamiast dodawać do niej kilka wersji językowych. Co więcej, treści utworzone przed instalacją wtyczki można również przetłumaczyć.

6. Tłumacz języka Google

Wielojęzyczne wtyczki WordPress: Tłumacz języka Google
Żaden artykuł na temat wtyczek tłumaczących nie może być kompletny bez wzmianki Tłumacz języka Google. Dzięki tej wtyczce możesz wstawiać narzędzie do tłumaczenia w dowolnym miejscu w witrynie, używając krótkiego kodu do stron i postów. W witrynie umieszczono małe pole, w którym użytkownicy mogą klikać i zmieniać języki.

Możliwa jest pewna korekta ustawień. Możesz pokazywać lub ukrywać określone języki, a także pasek narzędzi Google i branding Google. Oferujemy 81 tłumaczeń językowych. Aby móc ręcznie edytować tłumaczenie, musisz zaktualizować wersję premium do 30 USD.

7. Multisite Language Switcher

WordPress Multilingual Plugins: Multisite Language Switcher
Jeśli prowadzisz różne witryny dla każdego języka, będziesz potrzebować wtyczki, która może pingować tam i z powrotem między stronami. The Przełącznik wielojęzyczny jest dobrym wyborem dla tego rodzaju tłumaczeń. Za pomocą tej wtyczki możesz zarządzać zawartością, tagami i taksonomiami.

Łączy się dobrze z wtyczką mapowania domen WordPress MU, aby uzyskać dostęp do wielu witryn w różnych domenach na tym samym serwerze. Jest bezpłatny i umieszcza przełącznik w witrynie, w którym użytkownik może kliknąć, aby zmienić język.

8. MultilingualPress

WordPress Multilingual Plugins: Multilingual Press
MultilingualPress to darmowa wtyczka dostępna na WordPress.org (dostępne wsparcie premium). Dobrze współpracuje z WordPress Multisite, a za pomocą dostosowywanego widżetu łączy wiele witryn w różnych językach, aby obsługiwać wielojęzyczną witrynę WordPress.

Po utworzeniu witryny musisz napisać różne wersje językowe treści swojej witryny. Zainstaluj wtyczkę, a następnie połącz posty z odpowiednim w nowym języku. Po połączeniu możesz wyświetlić przetłumaczoną wersję posta na stronie Edycja.

Menedżer języków oferuje 174 języki, które można edytować. Automatycznie twórz duplikaty treści w wybranym języku. A w wersji premium możesz ustawić różne opcje języka dla frontendu i backendu, a także edytować bez przełączania stron.

Jeśli chcesz przerwać korzystanie z wtyczki, łącza między stronami zostaną zerwane, a strony będą nadal działać jako samodzielna witryna, bez utraty danych lub treści.

9. Xili

WordPress Multilingual Plugins: xili
Aby uporządkować treść jako jeden post na język, możesz rozważyć Xili. Daje możliwość tłumaczenia z posta. Możesz napisać swój post, przetłumaczyć go na wiele języków i dodać widżet, którego czytelnicy mogą używać do przełączania się między językami.

Zanim to zrobisz, musisz wybrać języki z listy dostępnej za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego i zaktualizować pliki .mo na serwerze. Bieżący użytkownik zobaczy obszar administratora w wybranym przez siebie języku.

Po opublikowaniu postu w normalny sposób skopiuj go ponownie do innego postu, przetłumacz go i opublikuj przetłumaczony post. Możesz to zrobić dla dowolnej liczby języków.

Do edytora można dodać 3 przydatne widżety, które wyświetlają 3 listy – język, najnowsze posty i komentarze. Konfiguracja wtyczki wymaga modyfikacji motywu strony, a wiedza techniczna okaże się tu pomocna.

10. Bogo

WordPress Multilingual Plugins: Bogo
Bogo jest jedną z najłatwiejszych wtyczek do tłumaczenia stron WordPress. Wybierz język z listy języków, które oferuje i zainstaluj go, klikając go. Instalacja odbywa się automatycznie, a pulpit nawigacyjny pojawi się również w wybranym języku. Zmień języki, jeśli chcesz, klikając przełącznik języków u góry ekranu.

Przełącznik języka może znajdować się w obszarze widżetów lub na poszczególnych stronach lub postach. Opcję językową można ustawić na pulpicie nawigacyjnym lub na stronie profilu. Do tłumaczenia możesz użyć WordPressa bardzo własnego Zespół tłumaczy. Dla każdego języka tworzony jest osobny post.

11. qTranslate X (Amortyzacja)

Wielojęzyczne wtyczki WordPress: qTranslate
q Przetłumacz X ewoluował z qTranslate, który został porzucony przez jego oryginalnego autora. Nie był aktualizowany, nie mógł być zsynchronizowany z aktualizacjami WordPress. Inni programiści wkroczyli i zmodyfikowali tę zasadniczo dźwiękową wtyczkę, zachowując backend w najszerszym możliwym zakresie, zapewniając poprawki błędów i synchronizując go z najnowszymi wersjami WordPress. Po drodze dodali nowe funkcje.

Dobrym powodem, dla którego wybrałeś tę darmową wtyczkę, jest to, że pozwala ona zachować dynamiczną wielojęzyczną treść w witrynie WordPress. Zapewnia przyciski zmiany języka na stronie edycji administratora. Po naciśnięciu przycisku żadne żądanie nie jest wysyłane do serwera. Zamiast tego zmiany są wprowadzane natychmiast i lokalnie w przeglądarce. Wszystkie pola tekstowe zostaną zmienione na wybrany język. Lub niektóre pola mogą być oznaczone jako wielojęzyczne, niekoniecznie całe strony lub witryna.

Używa jednego języka dla każdego adresu URL, co ułatwia wyszukiwarkom znalezienie go. Jedną rzeczą, na którą musisz uważać w przypadku tej wtyczki jest to, że jej dezaktywacja spowoduje, że posty będą wrzucane do wszystkich języków.

qTranslate X zawiera wiele wbudowanych języków – angielski, niemiecki, chiński i kilka innych. Możesz uzyskać dostęp do usług tłumaczenia premium w obszarze administracyjnym. Programiści mogą uzyskać dostęp do tej wtyczki w repozytorium Github, aby dzielić się ulepszeniami.

Ostatnie przemyślenia na temat wielojęzycznych wtyczek WordPress

To kończy moją listę popularnych wielojęzycznych wtyczek WordPress. Powinieneś spróbować, jeśli naprawdę chcesz dotrzeć do globalnej publiczności. Instalowanie i używanie ich może nie być bułką z masłem, ale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Mam nadzieję, że Twoja witryna wkrótce będzie mówić w wielu językach!

Jakieś pytania? Lub jakieś inne wielojęzyczne wtyczki WordPress, które możesz polecić? Po prostu zostaw komentarz w sekcji poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me