Większość z nas daje się ponieść emocjom przy uruchamianiu strony internetowej, a nasz entuzjazm prowadzi nas do przekonania, że ​​sami poradzimy sobie ze wszystkim – i do pewnego stopnia Ty mogą w pierwszych dniach.


Jednak wraz z rozwojem bloga utrzymanie wszystkiego na szczycie staje się trudniejsze. W pewnym momencie będziesz chciał przekazać odpowiedzialność za niektóre zadania innym osobom. Dzięki temu możesz spędzać czas skupiając się na rzeczach, w których jesteś dobry. Ma to oczywiście dwie główne zalety:

  • Zwalnia twój czas
  • Zadania mogą wykonywać specjaliści

Prawidłowe wykonanie odpowiedniego zespołu do pracy nad witryną może znacznie zwiększyć wartość i przyspieszyć rozwój witryny. Z drugiej strony, masz jeszcze jedną rzecz do rozważenia: jak zamierzasz zarządzać zespołem.

Na szczęście WordPress ma wiele dedykowanych wtyczek do zarządzania projektami, co oznacza, że ​​możesz organizować, komunikować się i współpracować ze swoim zespołem przy minimalnym wysiłku. Oto niektóre z moich ulubionych wtyczek do zarządzania projektami WordPress.

WP Project Manager Wtyczka WordPress

Kierownik projektu WP

Jeśli szukasz taniego rozwiązania do zarządzania projektami, najważniejsze Wtyczka WP Project Manager można pobrać za darmo. Darmowa wersja wtyczki ma dość ograniczoną funkcjonalność, ale zapewnia podstawowy sposób tworzenia zadań i komunikacji z członkami zespołu.

Wtyczka umożliwia tworzenie nowych projektów, a następnie przypisywanie odpowiednich użytkowników do tego projektu. Po wykonaniu tej czynności członkowie zespołu mogą komunikować się w desce rozdzielczej WordPress i udostępniać sobie pliki. Możesz także dodawać listy rzeczy do zrobienia w ramach projektu i przypisywać poszczególnych użytkowników do każdego zadania – istnieje nawet pasek postępu, który pokazuje, jak się sprawy mają.

Jeśli podoba Ci się podstawowa funkcjonalność wtyczki, możesz ją uaktualnić do wersji Pro. Istnieje wizualny kalendarz, który pokazuje, kiedy należy wykonać określone zadania i kto jest odpowiedzialny za każde zadanie. Jeśli coś się zmieni, możesz przeciągnąć i upuścić zadanie, aby zmienić termin. Masz również większą kontrolę nad poziomami uprawnień użytkowników, dzięki czemu możesz określić, kto może widzieć i wykonywać określone czynności. Aby uzyskać jeszcze więcej funkcjonalności, WP Project Manager obsługuje dodatki premium, w tym poręczny monitor czasu, rozwiązanie do fakturowania oraz integrację WooCommerce.

Wtyczka Orbis WordPress

Orbis

The Wtyczka Orbis obsługuje wiele funkcji odpowiednich do prowadzenia małej firmy, w tym funkcje zarządzania projektami – wtyczka jest również przydatna do zarządzania relacjami z klientami. Podstawowy program Orbis można pobrać bezpłatnie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób pracujących z wieloma firmami: możesz dodawać osoby i tworzyć projekty, a następnie przypisywać każdą z nich do konkretnej firmy. Dzięki temu możesz być na bieżąco z tym, co należy zrobić dla każdego z klientów i do jakiej daty.

Możesz dodać bardziej wyrafinowaną funkcjonalność do struktury Orbis, korzystając z jednego z wielu rozszerzeń Orbis. Obecnie dostępnych jest osiem rozszerzeń – cztery bezpłatne i cztery premium kosztuje 39 EUR. Z punktu widzenia zarządzania projektami niektóre z najbardziej przydatnych rozszerzeń Orbis to Zadania Orbis (co pozwala tworzyć zadania, przypisywać członków zespołu i określać terminy), oraz Orbis Finance (to dodaje funkcjonalność finansową do Orbis, pomagając ci być na bieżąco z kosztami projektu).

CollabPress WordPress Plugin

CollabPress

Jeśli twój budżet jest ograniczony, CollabPress to całkowicie darmowa wtyczka do zarządzania projektami typu Open Source. Zapewnia łatwy sposób zarządzania wszystkimi projektami w jednym miejscu, umożliwiając tworzenie nieograniczonej liczby projektów na pulpicie nawigacyjnym WordPress. W ramach każdego projektu masz możliwość dzielenia rzeczy na mniejsze zadania oraz omawiania poszczególnych zadań i całego projektu z członkami zespołu – aby pomóc utrzymać aktualność całego zespołu, możesz również włączyć wysyłanie powiadomień e-mail po dodaniu nowego zadania lub komentarza do projektu, który subskrybuje.

Wtyczka CollabPress obsługuje również przydatny widok kalendarza, który pozwala wizualizować, kiedy należy wykonać określone zadania. Jeśli martwisz się o prywatność, wtyczka zawiera Dziennik aktywności dzięki czemu możesz monitorować, co porabia Twój zespół. W przypadku darmowej wtyczki CollabPress jest zaskakująco bogaty w funkcje i może być w pełni zintegrowany z BuddyPress.

Wtyczka Project Panorama WordPress

Projekt Panorama

Project Panorama to idealna wtyczka do zarządzania projektami dla tych, którzy lubią wizualizować postępy projektu. Podobnie jak w przypadku większości wtyczek do zarządzania projektami, możesz uzyskać podstawową funkcjonalność za darmo – dostępną po pobraniu Projekt Panorama Lite. Ta darmowa wersja wtyczki pozwala tworzyć projekty, ustawiać daty rozpoczęcia i zakończenia, zarysować najważniejsze etapy i śledzić postępy. Zapewnia również interfejs do omawiania poszczególnych projektów z członkami zespołu.

Podczas gdy Project Panorama Lite pozwala zobaczyć postęp prac przy użyciu różnych stylowych wykresów i wykresów, jeśli chcesz mieć pełny zakres funkcji wtyczki, musisz ją uaktualnić do Wersja Pro – licencja na jedną stronę kosztuje 50 USD, ale jeśli chcesz używać Project Panorama na wszystkich stronach internetowych swoich klientów, nieograniczona licencja na witrynę kosztuje 75 USD.

Pełna wtyczka Project Panorama pozwala rozbić każdy projekt na mniejsze zadania i fazy. Zapewnia również większą prywatność, ponieważ możesz chronić projekty hasłem, a także ograniczać dostęp do projektów poszczególnym członkom zespołu. Wreszcie, wtyczka premium zapewnia miejsce do przesyłania i przechowywania plików potrzebnych członkom zespołu.

TaskFreak! Wtyczka WordPress

TaskFreak!

Jeśli chcesz mieć wtyczkę do zarządzania projektami, która obsługuje tylko absolutnie funkcjonalność potrzeba, warto sprawdzić TaskFreak! podłącz. Wtyczka jest przyjazna dla użytkownika i pozwala zarządzać projektami bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego WordPress.

TaskFreak! pozwala tworzyć zadania, a następnie przypisywać członków zespołu na podstawie ich ról użytkowników WordPress – w ten sposób możesz także kontrolować poszczególne zadania. Możesz także otwierać zadania dla publiczności i subskrybentów, tworząc zadania publiczne. The TaskFreak! Interfejs ułatwia dyskusje między członkami zespołu, a nawet zapewnia łatwy sposób przesyłania i udostępniania dokumentów. Najlepsza rzecz w tej wtyczce? TaskFreak! jest całkowicie bezpłatny.

Końcowe przemyślenia

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój zespół pracuje w najbardziej wydajny sposób, wtyczka do zarządzania projektami naprawdę jest koniecznością. Nie tylko pozwala wszystkim poruszać się w tym samym kierunku, ale znacznie ułatwia przydzielanie zadań i omawianie postępów z członkami zespołu.

Jeśli nie masz pewności, ile wartość wtyczka do zarządzania projektami doda do Twojej firmy, większość wtyczek jest dostarczana z bezpłatną wersją o ograniczonej funkcjonalności. Jest to idealne rozwiązanie dla webmasterów dbających o budżet i bardzo polecam przetestowanie jednego z nich, a następnie uaktualnienie do wersji premium, jeśli podoba ci się interfejs wtyczki – i oczywiście, jeśli dodatkowa funkcjonalność wydaje się potrzebna.

Czy masz ulubioną wtyczkę do zarządzania projektami? Podziel się swoimi przemyśleniami w polu komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me