Rozwijaj swoją działalność szkoleniową LearnDash z wieloma instruktorami

Stworzenie strony e-learningowej ze świetnym LMS i wspaniałym motywem to tylko wierzchołek góry lodowej. To trochę jak otwieranie biblioteki i czekanie, aż ludzie wejdą. Prawdziwym wyzwaniem jest zwiększenie stóp.


Jeśli chodzi o szkolenie online, zaczynamy od zmartwienia o wybór odpowiedniej platformy do stworzenia naszej doskonałej witryny e-learningowej. Następnie martwimy się o tworzenie najwyższej jakości treści edukacyjnych. Konfigurujemy procesy między innymi do zarządzania postępami uczniów, odpowiadania na ich pytania i zwiększania zaangażowania. Ale często tęsknimy za myślami o tym, jak zachęcić uczniów do odwiedzenia strony!

Budowa witryny i jej zawartości jest ważna. Ale przyciągnięcie uwagi potencjalnych studentów, oferowanie im szerokiej gamy kursów do wyboru, zachęcenie zainteresowanych studentów do zapisania się, nie jest tak łatwe.

Rozwój firmy wymaga dużo pracy. Więc zrozummy na przykładzie.

Studium przypadku: Tworzenie stron internetowych i szkolenie online

LearnDash

John jest programistą WordPress, który chce dobrze wykorzystać swoją wiedzę i czas wolny. John chce zacząć oferować szkolenia z tworzenia stron internetowych WordPress, online. Świetny pomysł! Biorąc pod uwagę, że jest ekspertem WordPress, całkiem oczywiste jest, że tworzy stronę internetową WordPress dla swoich kursów online i wybiera LearnDash jako swój wybór LMS.

Tworzy filmy ze swoich kursów. Wszystko idzie świetnie. Dostaje rejestracji, a ludzie wykazują duże zainteresowanie jego kursem. To jest do czasu, gdy liczba studentów będzie liniowa. Studenci rejestrują się, ale liczba rejestracji nie wydaje się rosnąć, a biorąc pod uwagę wysiłek, jaki musi włożyć w zarządzanie istniejącymi studentami i treściami, jego zyski są niskie.

John musi szybko coś zrobić!

Najczęściej wybierana ścieżka.

Najbardziej oczywistym następnym krokiem dla każdej firmy, która chce się rozwijać, jest marketing. John się zgadza. Zagłębia się we wszystkie możliwe działania marketingowe – blogowanie, marketing w mediach społecznościowych, remarketing na Facebooku, płatne reklamy, marketing e-mailowy, marketing afiliacyjny.

Niektóre podejścia działają, inne nie.

Zdaje sobie sprawę, że problem nie dotyczy zakresu marketingu, ale samej tematyki.

Biorąc pod uwagę, że WordPress jest tak popularnym tematem, studenci mają już wiele opcji. Istnieje wiele kursów oferujących szkolenia dla programistów WordPress, a niektóre nawet za darmo. Rynek kursów WordPress jest nasycony, a płatne kampanie wypalają dziurę w kieszeni Johna.

Co więc może zrobić John?

Ścieżka mniej obrana.

Teraz John zdaje sobie sprawę, że musi zaoferować swoim uczniom coś więcej, aby zainteresować ich i zwiększyć liczbę zapisów na kursy. Myśli o zaoferowaniu „kursów o wartości dodanej” dla studentów, którzy podejmą się tworzenia stron internetowych WordPress.

Wraz z tworzeniem stron internetowych myśli m.in. o dodaniu projektowania układów i kursów SEO. To skutecznie zapewnia potencjalnym studentom szerszy zestaw kursów do wyboru. A ponieważ kursy są ze sobą powiązane, student, który zapisał się na jeden kurs, uważa również inne kursy za przydatne.

Wynik?

Jest nawet lepszy niż John się spodziewał. Kursy przyciągają go do większej liczby studentów i nie tylko, rośnie też liczba rejestracji w witrynie WordPress.

Ale John nie jest ekspertem w projektowaniu układów ani SEO. Jak więc John był w stanie poradzić sobie z tym wszystkim? Jak stworzył więcej kursów i większą wartość dla swoich studentów?

Otrzymał pomoc od innych instruktorów.

Mała pomoc przechodzi długą drogę.

Wszyscy potrzebujemy pomocy w rozwoju naszej firmy, a gdy marketing kończy się niepowodzeniem, zwiększenie oferty w celu uzyskania większej liczby oczu wydaje się logicznym rozwiązaniem. Ale tak jak John, nie jesteśmy ekspertami w wielu tematach. Jak więc budujemy kursy na różne tematy?

Podchodzimy do innych instruktorów takich jak my, szukając publiczności na ich kursy.

Skutecznie zarządzaj witryną LearnDash dla wielu instruktorów

LearnDash to prosty LMS, ponieważ jest łatwy do zrozumienia i obsługi. Struktura kursu jest dość prosta, więc możesz tworzyć kursy bez kłopotów i zamieszania, nawet w ciągu kilku godzin.

Jako administrator strony, znajomość backendu WordPressa i ogólnie WordPressa jest ważna. Nie jest to trudna i szybka reguła, ale w końcu musisz się jej nauczyć i z niej korzystać. Istnieje wiele ważnych ustawień i funkcji w backendie WordPress, z którymi trzeba być biegłym, więc zawsze dobrze jest zacząć rozumieć go wcześniej niż później. A kiedy już poczujesz się komfortowo z WordPress, korzystanie z LearnDash jest dziecinnie proste.

Jednak dzięki witrynie z wieloma instruktorami będzie można dodawać do niej więcej osób. Dzięki obecnie budowanemu systemowi LearnDash osoby te będą potrzebowały dostępu do zaplecza, aby móc tworzyć kursy. A jeśli nie są zaznajomieni z backendem WordPress, może to być przytłaczające. Dla tych, którzy znają WordPress, administratorzy mogą napotkać inny problem – udzielenie dostępu do zaplecza może zagrozić bezpieczeństwu witryny.

W obu przypadkach problem stanowi złożoność zaplecza i dostęp do wielu osób z zewnątrz. I szuka się rozwiązania.

1. Użyj wtyczki zarządzającej dla wielu instruktorów

Wtyczka Frontend Course Creation

Najlepszym rozwiązaniem jest użycie wtyczki, która pozwala dodawać wielu instruktorów do Twojej witryny i umożliwiać im tworzenie kursów w LearnDash, nie dając im dostępu do backendu. I podobnie jak wszystkie WordPress, istnieje wtyczka, która działa w tym celu. I oto, tworzenie kursu Front End dla LearnDash!

Front Course Creation Course pozwala administratorom LearnDash na tworzenie „Autorzy kursów” na swojej stronie. Jak sama nazwa wskazuje, autorzy kursów mogą tworzyć kursy tylko z poziomu interfejsu. Oto kilka szczegółów na temat tego, jak wtyczka taka jak Front End Course Creation może pomóc twórcom takim jak John.

2. Ogranicz dostęp autora kursu

LearnDash Kurs dla autorów Dostęp przez BuddyPress

Dzięki wtyczce Front End Course Creation administratorzy mogą ograniczyć dostęp do witryny dla instruktorów lub autorów kursów tylko do interfejsu. Nie mają dostępu do ustawień WordPress. Instruktorzy mogą mieć własne strony profilu BuddyPress z opcjami tworzenia kursów bezpośrednio z tego miejsca. To takie proste!

3. Zaoferuj prosty interfejs tworzenia kursu

Wtyczka Front End Course Creation ma bardzo łatwy w użyciu interfejs do tworzenia kursów i oferuje wiele funkcji, takich jak szybkie dodawanie nowych kursów, lekcji, tematów, zapisywanie szkiców, automatyczne publikowanie treści itp. Szybko i bez skomplikowanych procedur. Instruktorzy Johna mogą tworzyć pełną hierarchię kursów wraz z quizami na jednym ekranie za pomocą narzędzia do przeciągania i upuszczania kursów. Bicie konieczności nawigowania po wielu opcjach LearnDash każdego dnia! Wszystko to bez obawy o złożoność backendu WordPress. W porządku, jeśli autorzy kursów nie są w ogóle zaznajomieni z WordPress. Nie ma w tym żadnej krzywej uczenia się; tworzenie kursu jest tak proste, jak wypełnienie formularza.

4. Sprzedawaj kursy z łatwością

Jako administrator strony internetowej John może sprzedawać kursy tworzone przez zaproszonych autorów lub innych instruktorów. Wtyczka Front End Course Creation jest również kompatybilna z WooCommerce. Oznacza to, że John może nawet dodać te kursy jako produkty WooCommerce, aby jego uczniowie mieli lepsze opcje płatności. Kursy instruktora można w razie potrzeby łączyć i sprzedawać jako jeden produkt.

5. Śledź prowizje

LearnDash Award Prowizje

Dzięki Front End Course Creation John może również zarządzać prowizjami instruktorskimi. Wtyczka pozwala mu ustawić procent prowizji dla kursów płatnych poszczególnych autorów kursów. Za każdym razem, gdy dokonywany jest zakup, tworzenie kursu na początku śledzi prowizję, którą każdy instruktor zarabia na kursie. Raport prowizji można również eksportować, w razie potrzeby.

6. Zawsze kontroluj!

Najlepsze jest to, że instruktorzy Johna w ogóle nie mają dostępu do zaplecza. To zapewnia, że ​​John ma pełną kontrolę. John może przejrzeć kursy nowych autorów przed ich opublikowaniem lub automatycznie opublikować kursy doświadczonych autorów. Jako administrator LearnDash, John ma ostatnie słowo!

Rozstanie myśli

Jeśli chodzi o e-learning (lub jakikolwiek inny biznes w tej sprawie), pomoc – skalowanie firmy bez uszczerbku dla jakości – jest zawsze mile widziana!
Posiadanie dodatkowej pary rąk oznacza, że ​​możesz rozdzielić swoje obowiązki i skupić się na tym, co ważne. Wszystko, czego potrzebujesz, to wsparcie technologiczne w celu wsparcia!

W przypadku właścicieli witryn internetowych, takich jak John, proste wtyczki mogą coś zmienić i ułatwić zarządzanie. Wtyczka dla wielu instruktorów udowadnia, że ​​fakt, że w witrynie LearnDash dodano więcej niż jednego instruktora, nie oznacza, że ​​utrzymanie i zarządzanie muszą stać się skomplikowane lub żmudne. Jest sposób, aby zadbać o wszystko. Wystarczy znaleźć odpowiednią wtyczkę, aby płynnie rozwijać firmę szkoleniową!

Miłego nauczania! ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me