Internauci są dziś niecierpliwi. Pozornie małe opóźnienia czasowe są niezwykle znaczące i mają duży wpływ na komfort użytkowania. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku witryn eCommerce, przy szacowanym 40% współczynniku porzucania towarzyszącym zaledwie trzysekundowemu opóźnieniu.


Innymi słowy: powolna strona internetowa zabije twoje wyniki finansowe. Ludzie po prostu nie chcą czekać i po kilku sekundach klikną. Dzięki setkom innych witryn w zasięgu zaledwie jednego kliknięcia myszy naprawdę musisz przyciągnąć uwagę użytkownika – musisz czekać na załadowanie witryny, osiągając dokładnie odwrotnie. Mając to na uwadze, posiadanie szybkiej i wydajnej strony internetowej jest naprawdę warunkiem sukcesu w dzisiejszym konkurencyjnym środowisku online.

Jeśli masz problemy z prędkością witryny, istnieje wiele bezpłatnych wtyczek WordPress, których możesz użyć do przyspieszenia – Pingdom jest doskonałym narzędziem do testowania bieżącego czasu ładowania, aby uzyskać linię bazową. Wtyczki to tylko niewielki element układanki, jeśli chodzi o szybkość ładowania witryny. Istnieje wiele innych czynników, które mogą poprawić wydajność: lepszy host, sieć dostarczania treści i mniej rozdęty motyw na początek. Jednak wtyczki WordPress są dobrym miejscem do rozpoczęcia. Tutaj wybrałem sześć darmowych wtyczek, z których każda pełni inną funkcję.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

Caching Plugin: W3 Total Cache

W3 Total Cache

Zdecydowanie mieści się w kategorii szybkie zwycięstwo, wtyczka buforująca jest koniecznością. The Wtyczka W3 Total Cache jest jedną z najpopularniejszych wtyczek buforujących, a także jedną z najwyżej ocenianych. Wtyczka buforująca jest koniecznością dla wszystkich webmasterów, a wtyczka taka jak W3 Total Cache będzie bardzo skuteczna w poprawianiu czasu ładowania. Jego twórcy obiecują co najmniej 10-krotną poprawę ogólnej wydajności witryny, co jest bardzo odważnym twierdzeniem! Co więcej, mamy własny Przewodnik po wtyczce Total Cache Plugin W3, z którym możesz śledzić konfigurację buforowania yoru.

Wtyczka buforowania działa poprzez przechowywanie statyczny wersja twojej witryny na serwerze. Obrazy, CSS i JavaScript w Twojej witrynie są bardzo obciążone, a ich ładowanie za każdym razem jest mało sensowne, szczególnie w przypadku witryn, które rzadko się zmieniają. Po zainstalowaniu wtyczki buforowania za każdym razem, gdy odwiedzasz gościa, wyświetlana jest zapisana statyczna wersja witryny, co oznacza, że ​​podnoszenie ciężarów odbywa się tylko raz. Oszczędza to wiele zasobów i przyspiesza działanie witryny.

Głównym konkurentem W3 jest Wtyczka WP Super Cache, które niektórzy użytkownicy wolą, ponieważ są nieco bardziej przyjazne dla użytkownika (mamy również przewodnik po WP Super Cache, jeśli ta wtyczka jest bardziej w twoim stylu).

Wtyczka rozmiaru obrazu: WP Smush.it

WP Smush.it

Zapewnienie odpowiedniej optymalizacji zdjęć to kolejny sposób na zmniejszenie części niezbędnego czasu ładowania. Jeśli twoje obrazy są zbyt duże, nie tylko mają niepotrzebny rozmiar pliku (który nadal musi zostać pobrany), ale twój serwer musi również użyć dodatkowych zasobów, aby dostosować sposób wyświetlania obrazu – jest to niepotrzebne marnotrawstwo.

WordPress jest wyposażony we wbudowany edytor obrazów, który pozwala przyciąć każdy obraz do pożądanego rozmiaru, ale fizyczny rozmiar pliku może nadal powodować problemy. Kompresowanie zdjęć jest rozwiązaniem i istnieje wiele bezpłatnych usług online, w tym kraken.io. Jeśli jednak chcesz to zrobić szybciej, wtyczka WP Smush.it automatycznie kompresuje każdy przesyłany obraz.

The Wtyczka Smush.it działa poprzez usunięcie wszystkich metadanych z plików JPEG, a także usunięcie nieużywanych kolorów z indeksowanych obrazów. Rezultat: mniejszy rozmiar pliku, krótszy czas ładowania i brak zauważalnej utraty jakości obrazu. Jeśli chcesz zobaczyć więcej opcji wtyczek, sprawdź nasze porady dotyczące optymalizacji obrazu.

Wtyczka bazy danych: WP-Optimize

Optymalizacja WP

Każdy post, strona i komentarz jest przechowywany w bazie danych WordPress – łącznie z każdą wprowadzoną wersją. Teraz za każdym razem, gdy użytkownik chce uzyskać dostęp do jednego z twoich postów, musi on zostać pobrany z tej bazy danych. Nie trzeba dodawać, że im więcej śmieci tam siedzisz, tym bardziej twoja strona się zapada. Z każdą wersją i automatycznym zapisywaniem zajmującym miejsce, istnieje znaczna poprawa prędkości, którą należy wprowadzić, optymalizując bazę danych.

Moja preferowana wtyczka do tego zadania to Wtyczka WP-Optimize. Ta wtyczka pomaga uporządkować bazę danych na wiele sposobów. Na początek wtyczka ułatwia usunięcie zbędnych wersji postów, których już nie potrzebujesz – jeśli, podobnie jak ja, wprowadzasz wiele poprawek do posta, może to zaoszczędzić dużo miejsca. Pozwala także szybko usunąć wszelkie komentarze w kolejce do spamu, które mogą być kłopotliwe, aby usunąć ręcznie. Kolejną wielką cechą jest to, że upraszcza proces faktycznego usuwania niechcianej zawartości, a nie tylko przechowywania jej jako śmieci. Jeśli chcesz wiedzieć, jak skuteczna może być ta wtyczka, może ona poinformować Cię o bieżącym rozmiarze bazy danych i wskazać, ile może zaoszczędzić optymalizacja przestrzeni.

Wtyczka Lazy Load: BJ Lazy Load

BJ Leniwy ładunek

Teraz domyślną procedurą ładowania strony WordPress jest ładowanie wszystkiego na raz. Jeśli masz dużo zdjęć, poproszenie serwera o wykonanie dużego podnoszenia z góry może znacznie spowolnić prędkość ładowania.

The Wtyczka BJ Lazy Load poprawia szybkość wczytywania witryny, używając tak zwanego powolne ładowanie. Gdy Twoja witryna korzysta z leniwego ładowania, pierwszeństwo ma cała treść nad foldem – innymi słowy, treść, którą użytkownicy zobaczą jako pierwszą. Zamiast ładować każdy obraz, aby rozpocząć, wtyczka korzysta z symboli zastępczych. Obrazy są ładowane tylko wtedy, gdy mają być widoczne w przeglądarce użytkownika.

Wtyczka Lazy Load Social Media: Digg Digg

Digg Digg

Oczywiście nie możemy zignorować znaczenia rozwoju naszej czytelnictwa za pośrednictwem mediów społecznościowych, ale wtyczki mediów społecznościowych mogą być jednymi z najwolniejszych wczytywania – w końcu dla każdego dołączanego przycisku prosisz serwer o uruchomienie jednego dodatkowego zapytania HTTP. Jeśli masz cztery przyciski społecznościowe u góry, u dołu i na ruchomym pasku bocznym każdego postu, to jest dwanaście dodatkowych zapytań, o które prosisz – przyczynia się to znacznie do wydłużenia czasu ładowania.

The Digg Wtyczka społecznościowa Digg używa leniwego ładowania, aby uniknąć tego problemu. Po prostu wyświetla symbol zastępczy przycisków społecznościowych. Nie wymaga to żadnych dodatkowych zapytań z serwera, a użytkownicy nie mogą odróżnić. Ładują się tylko wtedy, gdy użytkownik umieści kursor myszy nad przyciskami społecznościowymi, co pomaga w początkowym czasie ładowania każdej strony.

Aby zorganizować wtyczki: Plugin Organizer

Plugin Organizer

Długi czas ładowania jest często przypisywany zbyt dużej liczbie wtyczek. Jednak w większości przypadków my potrzeba te wtyczki, więc ich usunięcie po prostu nie jest opcją. Być może lepszym pytaniem nie jest to, czy potrzebujesz konkretnej wtyczki, ale czy potrzebujesz jej na każdej stronie. Na przykład, czy na stronie kontaktowej naprawdę nie potrzebujesz ładowania formularza kontaktowego 7 za każdym razem, gdy użytkownik chce przeczytać post na blogu? Prawdopodobnie nie.

Teraz domyślnie WordPress ładuje każdą włączoną wtyczkę dla każdej strony, niezależnie od tego, czy używasz jej na tej stronie, czy nie. Korzystając z Plugin Plugin Organizer, możesz zastąpić domyślną potrzebę WordPressa ładowania każdej wtyczki i powiedzieć, które wtyczki chcesz ładować na każdej stronie. Odbywa się to za pomocą prostego systemu pól wyboru. Ładując tylko niezbędne wtyczki, możesz znacznie skrócić czas ładowania.

Inną fajną cechą tej wtyczki jest możliwość ustalenia priorytetu kolejności ładowania wtyczek poprzez dodanie funkcji przeciągnij i upuść do Zainstalowane wtyczki sekcja pulpitu nawigacyjnego. Na przykład sekcja komentarzy jest zazwyczaj ostatnią rzeczą, którą zobaczy użytkownik, więc sensowne jest załadowanie tej ostatniej, prawda? Może to poprawić wrażenia użytkownika, przyspieszając użytkowanie strony. Wtyczka umożliwia grupowanie powiązanych wtyczek w celu uproszczenia ich organizowania.

Końcowe przemyślenia

Instalując te wtyczki, możesz znacznie poprawić szybkość swojej witryny. Im szybciej strona ładuje się, tym lepiej dla użytkowników, jest to takie proste. Zadowolony użytkownik chętniej pozostanie, aby cieszyć się twoimi treściami, a ostatecznie może to zwiększyć liczbę subskrypcji, udostępnień społecznościowych i konwersji. Ułamek sekundy naprawdę jest że ważny! Jeśli chcesz zarekomendować inną wtyczkę, która pomogła poprawić szybkość ładowania Twojej witryny, skontaktuj się z nami w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me