Ponad 20 najlepszych motywów WordPress firmy Gutenberg

Jak zapewne już wiesz, Gutenberg to wbudowany edytor treści wizualnych oparty na blokach WordPress. Pozwala na wskazywanie, klikanie i edytowanie treści na swoich postach i stronach za pomocą bardzo przydatnych bloków. Ale może nie wiesz, że coraz więcej twórców motywów projektuje motyw WordPress całkowicie wokół Gutenberga.


Jasne, istnieje mnóstwo motywów WordPress z programami budującymi strony. Kreatory stron ułatwiają dostosowanie motywu do potrzeb Twojej witryny. Na przykład mamy własny motyw Total, który korzysta z narzędzia budującego strony WPBakery, które (naszym zdaniem) jest jednym z najlepszych i najbardziej elastycznych motywów uniwersalnych. Ale nie wszyscy chcą 101 opcji lub elementów do tworzenia stron. Czasami potrzebujesz po prostu czystego i prostego motywu z odpowiednimi funkcjami do oznakowania swojej witryny WordPress i zmiany kilku układów. Tutaj błyszczą motywy Gutenberg WordPress. A więc co to dla ciebie znaczy? Szybsza konfiguracja witryny, łatwiejsze dostosowywanie i lżejsza konfiguracja witryny (co może potencjalnie pomóc zwiększyć ogólną szybkość witryny).

Aby uczcić Gutenberga i pokazać jego elastyczność, przygotowaliśmy listę najlepszych motywów WordPress Gutenberga. To nie są tylko motywy, które twierdzą, że są „kompatybilne”. Każdy motyw na tej liście został specjalnie stworzony i zaprojektowany do współpracy z Gutenbergiem. Żaden z wymienionych motywów nie wymagał dodania wtyczek konstruktora stron WordPress. Zamiast tego w pełni korzystają z wbudowanego edytora Gutenberga i dostosowywania na żywo, które są częścią WordPress. Więc zacznijmy!

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. Gutentim

Gutentim - Najlepsze motywy WordPress firmy Gutenberg

Motyw Gutentim korzysta z Gutenberga, aby zaoferować mnóstwo opcji projektowania. Zacznij od gotowych wersji demonstracyjnych i wbudowanych niestandardowych stylów nagłówków. Użyj widgetu układu postów, bloków i opcji, aby utworzyć portfolio, blog, stronę agencji, stronę docelową i wiele innych. Dodatkowe opcje w Live Customizerze ułatwiają zmianę kolorów i czcionek. Motyw Gutentim obejmuje również integrację z biuletynem MailCHimp, suwaki, układy postów i jest gotowy na RODO.

2. Carrino

Carrino - najlepsze motywy WordPress firmy Gutenberg

Zaprojektuj idealnego bloga z Carrino. Ten motyw blogowy oparty na Gutenberg zawiera wiele układów postów, paski boczne, opcje stylizacji motywów i oczywiście bloki Gutenberga, aby stworzyć wszystko, czego potrzebujesz. Dodaj polecane posty, kategorie, obszary bohaterów, przełączniki, niestandardowe kolory i więcej. Dodatkowo motyw jest gotowy WooCommerce, jeśli chcesz dodać sklep do swojej witryny.

3. Getwid Base (bezpłatny)

Getwid Base - najlepsze motywy WordPress firmy Gutenberg

Obiecaliśmy, że motywy na ten temat nie będą wymagały innych konstruktorów – ale ten działa zakład z wtyczką Getwid wtyczki Gutenberga. Zaprojektowany tak, aby pasować do siebie jak puzzle, motyw Getwid Base doskonale współpracuje z Gutenbergiem i dodatkiem Getwid. Ten motyw początkowy ułatwia tworzenie własnych układów i sekcji za pomocą ponad 30 dodanych bloków Gutenberga do map, mediów społecznościowych, przycisku, suwaka obrazu, pola cen, paska postępu i innych.

4. Gutenote

Gutenote - Najlepsze motywy WordPress firmy Gutenberg

Jeśli chodzi o tworzenie bloga, potrzebujesz motywu z pięknymi wpisami, responsywnego projektu i opcji stylizacji pasujących do Twojej marki. Gutenote oferuje to wszystko w jednym łatwym w instalacji i obsłudze pakiecie. Skorzystaj z importera demonstracyjnego za jednym kliknięciem, aby szybko rozpocząć, wybierz spośród ponad 650 czcionek Google, dodaj sklep WooCommerce, zbuduj stronę kontaktową za pomocą formularza kontaktowego 7 i nie tylko. Dodatkowo motyw jest gotowy do tłumaczenia!

5. Gutenberry

Gutenberry - Najlepsze motywy WordPress firmy Gutenberg

Motyw Gutenberry z TemplateMonster oferuje piękne, wstępnie stylizowane opcje dla Twojego bloga. Użyj jednego z 6 układów strony głównej, 6 różnych projektów blogów i stylów pojedynczych postów, aby szybko poprawić swój blog. Dodatkowo motyw zawiera dodatek ZeGuten dla jeszcze większej liczby bloków, takich jak tabela cen, baner, czasy odliczania, ikony i obraz SVG, paski postępu i więcej.

6. Cesa

Cesa - Najlepsze motywy WordPress firmy Gutenberg

Gutenberg jest nie tylko dla blogów – jest także świetny dla sklepów! Dzięki Cesa możesz szybko zbudować minimalistyczny sklep e-commerce. 5 stron głównych, strona już wkrótce, 4 układy sklepów, ponad 20 niestandardowych bloków (produkty, licznik, Instagram, pole ikon, suwak i więcej) możesz zaprojektować swój sklep na swój sposób. Motyw Cesa obejmuje również szybki podgląd produktu, wyszukiwanie na żywo, opcje typografii, obsługę RTL, mega menu i efekty paralaksy.

7. Bimba

Bimba - najlepsze motywy WordPress firmy Gutenberg

Bimba jest niszowym motywem dla Etsy, takim jak rzemiosło, wyroby ręcznie robione, projekty na zamówienie i tym podobne. A co najważniejsze – wszystko opiera się na Gutenberg i dodatku Getwid. Twórz oszałamiające strony z polami ikon, galeriami zdjęć, suwakami multimediów, kartami, objaśnieniami i nie tylko. Plus Bimba jest w pełni kompatybilny z WooCommerce, dzięki czemu możesz zarządzać sprzedażą, zapasami i wysyłką bezpośrednio ze swojej strony internetowej.

8. GutenWP (bezpłatny)

GutenWP - najlepsze motywy WordPress firmy Gutenberg

Z GutenWP możesz mieć piękny blog w stylu magazynu z łatwymi w użyciu blokami Gutenberga. Motyw zawiera 4 projekty strony głównej z funkcjami takimi jak szablony o pełnej szerokości, kolumny, niestandardowe menu, suwak postów na stronie głównej i opcje stylizacji motywu. GutenWP jest również gotowy do tłumaczenia i kompatybilny z większością wtyczek blokowych Gutenberga innych firm, zapewniając jeszcze więcej opcji edycji treści.

9. Gutentype

GutenType - Najlepsze motywy WordPress firmy Gutenberg

Zbuduj super atrakcyjnego bloga (wraz z płatnościami kryptograficznymi za pośrednictwem Elegro) za pomocą Gutentype. Ten blog zasilany przez Gutenberg wykorzystuje wbudowane ustawienia edytora, ponad 20 dodanych elementów CoBlocks oraz edytor CSS Yellow Pencil, aby umożliwić projektowanie wielu stron. Gutentype jest również gotowy na RODO, kompatybilny z WooCommerce, zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych i zawiera ponad 12 gotowych wersji demonstracyjnych na początek.

10. Petotel

Petotel - Najlepsze motywy WordPress firmy Gutenberg

Jeśli prowadzisz hotel dla zwierząt lub przedszkole, unikalny motyw Petotel jest doskonałym wyborem. Został stworzony nie tylko dla bardzo specyficznej niszy – został stworzony do współpracy z Gutenbergiem. Wystarczy użyć gotowych bloków i wbudowanych opcji, aby utworzyć witrynę. Dodatkowo jest dostarczany w pakiecie z dodatkiem Getwid (dla ponad 30 bloków) i wtyczką MotoPress Booking, dzięki czemu możesz dokonywać rezerwacji na swojej stronie.

11. Openlane

Openlane - Najlepsze motywy WordPress firmy Gutenberg

Motyw Openlane zawiera mnóstwo funkcji i gotowych układów dla firm. Niezależnie od tego, czy jesteś freelancerem, stworzyłeś aplikację, czy prowadzisz agencję, możesz rozważyć Openlane. Motyw zawiera 9 oszałamiających stron głównych dla różnych typów firm, instalację demonstracyjną 1 kliknięciem, pełną integrację z Gutenbergiem i jest dostarczany z wtyczką Openlane Block, która dodaje ponad 12 niestandardowych bloków do budowania zawartości.

12. CoBlocks (bezpłatny)

Coblocks - najlepsze motywy WordPress firmy Gutenberg

Rozmawialiśmy o popularnym rozszerzeniu CoBlocks Gutenberg, ale czy wiesz, że jest do tego motyw? Ten darmowy motyw sprawia, że ​​jest prosty, ale oferuje wiele funkcji umożliwiających utworzenie własnego bloga, prostej strony docelowej lub nawet CV online. Prześlij swoje logo, dodaj niestandardowe menu, wybierz kolumny, dodaj gify, wstaw linki społecznościowe i więcej – wszystko z super łatwego edytora Gutenberga.

13. Dinova

Dinova - Najlepsze motywy WordPress firmy Gutenberg

Gutenberg świetnie nadaje się również do witryn magazynowych, które wyraźnie widać w temacie Dinova. Ten elegancki motyw zawiera ulepszone opcje motywu, układy i style postów dzięki mocy Gutenberga. Możesz tworzyć własne strony za pomocą 6 bloków postów, 4 stylów postów, 5 formatów postów (obraz, audio, wideo, galeria i standardowe) 3 układy nagłówków, 12 pasków bocznych, nieskończone przewijanie i ciekawe przełączniki.

14. Typograf

Typograf - najlepsze motywy WordPress firmy Gutenberg

Typograph to unikalny motyw blogowy, ponieważ został zaprojektowany tak, aby wyglądał świetnie z dowolnymi obrazami lub bez nich. Więc jeśli chcesz po prostu tworzyć treści, nie musisz nudzić zdjęć stockowych. A ponieważ korzysta z Gutenberga, możesz błyskawicznie tworzyć niestandardowe układy treści postów lub stron. Motyw jest także gotowy do tłumaczenia i RTL na dowolny używany język!

15. Bloki atomowe (za darmo)

Atomowe bloki - najlepsze motywy WordPress firmy Gutenberg

Podobnie jak kilka innych darmowych motywów z tej listy, motyw Atomowe bloki został zaprojektowany w celu powiązania z jego własnym, podobnie nazwanym rozszerzeniem Gutenberga. Motyw jest czysty i prosty i wygląda świetnie ze wszystkimi domyślnymi blokami dodanymi do wtyczek Atomic Blocks. Za pomocą tych dwóch elementów możesz tworzyć strony z siatkami postów, subskrypcją biuletynu, wezwaniami do działania, referencjami, udostępnianiem społecznościowym, ograniczeniami i nie tylko.

16. Mae

Mae - Najlepsze motywy WordPress firmy Gutenberg

Temat Mae jest skierowany do witryn typu event, konferencja, expo i seminarium. A ponieważ jest zbudowany wokół Gutenberga, możesz bezproblemowo edytować go, niezależnie od tego, czy utworzysz stronę docelową wydarzenia czy podstawowy blog. Użyj wbudowanych funkcji motywu dla kolorów, czcionek, murów lub układów siatki i ikon czcionek, aby dalej projektować strony tak, aby reprezentowały Twoją firmę lub markę.

17. Especio

Especio - najlepsze motywy WordPress firmy Gutenberg

Zbuduj swój własny blog o jedzeniu z blokami WordPress i Gutenberg przy użyciu motywu Especio. Motyw działa świetnie ze wszystkimi blokami Gutenberga, ale obejmuje również niestandardowe bloki formularzy, przycisków, widżetów, ikon, tabel, umiejętności, map i innych. Motyw Espacio ma również kompatybilność z RODO, wsparcie WooCommerce i integrację MailCHimp.

18. Hamilton (bezpłatny)

Hamilton - Najlepsze motywy WordPress firmy Gutenberg

Jeśli chcesz tylko portfolio, czegoś miłego i minimalnego, to Hamilton jest doskonałym wyborem. Ten darmowy motyw Gutenberga to idealny sposób na zaprezentowanie swojej pracy – prosty i prosty (dosłownie). Zbuduj swoje portfolio za pomocą Gutenberga, a następnie użyj opcji motywu, aby dodać kolory tła, stronę wznowienia, wybierz tryb jasny / ciemny, prześlij swoje logo lub dodaj nieskończone przewijanie.

19. Katelyn

Katelyn - najlepsze motywy WordPress firmy Gutenberg

Katelyn to zaawansowany styl bloga, który oferuje piękny design z edytorem Gutenberga dla dostosowywanych układów. Gotowe do użycia strony, elastyczne ustawienia kolorów, 3 style nagłówków, dodatkowe obszary widżetów, niestandardowe typy postów i oczywiście bloki Gutenberg oznaczają, że możesz mieć swojego bloga lub witrynę w kilka minut. Motyw jest również responsywny, przetestowany w różnych przeglądarkach, gotowy na RODO i zoptymalizowany pod kątem wydajności.

20. GutenTag

GutenTag - Najlepsze motywy WordPress firmy Gutenberg

Przywitaj się z GutenTag – stylowym motywem do trenowania i blogowania o stylu życia. Ten motyw wykorzystuje podstawowe funkcje WordPress i Gutenberg, dzięki czemu można dostosować witrynę bez mnóstwa dodatkowego kodu. Istnieją nawet układy blogów i portfolio, strona kontaktowa, gotowe objaśnienia i wiele innych wbudowanych. Motyw współpracuje również świetnie z rozszerzeniami Gutenberga Ghost i Kadence Blocks, oferując większą kontrolę nad kolumnami, tłem, ikonami i zawartością.

21. Twenty Nineteen (bezpłatny)

Twenty Nineteen - Best Gutenberg WordPress Themes

Jak moglibyśmy stworzyć listę bez własnego flagowego motywu Gutenberga WordPress – Twenty Nineteen. Ten prosty, podstawowy motyw obejmuje łatwe w użyciu funkcje, proste opcje projektowania i oczywiście możliwość wykorzystania Gutenberga do wszystkich potrzeb związanych z układem postów i układu strony.


I to wszystko na teraz ludzie! Powyższe motywy są świetnymi opcjami, jeśli chcesz nieco dostosować witrynę WordPress. Ponieważ Gutenberg jest już wbudowany w WordPress i jest łatwy w użyciu, może zaoszczędzić mnóstwo czasu podczas tworzenia nowej witryny (lub odświeżania bieżącego bloga). Ponadto wielu programistów dodaje niestandardowe bloki, dzięki czemu w Gutenberg jest możliwy prawie każdy rodzaj witryny. Niezależnie od tego, czy jest to prosty blog, czy pełny sklep e-commerce, mamy nadzieję, że jeden z wymienionych motywów jest odpowiedni dla Ciebie.

To tylko nasze ulubione ulubione motywy WordPress gotowe na Gutenberga i wiemy, że prawdopodobnie przegapiliśmy kilka dobrych. Jeśli więc używałeś motywu WordPress, który korzysta z edytora Gutenberga i pokochasz go, daj nam znać. Z przyjemnością dodamy więcej motywów Gutenberga do naszej listy!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me