Mapa termiczna (zapisana jako „mapa termiczna”) to wizualna reprezentacja zarejestrowanych kliknięć widocznego obszaru strony internetowej. Innymi słowy, mapa termiczna podkreśla regiony witryny, które uzyskują maksymalną liczbę kliknięć.


Mapy termiczne informują, gdzie klikają użytkownicy

Co dobrego robi mapa termiczna?

 • Mapy termiczne są niezwykle korzystne w strategii marketingu treści. Pomagają w określeniu obszarów strony, które uzyskują maksymalną liczbę kliknięć.
 • Liczba kliknięć jest prawdopodobnie bezpośrednią miarą uwagi użytkownika. Mapy termiczne pokazują zatem obszary Twojej witryny, na których użytkownicy faktycznie zwracają uwagę.
 • Obszary o większej liczbie kliknięć są podświetlone na czerwono, a obszary o mniejszej liczbie kliknięć są wyróżnione na żółto, a następnie na zielono i niebiesko – podobnie do faktycznego spektrum ciepła (podczerwieni).

Jak działa mapa termiczna?

Cieszę się, że pytasz – mapa cieplna jest zwykle budowana przez załadowanie pliku JavaScript w przeglądarce użytkownika. Plik JavaScript łączy się zdalnie z bazą danych WordPress i rejestruje dane „kliknięcia” dla każdego użytkownika.

Teraz, w przypadku witryn z dużą liczbą użytkowników, uruchomienie mapy cieplnej na tym samym serwerze, na którym zainstalowany jest WordPress, wymaga znacznie wyższych zasobów. Może to prowadzić do nadmiernej presji na serwer, co powoduje obniżenie wydajności. Ostatecznie będziesz mieć powolną stronę – i nikt tego nie chce.

Z tego właśnie powodu mamy usługi śledzenia map cieplnych. Wykonują tę samą pracę, ale odciążają pracę komputera od serwera. Każda usługa ma pewne podstawowe śledzenie, a niektóre śledzą większą liczbę parametrów – takich jak liczba dotknięć dla urządzeń mobilnych itp.

Dane są zapisywane w bazie danych usługi – a nie na serwerze. To odciąża Twój serwer. Na koniec dane są agregowane i wyświetlane użytkownikowi z pulpitu administracyjnego użytkownika usługi. Najlepiej jest użyć zewnętrznej usługi śledzenia mapy termicznej, ponieważ wyniki będą bardziej wiarygodne i dokładne. W dzisiejszym poście przyjrzymy się niektórym z najlepszych wtyczek i usług Heatmap dla WordPress.

Jeśli zaczynasz od analizy treści, sugeruję, abyś najpierw wykorzystał okres próbny usługi – poznaj tajniki, a następnie przejdź do płatnej subskrypcji.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. Przepływ myszy

mouseflow-heatmap-analytics-wordpress-plugin-service

Informacje i pobieranie

Mouseflow kładzie duży nacisk na odtwarzanie i rejestruje wszystkie ruchy myszy – w tym kliknięcia, zdarzenia przewijania, naciśnięcia klawiszy i interakcje między formami. Mouseflow może nawet rejestrować naciśnięcia klawiszy przez odwiedzających podczas wypełniania formularzy. Ma osobne opcje śledzenia e-commerce i sprytne Wtyczka WordPress. Plany zaczynają się od 10 USD miesięcznie, a także mają mały, zawsze bezpłatny plan.

2. userTrack

userTrack - WordPress Analytics

userTrack to samodzielna wtyczka analityczna, która rejestruje to, co odwiedzający robią w Twojej witrynie (odwiedziny strony, ruchy myszy, kliknięcia, przewijanie itp.) oraz automatycznie generuje mapy cieplne i odtwarzalne rekordy, które możesz przeglądać i analizować w celu zrozumienia zachowania użytkownika . Dzięki UserTrack masz również dostęp do statystyk dotyczących odwiedzających, takich jak używana przeglądarka, długość odwiedzin, lokalizacja użytkownika, odwiedzane strony. Co więcej, możesz zobaczyć liczbę odwiedzających przeglądających twoją stronę w czasie rzeczywistym oraz fajne dodatkowe statystyki.

UserTrack jest najbardziej przydatny, gdy jest używany do śledzenia odwiedzających nowo tworzone witryny, które są wciąż aktualizowane. Analizując dane dostarczone przez userTrack, możesz podjąć znaczące decyzje zmieniające projekt, które doprowadzą do wyższych współczynników konwersji i niższych współczynników odrzuceń.

Kolejną fajną funkcją jest system tagowania. Łatwo twórz wyzwalacze działań celnych. Na przykład „jeśli ten użytkownik kliknie przycisk Kup, dodaj tag [przekonwertowany] obok swojej sesji”. Oznacza to, że na pierwszy rzut oka widać, który z użytkowników wykonał określone działanie w Twojej witrynie. Możesz także filtrować nagrania użytkowników na podstawie tagów, więc jeśli chcesz, możesz oglądać tylko nagrania użytkowników, którzy najechali myszką na przycisk zakupu, ale go nie kliknęli.

Wersja userTrack wtyczki WordPress zawiera wszystkie funkcje z wersji autonomicznej oraz możliwość wyboru, które strony z Twojej witryny automatycznie włączają śledzenie. Będąc gospodarzem, nie musisz płacić żadnej miesięcznej opłaty za korzystanie z userTrack. Możesz go używać tyle, ile chcesz lub tyle, ile twój serwer może obsłużyć. Wtyczka korzysta z inteligentnego systemu grupowania danych podczas wysyłania, więc nie powinna zmieniać wydajności Twojej witryny.

userTrack obsługuje również wiele domen. Możesz zainstalować userTrack na jednym serwerze / stronie WordPress i śledzić tyle domen, ile chcesz, po prostu umieszczając skrypt tracker.js na stronach, które chcesz nagrywać. W ten sposób możesz teraz mieć panel, w którym możesz na przykład zobaczyć od razu, ilu odwiedzających jest online na każdej z twoich stron.

3. Crazyegg

crazyegg-heatmap-analytics-wordpress-plugin-service

Opracowany przez Hitena Shaha i Neila Patela, Crazyegg jest doskonałym narzędziem do śledzenia kliknięć myszką na twojej stronie internetowej.

Funkcje:

 1. Kliknij mapę cieplną danych
 2. Śledzenie mapy przewijania
 3. Nakładka na liczbę kliknięć określonych elementów
 4. Możliwość rozróżniania kliknięć na podstawie źródeł poleceń (ruch organiczny, bezpośredni itp.)
 5. Śledź wiele domen na jednym koncie

Crazyegg twierdzi, że ma do 88% dokładności śledzenia w porównaniu z innymi testami śledzenia wzroku. Mają też bezpłatny Wtyczka WordPress dla łatwej integracji z Twoim blogiem. Wszystkie plany są bezpłatne przez 30 dni, a ceny zaczynają się od 9 USD / miesiąc.

4. Clicky

clicky-heatmap-analytics-wordpress-plugin-service

Informacje i pobieranie

Clicky jest jednym z głównych graczy wśród dostawców usług analitycznych heatmap z ponad 695 000 aktywnych subskrybentów. Clicky zbiera dane mapy cieplnej dla poszczególnych stron, a także dla indywidualnych sesji użytkowników.

Inne funkcje obejmują:

 • Monitorowanie celu ze zmianami dla określonych działań użytkownika
 • Interfejs API umożliwiający śledzenie wideo za pomocą usługi strony trzeciej
 • Zaawansowane obliczanie współczynnika odrzuceń (sprawdź ten post, jak zmniejszyć współczynnik odrzuceń witryny WordPress)

Plany zaczynają się od 14,99 USD miesięcznie dla planu Pro Plus wraz z 21-dniowym bezpłatnym kontem próbnym z pełnym dostępem do wszystkich funkcji. Oczywiście, że jest darmowa wtyczka Clicky WordPress aby szybko zintegrować usługę z witryną.

5. SessionCam

sessioncam-heatmap-analytics-wordpress-plugin-service

SessionCam pomaga śledzić działania użytkownika w witrynie, w tym miejsce, w którym przesunął kursor myszy, które formularze wypełnili (nawet jeśli ich nie przesłali) oraz wszelkie wygenerowane przez nich błędy.

Ma ciekawą funkcję o nazwie Powtórka sesji, za pomocą którego możesz wybrać użytkownika z raportów śledzenia i obejrzeć odtwarzanie jego podróży w Twojej witrynie. Ma również wtyczkę WordPress.

Najlepsza część – SessionCam oferuje bezpłatny abonament obejmujący wszystkie jego funkcje i rejestrujący do 500 stron miesięcznie. Rejestracja nie wymaga również karty kredytowej. To świetna opcja dla nowych stron internetowych.

6. Clicktale

clicktale-heatmap-analytics-wordpress-plugin-service

Kliknijtale to oprogramowanie do śledzenia myszy na poziomie przedsiębiorstwa, używane przez większe marki z funkcjami takimi jak odtwarzanie sesji, bogate w dane mapy cieplne, ścieżki konwersji i analizy formularzy. Clicktale oferuje szereg produktów, w tym:

 1. Suite do śledzenia myszy
 2. Heatmap Suite
 3. Pakiet konwersji
 4. ClickTale Touch

Ma bezpłatny plan, który może obsłużyć do 400 wyświetleń stron miesięcznie. Z drugiej strony musisz poprosić o wycenę wyższych planów. Z drugiej strony możesz użyć Clicktale jako doskonałego narzędzia do monitorowania interakcji użytkownika z nowym produktem lub blogiem. Musisz jednak zaktualizować, gdy osiągniesz limit 400 wyświetleń strony.

7. Heatmap.me

heatmap.me-heatmap-analytics-wordpress-plugin-service

Jest to stosunkowo nowa usługa ze standardowym zestawem funkcji, takich jak:

 1. Analizy w czasie rzeczywistym
 2. Ładowanie asynchroniczne – nie wpływa to na czas ładowania witryny.

Jednak w przeciwieństwie do niektórych usług nie będzie możliwe indywidualne śledzenie użytkownika. Wszystkie generowane mapy cieplne są anonimowe, co zapewnia prywatność użytkowników. Plany zaczynają się od 100 USD miesięcznie, z bezpłatną miesięczną subskrypcją, która obejmuje 1 milion odsłon, jedną stronę internetową i śledzenie do 5 stron.

8. Ptengine

ptengine-heatmap-analytics-wordpress-plugin-service

Ptengine to bogate w funkcje oprogramowanie do analizy internetowej i mapowania temperatur z 8 dyskretnymi komponentami śledzącymi. Jest to element mapy termicznej obsługujący 6 funkcji:

 • Monitorowanie wielu urządzeń
 • Kliknij Heatmap
 • Uwaga Heatmap
 • Analiza strony
 • Przewiń mapę zasięgu
 • Porównanie map ciepła i segmenty

Oprócz map cieplnych Ptengine oferuje:

 • Monitorowanie zdarzeń
 • Analityka grupowa
 • Monitorowanie kampanii
 • Śledzenie konwersji
 • Analityka w czasie rzeczywistym
 • Monitorowanie wielu urządzeń i wielu domen
 • Wydajne filtrowanie

Istnieje bezpłatny plan, który śledzi 20 000 odsłon miesięcznie w 1 domenie. Plany zaczynają się od 39 USD / miesiąc, śledząc 50 000 odsłon w 20 domenach. Ma również sprytną wtyczkę WordPress dla łatwej integracji.

9. Mapy ciepła według SumoMe

sumo-me-heatmaps-heatmap-analytics-wordpress-plugin-service

Założona przez Noah Kagana, SumoMe jest jednym z niewielu start-upów, które zapewniają niesamowite bezpłatne narzędzia marketingowe (tak, to liczba mnoga) – to faktycznie działa. Narzędzie Mapa ciepła działa na wszystkich stronach internetowych i bezproblemowo integruje się z WordPress wszechstronna wtyczka. Wtyczka zawiera cały zestaw produktów SumoMe, które mogą podnieść Twój content marketing na wyższy poziom.

10. ExtraWatch

extrawatch-heatmap-analytics-wordpress-plugin-service

Darmowa wersja wtyczki obsługuje mapowanie ciepła, śledzenie kliknięć, monitorowanie pobierania i statystyki odwiedzin na żywo. Deweloper nie zapewnia jednak obsługi bezpłatnej wersji wtyczki. Wersja płatna ma kilka interesujących funkcji, jednak jej poważnym czynnikiem ograniczającym jest fakt, że polega ona na bazie danych witryny do przechowywania zebranych danych.

Bez względu na to, jak dobrze zoptymalizowany jest mechanizm magazynowania, baza danych w końcu się rozwinie. Sugeruję użycie tej wtyczki, jeśli w ogóle, tylko do eksperymentów.

11. Mapy termiczne i analityka

seecolution-heatmap-analytics-wordpress-plugin-service

Ta wtyczka integruje kod śledzenia SeeVolution na wszystkich stronach witryny. Rzeczywiste śledzenie jest wykonywane przez samą usługę.

Funkcje:

 • Kliknij mapy cieplne
 • Mapy cieplne ruchu myszy
 • Przewiń mapy cieplne
 • Analizy w czasie rzeczywistym

Plany zaczynają się od 29 USD miesięcznie, w ramach rocznej subskrypcji, obsługuje 300 miesięcznych wizyt, generuje 4 rodzaje map cieplnych i przechowuje dane gości przez 30 dni.

12. Inspectlet

inspectlet-heatmap-analytics-wordpress-plugin-service

Wtyczka Inspectlet integruje Inspectlet Analytics z witryną WordPress. Usługa śledzi ruchy myszy, przewijanie, kliknięcia i wpisywanie informacji w Twojej witrynie. Trzy główne oferty Inspectlet Analytics obejmują – rejestrację sesji, mapy cieplne i analizę formularzy.

Zaufało mu ponad 25 000 znanych firm, w tym New York Times, WordPress, Cisco, eBay i SalesForece. Mają bezpłatny plan, który rejestruje 100 sesji dla jednej witryny. Plany płatne zaczynają się od 39 USD miesięcznie z 5000 rekordów sesji dla jednej witryny.

13. Lucky Orange

luckyorange-heatmap-analytics-wordpress-plugin-service

Kolejna usługa analityczna map cieplnych – Lucky Orange zapewnia monitorowanie i rejestrowanie odwiedzających na żywo, mapy termiczne, monitorowanie ankiet, analitykę formularzy oraz czat sprzedaży / wsparcia. Lucky Orange posiada unikalną funkcję, w której możesz wybrać konkretnego użytkownika, z którym chcesz porozmawiać na pulpicie administratora.

Jego WordPress podłącz szybko integruje usługę z witryną WordPress. Plany zaczynają się od 10 USD miesięcznie i obsługują trzy witryny internetowe o łącznej liczbie 50 000 wyświetleń stron miesięcznie. Przekodowane dane mapy cieplnej są przechowywane przez 30 dni. Otrzymasz również 7-dniowy okres próbny bez karty kredytowej podczas rejestracji.

Więcej wtyczek Heatmap

Wymienione poniżej wtyczki nie zostały zaktualizowane do najnowszej wersji WordPress, więc najlepiej jest się ich unikać. A jednak wymieniam je w nadziei, że któregoś dnia zostaną zaktualizowane.

14. Clickheat: Clickheat to alternatywa typu open source opracowana przez Labs Media, która umożliwia tworzenie mapy cieplnej na podstawie kliknięć myszą w witrynie. Jeśli jesteś programistą, możesz szybko zintegrować usługę z witryną WordPress za pomocą kilku wierszy kodu.

15. Tracker mapy termicznej: Jest to bardzo podstawowa wtyczka, która śledzi kliknięcia myszy użytkowników.

16. Analiza Hotspot: Ta wtyczka obsługuje mapy cieplne, aktywność użytkownika i niestandardowe śledzenie zdarzeń.


Analizy Heatmap to jedna z tych „rzeczy, które musisz wiedzieć” dla każdego marketera treści i aspirujących przedsiębiorców. Mówiąc wprost, to pomaga lepiej poznać klienta. Podobnie jak w przypadku badania słów kluczowych – gdy stawiasz się na podobieństwie z klientem, analizy termiczne przedstawiają rzeczywiste twarde dowody na to, gdzie klient klika.

Dzięki tym nowym informacjom możesz zoptymalizować strony docelowe, zwiększyć liczbę konwersji i ostatecznie zapewnić lepszą obsługę użytkowników. Czy znasz fajną usługę analityczną mapy cieplnej, której tu nie wymieniliśmy? Powiadom nas!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me