Ponad 12 najlepszych wtyczek antyspamowych do WordPress 2020

12 najlepszych wtyczek antyspamowych dla WordPress 2019

Zwalczanie spamu w komentarzach WordPress jest procesem ciągłym i można to zrobić za pomocą (a) pomocy wtyczek lub (b) z drobnymi poprawkami ustawień dyskusji w WordPress. W tym samouczku skupiamy się na obu metodach. Dwa czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o następnej wtyczce antyspamowej, to:


  1. Wielkość ruchu
  2. Liczba komentarzy

Jeśli obie liczby znajdują się na dolnym końcu (na przykład, gdy zaczynasz blog), możesz skorzystać z techniki (b), tj. Dostosować ustawienia WordPress, aby ręcznie zapobiec spamowi. Ciekawie jest zobaczyć, ile WordPress ma do zaoferowania.

W części (a), tj. Zapobieganie spamowi przy użyciu wtyczek antyspamowych WordPress, najpierw przyjrzymy się ważnym funkcjom, jakie powinna mieć wtyczka antyspamowa. Następnie nurkujemy na liście wtyczek.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

Podstawowe funkcje wtyczki antyspamowej WordPress

Jest wiele rzeczy, których możesz szukać we wtyczce antyspamowej WordPress, ale jest kilka kluczowych funkcji, które naprawdę musisz wziąć pod uwagę. Spójrzmy!

Brak działań po stronie klienta

Działania po stronie klienta, inne niż pisanie komentarza, powinno być utrzymywane na jak najniższym poziomie – najlepiej zero. Twoja wtyczka nie powinna prosić prawdziwego komentatora o zaznaczenie / odznaczenie pola wyboru lub wpisanie niezrozumiałego obrazu captcha. Wpisywanie captcha w komentarzach znacznie utrudnia wrażenia użytkownika i należy tego unikać.

Minimalny wpływ na bazę danych WordPress

Zjedz to w zarodku

Dobra wtyczka antyspamowa nie powinna umożliwiać wprowadzania komentarza do bazy danych WordPress. W rezultacie zmniejsza się liczba transakcji SQL, co oznacza mniejsze obciążenie serwera, tj. Lepszą wydajność – nawet w godzinach największego ruchu. Ryzyko polega na tym, że jeśli algorytm antyspamowy pójdzie nie tak, prawdziwy komentarz może zostać utracony na zawsze (ups).

Blokuj spam rejestracji nowego użytkownika

Strona rejestracji WordPress pozwala użytkownikom zarejestrować się w Twojej witrynie. Proces rejestracji jest dość prosty i może być łatwo zautomatyzowany przez boty.

Dlaczego musimy to zatrzymać?? Po rejestracji użytkownik może publikować tyle komentarzy, ile chce, bez filtrowania. To jest normalne Dyskusja ustawienie w nowej instalacji WordPress. Dlatego możesz albo zmienić ustawienia domyślne, albo użyć wtyczki takiej jak WP-SpamShield, która blokuje spam rejestracyjny nowego użytkownika.

Sprawdzanie poprawności trackback

Sprawdzanie poprawności śledzenia składa się z filtra, który porównuje adres IP klienta przychodzącego śledzenia z adresem IP serwera. Jeśli oba nie pasują, oznacza to spam.

Statystyka

Statystyki pomagają w śledzeniu i analizie danych. Wtyczka powinna zapewniać cotygodniowe lub miesięczne statystyki wykrytego spamu.

Koszt

Podobnie jak w przypadku wielu wtyczek, niektóre są bezpłatne, a niektóre są płatne. Niektóre wtyczki, takie jak Antispam Bee, są całkowicie bezpłatne. Inne rozwiązania, takie jak Akismet i CloudTalk, są płatnymi opcjami witryn komercyjnych i biznesowych.

1. Akismet

wtyczka antyspamowa akismet

Numer jeden wtyczki antyspamowej WordPress w repozytorium, opracowany przez zespół Automattic – Akismet zapewnia ochronę przed spamem na poziomie korporacyjnym dla Twojej witryny WordPress. Trzeba przyznać, że nasza lista nie byłaby kompletna, gdybyśmy nie wspomnieli o Akismet, wtyczce antyspamowej dla WordPress. Dzięki ponad 5 milionom aktywnych instalacji Akismet jest bez wątpienia najpopularniejszą wtyczką antyspamową WordPress. To doskonałe rozwiązanie do zwalczania spamu, zwłaszcza spamu z komentarzami.

Wtyczka antyspamowa Akismet jest wstępnie instalowana w każdej tworzonej witrynie WordPress. Wszystko, co musisz zrobić, to aktywować wtyczkę i połączyć się ze swoim kontem Akismet za pomocą klucza API, proces tak prosty jak A, B, C. Po połączeniu Akismet uruchamia się natychmiast, pomagając zatrzymać spam przy użyciu skomplikowanych algorytmów i zasady. Wtyczka działa, przesyłając wszystkie przychodzące komentarze na serwer Akismet. Komentarze podlegają setkom * algorytmów antyspamowych (* tak naprawdę nie znamy dokładnej liczby). Poprawne komentarze są publikowane, a reszta trafia do kolejki spamu. Możesz nawet przeglądać historię statusu każdego komentarza, aby zobaczyć, które zostały spamowane przez moderatora, lub automatycznie umieścić w folderze spamu.

Wtyczka jest darmowa TYLKO dla osobistych stron internetowych i organizacji non-profit (zobacz warunki licencji). Musisz zapłacić co najmniej 5 USD miesięcznie, jeśli chcesz korzystać z Akismet na komercyjnej stronie internetowej. Plany premium zawierają dodatkowe funkcje, takie jak zaawansowane statystyki i priorytetowe wsparcie, dzięki czemu jest warte swojej ceny.

2. Pszczoła antyspamowa

pszczoła antyspamowa

Kolejnym najlepszym wyborem po Akismet będzie pszczoła antyspamowa. Ta darmowa wtyczka jest pełna wspaniałych funkcji i nie wymaga rejestracji, jak to robi Akismet. Anti-Spam Bee jest bezpłatny do użytku osobistego i komercyjnego, więc bez względu na stronę internetową możesz być wolny od spamu. Antyspam Pszczoła jest jedynym rozwiązaniem, którego potrzebujesz, aby skutecznie eliminować komentarze spamowe i trackbacki.

Antispam Bee jest prosty w użyciu. Możesz szybko powstrzymać spamerów bez wymagania CAPTCHAS i bez wysyłania danych osobowych do usług stron trzecich. Wtyczka jest również zgodna z RODO i jest dostarczana z mnóstwem doskonałych funkcji.

Możesz oczekiwać opcji, takich jak możliwość zaufania zaufanym komentatorom, sprawdzania poprawności adresów IP, blokowania użytkowników z niektórych krajów, bezpośredniego usuwania komentarzy spamowych, ustawiania powiadomień administratora, rejestrowania spamerów za pomocą Fail2Ban, czyszczenia bazy danych spamu WordPress po określonej liczbie dni ( usuwanie spamu), a lista jest długa. Ponadto wtyczka oferuje miesięczne statystyki spamu na pulpicie nawigacyjnym.

3. Ukryj moją WP

Hide My WP

Informacje i pobieranie

Z ponad 27 tys. Zadowolonych nabywców, Hide My WP jest najpopularniejszą wtyczką bezpieczeństwa WordPress na CodeCanyon. Ale nie daj się zwieść nazwie – Hide My WP oferuje pełną ochronę przed spamem i wiele więcej. To doskonały zestaw narzędzi, dzięki którym Twoja witryna jest niewidoczna i niezwyciężona dla hakerów, detektorów motywów i spamerów (obejrzyj wideo powyżej).

Hide My WP właśnie to robi. Ukrywa całą witrynę przed tandetnymi facetami. Chroni dowolny adres URL, w tym wp-login, i zmienia nazwę adresu URL wp-admin, aby jeszcze bardziej pomylić złych facetów. Aby zapewnić Ci bezpieczeństwo, Hide My WP wykrywa między innymi ataki SQL Injection w zarodku.

Hide My WP ma doskonałą ocenę użytkowników i jest kompatybilny z BuddyPress, bbPress i wiele więcej. To najlepsza wtyczka bezpieczeństwa i antyspamowa dla Twojej witryny WordPress.

4. Ochrona przed spamem Cleantalk

ochrona spamu cleantalk

Cleantalk Spam Protection to prosta, ale potężna, oparta na chmurze wtyczka antyspamowa WordPress odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników. Omija funkcję wzdęć, oferując dokładnie to, czego potrzebujesz, aby zatrzymać spamerów bez zagłębiania się w witrynę. Chociaż oferują 14-dniowy bezpłatny okres próbny, po wygaśnięciu będziesz musiał kupić usługę Cleantalk za bardzo skromne 8 USD rocznie.

Wtyczka pomaga zatrzymać rejestracje spamu, komentarze, e-maile kontaktowe, zamówienia, rezerwacje, subskrypcje, ankiety, a także spam w widżetach, formularzach wyszukiwania i WooCommerce. Komentarze są najpierw przesyłane na serwery chmurowe CleanTalks, gdzie podlegają wielokrotnym kontrolom sprawdzania poprawności. Te kontrole obejmują – komentarze przesłane zbyt szybko, JavaScript wyłączony, linki HTTP na czarnej liście i wiele innych. Dopuszczalne są prawidłowe komentarze, a pozostałe są wysyłane do kolejki spamu. Ponadto Cleantalk sprawdza i usuwa istniejące komentarze spamowe i użytkowników.

Cleantalk Spam Protection jest kompatybilny z twoimi ulubionymi narzędziami, w tym Contact Form 7, Ninja Forms, WPForms, MailChimp, Jetpack comments, BuddyPress, S2Member, Mailpoet i wiele więcej. Jest łatwy w użyciu, ponieważ nie jest wyposażony w CAPTCHA, puzzle, pytania, zagadki matematyczne i in..

5. Titan Antyspam i bezpieczeństwo

Tytan antyspam i wtyczka wordpress bezpieczeństwa

Titan Antispam & Security to coś więcej niż tylko wtyczka antyspamowa WordPress; to cały zestaw funkcji bezpieczeństwa. Wtyczka oferuje skaner bezpieczeństwa, zapory ogniowe, audyty bezpieczeństwa, czarną listę adresów IP w czasie rzeczywistym, skaner złośliwego oprogramowania oraz możliwość naprawy uszkodzonych plików.

Ale nawet dzięki tym wszystkim funkcjom Titan Antispam & Security rozpoznaje łatwy w obsłudze i intuicyjny interfejs, który sprawia, że ​​blokowanie spamu jest dziecinnie proste. Wtyczka początkowo była prostym narzędziem blokującym spam. Jednak dzięki ostatniej wielkiej aktualizacji wtyczka przekształciła się w kompleksowe rozwiązanie bezpieczeństwa WordPress dla wszystkich typów stron internetowych.

Nie ma denerwujących CAPTCHA, a jeśli potrzebujesz więcej funkcji, Titan Antispam & Security oferuje fantastyczną gamę dodatków premium. W chwili pisania ma ponad 200 000 aktywnych instalacji, co oznacza, że ​​jesteś w bezpiecznych rękach.

6. WP Bruiser

WP Bruiser WordPress Wtyczka antyspamowa

WPBruiser, znana wcześniej jako Goodbye Captcha, to fantastyczna wtyczka antyspamowa WordPress. Wtyczka stosuje środki antyspamowe na stronach rejestracji, a także na stronach logowania i resetowania hasła, aby zatrzymać spam przed jego uruchomieniem. Jest dość potężny, ponieważ jest darmowy, a dzięki przejrzystemu interfejsowi administratora możesz łatwo dostosować ustawienia.

WPBruiser to genialna wtyczka antyspamowa WordPress, która pomaga chronić twoje formularze kontaktowe, utracone hasła, formularze logowania, formularze rejestracyjne i komentarze. Zawiera także funkcje bezpieczeństwa, które pozwalają blokować adresy IP i zapobiegać wyliczaniu użytkowników przez boty za pomocą skanów „/? Autor = N”.

Wtyczka wysyła powiadomienia o wykryciu ataków siłowych. Ponadto otrzymujesz szczegółowe raporty dotyczące spamu, dzięki czemu możesz być na bieżąco. Poza tym WPBruiser oferuje wiele rozszerzeń, takich jak Formularz kontaktowy 7, WooCommerce, Formularze Gravity, Formularze Ninja, Partner afiliacyjny, Łatwe pobieranie cyfrowe i wiele więcej.

7. Niszczyciel spamu

niszczyciel spamu wordpress wtyczka antyspamowa

Niszczyciel spamu został zaprojektowany tak, aby był jak najmniej dyskretny dla czytelników. Ta lekka wtyczka zatrzymuje zautomatyzowany spam bez odkładania komentarzy i jest czymś, co można rozważyć w przypadku małego bloga lub witryny o małym natężeniu ruchu.

Najlepsze w Spam Destroyer jest prawdopodobnie jego całkowita prostota. To znaczy, wtyczka działa od razu po wyjęciu z pudełka. Wystarczy zainstalować Spam Destroyer i zatrzymać automatyczny spam bez dotykania jednego ustawienia. Wtyczka nie dodaje elementu do pulpitu administracyjnego WordPress po aktywacji. Działa za kulisami.

8. Bezpieczeństwo Cerber, antyspam i skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

Cerber Security i wtyczka antyspamowa

Kolejny pakiet bezpieczeństwa WordPress, wtyczka Cerber Security oferuje wszystkie narzędzia, których potrzebujesz, aby wyeliminować spam podczas hartowania witryny WordPress. Zgadza się; blokowanie spamu to tylko jedna z funkcji, które oferuje wtyczka Cerber Security. Pozwala wyeliminować spam w formularzach rejestracji, kontaktu i komentarzy.

Inne godne uwagi funkcje to zapobieganie brutalnej sile, blokowanie adresów IP, niestandardowe adresy URL logowania, logowanie, menedżer sesji użytkownika, ukrywanie wp-admin przed gośćmi, blokowanie dostępu do WP REST API, niewidoczny reCAPTCHA, sprawdzanie integralności, skaner złośliwego oprogramowania, zaplanowane skanowanie bezpieczeństwa, dwa- uwierzytelnianie czynnikowe i tak dalej.

9. WordPress Zero Spam

wordpress zero spamu

Podoba mi się podejście no-CAPTCHA, które obecnie stosuje wielu programistów wtyczek antyspamowych. Oszczędza czytelnikom cierpienia polegającego na odpowiadaniu na pytania, wypełnianiu CAPTCHA i rozwiązywaniu zagadek, które usprawniają obsługę. Jednocześnie oszczędza kłopotów z moderowaniem komentarzy spamowych, co zjada czas.

WordPress Zero Spam ucieleśnia to podejście, oferując bezstresowy sposób usuwania spamu z Twojej witryny. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę WordPress Zero Spam i to wszystko. Wtyczka przejmuje i zaczyna blokować 99,9% spamu w Twojej witrynie przy użyciu sprawdzania poprawności klucza JavaScript po stronie serwera i klienta, aby zapobiec spamowaniu botów. Zasadniczo użytkownicy nie mogą komentować bez włączonej obsługi JavaScript.

WordPress Zero Spam bezproblemowo integruje się ze zwykłymi podejrzanymi, w tym między innymi Contact Form 7, Gravity Forms, Ninja Forms, BuddyPress i WPForms. Co więcej? Możesz zablokować spamerskie adresy IP, aby nigdy nie widziały Twojej witryny.

10. Zatrzymaj spamerów

powstrzymaj spamerów

Jeśli chodzi o wtyczki antyspamowe WordPress, Stop Spammers to znany zabójca spamu. Śmiesznie łatwy w konfiguracji i obsłudze, Stop Spammers oferuje dużą moc, aby uchronić się przed demonem spamu. Działa od razu po wyjęciu z pudełka, co oznacza, że ​​nie musisz niczego dotykać, aby unicestwić spamerów.

Zatrzymaj spamerów Zapobieganie spamowi pomaga zapobiegać spamowi w komentarzach, a także ogranicza próby logowania. Wtyczka jest dostarczana z ponad 50 opcjami konfiguracji i do wykrywania spamu wykorzystuje ponad 20 różnych sprawdzeń spamu i złośliwych zdarzeń. Gdy wtyczka oflaguje komentarz lub próbę logowania, użytkownicy mogą podjąć drugą próbę za pośrednictwem strony odrzuconej żądania. Tutaj użytkownicy otrzymują ekran captcha, aby zapobiec ich zablokowaniu. Captcha może obejmować OpenCaptcha, Google reCaptcha lub SolveMedia Captcha.

Teraz dzięki nowemu, ulepszonemu interfejsowi użytkownika możesz z łatwością zwalczać komentarze spamowe, e-maile, rejestracje, spoty i spamerów. W razie potrzeby możesz uruchomić testy diagnostyczne i wyświetlić aktywność spamu jednym kliknięciem.

Zespół stojący za Stop Spamerami prześcignął się. Będziesz cieszyć się wieloma bezpłatnymi funkcjami, nawet jeśli możesz uzyskać pakiet premium, który oferuje bardziej niezawodne i dynamiczne bezpieczeństwo dla Twojej witryny WordPress. Ani słowa więcej.

11. NoSpamNX

Wtyczka antyspamowa WordPress nospamx

NoSpamNX jest naszym ostatnim (ale nie mniej ważnym) antyspamem WordPress w kategorii darmowej. Zaryzykowałem go przypadkiem i zaintrygował mnie tytuł Sci-Fi. Więc zainstalowałem NoSpamNX do testowania wód. NoSpamNX dodaje pozycję pod Ustawienia> NoSpamNX po aktywacji.

Następnie znajdziesz prosty i przejrzysty pulpit administratora z kilkoma opcjami. Dość łatwy w konfiguracji i obsłudze. Jednym kliknięciem możesz przeglądać statystyki, całkowicie blokować spam lub przejść do folderu ze spamem i tworzyć czarne listy, których możesz używać na wielu stronach WordPress.

Bez puchu, bez wzdęć, po prostu prosta wtyczka antyspamowa WordPress, która koncentruje się właśnie na tym – zatrzymując spamerów na swoich torach.

12. Captcha Plus

Captcha Plus

Informacje i pobieranie

Captcha Plus to prosta, wysokiej jakości wtyczka antyspamowa do wszystkich rodzajów witryn WordPress. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz zablokować spam w formularzach logowania, rejestracji, odzyskiwania hasła i komentarzy.

Dzięki nowym aktualizacjom i integracji możesz użyć Captcha Plus, aby zatrzymać spam w innych typach formularzy, nie tylko wyżej wymienionych. Wtyczka umożliwia dodawanie prostych obliczeń matematycznych, niewidocznego captcha, rozpoznawania postaci i przesuwania captchas do różnych form bez przerywania potu.

13. Przestań spamować komentarz WP

Zatrzymaj spam z komentarzem do WP

Oczyść sekcję komentarzy za pomocą wtyczki Stop SP Comment Spam. Jest to szybki, łatwy i darmowy sposób na powstrzymanie spamu przed przejmowaniem postów. Po zainstalowaniu wtyczki możesz automatycznie zapobiegać spamowi i wstrzymywać oznaczone komentarze do recenzji na karcie „spam” (gdzie możesz ręcznie przeglądać i zatwierdzać lub usuwać komentarze). Możesz też włączyć ustawienie automatycznego usuwania całego spamu – albo natychmiast, albo po przetrzymaniu przez określoną liczbę dni.

Godne uwagi funkcje obejmują zautomatyzowane filtry antyspamowe, opcję usuwania lub zatrzymywania recenzji oraz zgodność z innymi wtyczkami bezpieczeństwa WordPress. Możesz uaktualnić do Stop Spam Pro, aby uzyskać dodatkowe funkcje, takie jak: rozpoznawanie spamu ludzkiego i uczenie maszynowe, ochrona formularzy, fałszywe zapobieganie rejestracji użytkowników WordPress i WooCommerce, statystyki spamu i więcej.

Bonus: Ustawienia dyskusji WordPress w celu zapobiegania spamowi

Ustawienia kontroli komentarzy w WordPressie są dostępne pod Ustawienia> Dyskusja. Należy pamiętać, że jest to ręczna metoda zapobiegania / zwalczania spamu i jest zwykle najskuteczniejsza, gdy masz kilka komentarzy każdego dnia. Jeśli jednak masz ponad 1000 codziennych komentarzy, łatwiej jest użyć wtyczki antyspamowej.

Omówmy niektóre sposoby korzystania z tych domyślnych ustawień WordPress w celu zapobiegania spamowi. Będziemy omawiać jedną sekcję na raz.

Domyślne ustawienia artykułu

manual-anitspam-01-domyślne ustawienia artykułów

Po prostu wyłącz trackbacki i pingbacki, aby zaoszczędzić połowę ruchu spamowego. Zezwalaj tylko na dodawanie komentarzy do nowych artykułów.

Inne ustawienia komentarzy

inne ustawienia komentarzy

Prawie zawsze konieczne jest, aby autor komentarza podał swoje nazwisko / adres e-mail przed komentowaniem. WordPress włącza to domyślnie. Jeśli wymagasz od użytkowników zalogowania się przed pozostawieniem komentarzy, spowoduje to zmniejszenie znacznej ilości spamu. Ten krok może być wyłączony dla kilku legalnych czytelników, którzy chcą zostawić komentarz, ale nie chcą się zalogować. Dlatego musisz dokładnie przeanalizuj przed włączeniem tej funkcji.

Należy wyłączyć komentarze do postów starszych niż 90 dni w dość aktywnym blogu. Jeśli jednak będziesz aktualizować artykuły, zmień datę publikacji, aby granica 90 dni się nie nakładała. Zachowaj domyślne komentarze do wątków lub zwiększ je, jeśli to konieczne.

Wyślij mi e-mail, gdy tylko chcesz

napisz do mnie za każdym razem

Możesz użyć tej funkcji, jeśli nie otrzymujesz tysięcy komentarzy do swoich postów. Otrzymasz powiadomienia e-mail o każdym wyskakującym komentarzu i możesz od razu oznaczyć go jako spam, ograniczając część komentarzy do spamu.

Przed pojawieniem się komentarza

zanim pojawi się komentarz

Umożliwienie czytelnikom, którzy wcześniej zostawili komentarz, pozostawienie komentarza ponownie bez konieczności uzyskania zgody, pomoże ci ograniczyć wiarygodne komentarze w kolejce moderacji. Musisz skupić się tylko na pozostałej liczbie użytkowników, z których większość będzie spamem.

Moderacja komentarzy

moderacja komentarzy

Sugeruję użycie wartości 2. To idealnie pozwala gościnnym blogerom na pozostawienie maksymalnie jednego linku wychodzącego (przynęty linku) w komentarzu. Zbudowanie skutecznej czarnej listy moderacji komentarzy jest bardzo czasochłonnym procesem, z równie korzystnymi korzyściami. Możesz jednak wykorzystać to ustawienie jako skuteczny filtr wulgaryzmów. Wystarczy dodać wulgarne słowa do listy, a wszystkie takie komentarze zostaną dodane do kolejki moderacji.

Komentarz Czarna lista

komentarz czarna lista

Czarna lista komentarzy jest bardziej rygorystyczną wersją czarnej listy moderacji komentarzy, w której jeśli komentarz zawiera słowo z czarnej listy, jest on wysyłany do kolejki spamu zamiast do kolejki moderacji. Korzyść – oszczędza Twój czas.


Omówiliśmy wiele w tym poście i mam nadzieję, że niektóre z nich okażą się przydatne w twoich próbach blokowania spamu. Jaki jest twój ulubiony sposób zwalczania spamu? Czy znasz niesamowitą wtyczkę antyspamową, której nie wymieniliśmy?? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map