Edytory postów i stron WordPress często mogą wydawać się częścią oprogramowania, które pozostaje w tyle za resztą platformy. Ciągłe przełączanie między edytorem a widokiem frontonu postu jest mniej niż idealnym sposobem pracy, szczególnie gdy próbujesz uzyskać odpowiednią prezentację treści.


Mając to na uwadze, ekscytujące jest to, że zespół programistów WordPress pracuje nad dodawaniem do oprogramowania edycji bezpośredniej – w której pracujesz nad postami, tak jak wyglądają one dla czytelników za pośrednictwem interfejsu użytkownika witryny – do oprogramowania.

W ostatnim poście Tom omówił implikacje rychłego nadejścia wbudowanej edycji front-end do WordPress; ale jeśli nie możesz się doczekać, aż stanie się on częścią podstawowej funkcjonalności, oto kilka wbudowanych opcji edycji treści, które możesz wypróbować już dziś.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

Edytor frontonu WordPress

Edytor frontonu WordPress

Ta wtyczka jest w trakcie pracy przez niektórych członków zespołu deweloperskiego WordPress, i oczekuje się, że w przyszłości zostanie włączony do rdzenia funkcjonalnie WordPress. Oznacza to, że edycja WordPress w końcu nadchodzi do edycji treści online!

Dotychczasowe funkcje pozwalają edytować tytuł i treść posta na blogu bezpośrednio z interfejsu użytkownika, pod warunkiem, że jesteś zalogowany na stronie. Aby dodać i edytować zawartość, wystarczy kliknąć tekst i wpisać – jest zaskakująco łatwy w użyciu.

Aby umożliwić edytowanie zawartości w taki sam sposób, jak za pomocą standardowego edytora postów, ta wtyczka dodaje stały poziomy pasek menu u góry ekranu, który zawiera wszystkie narzędzia do edycji postów. Obejmuje to opcje formatowania, przyciski do wstawiania łączy i obrazów, a także możliwość zarządzania kategoriami i tagami oraz wiele innych. Możesz również zapisać lub opublikować swój post z interfejsu, a jeśli chcesz w dowolnym momencie przejść do tradycyjnego edytora postów WordPress, jest też przydatny przycisk.

Jeśli nie możesz się już doczekać i chcesz rozpocząć edycję treści bezpośrednio w swojej witrynie, możesz zainstalować wtyczkę WordPress Front-end Editor. Ostrzegamy jednak, że jest to praca w toku i nie jest to jeszcze gotowy produkt.

Plusy: darmowy, łatwy w użyciu, ładny interfejs i wydaje się działać dobrze.

Cons: wciąż jest w toku, nie zawiera opcji układu strony, a jedynie edycję i formatowanie treści.

Użytkownicy, którzy chcą czegoś bardziej dopracowanego, mogą znaleźć inne wtyczki na tej liście bardziej atrakcyjne, jednak jeśli chcesz zobaczyć podgląd przyszłości, możesz zainstalować tę wtyczkę bezpośrednio z pulpitu administracyjnego WordPress.

Pobierz edytor frontonu WordPress

Kompozytor wizualny

Visual Composer Front-end Builder

Visual Composer firmy WP Bakery to wtyczka premium, o której słyszałeś; głównie dlatego, że jest to jedna z 3 najlepiej sprzedających się wtyczek na rynku CodeCanyon. Chociaż od pewnego czasu ta wtyczka jest bardzo popularnym narzędziem do tworzenia stron zaplecza WordPress, ostatnia aktualizacja dodała edycję treści frontonu do Visual Composer, co czyni go bardziej niż godnym dodatkiem do tej listy.

Oprócz ponad 40 elementów treści, które można łatwo dodać do stron, a następnie przenieść w odpowiednie miejsce za pomocą edytora przeciągnij i upuść, możesz teraz edytować zawartość tak, jak czytają to czytelnicy, dzięki prawdziwemu „To, co widzisz, to What You Get ”, wszystko z interfejsu Twojej witryny. Edytor frontonu Visual Composer jest teraz zintegrowany z najpopularniejszymi motywami WPExplorer, co powinno dać ci dobry pogląd na to, jak dobra jest ta wtyczka.

Plusy: wypróbowane i przetestowane przez tysiące użytkowników, wiele elementów treści, front-endowa edycja „przeciągnij i upuść”, wiele wtyczek do rozszerzania funkcji.

Cons: nie za darmo, wiele funkcji do zapoznania się.

Uzyskaj program Visual Composer

Barley – Inline Editing Plugin for WordPress

Edytor In-line Barley Front-end

Barley to front-endowy edytor treści, który jest teraz dostępny dla WordPress. Ta opcja działa w podobny sposób jak wtyczka edytora frontonu WordPress, a po jej zainstalowaniu zalogowani użytkownicy mogą kliknąć treść postu, aby rozpocząć edycję za pośrednictwem interfejsu witryny.

Dowolną część wpisu można edytować, w tym tytuł, po prostu klikając, a następnie wpisując. Zamiast pokazywać stały pasek narzędzi zawierający opcje formatowania, Barley wyświetla menu kontekstowe, w zależności od tego, co robisz. Podobnie jak w opracowywanym edytorze Front-end, możesz edytować kategorie i tagi posta, poprzez widok front-end. Dodawanie obrazów i ustawianie wyróżnionego obrazu jest również łatwe do wykonania przez interfejs użytkownika.

Chociaż Barely działa naprawdę dobrze, nie ma wiele do oddzielenia od trwającego edytora WP Front-end Editor, a jeśli ta wtyczka zostanie zwinięta w rdzeń WordPress, trudno jest zobaczyć, gdzie Barely for WordPress znajdzie swoich odbiorców.

Plusy: działa naprawdę dobrze, ładny interfejs, fora wsparcia, filmy pomocy i bilety.

Cons: nie za darmo, nie można tworzyć zaawansowanych układów.

Pobierz edytor rzędowy jęczmienia

Live Composer

Live Composer Page Builder

Live Composer to niedroga wtyczka premium, która pozwala tworzyć niestandardowe układy stron za pośrednictwem interfejsu witryny WordPress. Niedawno opublikowaliśmy pełny przegląd Live Composer, w którym można dowiedzieć się o wszystkich jego funkcjach, więc dzisiaj przyjrzymy się jego możliwości edycji front-end.

Chociaż ta wtyczka zawiera o wiele więcej funkcji niż dwie dotychczas omówione opcje, odbywa się to kosztem łatwości użycia i prostoty. Live Composer nie można tak naprawdę traktować jako edytora wbudowanego, ponieważ chociaż możesz edytować czcionki i inne aspekty prezentacji za pośrednictwem interfejsu witryny, nie możesz edytować tekstu bezpośrednio na stronie. Aby to zrobić, musisz aktywować okno nakładki modalnej, a następnie zacząć pisać.

Jeśli potrzebujesz narzędzia do tworzenia stron frontonu, które zapewnia podgląd na żywo układów i projektów w miarę ich kształtowania, a wszystko to za pomocą interfejsu przeciągnij i upuść, to Live Composer może być dobrym wyborem. Ale dla tych, którzy chcą po prostu prostego sposobu edycji swoich treści bezpośrednio w linii, nie jest to najlepsza opcja.

Plusy: twórz układy stron, zmieniaj czcionki i styl tekstu, dodawaj do strony wiele modułów, stosunkowo niedrogich jak na wtyczkę premium.

Cons: brak rzeczywistej edycji tekstu, zajęty interfejs, brak prostoty, nie za darmo.

Uzyskaj Live Composer

VelocityPage

VelocityPage

VelocityPage ma więcej wspólnego z Live Composer niż wtyczka WordPress Front-end Editor, głównie dzięki narzędziom do tworzenia stron. Ponieważ jednak ta wtyczka ma na celu wyeliminowanie interfejsu administracyjnego WordPress, edycja w trybie online jest zdecydowanie jednym z obszarów, które programiści mają w zasięgu wzroku.

Po zainstalowaniu w witrynie zalogowani użytkownicy przeglądający stronę mogą kliknąć przycisk „Edytuj”, aby rozpocząć wprowadzanie zmian w treści bezpośrednio z poziomu interfejsu użytkownika. Interfejs do edycji zawartości strony jest podobny do jęczmienia, ponieważ podczas interakcji z treścią wyświetlane jest menu kontekstowe. Jednak ta wtyczka wykracza poza zwykłą edycję treści w linii.

VelocityPage może być używany do budowania układów, wstawiania wielu różnych elementów na strony i zawiera wybór wysokiej jakości szablonów stron. Ale ignorując inne funkcje, jako zwykły edytor, ta wtyczka wykonuje świetną robotę. Jednak jednym dużym pominięciem jest to, że działa tylko na stronach, a nie na postach. Jeśli po prostu szukasz sposobu na edycję treści bezpośrednio z poziomu interfejsu użytkownika, VelocityPage może być przesadą w stosunku do twoich potrzeb i budżetu. Jeśli jednak chcesz tworzyć układy i dodawać do stron także szereg elementów strony, jest to produkt wysokiej jakości.

Plusy: dobrze edytuje zawartość w trybie online, jest łatwy w użyciu, wydaje się być częścią WordPress, posiada wiele funkcji do tworzenia stron.

Cons: nie działa na postach, stosunkowo drogie, być może przesadne dla tych, którzy szukają tylko edytora online.

Uzyskaj VelocityPage

Wniosek

Jak widać, wielu programistów pracuje nad dodawaniem edycji treści do WordPress. Niezależnie od tego, czy podoba ci się ten sposób korzystania z WordPress, czy nie, ponieważ oprogramowanie ma wkrótce zawierać edycję front-end, wygląda na to, że ta funkcja pozostanie.

Co sądzisz o edytorach front-end dla WordPress? Czy użyłbyś tej funkcji na swojej stronie??

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me