Dostosowywanie wyglądu witryny nigdy nie było tak łatwe. Korzystając z wtyczki edytora Live WordPress CSS, możesz teraz stworzyć unikalną witrynę, która będzie pasować do twoich konkretnych specyfikacji projektowych i odzwierciedla wizerunek Twojej marki.


Do niedawna używanie CSS do zmiany wyglądu witryny pozostawało głównie projektantom stron internetowych. Istnieje jednak obecnie szereg wtyczek edytora na żywo WordPress CSS, które pomagają dostosować witrynę. Niektóre wymagają niewielkiej wiedzy na temat programowania, podczas gdy inne nie wymagają żadnego doświadczenia w programowaniu. Wszystkie pozwalają pracować w czasie rzeczywistym z przodu Twojej prawdziwej witryny.

W tym artykule przyjrzymy się, czym dokładnie jest wtyczka edytora Live CSS, jakie są dostępne wtyczki edytora CSS WordPress i na co zwrócić uwagę przy wyborze jednej.

Co to jest wtyczka WordPress CSS Live Editor?

Wtyczka edytora na żywo WordPress CSS pozwala dostosować projekt motywu. Jednak różni się od bezpośredniej edycji plików CSS lub korzystania ze standardowej wtyczki CSS, wtyczka edytora Live WordPress CSS umożliwia pracę z interfejsem użytkownika. Oznacza to, że możesz obserwować zmiany wprowadzane na bieżąco w czasie ich wprowadzania.

Wtyczka edytora na żywo WordPress CSS

Korzystanie z wtyczki edytora Live WordPress CSS wymaga wprowadzenia kodu lub dostosowania elementów sterujących w interfejsie użytkownika. Oznacza to, że możesz obserwować zmiany podczas pisania. Co więcej, praca po stronie witryny skierowanej do odwiedzających pozwala zaoszczędzić czas na przełączanie się między kartami i ciągłe naciskanie przycisku odświeżania.

Panel sterowania wtyczek WordPress CSS Live Editor

Wtyczki edytora na żywo WordPress CSS, które nie wymagają edytowania CSS, wyświetlają bezpośrednio panel sterowania z przodu witryny, który umożliwia wprowadzanie zmian w projekcie witryny za pomocą interfejsu wizualnego. Działa to po prostu przez wskazanie i kliknięcie elementu na stronie, a następnie wybranie nowego ustawienia z dostępnych opcji. Wybór jednej z wtyczek edytora na żywo WordPress CSS z tą funkcją jest idealny dla tych, którzy chcą dostosować projekt swojej witryny, ale nie wiedzą, jak pisać CSS.

Niezależnie od tego, jakiego typu wtyczki edytora Live WordPress CSS używasz, wyniki końcowe są zasadniczo takie same. Możesz stworzyć oryginalny i osobisty projekt swojej witryny. Dzięki komponentowi edytora na żywo nie tylko oszczędzasz czas i wysiłek, ale możesz też cieszyć się tym procesem.

Czego szukać we wtyczce Live Editor WordPress CSS

To, czego szukasz od wtyczki edytora na żywo CSS, będzie w dużej mierze zależeć od poziomu wiedzy CSS lub doświadczenia w programowaniu.

Jeśli nie jesteś programistą, nie martw się, niektóre wtyczki edytora CSS na żywo zostały stworzone z myślą o początkujących. Musisz jednak wybrać wtyczkę edytora na żywo z panelem sterowania, który pozwala po prostu wskazywać i klikać, aby wprowadzić zmiany. Warto jednak dokładnie sprawdzić, jakie elementy można dostosować, ponieważ każda wtyczka jest inna.

Bardziej doświadczeni programiści mogą chcieć wtyczki, która umożliwia samodzielne wprowadzanie lub edycję kodu. Dobrą opcją jest taka, która da ci pomocną dłoń podczas kodowania i podkreślania wszelkich błędów. Inne funkcje wtyczek, których szukasz, bez względu na to, jakie masz doświadczenie:

  • Czy działa ze wszystkimi motywami i wtyczkami WordPress?
  • Czy oferuje jakieś gotowe projekty?
  • Czy możesz pracować w trybie roboczym przed opublikowaniem zmian?
  • Czy zapisuje on kolejne zmiany w miarę upływu czasu, więc w razie potrzeby możesz cofnąć swoją pracę?
  • Czy zapewnia dogłębną dokumentację, samouczki i wsparcie?

Więc teraz wiesz, co wziąć pod uwagę przed dokonaniem wyboru, spójrzmy na różne dostępne wtyczki edytora na żywo WordPress CSS.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. Bohater CSS

CSS Hero

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

CSS Hero to wysokiej jakości wtyczka edytora motywów WordPress na żywo, która umożliwia dostosowanie niemal każdego aspektu projektu motywu. Robi to za pomocą intuicyjnego interfejsu typu „wskaż i kliknij”, który działa na interfejsie witryny, bez konieczności wprowadzania linii CSS, jeśli chcesz. Dlatego nawet jeśli nie masz żadnej wiedzy na temat kodowania, możesz nadal używać tej wtyczki do zmiany wyglądu witryny.

CSS Hero ma kilka szczególnie godnych uwagi funkcji. Po pierwsze, zapisuje wszystkie zmiany, dzięki czemu możesz cofnąć każdą wykonaną pracę lub powrócić do określonego punktu w przepływie pracy. Już nie musisz się obawiać popełnienia błędu i uszkodzenia witryny.

Po drugie, CSS Hero zapewnia „Gotowe style” i „Skórki motywu”. Daje to setki projektów i 29 gotowych układów do wyboru jako punkty wyjścia dla Twojej witryny. Więc nawet ci z nas, którzy nie mają inspiracji projektowej ani wizji, mogą stworzyć witrynę, z której mogą być dumni.

CSS Hero to jedna z najbardziej imponujących wtyczek edytora na żywo WordPress CSS, zaprojektowana tak, abyś mógł łatwo dostosować wygląd swojej witryny, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym programistą, czy programistą. Przed zakupem CSS Hero za jedyne 19 USD warto sprawdzić, czy ta wtyczka będzie działać z Twoim motywem. CSS Hero działa na wielu tematach przygotowanych dla Bohaterów i zapewnia opis, procent zgodności (fyi Total score najwyższą najwyższą ocenę 99% – znacznie wyższą niż inne najlepiej sprzedające się motywy premium) oraz witrynę testową na żywo dla każdego z nich. Możesz także wypróbować CSSHero RocketMode aby był dostępny dla Twojego bieżącego motywu.

CSSHero Letnia wyprzedaż

Już teraz możesz zaoszczędzić do 50% w CSSHero podczas letniej wyprzedaży! Kod nie jest potrzebny, przy kasie obowiązuje rabat. Oferta kończy się 9 sierpnia 2016 r.

Zaoszczędź do 50% w CSSHero

2. Żółty ołówek

Żółty ołówek

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Yellow Pencil to edytor Visual CSS Style WordPress i kolejna wtyczka, która nie wymaga kodowania. To powiedziawszy, jest wbudowany edytor CSS dla tych, którzy lubią edytować swoje arkusze stylów ręcznie. Ta wtyczka działa w 100% na interfejsie użytkownika, umożliwiając przeglądanie i pracę w witrynie w czasie rzeczywistym. Został stworzony, aby umożliwić dostosowanie dowolnego elementu w dowolnym motywie lub wtyczce i umożliwia edycję motywu w kilka minut lub przeprojektowanie całego projektu witryny, jeśli chcesz.

Żółty ołówek pozwala łatwo wyróżnić poszczególne selektory CSS, dzięki czemu zmienianie motywu jest szybkie i bezbolesne. Ta wtyczka oferuje ponad 300 środowisk, ponad 600 rodzin czcionek i ponad 50 animacji do wyboru, umożliwiając dostosowanie motywu do wizerunku Twojej marki. Yellow Pages zawiera również obszerną dokumentację i wsparcie dla tych, którzy wcześniej nie korzystali z wtyczek edytora CSS WordPress na żywo.

Yellow Pencil cofnie 23 USD i jest kompatybilny ze wszystkimi motywami i wtyczkami WordPress. Po raz kolejny świetna opcja dla początkujących i doświadczonych projektantów stron internetowych.

3. TJ Custom CSS

Wtyczka TJ Custom CSS

TJ Custom CSS z Theme Junkie to darmowa wtyczka WordPress, która pozwoli ci dostosować twoją stronę poprzez interfejs użytkownika. Ta wtyczka została zaprojektowana z myślą o programistach i nie jest to wtyczka zalecana osobom, które nie mają pewności co do CSS.

Podobnie jak wiele z tych wtyczek, TJ Custom CSS korzysta z menedżera CSS, aby dodać niestandardowy CSS do Twojej witryny, zastępując dowolny motyw lub style domyślne. Można to uzyskać dostęp i pracować z poziomu pulpitu nawigacyjnego.

Jednak TJ Custom CSS umożliwia także podgląd zmian w czasie rzeczywistym. Korzystając z Live Customizer, możesz zobaczyć efekt swoich zmian podczas dodawania niestandardowego CSS. Dzięki temu możesz zaoszczędzić dużo czasu, ponieważ nie musisz ciągle zapisywać swojej pracy, zmieniać kart przeglądarki i odświeżać stron.

TJ Custom to bardzo prosta wtyczka, która pomoże Ci stworzyć unikalną witrynę dokładnie według twoich wymagań. Jeśli lubisz majsterkować przy kodzie i masz doświadczenie w dostosowywaniu swojego motywu za pomocą CSS, może to być idealna wtyczka dla Ciebie.

4. SiteOrigin CSS

SiteOrigin CSS Editor

SiteOrigin CSS to darmowa, zaawansowana wtyczka edytora na żywo WordPress CSS od SiteOrigin. Podobno kompatybilne będą wszystkie motywy WordPress, ta bogata w funkcje wtyczka oferuje wybór narzędzi zaspokajających potrzeby wszystkich użytkowników, niezależnie od ich doświadczenia w programowaniu.

Dla początkujących SiteOrigin CSS zapewnia edytor wizualny. Składa się z prostego zestawu elementów sterujących, które pozwalają łatwo wybierać style, kolory i inne ustawienia. Nie wymagając żadnych umiejętności kodowania, możesz wprowadzić zmiany w projekcie witryny za pomocą kilku kliknięć.

Dla tych, którzy mają doświadczenie w ręcznej edycji CSS i potrzebują więcej, SiteOrigin jest wyposażony w dynamicznego Inspektora. Pomaga to znaleźć właściwy selektor do użycia w celu wybrania określonego elementu, który chcesz dostosować. Często może to być najtrudniejsza część edycji istniejącego CSS, więc jest to świetna pomoc dla osób, które wciąż się uczą.

W przypadku bardziej zaawansowanych koderów potężny edytor CSS wtyczki SiteOrigin ma funkcję autouzupełniania zarówno selektorów CSS, jak i atrybutów. Pomoże również znaleźć problemy w CSS przed jego opublikowaniem.

Niezależnie od funkcji tej wtyczki, której używasz do dostosowywania swojej witryny WordPress, cała praca odbywa się w interfejsie witryny w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz obserwować wprowadzane zmiany.

5. Microthemer

Microtherma

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Microthemer to intuicyjna i wydajna wtyczka edytora WordPress CSS klasy premium. Może dostosować wygląd dowolnego motywu lub wtyczki WordPress i jest wystarczająco lekki, aby uniknąć spowolnienia witryny.

Microthemer zapewnia opcje dla początkujących i profesjonalistów. Niekodujący mogą zmieniać elementy, takie jak kolory, czcionki, obrazy tła i układy witryny, aby wymienić tylko kilka. Programiści mogą pracować w trybie podglądu na żywo, ręcznie kodując w CSS, SCSS i JavaScript.

Kluczową cechą Microthemer jest to, że pozwala on pracować w trybie Draft. Możesz wypróbować nowy projekt witryny lub poświęcić czas na wypróbowanie różnych opcji stylizacji bez wpływu na wrażenia odbiorców w witrynie. Następnie możesz opublikować wszystkie zmiany za jednym razem, gdy będziesz zadowolony z ostatecznej wersji roboczej.

Microthemer zawiera bardzo dokładne samouczki, dokumentację i fora wsparcia, które pomagają w pełni wykorzystać tę wtyczkę. Możesz kupić Microthemer za jednorazową opłatą w wysokości 45 USD, która obejmuje bezpłatne aktualizacje na całe życie.

Bonus: Ultimate Tweaker

Ultimate Tweaker dla WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Być może chcesz edytować nie tylko wygląd witryny, ale także niektóre role użytkowników, stronę logowania lub inne funkcje WordPress. Tutaj może się przydać Ultimate Tweaker dla WordPress. Wtyczka jest kompatybilna z aktualnymi wersjami WordPress. Większość przeglądarek z obsługą JavaScript sprawi, że będą działać bez problemów.

Ultimate Tweaker zawiera ponad 260 różnych hacków i usprawnień, które pozwalają użytkownikom (bez wiedzy PHP i programowania) konfigurować i dostosowywać WordPress. Pomimo dużej liczby funkcji, wtyczka jest bardzo szybka i zoptymalizowana do ładowania tylko używanych poprawek (leniwe ładowanie bez użycia pamięci).

Wtyczka obsługuje również większość motywów, logo i ikon oraz chroni zawartość (bez menu kontekstowego, bez wyboru i bez przeciągania). Funkcja HTML Minifier pomaga użytkownikom usuwać komentarze, minimalizować HTML i tworzyć względne adresy URL.

Wśród godnych uwagi cech tej wtyczki są: lekki interfejs administratora z automatycznym zapisywaniem, HTML Minifier i narzędzie do tworzenia linków względnych, opcja ukrywania Meta Boxów na niestandardowych typach stron, Menedżer ról, tryb ustawień niezależnych od ról, 2x szybsze / Ładowanie leniwe, Ukrywanie oraz rola administratora „Ultimate Tweaker”.


Końcowe przemyślenia

Wszystkie wymienione tutaj wtyczki edytora na żywo WordPress CSS to imponujące opcje, które pomogą Ci dostosować projekt witryny. Niezależnie od tego, którą wtyczkę wybierzesz, zapoznaj się z dostarczoną dokumentacją, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Im więcej rozumiesz, jak korzystać z edytora na żywo, tym lepsze projekty będziesz produkować.

Czy korzystasz z wtyczki edytora na żywo CSS, a jeśli tak, to która? Poleciłbyś to? Podziel się przydatnymi wskazówkami lub spostrzeżeniami w komentarzach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me