Dlaczego warto korzystać z wtyczki WordPress Content Locker

Szafki na treści mogą być skutecznym sposobem na powiększanie listy e-mail, zdobywanie większej liczby obserwujących w mediach społecznościowych i udostępnianie treści szerszej grupie odbiorców. Ale czym dokładnie jest szafka na treści i jak możesz ich używać w witrynie WordPress?


W tym artykule omawiamy, czym jest blokada treści i jak mogą pomóc Twojej witrynie w konwersji w stosunku do jej celów. Następnie przyglądamy się różnym wtyczkom do blokowania treści WordPress, oferowanym przez nie funkcjom i ich przydatności dla Twojej witryny.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

Co to jest Content Locker?

optinmonster

Szafka na treści to bardzo prosta koncepcja. Po prostu blokuje zawartość okna podręcznego. Widzowie mogą następnie odblokować zawartość, wykonując wstępnie zdefiniowane działanie. W zależności od celów ta czynność może obejmować podanie ich adresu e-mail lub obserwowanie Cię w mediach społecznościowych. Celem szafki na treści jest zwiększenie konwersji, więc działanie powinno odzwierciedlać cele Twojej witryny.

Treść, którą zablokujesz, może być do wyboru. Pamiętaj jednak, że powinna ona mieć dużą wartość, więc odwiedzający chętnie ją odblokują (i nie poczują się oszukani po tym). Zastanów się nad użyciem najnowszych postów, w szczególności najbardziej pouczających lub rozrywkowych artykułów, oszałamiających zdjęć lub filmów najwyższej jakości. Oferowanie zablokowanego kuponu, kodu rabatowego lub adresu URL do tajnej strony może również zainteresować odbiorców.

Pamiętaj, że prosisz widzów o podanie adresu e-mail, kontakt z Tobą w mediach społecznościowych lub dokonanie płatności. Zablokowana treść musi to odzwierciedlać i być warta ich inwestycji.

Dlaczego warto korzystać z szafek na treści?

Istnieje wiele zalet korzystania z szafek zawartości. Na swojej stronie możesz już mieć przyciski udostępniania społecznościowego i wyskakujące okienka generowania potencjalnych klientów na każdej stronie i pod każdym postem. Są one jednak często ignorowane przez odwiedzających, ponieważ nie ma prawdziwej zachęty do interakcji z nimi. Szafki na treści działają jak magnes ołowiany i zapewniają niezbędny impuls, aby zachęcić odbiorców do działania.

Rozwiń swoją listę e-mail

W zamian za wyświetlanie treści zablokowanych o wysokiej wartości możesz poprosić odbiorców o podanie adresu e-mail i dołączenie do listy lub biuletynu. Jest to powszechna transakcja dla zablokowanych treści i okazała się skutecznym sposobem na powiększenie listy subskrybentów e-mail.

Udostępnij swoje treści i zwiększ liczbę obserwowanych w mediach społecznościowych

Inną opcją jest określenie, że widzowie śledzą Cię, tak jak Ty, lub udostępniają Twój post w mediach społecznościowych. Po wykonaniu tego zadania są nagradzani dostępem do treści zablokowanych premium. Dzięki temu nie tylko zwiększysz liczbę obserwujących w mediach społecznościowych, ale również udostępnisz swoje treści szerszej publiczności i zwiększysz świadomość marki.

Zamień widzów w płacących klientów

Jeśli prowadzisz witrynę eCommerce lub członkowską, zablokowanie kuponu może być skuteczną strategią. Jest to dobry sposób na przekształcenie widzów w płacących klientów, a także zbieranie wiadomości e-mail lub obserwujących.

Spróbuj zaoferować zniżkę na określony asortyment lub plan członkostwa lub bezpłatny kod wysyłki, jeśli dokonają zakupu w określonym czasie. To może być ostateczny impuls, którego potrzebują odwiedzający, aby zostać płatnym klientem.

Zarabiaj na zablokowanych treściach

Inną opcją jest obciążenie odbiorców za wyświetlanie zablokowanych treści. Może to być jednorazowa płatność lub cykliczna subskrypcja. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz ścieżkę płatności, musisz oferować niezwykle wysokiej jakości i wartościowe treści.

Teraz, gdy zastanowiliśmy się, dlaczego szafki na treści są tak cenne, dowiedzmy się, jak można je skonfigurować. Istnieje wiele narzędzi i rozwiązań, które można wykorzystać do tworzenia skutecznych schowków treści. Oto niektóre z najlepszych.

1. Rozkwit prowadzi

Blokada zawartości ThriveLeads

Formularze blokowania zawartości są cechą wtyczki opcjonalnej Thrive Leads. Thrive Leads szczyci się tym, że oferuje szeroki asortyment oszałamiających wizualnie i wysoce zoptymalizowanych formularzy opt-in, zaprojektowanych w celu maksymalizacji konwersji. Ich formularze przechowalni treści nie są wyjątkiem.

Thrive Leads umożliwia utworzenie wyskakującego formularza blokady treści, który pozwoli odbiorcom oglądać zawartość w zamian za adres e-mail. Możesz użyć blokady zawartości, aby ukryć tekst, obrazy lub multimedia. Możesz zamieścić część artykułu, link do tajnej strony, kupon, infografikę, wideo lub wiele innych. Pamiętaj, że im bardziej ekscytujące są ukryte informacje, tym bardziej widzowie będą chcieli je zobaczyć. Pozwala to z powodzeniem rozwinąć listę e-mail.

Thrives Leads oferuje również dzielone testy, precyzyjne targetowanie i analizy, co pozwala pokazać odpowiednie formularze zgody we właściwym czasie. Ta wtyczka jest świetną opcją, jeśli chcesz z powodzeniem generować potencjalną sprzedaż, i jest warta 19 USD.

2. OnePress Social Locker (bezpłatny)

OnePress Social Locker

OnePress Social Locker to darmowa wtyczka WordPress, która pomaga rozwijać się w mediach społecznościowych i udostępniać treści. Ta wtyczka blokuje wybraną zawartość za zestawem przycisków mediów społecznościowych. Treści mogą być przeglądane przez odwiedzających tylko wtedy, gdy polubią, tweetują, dają +1 lub udostępniają stronę w mediach społecznościowych.

Łatwy w konfiguracji, wystarczy dodać krótki kod do zawartości, którą chcesz zablokować. Następnie umieszczasz adresy URL mediów społecznościowych, a wtyczka zajmie się resztą. OnePress Social Locker zapewnia również analizy, dzięki czemu można monitorować, które treści są szczególnie poszukiwane, i wytwarzać dużą liczbę polubień i udostępnień.

3. Social Locker Premium

Social Locker dla WordPress

Jednym z najlepszych sposobów na przyciągnięcie duży Numery to użycie szafki społecznościowej w celu ochrony treści premium. Użytkownicy mogą wyświetlać Twoje treści tylko po prostym udostępnieniu społecznościowym. To niewielka cena za treści najwyższej jakości, a większość użytkowników z przyjemnością wesprze Twoją witrynę w ten sposób.

Moim zdaniem najlepsza wtyczka do tego zadania to Social Locker dla WordPress Premium. Dzięki możliwości znacznego zwiększenia liczby udostępnień społecznościowych, które przyciągają Twoje treści, warto zainwestować.

Social Locker dla WordPress

Wtyczka obsługuje osiem sieci społecznościowych, w tym dużą 4 (Facebook, Twitter, Google+ i LinkedIn). Ukrywa również szafki dla zarejestrowanych użytkowników, pomagając w tworzeniu przyjaznych odwiedzin użytkownikom. Sama szafka wygląda świetnie, z fantastycznymi efektami 3D, a także zawiera wiele opcji dostosowywania. Na początek możesz wybrać preferowany styl obramowania, ikony społecznościowe i tekst. Pomaga to dopasować szafkę do projektu witryny, a także bawić się różnymi aspektami szafki, aż do osiągnięcia najlepszych rezultatów. Wtyczka pozwala również wybrać efekt zablokowanej zawartości, wybierając ukryty, przezroczysty i zamazany. Szczególnie efekt rozmycia wygląda świetnie i można łatwo zrozumieć, dlaczego użytkownik chce się podzielić, aby uzyskać dostęp do niedostępnej treści.

Social Locker dla WordPress

Aby dodać do swojej strony blokadę społecznościową, wystarczy podać krótki kod. Wszystko powyżej krótkiego kodu jest w pełni czytelne – wprowadzenie do postu – a wszystko poniżej tego kodu jest zablokowane, dopóki użytkownik nie udostępni treści. Takie podejście oznacza, że ​​zablokowana treść jest nadal widoczna dla botów wyszukiwarek i nie wpłynie negatywnie na wydajność SEO.

4. Bloom

kwiat

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Bloom from Elegant Themes, to kolejna świetna opcja, jeśli Twoim ostatecznym celem jest zbieranie e-maili. Bloom oferuje sześć różnych rodzajów opcjonalnych formularzy do generowania potencjalnych klientów, przy czym jednym z nich jest opt-in zablokowanej zawartości.

Widget zablokowanej treści Blooma może służyć do ukrywania treści premium i wyświetlania ich tylko tym, którzy wprowadzą adres e-mail. Łatwy w konfiguracji, wystarczy zawinąć dowolną wybraną treść w krótki kod zablokowanej zawartości. Pop-upy Blooma są również piękne wizualnie, w pełni konfigurowalne i przyjazne SEO.

Aby rozpocząć korzystanie z wtyczki Bloom, musisz dołączyć do programu Elegant Themes w planie dewelopera, co kosztuje 89 USD rocznie. W tym celu będziesz mieć dostęp do wszystkich ich motywów i wtyczek, w tym popularnego motywu Divi.

5. OptinMonster

optinmonster

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Firma OptinMonster niedawno wprowadziła opcję formularza zgody na przechowywanie treści. Blokada treści OptinMonster umożliwia blokowanie określonych postów w zamian za adres e-mail. Użytkownicy, którzy są już na Twojej liście e-mail, będą mogli oglądać zawartość w zwykły sposób.

Aby skorzystać z formularzy opt-in Locker treści OptionMonster, musisz zarejestrować się w planach na poziomie dodatkowym lub wyższym. Będzie to kosztować 19 USD miesięcznie (lub więcej w przypadku planów Pro lub Growth). Licencje te obejmują dostęp do nieograniczonej liczby formularzy opt-in, testowania podzielonego, kierowania na poziomie strony i wielu innych. Wszystko, czego potrzebujesz do generowania potencjalnych klientów i przekształcania widzów w subskrybentów i klientów.

Końcowe przemyślenia

Content Lockers mogą być wszelkimi skutecznymi narzędziami pomagającymi w konwersji witryny w stosunku do jej celów. Wybierz rozwiązanie odpowiednie dla potrzeb Twojej witryny i zacznij blokować treści, na które odbiorcy zareagują i chcą je otworzyć. Co najważniejsze, śledź swoje analizy, aby sprawdzić, czy Twoja szafka na treści ma wpływ.

Jakiej wtyczki do blokowania treści WordPress będziesz używać? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me