Prowadzenie strony internetowej jest trudne. Dziennie są tylko 24 godziny, a zadania mogą się szybko nakładać; pisanie treści, marketing, promocja za pośrednictwem mediów społecznościowych, i odpowiadanie na wszelkie zapytania jest męczące, nie mówiąc już o czasochłonnym.


Ludzie odnoszący największe sukcesy szybko zdają sobie sprawę, że sami mogą zrobić tyle, a jednoosobowa firma może posunąć się tak daleko. W pewnym momencie sensowne jest, aby właściciel firmy przekazał część odpowiedzialności: pozwala pracownikom się specjalizować i zapewniać terminowe wykonanie wszystkich zadań. Duży, wysoko wykwalifikowany zespół jest w stanie rozwinąć witrynę lepiej niż jeden bloger pracujący solo.

Dla blogerów treść jest Twój interes. Im więcej treści o wysokiej jakości publikujesz, tym bardziej popularny stajesz się, tym większy ruch przyciągniesz i tym szybciej Twoja firma będzie się rozwijać. Ponieważ Twoja witryna zaczyna generować przychody, warto zacząć zatrudniać pisarzy do tworzenia treści w Twoim imieniu – nic dziwnego, że większość dużych witryn ma wielu autorów, w tym tutaj w WP Explorer.

Chociaż korzyści płynące ze współpracy z pisarzami są oczywiste, nie obyło się bez problemów. Będziesz miał dodatkowe problemy z komunikacją i współpracą, potrzebujesz rozwiązania do przeglądu i edycji pracy autora, aby upewnić się, że jakość jest niezmiennie wysoka, i musisz upewnić się, że autorzy uzyskali uznanie, na które zasługują za każdy utwór.

Aby rozwiązać te problemy, opracowano wiele wtyczek WordPress, które pomogą Ci skutecznie zarządzać blogiem wielu autorów. Dziś chcę przedstawić Wam sześć najlepszych.

Dobry pisarz Checkify Darmowa wtyczka WordPress

Jeśli jesteś przyzwyczajony do robienia wszystkiego na swojej stronie dla siebie, przekazanie odpowiedzialności za produkcję treści może być nerwowe – w końcu, jak ktoś inny będzie w stanie sprostać Twoim nienagannym wysokim standardom?

The Wtyczka Good Writer Checkify to świetne rozwiązanie tego problemu. Możesz dodać maksymalnie dziesięć „wskazówek” dla autorów do naśladowania, które są wyświetlane w metaboksie pod każdym postem. Autorzy mogą następnie wykorzystać to jako listę kontrolną, aby upewnić się, że wdrażają Twoje sugestie. Wtyczka może również podwoić się jako przewodnik po stylu: twoja lista kontrolna może zawierać wskazówki dotyczące optymalizacji SEO lub najlepszych praktyk formatowania.

Edytor ról użytkownika Bezpłatna wtyczka WordPress

Edytor ról użytkownika

WordPress pozwala przypisać pięć różnych „ról” użytkownikom, w tym administratorowi, redaktorowi i autorowi. Każda rola ma własny zestaw działań, które mogą wykonywać użytkownicy w tej grupie – zwanych inaczej uprawnieniami. Administrator może robić, co tylko zechce, ale autorzy napotykają więcej ograniczeń – na przykład nie chcesz, aby nieuczciwy autor publikował treści, których administrator nie zatwierdził, ani nie miał dostępu do ustawień motywu. Większość ograniczeń użytkowników jest logiczna, ale czasami będziesz chciał zezwolić grupie użytkowników na wykonanie określonej akcji, na którą WordPress domyślnie nie zezwala.

The Wtyczka User Role Editor daje pełną kontrolę nad działaniami, które może wykonywać każda grupa użytkowników. Istnieje lista podstawowych możliwości do wyboru – takich jak przesyłanie multimediów, dodawanie wtyczek i publikowanie postów – a także możesz ustawić własne akcje niestandardowe. Wtyczka umożliwia także dodawanie niestandardowych ról użytkownika, ponieważ pięć domyślnych ról użytkownika może być niewystarczających do pełnego rozdzielenia użytkowników.

Edytuj darmową wtyczkę WordPress

Edytuj przepływ

Edytuj przepływ to fantastyczna wtyczka do zarządzania pracą redakcyjną. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz siłę roboczą złożoną z nie tylko autorów – na przykład, jeśli pracujesz również z edytorem. Wtyczka zawiera wizualny kalendarz do planowania swoich postów, ale umożliwia także dołączenie wielu niestandardowych statusy do artykułu. Ułatwia to pracownikom współpracę: na przykład po pierwszym szkicu autor może zmienić status artykułów na „Wymaga edycji” dzięki czemu redaktor może szybko odebrać zadanie.

Ponadto wtyczka Edit Flow ułatwia także lepszą komunikację między zespołem. Pod edytorem tekstu redaktorzy i autorzy mogą zostawić sobie prywatne komentarze. Odnośni użytkownicy zostaną również powiadomieni o zmianie statusu lub skomentowaniu jednego ze swoich artykułów.

Autor Lista awatarów Darmowa wtyczka WordPress

Lista awatarów autora

Jeśli chcesz przyciągnąć najlepszych autorów do pracy w swojej witrynie, musisz odpowiednio wynagrodzić ich wysiłki. Jednym ze sposobów jest umieszczenie listy awatarów autora na pasku bocznym – jest to również przydatne dla odwiedzających, którzy mogą szybko znaleźć posty swoich ulubionych autorów.

The Lista awatarów autora jest świetną wtyczką do tego właśnie celu. Możesz dodać listę awatarów do paska bocznego za pomocą dedykowanego widżetu lub możesz użyć prostego skrótu, aby dodać ją w dowolnym miejscu określonego postu lub strony. Zapewnia to pełną kontrolę nad wyświetlaniem awatarów autora, umożliwiając wybranie jednej z wielu opcji dostosowywania. Na początek możesz wybrać tytuł obszaru (tylko gdy korzystasz z widżetu), wybrać liczbę awatarów autora do wyświetlenia oraz rozmiar miniatury. Możesz również wyświetlić krótką biografię autora obok awatara, a także wybrać sposób zamawiania awatarów – możesz także wybrać losową kolejność. Gdy użytkownik kliknie jedno ze zdjęć autora, zostanie on przeniesiony bezpośrednio do artykułów napisanych przez tę osobę.

Fancier Autor Box autorstwa Themato Soup Darmowa wtyczka WordPress

Fancier Autor Box

Na blogu złożonym z wielu autorów posty napisane przez niektórych autorów będą bardziej odpowiadać konkretnym odbiorcom niż innym. Jeśli chcesz, aby ci użytkownicy pozostali na Twojej stronie dłużej, powinieneś ułatwić im znajdowanie artykułów ich ulubionych autorów. Fancier Author Box autorstwa Themato Soup pozwala stworzyć tabbed sekcja biografii autora, z jedną zakładką poświęconą najnowszym postom autora.

Twoi autorzy pokochają również wtyczkę, ponieważ pozwala ona stworzyć świetnie wyglądające biograficzne pudełko autora, co gwarantuje większą uwagę. Możesz dostosować kolor obramowania, tła i zakładek, aby pasował do stylu Twojej witryny. Możesz także połączyć biografię autora z kanałami społecznościowymi, na których są aktywni, wyświetlając kolorową ikonę dowolnej z dziesięciu sieci społecznościowych obsługiwanych przez wtyczkę.

Współautor i darmowa wtyczka WordPress

Współautorzy Plus

Domyślnie WordPress pozwala na przypisanie tylko jednego autora do każdego postu – a to oznacza tylko jedno auto box. Biorąc pod uwagę dzisiejsze preferencje odbiorców dotyczące treści długich, niejednokrotnie dwóch, a nawet trzech autorów pracuje nad jednym artykułem we współpracy. The Wtyczka Co-Author Plus pozwala ci przypisać należny kredyt wszystko twoi pracowici autorzy, umożliwiając wstawianie wielu wierszy poniżej określonego artykułu. Współautorzy mogą następnie edytować dowolny ze swoich artykułów.

Co-Author Plus to przydatna wtyczka dla każdego, kto chce akceptować jednorazowe posty gości od autorów. WordPress wymaga, aby użytkownik miał własne konto użytkownika, aby mógł napisać artykuł – to zbyt duży wysiłek dla autora, który napisał tylko jeden post. Co-Author Plus pozwala jednak dodawać wiersze do autorów bez konto WordPress w swojej witrynie – wystarczy, że utworzysz profil gościa i możesz zacząć.

Końcowe przemyślenia

Oczywiście istnieje wiele innych wtyczek do wyboru, ale przedstawione dziś wtyczki są rozwiązaniami dla sześciu różnych i unikalnych problemów, z którymi możesz się spotkać.

Instalując te wtyczki, możesz pokonać większość problemów związanych z prowadzeniem bloga z wieloma autorami. Skutecznie zarządzając siłą roboczą, możesz wykorzystać dodatkową siłę roboczą, którą masz do dyspozycji – co z kolei pozwoli Twojemu blogowi szybciej rosnąć..

Czy możesz polecić więcej wtyczek właścicielom blogów z wieloma autorami? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me