Jeśli łączysz się z zewnętrznymi witrynami z witryny lub bloga WordPress, możesz rozważyć skorzystanie z narzędzia, które pomoże Ci skuteczniej zarządzać tymi linkami. Narzędzia te nie tylko pomagają zarządzać linkami zewnętrznymi w jednym centralnym miejscu na pulpicie administratora, ale mogą być również używane do maskowania lub ukrywania prawdziwego miejsca docelowego tych linków.


Podczas gdy maskowanie lub ukrywanie linków na twojej stronie może początkowo wydawać się trochę podstępne, istnieją pewne prawdziwe powody, aby to zrobić, a także niektóre nieco bardziej wątpliwe.

W tym poście przyjrzymy się niektórym korzyściom i powodom, dla których powinieneś użyć wtyczki do zarządzania linkami i maskowania, a także polecimy niektóre darmowe i premium opcje do wyboru.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

Korzyści z używania wtyczki WordPress do zarządzania linkami

Korzystanie z wtyczki do zarządzania linkami i maskowania w witrynie WordPress ma wiele zalet. Niektóre z tych korzyści obejmują: łatwą aktualizację linków, statystyki kliknięć, możliwość zachowania PageRank witryny oraz przekierowanie linków na podstawie lokalizacji geograficznej. Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo niektórym z tych korzyści:

Łatwa korekta i aktualizacja linków

Główną zaletą korzystania z jednej z wtyczek, które będziemy dzisiaj oglądać, jest to, że ułatwia szybką aktualizację linków zawartych w swoich postach i stronach.

Jeśli regularnie linkujesz do swojego ulubionego hosta internetowego, na przykład ze swoich postów na blogu, to użycie wtyczki do utworzenia krótkiego linku do tej witryny pozwala szybko wstawić link do swoich postów i stron, pomagając zaoszczędzić czas.

Zamiast znajdować adres witryny, do której chcesz utworzyć link, a następnie kopiować i wklejać link, możesz zapisać ten link w pulpicie wtyczki jeden raz, a następnie szybko wstawić go do swojej zawartości wiele razy.

Prawdziwą zaletą tego jest to, że jeśli łącze powinno zostać zmienione w przyszłości, możesz to zmienić tylko raz w panelu wtyczek. Po wykonaniu tej czynności wszystkie wystąpienia odpowiedniego krótkiego linku we wcześniej opublikowanych postach i stronach będą teraz wskazywać nowy adres.

Jeśli produkt, usługa lub inne miejsce docelowe, które łączysz, aby zakończyć działalność, przestać istnieć, lub po prostu chcesz polecić lub poprzeć inną opcję, będziesz zadowolony, że możesz zmienić ten link w jednym miejscu, bez sprawdzanie, a następnie edytowanie niezliczonych postów.

Uczyń swoje linki bardziej czytelnymi

czytelne linki

Inną cechą tych narzędzi do zarządzania linkami i maskowania jest to, że mogą one przekształcić nieporęczne i mało atrakcyjne długie linki w bardziej czytelne i godne zaufania adresy URL.

Jeśli łączysz się z produktem na Amazon, wraz z identyfikatorem partnera, ten link może mieć kilka linii. Jednak korzystając z jednej z poniższych wtyczek, możesz to zmienić:

Zaangażowany w to:

http://www.twojadomena.com/WordPress-book

Teraz masz krótki link wielokrotnego użytku, który możesz wstawić do treści i użyć w innym miejscu. Nowy link jest również czytelny dla odwiedzających w porównaniu z oryginałem. Jak wspomniano wcześniej, jeśli ta książka nie jest dostępna w magazynie lub chcesz połączyć link z innym przedmiotem, możesz po prostu zaktualizować krótki link w jednym miejscu, a następnie wszystkie wystąpienia tego krótkiego łącza zostaną zaktualizowane.

Jest to również znane jako maskowanie lub ukrywanie linków, o czym wspomniano we wstępie do tego postu. Jeśli chcesz, aby Twoje linki wyglądały mniej jak linki do produktów, a bardziej jak linki wewnętrzne, jest to jeden ze sposobów. Może to zwiększyć liczbę odwiedzających, którzy klikają Twoje linki, chociaż w zależności od tego, jak nazwiesz swoje krótkie linki, może się to odwrócić, gdy użytkownicy zostaną przeniesieni na stronę, której nie spodziewali się.

Jeśli korzystasz z tej funkcji w etyczny sposób, możesz sprawić, by linki zewnętrzne były bardziej czytelne, bez nakłaniania czytelników do odwiedzenia strony, na którą nie spodziewali się dotrzeć.

Śledzenie kliknięć linków

śledzenie kliknięć linków

Wspólną cechą wtyczek, które mogą pomóc Ci zarządzać Twoimi zewnętrznymi linkami, jest to, że mogą one również śledzić twoje krótkie linki i informować, ile razy kliknęli użytkownicy. Te dane mogą pomóc Ci w analizie użytkowników i dać Ci poczucie skuteczności technik umieszczania linków.

Ponadto, jeśli promujesz produkty jako partner, przydatne mogą być własne dane śledzenia. Może to pomóc, jeśli masz jakiekolwiek spory z siecią afiliacyjną, z którą współpracujesz.

Korzyści z SEO

Uważa się, że linkowanie do zewnętrznych stron prowadzi do utraty Google PageRank lub osłabienia „soku z linków” Twojej witryny. Aby pomóc webmasterom poradzić sobie z tym, Google, Yahoo i Microsoft wymyślili tag nofollow.

Ten tag można dodać do linków, aby uniemożliwić wyszukiwarkom podążanie za tymi linkami i przekazywanie PageRank części witryny do witryny docelowej.

Chociaż dyskusyjna jest aktualność tej praktyki, jeśli chcesz w łatwy sposób oznaczyć swoje zewnętrzne linki jako nofollow, to te wtyczki do zarządzania linkami, które będziemy analizować, mogą ci w tym pomóc.

Najlepsze wtyczki do zarządzania linkami i maskowania linków partnerskich

Dotyczy to głównych zalet maskowania linków i wtyczki do zarządzania, więc spójrzmy na najlepsze opcje dostępne dla użytkowników WordPress:

Pretty Link Lite

Pretty Link Lite

Pretty Link Lite to darmowa wtyczka skracająca adresy URL dzięki czemu możesz łatwo zarządzać swoim partnerem i innymi zewnętrznymi linkami. Dzięki Pretty Link skrócone linki używają nazwy domeny do ich wyczyszczenia. Może to sprawić, że Twoje linki będą wyglądać bardziej godne zaufania, a jednocześnie przesłonić stronę, do której faktycznie prowadzisz.

Oprócz maskowania linków możesz także skuteczniej śledzić i zarządzać nimi, wszystko z jednego obszaru administracyjnego. Jeśli chcesz podnieść poprzeczkę, możesz uaktualnić do wersji „Pro”. Obejmuje to siedem nowych typów przekierowań, a także kilka innych funkcji.

Spragnieni partnerzy

Spragnieni partnerzy

Spragnione podmioty stowarzyszone to kolejne bezpłatne narzędzie do zarządzania linkami i maskowania. Chociaż ta wtyczka zawiera przyjazny dla użytkownika pulpit nawigacyjny i przydatny zestaw funkcji, można ją uaktualnić, kupując jeden lub więcej dodatków premium.

Jedną z wyróżniających się cech spragnionych partnerów, których nie ma w Pretty Link Lite, jest to, że dodaje przycisk edytora postów do szybkiego dodawania nowych linków i wstawiania istniejących linków do treści. Oszczędza to przełączania ekranów w celu znalezienia linków i pozwala zaoszczędzić czas.

Możliwość wybierania spośród dodatków premium i dodawania funkcji, takich jak automatyczne łączenie, przekierowania geograficzne-lokalizacja i testowanie podzielone, sprawia, że ​​jest to dobry wybór dla osób o bardziej zaawansowanych potrzebach lub tych, którzy myślą, że ich potrzeby wzrosną przyszłość.

Płaszcz WP Wizard

Płaszcz WP Wizard

WP Wizard Cloak jest darmowy i zawiera przydatną funkcję, która pozwala wysyłać odwiedzających pod określony adres URL, w zależności od ich położenia geograficznego.

Możesz także tworzyć słowa kluczowe, które automatycznie zamieniają się w linki, gdy są one zamieszczane we wpisie lub stronie w Twojej witrynie. Ponadto masz również dostęp do niektórych przydatnych statystyk, aby dowiedzieć się, ile razy kliknięto twoje linki. Wtyczka dodaje przycisk do edytora postów, który bardzo ułatwia wstawianie tych linków do postów i stron.

Chociaż ta wtyczka jest stosunkowo nowa, oferuje świetny zestaw konkurencyjnych funkcji i intuicyjny interfejs użytkownika.

Link Trackr

Link Trackr

Link Trackr to najlepsze, hostowane rozwiązanie dla większych witryn internetowych, które są gotowe na wszystkie profesjonalne narzędzia do zarządzania linkami oferowane przez tę usługę.

Usługa ta obejmuje nie tylko zarządzanie linkami i maskowanie, ale także dzielone testowanie linków, śledzenie konwersji, narzędzia marketingu społecznościowego i wirusowego oraz szczegółowe raporty marketingowe.

Pakiet podstawowy zaczyna się od 9 USD miesięcznie, a oferta obejmuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, która pomoże Ci zdecydować, czy jest to narzędzie dla Ciebie

Wniosek

Jak widzisz, istnieje wiele dobrych powodów, aby używać wtyczki do zarządzania linkami i maskowania w witrynie WordPress, a także tylu narzędzi do wyboru.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz bezpłatnej opcji obejmującej podstawowe zarządzanie linkami, czy w pełni funkcjonalną usługę hostowaną premium, czy coś pomiędzy, istnieje wtyczka, która zaspokoi Twoje potrzeby i dopasuje się do Twojego budżetu.

Co sądzisz o maskowaniu linków? Nie masz nic przeciwko, gdy strony maskują swoje linki? Jakie funkcje chciałbyś zobaczyć we wtyczce do zarządzania linkami? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me