Najlepsze wtyczki i rozwiązania Podcast dla WordPress

Słuchasz go podczas codziennych dojazdów do pracy. W drodze na siłownię. Możesz go nawet słuchać podczas wyprowadzania psa. Jasne, czasami (lub, no cóż, przez większość czasu), to Taylor Swift Witamy w Nowym Jorku lub Oaza ” Wonderwall, ale czasami słuchamy małych kawałków treści audio dostarczanych przez Internet. To mój przyjaciel, nazywamy to podcast. Ale czy wiesz, że istnieją przydatne wtyczki podcastów, których możesz użyć do hostowania dźwięku we własnej witrynie?


Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

Co powinieneś wiedzieć o podcastingu

Wcześniej omawialiśmy niektóre z naszych ulubionych podcastów WordPress, ale dziś pozwolę sobie podzielić się interesującymi statystykami branży podcastów.

1. Jest głodna publiczność.

Według badań przeprowadzonych przez Edison Research, 21% amerykańskiej młodzieży słuchało podcastu w ostatnim miesiącu.

Źródło: Edison Research – „State of the News Media 2016”

Aby przedstawić kontekst, który reprezentuje 21% całego kraju, 13% USA słucha miesięcznie Spotify, a 21% kraju korzysta z Twittera. W skrócie:

Ta sama liczba Amerykanów słucha podcastów i korzysta z Twittera.

2. Udowodniono wzrost.

A liczba ta stale rośnie z roku na rok. Na przykład liczba obywateli USA w wieku powyżej 12 lat, którzy słuchają skrzynki, wzrosła w ubiegłym dziesięcioleciu o 133%, tj. W latach 2008–2016. I właśnie w latach 2015–2016 branża podcastów wzrosła o 23%.

Liczba słuchaczy podcastów w USA wzrosła o 133% w ciągu ostatniej dekady.

PS: Jeśli zastanawiasz się, skąd mamy te liczby, zrobiliśmy prostą matematykę na danych udostępnionych na wykresie z Edison Research!

3. Zużycie jest łatwe.

Pamiętasz, jak rozmawialiśmy na komputerze stacjonarnym? Nie? Dzieci z lat 90!

Internet ma nowy dom i jest w twojej kieszeni. Podobnie jak wyszukiwania na telefonach komórkowych wyprzedziły komputery stacjonarne w Google, podobnie jak w branży podcastingu. W 2014 r. Większość podcastów wykorzystano na komputerze stacjonarnym. Obecnie 64% podcastów jest odtwarzanych na smartfonie lub tablecie. (Stąd dziwne wprowadzenie do tego artykułu!)

Co sprawia, że ​​podcasting jest niesamowity

Teraz, gdy znamy niektóre z tych statystyk, powiem wam, dlaczego podcasting to nowy, fajny dzieciak w bloku.

To świetne miejsce dla mediów. Dlaczego? Ponieważ oszczędza czas!

Powiedziałbym, że największą zaletą podcastingu jest to, że oszczędza cały nasz czas. Spójrzmy prawdzie w oczy – jesteśmy zajętymi ludźmi. Podcasty służą do szybkiego informowania konsumentów, którzy chcą wypowiadać się na temat trendów i śledzić swoich ulubionych ludzi – w drodze.

Nie musisz czytać!

Nie zrozum mnie źle, ale dla niektórych z nas (* podnosi rękę *) czytanie wymaga wysiłku. Jeśli powiedziałeś mi, że jest sposób, w jaki mogę wykorzystać tę samą ilość informacji do nie muszę czytać, byłbym podekscytowany. I właśnie to robi podcasting! Do licha, nawet czytałem transkrypty streszczeń książek!

Bezproblemowe zużycie mediów.

Możesz słuchać podcastu w drodze do pracy lub w drodze na siłownię. Istnieje mnóstwo niesamowitych aplikacji do podcastów na Androida i iOS, które automatycznie pobierają subskrybowane podcasty przez Wi-Fi. Niektóre z nich zapewniają również doskonałe odkrywanie podcastów i rekomendacje oparte na Twoich zainteresowaniach.

To świetne medium docierania do ludzi.

Dla twórców treści, którzy mówią i chcą dotrzeć do odbiorców poza tekstem wyświetlanym na ekranie, podcasting jest świetny kanał. Podcasting zawsze nie oznacza dźwięku. Możesz także nagrywać filmy, ale większość z nas woli oszczędzać miejsce na telefonie i dane mobilne.

Wszyscy to robią.

I wreszcie wszyscy (i naprawdę mam na myśli wszyscy), od najlepiej sprzedających się autorów, po sześciocyfrowych blogerów o dochodach, prelegentów, wpływowych marketerów i wydawców cyfrowych – podniosła poziom podcastingu.

Zainwestowali poważny czas, wysiłek i pieniądze w tworzenie, publikowanie i marketing podcastów dla swoich odbiorców. Poniżej znajduje się mnóstwo lojalnych subskrybentów, którzy ostatecznie przekształcają się w ustnych sprzedawców i najlepszych ewangelistów dla swoich produktów.

Dlatego jeśli 2018 jest rokiem, w którym zdecydowałeś się podjąć podcasting, gratulacje. To będzie trudna, ale satysfakcjonująca podróż. Ponieważ WordPress obsługuje blisko 30% stron internetowych, kwintesencją jest, aby konfiguracja podcastingu była na stałe zapisana w Twojej witrynie WordPress. Nie tylko zwiększy wzajemną promocję treści wśród odbiorców, ale także poprawi pozycję w wyszukiwarkach.

Mając to na uwadze, poniżej znajdują się najlepsze usługi podcastingu i wtyczki do WordPress. Za pomocą jednej z tych wtyczek lub usług podcastów (i dużo ciężkiej pracy) będziesz mógł skonfigurować własny kanał podcastów bezpośrednio ze strony WordPress.

Jak rozpocząć korzystanie z podcastów na WordPress

Według mnie są dwa podstawowe sposoby na rozpoczęcie pracy – bezpłatne narzędzia i rozwiązania premium. Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z podcastingiem (mamy dla Ciebie świetną treść „na początek”), polecam korzystanie z bezpłatnych narzędzi. Gdy już to zrozumiesz, możesz przejść do płatnego rozwiązania.

Dla osób zaznajomionych z branżą podcastingową i chcących rozpocząć własną podróż, płatne rozwiązania byłyby dobrym początkiem. Zanim przejdziemy do listy wtyczek i usług, dostosujmy cele.

Cel nr 1 – Hosting treści podcastu

Pierwszym celem jest gospodarz pliki podcastów (głównie audio). Wymaga to pamięci i zużywa przepustowość między innymi zasobami serwera. Możesz przechowywać pliki podcastów na tym samym serwerze, na którym znajduje się WordPress. Tutaj pliki audio można przesłać za pomocą domyślnego programu do przesyłania multimediów WordPress. Wiele bezpłatnych wtyczek (jak zobaczysz poniżej) obsługuje tę opcję. Możesz także hostować swoje pliki podcastów w rozwiązaniu do przechowywania danych online, takim jak Amazon S3.

Pamiętaj, że nie możesz korzystać z bezpłatnych rozwiązań do przechowywania danych, takich jak Dropbox lub Dysk Google, ponieważ zazwyczaj wymagają one dużego uwierzytelnienia przed pobraniem pliku. Z drugiej strony Amazon S3 zapewnia bezpośredni dostęp do plików po skonfigurowaniu segmentu pamięci.

Cel # 2 – Podcast Player

Potrzebujemy podcastu gracz które wyświetlałyby nasze pliki podcastów w eleganckim interfejsie i śledziłyby liczbę odtworzeń lub pobrań plików.

Rozwiązania są proste:

 • Rozwiązania hostingowe premium podcastów dla WordPress zadbaj o hosting i wyświetlanie podcastów w swojej witrynie WordPress. Płacisz miesięczną (lub roczną) opłatę za usługę i żadne zasoby serwera nie są zużywane po Twojej stronie.
 • Darmowe wtyczki do podcastingu dla WordPress po prostu wyświetlaj (a nawet śledź) ścieżki audio podcastu w eleganckim odtwarzaczu na swojej stronie WordPress. Za hosting plików audio podcastu odpowiada użytkownik.
 • Wtyczki Premium Podcasting WordPress to zasadniczo bogate w funkcje wersje darmowych wtyczek, które wyświetlają pliki audio podcastów z różnych źródeł. Ponownie, hosting plików audio jest twoją odpowiedzialnością.

Poniżej znajduje się mieszanka wtyczek podcastów i innych opcji, które musisz prowadzić swój własny program. Omówiliśmy szereg punktów cenowych z różnymi funkcjami, aby uwzględnić to, co naszym zdaniem jest najlepszym rozwiązaniem do hostowania własnego podcastu za pomocą WordPress.

1. Domyślny format audio i skrót listy odtwarzania WordPress

Domyślny format audio i skrót listy odtwarzania WordPress

Domyślnie WordPress obsługuje pliki audio i listy odtwarzania. Żadne dodatkowe wtyczki lub usługi nie są technicznie konieczne do hostowania własnego podcastu. Wszystko, co musisz zrobić, to przesłać pliki audio (mp3, ogg, wma, m4a, wav) do biblioteki multimediów.

Aby dodać podcasty do swojej witryny, użyj przycisku „Dodaj multimedia” podczas tworzenia postu lub krótki kod audio aby wstawić poszczególne podcasty w poście:

Lub użyj krótki kod listy odtwarzania aby dodać listę wszystkich plików audio podcastu:

[lista odtwarzania]

Po prostu wiedz, że będą one miały domyślną stylizację (z domyślnymi lub ciemnymi odtwarzaczami), co jest dość proste, chyba że motyw WordPress zawiera niestandardowe opcje (takie jak niszowe motywy WordPress).

Cennik: Darmowy – jest to domyślna funkcja WordPress i powinna działać z dowolnym motywem.

2. Buzzsprout Podcasting

Buzzsprout Podcasting

Buzzsprout zapewnia prostą platformę do podcastingu, na której możesz przesyłać, organizować i promować swoje podcasty za pośrednictwem platform podcastów (takich jak iTunes), mediów społecznościowych lub strony WordPress. Daje szczegółowe statystyki dotyczące odcinków podcastów, takie jak liczba odtworzeń, średni czas trwania odtwarzania i informacje demograficzne słuchaczy.

The Buzzsprout Podcasting Wtyczka WordPress odtwarza zawartość podcastu w odtwarzaczu audio HTML5. Wtyczka pobiera najnowsze odcinki i wyświetla je na liście odtwarzania. Wystarczy użyć krótkiego kodu, aby wyświetlić zawartość podcastu w dowolnym poście lub stronie.

Cennik: Bezpłatny abonament umożliwia przesyłanie 2 godzin treści miesięcznie, a pliki są przechowywane przez 90 dni. Plany zaczynają się od 12 USD miesięcznie, co umożliwia przesyłanie do 3 godzin treści co miesiąc, z 250 GB transferu.

3. Podcasting PowerPress firmy Blubrry

Wtyczka PowerPress Podcasting firmy Blubrry

Blubrry oferuje dwie usługi – jedna to darmowa wtyczka, a druga to usługa hostingowa. Wtyczka Blubrry PowerPress WordPress ma unikalne funkcje, takie jak wyświetlanie przycisku subskrypcji, zintegrowany odtwarzacz HTML5 i niestandardowa taksonomia dedykowana do podcastingu. Jest też krótki kod, aby wyświetlić wszystkie odcinki podcastu na stronie lub w poście.

Oprócz hostowania plików podcastów, Blubrry zapewnia dodatkowe funkcje, takie jak SEO podcastów, które zasadniczo umożliwiają dodawanie wielu opisów dla każdego odcinka (lub ścieżki), aby poprawić wykrywanie Twojego kanału w iTunes i Muzyce Google Play. Dodatkowo możesz importować treści podcastów z SoundCloud, Libsyn, Podbean, Squarespace lub innego kanału RSS podcastów.

Cennik: Plany zaczynają się od 12 USD miesięcznie za 100 MB miejsca na miesiąc. Co ciekawe, jeśli subskrybujesz usługę przez 3 miesiące, uzyskasz łączną przestrzeń dyskową 300 MB. Wszystkie plany mają nieograniczoną przepustowość. A jeśli potrzebujesz trochę pomocy na początek, możesz sprawdzić nasz przewodnik szybkiego startu PowerPress.

4. Poważnie proste podcasting

Poważnie proste podcasting

Serially Simple Podcasting to kompleksowe rozwiązanie dla Twoich potrzeb podcastingu WordPress. Wszystko, o co musisz się martwić, to hosting plików, które na początek mogą być przechowywane na serwerze WordPress jako pliki multimedialne.

Twoje podcasty są odtwarzane za pomocą domyślnego odtwarzacza WordPress. Wtyczka ma kilka przydatnych funkcji, takich jak:

 • Podcast rodzaj postu i Seria systematyka zarządzania plikami podcastów
 • Możliwość prowadzenia wielu podcastów z tej samej strony przy użyciu różnych kategorii. (Każdy podcast ma swój własny unikalny link RSS)
 • Wysoce konfigurowalne opcje, które ułatwiają przesyłanie do katalogów takich jak iTunes, Google Play i Stitcher.
 • Mnóstwo fajnych dodatków, takich jak integracja Podtrac w celu zwiększenia funkcjonalności.

Poważnie proste podcasting obsługuje również podcasting audio i wideo i obejmuje darmowy dodatek do statystyk aby wyświetlić niezbędne treści ze swojego podcastu.

Cennik: Poważnie proste podcasting jest dostępne za darmo, ale możesz ulepszyć nieograniczone miejsce, importować jednym kliknięciem, statystyki i więcej.

5. WavePlayer Audio Player

WavePlayer Audio Player

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Zarządzaj własnym podcastem za pomocą WordPress i intuicyjnej wtyczki WavePlayer. Domyślnie możesz po prostu przesłać pliki audio do WordPress, co nie ułatwia tworzenia listy odtwarzania i wyświetlania jej w atrakcyjny sposób. Zamiast tego, dzięki WavePlayer możesz stworzyć stylową listę odtwarzania, która jest responsywna, nowoczesna i zintegrowana z Media Managerem, a nawet WooCommerce.

Za pomocą tej wtyczki możesz:

 • Utwórz dostosowywalną i responsywną listę odtwarzania
 • Wyświetl przebiegi plików audio podczas odtwarzania
 • Wybierz jedną z 4 opcji rozmiaru, aby dopasować ją do strony
 • Łatwe dodawanie utworów / podcastów za pomocą WordPress Media Manager
 • Sprzedawaj utwory premium za pomocą WooCommerce

Cennik: WavePlayer kosztuje 26 USD za licencję na jedną stronę, która obejmuje 6 miesięcy wsparcia i aktualizacji.

6. Podlove Podcast Publisher

Podlove Podcast Publisher

Podlove Podcast Publisher to kolejna świetna darmowa wtyczka do podcastów dla WordPress z obsługą zaawansowanych analiz.

Możesz tworzyć nowe wpisy podcastów w kategorii „Odcinki”. Podlove dokłada wszelkich starań, aby dodać dostosowywany silnik szablonów, służący do dostosowania odtwarzacza do motywu. Wtyczka zawiera również odtwarzacz internetowy, dzięki czemu możesz z łatwością zarządzać i prezentować wszystkich autorów podcastu.

Jeśli chodzi o analitykę, możesz śledzić:

 • Śledź liczbę pobrań
 • Klienci podcastów słuchali twoich treści
 • Popularne dni tygodnia
 • Pobierz źródło

Innym USP wtyczki jest przycisk subskrypcji jednym kliknięciem, który po kliknięciu bezpośrednio uruchamia domyślny odtwarzacz podcastów klienta. Oto dobra wiadomość – na początku tego postu zauważyliśmy, że 64% treści podcastów jest zużywanych z urządzeń mobilnych. Dlatego dzięki dobrze zaprojektowanej stronie internetowej i wyraźnemu wezwaniu do działania „Subskrybuj” możesz stale zwiększać bazę słuchaczy swojego podcastu.

Cennik: Podlove to całkowicie darmowa wtyczka.

7. Inteligentny odtwarzacz podcastów

Inteligentny odtwarzacz podcastów

Smart Podcast Player, stworzony przez przedsiębiorcę internetowego i weterana podcastów, Pat Flynn, to elegancko zaprojektowany internetowy odtwarzacz podcastów, który został zaprojektowany tak, aby zapewnić najlepszą jakość wrażenia słuchania podcastów do twoich słuchaczy.

The odtwarzacz internetowy można wstawić do posta / strony za pomocą krótkiego kodu. Sam odtwarzacz jest wysoce konfigurowalny, w tym jasne lub ciemne motywy i niestandardowe kolory. Słuchacze mogą kontrolować prędkość odtwarzania, przewijać za pomocą znaczników czasu, sortować listy odtwarzania i pobierać pojedyncze pliki z odtwarzacza internetowego.

Cennik: Licencja pojedynczej witryny Smart Podcast Player kosztuje 8 USD miesięcznie lub miesięcznie lub 12 USD miesięcznie i jest dostarczana z automatycznymi aktualizacjami.

8. SimplePodcastPress

SimplePodcastPress

SimplePodcastPress to wysokiej jakości odtwarzacz podcastów do WordPressa, który oferuje wiele przydatnych funkcji, takich jak klikalne znaczniki czasu i listy odtwarzania.

Oprócz konfigurowalnego odtwarzacza, wtyczka zawiera przyciski subskrypcji, pola wyboru e-mail, transkrypcje podcastów, auto-wydawców, automatyczne skracacze adresów URL i fragmenty z obsługą tweetów. Możesz dodać wszystkie te opcje na stronie swojego podcastu, aby zwiększyć liczbę subskrybentów i liczbę pobrań.

Cennik: Licencja na jedną witrynę kosztuje 67 USD i jest objęta rocznym wsparciem technicznym i aktualizacjami.

9. Hosting podcastów Libsyn

Hosting podcastów Libsyn

Libsyn to znane rozwiązanie hostingowe dla podcastów poważny wydawcy cyfrowi. Ma wszystko, począwszy od prostych narzędzi, takich jak odtwarzacz HTML5, kanały RSS, po w pełni wyposażone rozwiązanie „custom-app-for-your-podcast”.

Cennik: Podstawowe plany zaczynają się od 5 USD z 50 MB miesięcznego miejsca. Polecamy Libsyn osobom, które szukają dedykowanego rozwiązania do hostowania podcastów.

10. WordPress.com (plany premium)

WordPress.com (plany premium)

Zaskoczony? Tak jak ja, kiedy dowiedziałem się, że WordPress.com ma wbudowana obsługa podcastingu. Po pierwsze, tworzysz kategorię o nazwie „Podcasty” lub podobną, przesyłasz pliki audio w nowym poście, przypisujesz ją do kategorii Podcastów i gotowe. Podcast będzie dostępny jako kanał RSS Podcasty Kategoria.

Ponadto możesz przesłać podcast do iTunes z tym samym adresem URL kanału kategorii. W naszym przykładzie kategorią byłaby Podcasty. Zanim to zrobisz, musisz skonfigurować informacje o kanale w ustawieniach multimediów, ustawić kompozycję, aby zwiększyć swoje szanse na wykrycie w sklepie iTunes.

Cennik: Funkcja Podcasting jest dostępna w płatnych planach osobistych lub wyższych WordPress.com. Zaczyna się od 4 USD miesięcznie (rozliczane rocznie) i ma 6 GB przestrzeni dyskowej z nieograniczoną przepustowością.

Uwaga: W przeciwieństwie do własnej instalacji WordPress, nie można instalować wtyczek WordPress, gdy witryna jest hostowana na WordPress.com. Jeśli zaczynasz korzystać z WordPress, zalecamy skorzystanie z własnej konfiguracji WordPress.

Podsumowanie najlepszych wtyczek i rozwiązań dla podcastów

Czy wiesz, jaka jest najważniejsza rzecz, która decyduje o sukcesie Twojego podcastu? To nie jest tworzenie odważnych treści, nie jest to pięknie zaprojektowana strona internetowa ani przeprowadzanie wywiadów z wpływowymi osobami w Twojej domenie. Najważniejszym czynnikiem jest zaangażowanie.

Jeśli chcesz szybko zarobić na podcastach, pomyśl jeszcze raz. Podcasting polega na łączeniu i angażowaniu odbiorców we własnym zakresie głos, zamiast słów. Jeśli naprawdę zależy Ci na tym, aby Twój głos został usłyszany, podcasting może być bardzo odpowiednim kanałem dla Ciebie. Czy jesteś gotowy aby zacząć? Sprawdź to Artykuł Lifehacker szybki przewodnik na temat rozpoczynania pracy z podcastingiem.

Czy jesteś podcasterem? Czy chcesz zacząć? Co chcesz osiągnąć dzięki podcastingowi? Czy przegapiliśmy jedną z twoich ulubionych wtyczek lub usług podcastów? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me