Najlepsze wtyczki do skanowania WordPress w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

WordPress jest teraz bardzo popularną platformą dla stron internetowych. W rezultacie przyciąga uwagę, czasem niechcianą uwagę hakerów i ich złośliwego oprogramowania. Zespół WordPress w Automattic stale pracuje nad tym, aby WordPress był bezpiecznym CMSem do pracy. Ale jest to ciągły proces, rodzaj przeciągania liny, ponieważ nowe złośliwe oprogramowanie i hakerzy wyskakują. W przeszłości strony internetowe WordPress były celem ataków przekierowujących ruch na złośliwe adresy URL, dlatego tak ważne jest regularne skanowanie WordPress w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.


Gdy dzieje się coś takiego, Google może odciągnąć odwiedzających od Twojej witryny. Ma to na celu ochronę odwiedzających przed zainfekowaniem złośliwym oprogramowaniem. Zaczniesz wtedy zauważać, że ruch do Twojej witryny zaczyna spadać. Jeśli chcesz zrozumieć, jak działa ten rodzaj ataku, możesz przeczytać Recenzja ataku Sucuri.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

Jak złośliwe oprogramowanie dociera do Twojej witryny

Użytkownicy WordPress są rozpieszczani wyborem, jeśli chodzi o motywy. Wybierz dowolną niszę, a będziesz mieć szeroki wybór motywów dla swojej niszy, zarówno darmowych, jak i premium. Jedną z rzeczy, na które użytkownicy powinni zwrócić uwagę podczas wybierania motywu, są fragmenty niechcianego kodu osadzone w motywach. W większości przypadków jest to niezauważalne, ponieważ większość użytkowników nie jest programistami, dlatego powinieneś mieć proces skanowania WordPress w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.

Zachowanie szczególnej ostrożności przy zakupie motywów ze stron internetowych osób trzecich (nie strony autora) lub przy pobieraniu darmowych motywów to jednak dobry początek. Wynika to z faktu, że niektórzy pozbawieni skrupułów dostawcy motywów mogą osadzać kod, który może zaszkodzić witrynie użytkownika.

Te fragmenty kodu mogą być nieszkodliwymi fragmentami, które wyrządzają niewielką szkodę. Ale mogą być również wystarczająco szkodliwe, aby całkowicie zniszczyć Twoją witrynę. Dyskretnie osadzają się na Twoim blogu. Najprawdopodobniej nigdy ich nie zauważysz, gdy będzie działać jak zwykle w Twojej witrynie.

Motywy to nie jedyny sposób, w jaki szkodliwy kod dociera do Twojej witryny. Można je włączyć do wtyczek pozostawionych w sekcji komentarzy, hakując lub atakując brutalną siłą.

Czasami możesz zdecydować się na zainstalowanie oprogramowania dołączonego do popularnej aplikacji, którą pobierasz i instalujesz. To oprogramowanie może często być złośliwym oprogramowaniem lub oprogramowaniem szpiegującym, ukrywanym jako funkcja dodatkowa. Możesz nieświadomie zezwolić na te opcje w swojej witrynie, gdzie złośliwe oprogramowanie czai się, często dodając do witryny więcej złośliwych programów.

Dlaczego hakerzy wstrzykują złośliwe oprogramowanie??

W jakim celu służą te fragmenty kodu? Dlaczego hakerzy infekują strony internetowe? Złośliwe oprogramowanie jest osadzane przez hakerów, aby było to możliwe,

 • Dodaj linki zwrotne i przekierowania do witryn, które chcą promować.
 • Śledź odwiedzających.
 • Dodaj własne banery i reklamy.
 • Uzyskaj dostęp do poufnych danych osobowych, takich jak nazwiska, hasła i adresy e-mail.
 • Całkowicie wyłącz swoją witrynę, z jakiegoś powodu lub po prostu dla zabawy.

Im dłużej złośliwe oprogramowanie pozostaje niewykryte, tym lepiej dla hakerów. Wynika to z faktu, że mogą oni nadal korzystać z Twojej witryny do gromadzenia informacji i wysyłania spamu, infekując odwiedzających. Pozostawiamy regularne skanowanie WordPress w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i sprawdzanie naszych stron internetowych, nawet tych, które wyglądają na ironclad, w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.

10 najlepszych wtyczek i usług do skanowania WordPress w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

Wtyczki i skany to świetny sposób na sprawdzenie, czy witryna nie jest zainfekowana złośliwym kodem, złośliwym oprogramowaniem lub innym zagrożeniem bezpieczeństwa. Dostępnych jest wiele wysokiej jakości wtyczek, które można wykorzystać do sprawdzania złośliwego oprogramowania, i naszym skromnym zdaniem jest ich 10.

Skanowanie strony internetowej jest potencjalnie intensywnym zajęciem pamięci. Konieczne może być zmodyfikowanie dostępu do pamięci PHP i wyczyszczenie katalogów pamięci podręcznej, aby skanowanie było szybsze.

W większości wtyczek powiązane funkcje bezpieczeństwa są zawarte w pakiecie, a tylko kilka wtyczek jest czystym rozwiązaniem do wykrywania złośliwego oprogramowania. Niektóre są pełnoprawnymi rozwiązaniami bezpieczeństwa lub tworzenia kopii zapasowych, które obejmują funkcję wykrywania złośliwego oprogramowania. Na przykład Codeguard to kompletna usługa tworzenia kopii zapasowych i przywracania, która również skanuje WordPress w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Ostrzega, jeśli zostanie znalezione coś niechcianego.

Możesz również pozostawić wszelkie zabezpieczenia, w tym wykrywanie złośliwego oprogramowania, kompetentnym profesjonalistom, jeśli zdecydujesz się korzystać z zarządzanych usług hostingowych, takich jak WPEngine i SiteGround.

Ale dla tych z was, którzy korzystają ze wspólnego hostingu, oto niektóre z bardziej popularnych usług i opcji wtyczek do wykrywania złośliwego kodu.

1. VaultPress (dołączony do planów JetPack)

VaultPress dla WordPress

Jeśli korzystasz z planu JetPack, masz szczęście, ponieważ masz już dostęp do VaultPress – wtyczki do tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczeń opracowanej przez Automattic.

Chociaż plan osobisty obejmuje ochronę przed brutalną siłą i monitorowanie czasu pracy, musisz uaktualnić do planu Premium (od 3 USD / miesiąc), aby mieć dostęp do codziennego skanowania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania na swojej stronie internetowej (lub wiosną w przypadku planu profesjonalnego, aby dodać korzyści ze skanów na żądanie oraz automatycznych rozdzielczości – abyś nigdy nie musiał podnosić palca).

Skanowanie zabezpieczeń VaultPress

Po zainstalowaniu wtyczki VaultPress i podłączeniu jej do witryny za pośrednictwem FTP / SSH monitoruje ona Twoją witrynę samodzielnie. Z internetowego pulpitu nawigacyjnego użytkownika VaultPress będziesz mógł uzyskać dostęp do informacji o wszelkich zagrożeniach bezpieczeństwa wykrytych podczas codziennego skanowania i w razie potrzeby dokonywać aktualizacji (lub przywrócić bezpieczną pełną kopię zapasową, którą VaultPress wziął ze swojej witryny).

2. MalCare Security and Firewall dla WordPress

MalCare Security and Firewall for WordPress

MalCare to kompletne rozwiązanie bezpieczeństwa, opracowane po analizie ponad 240 000 witryn WordPress. Jest bezpłatny i wykorzystuje zbiorową inteligencję z sieci witryn, aby chronić twoją stronę przed złośliwym oprogramowaniem, hakerami i resztą.

Wczesna technologia wykrywania złośliwego oprogramowania pomaga zapobiegać blokowaniu witryn internetowych przez Google lub blokowaniu ich przez hosty internetowe. MalCare może skutecznie wykrywać złożone złośliwe oprogramowanie, które pozostaje niewykryte w innych popularnych wtyczkach.

Wtyczka koncentruje się na dokładności identyfikacji złośliwego oprogramowania i znacznym zmniejszeniu liczby zgłaszanych fałszywych alarmów. Oznacza to, że jesteś powiadamiany tylko wtedy, gdy wtyczka ma pewność, że wykryła złośliwe oprogramowanie, a nie „potencjalnego podejrzanego”.

Malcare Security i Brute Force Protection

Atak Brute Force jest bardzo powszechny w witrynach WordPress, dlatego Zapora aplikacji sieciowej i ochrona logowania są automatycznie włączane w bezpłatnej wtyczce. Pomaga chronić twoją stronę 24/7 przed botami, hakerami i podobnymi.

Wersja premium automatycznie usuwa złośliwe oprogramowanie wykryte w Twojej witrynie. Dla dodatkowej warstwy ochrony dostępne są opcje takie jak blokowanie adresów IP, ochrona logowania i utrwalanie stron internetowych. Zarządzanie wtyczkami może być uciążliwe, szczególnie jeśli masz wiele witryn do obsługi. Aktualizację lub usuwanie wtyczek, motywów i rdzenia WordPress można przeprowadzić z poziomu pulpitu nawigacyjnego MalCare Pro.

3. Sucuri SiteCheck Scanner

Sucuri SiteCheck Scanner

Bezpłatny skaner strony Sucuri przeprowadza zdalne skanowanie złośliwego oprogramowania w Twojej witrynie. Odwiedź stronę Sucuri SiteCheck Scanner, wprowadź adres URL swojej witryny i naciśnij przycisk Skanuj stronę internetową. Skaner wyodrębnia linki, pliki javascript i elementy iframe i ponownie odwiedza stronę główną jako bot wyszukiwarki.

Porównuje wszystkie strony i linki z bazą danych złośliwego oprogramowania Sucuri i zgłasza anomalie. Skan wykryje złośliwe oprogramowanie, czarną listę, usuwanie błędów, błędy witryn i nieaktualne oprogramowanie. Skanowanie generuje raport o wykrytym złośliwym oprogramowaniu i zaleca sposób jego obsługi.

Skaner nie ma dostępu do twojego serwera. Tak więc szkodliwe oprogramowanie na serwerze, które nie wyświetla się w przeglądarce, nie jest wykrywane przez zdalny skaner. Dlatego skanowanie to nie jest skuteczne w przypadku phishingu, backdoorów i złośliwych nazw użytkowników.

The Sucuri Security wtyczka może zrobić znacznie więcej – rejestrowanie audytu, sprawdzanie integralności, powiadamianie e-mailem, wzmacnianie bezpieczeństwa i inne narzędzia. Jeśli nie chcesz często uruchamiać adresu URL, możesz aktywować wtyczkę i wygenerować bezpłatny interfejs API.

Wtyczka Sucuri

Sucuri oferuje również wiele płatnych usług – zaporę ogniową, która może zapobiegać włamaniom, usuwaniu złośliwego oprogramowania, monitorowaniu bezpieczeństwa i nie tylko.

4. MalCure WP Malware Scanner & Firewall

MalCure WP Skaner złośliwego oprogramowania i zapora ogniowa

MalCure Malware Scanner to najnowszy dodatek do listy skanerów złośliwego oprogramowania. Wtyczka koncentruje się na bardzo przyjaznym dla użytkownika interfejsie i super-prostocie, a na zapleczu jest w stanie wykryć ponad 50 000 infekcji. MalCure Malware Scanner wykonuje skanowanie bazy danych oraz skanowanie plików WordPress w celu pełnego wykrycia 360 °. Dokładność MalCure Malware Scanner wynika z przyjętego podejścia: podejście hybrydowe, które obejmuje wielokrotne skanowanie każdego rekordu pliku i bazy danych, tj. Integralność sumy kontrolnej, skanowanie w poszukiwaniu znanych sygnatur szkodliwego oprogramowania oraz skanowanie heurystyczne. Pozwala to na uzyskanie bardzo precyzyjnych wyników i niezwykle rzadkich wyników fałszywie dodatnich. Definicje są często aktualizowane, aby malCure mógł wykryć nawet najnowsze infekcje.

Skaner MalCure

Dzięki wtyczce skoncentrowanej na prostocie, wysokim ciśnieniu i wysokiej wydajności dla zwykłego użytkownika jednym z miejsc, w których MalCure Malware Scanner naprawdę świeci, jest solidna integracja z WP-CLI. To przenosi narzędzie na zupełnie nowy poziom, ponieważ możesz łatwo skanować i czyścić witryny WordPress z wiersza poleceń, na wypadek, gdyby host odwołał dostęp do strony internetowej w celu rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania. malCure ma potężny zestaw funkcji w trybie WP-CLI, co czyni go bardzo atrakcyjnym również dla profesjonalistów zajmujących się bezpieczeństwem sieci. Integracja z interfejsem CLI pomaga zautomatyzować skanowanie za pomocą crona, a dzięki pewnej wiedzy na temat skryptów można korzystać ze skanera MalCure Malware w prawie każdy możliwy sposób.

Możesz także podłączyć skaner malCure do swojej witryny Google Search Console, aby pobrać wszelkie ostrzeżenia lub uwagi bezpieczeństwa wydane przez Google. Zapewnia to, że skanowanie obejmuje również wstrzykiwane linki spamu, czarną listę Google Transparency oraz ostrzeżenia. malCure Scanner ma wbudowaną zaporę ogniową, która chroni przed najczęściej wykorzystywanymi wektorami ataku WordPress.

5. iThemes Security (wcześniej Better WP Security)

iThemes Security

Wtyczka iThemes Security, pobrana przez ponad 800 000 użytkowników WordPress, jest jedną z najpopularniejszych opcji ochrony witryny i skanowania WordPress w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Darmowa wersja tej wtyczki oferuje 30 warstw ochrony i bezpieczeństwa, w tym kontrolę „Bezpiecznej strony” jednym kliknięciem, skanowanie złośliwego oprogramowania (przez Sucuri SiteCheck), silne wymuszanie hasła, ochronę przed brutalną siłą, kopie zapasowe bazy danych, wykrywanie zmian plików i wiele więcej.

iThemes Security Scan

Jeśli chcesz dodać jeszcze więcej warstw ochrony, weź pod uwagę iThemes Security Pro, który daje dostęp do funkcji takich jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe, zaplanowane skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, wygaśnięcie hasła, porównania plików rdzenia WordPress i inne. Wtyczka kosztuje 80 USD rocznie, co może być nieco wysokie dla niektórych blogerów, ale czy naprawdę możesz cenić bezpieczeństwo i spokój?

6. Zabezpieczenia antywirusowe i Brute Force Firewall

Zabezpieczenia antywirusowe i Brute Force Firewall

Zabezpieczenia antywirusowe i Brute Force Firewall nie tylko skanują i wykrywają złośliwe oprogramowanie, ale także pomagają je naprawić. Wykrywa złośliwe oprogramowanie, wirusy i inne zagrożenia na twoim serwerze i oznacza je jako Potencjalne Zagrożenia, pozostawiając Tobie rozwiązanie problemu.

GOTMLS przeciwko złośliwemu oprogramowaniu

Ale jeśli zarejestrujesz wtyczkę na GOTMLS.NET, będziesz mieć dostęp do pobierania nowych definicji, automatycznego usuwania i łat na znane luki. Suwak rewolucji w WordPress jest szczególnie podatny na ataki, dlatego ochrona tej funkcji jest automatycznie włączona w tej wtyczce.

Wersja premium zapewnia ochronę przed atakami Brute Force i DDoS, sprawdza integralność podstawowych plików i automatycznie pobiera nowe definicje.

7. All In One WP Security & Firewall

All In One WP Security & Firewall

Wtyczka All In One WP Security & Firewall to kolejna popularna i łatwa w użyciu opcja. Wtyczka oferuje mnóstwo funkcji bezpieczeństwa, takich jak siła hasła, ochrona logowania brute force, wbudowane captcha, opcje prefiksu bazy danych, uprawnienia do plików, kopie zapasowe htaccess / wp-config i ochrona zapory ogniowej. Ale wtyczka oferuje również łatwe do skonfigurowania skany zabezpieczeń, których można użyć do szybkiego wykrywania i usuwania złośliwego oprogramowania.

Skaner plików All In One WP

Użyj skanera wykrywania zmian plików i skanera bazy danych, aby wyszukać zmiany plików lub tabele danych, których nie utworzyłeś. użyj ustawień, aby zaplanować automatyczne wykrywanie i aby wiadomość e-mail była wysyłana bezpośrednio do skrzynki odbiorczej za każdym razem, gdy nastąpi zmiana pliku. W ten sposób każda potencjalna próba włamania zostanie szybko zauważona.

8. Bezpieczeństwo Wordfence

ordfence Security Firewall i skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

Wordfence to nie tylko skaner złośliwego oprogramowania, ale prawie kompletna ochrona bezpieczeństwa Twojej witryny. Jest darmowy i open source i wykorzystuje stale aktualizowany kanał ochrony przed zagrożeniami do monitorowania i zapobiegania włamaniu do twojej witryny.

Zapora sieciowa może wykryć ponad 44000 znanych złośliwych programów i uniemożliwić im dotarcie do Twojej witryny. Skanuje również w poszukiwaniu backdoorów, adresów URL phishingu, trojanów, podejrzanego kodu i wszelkich innych zagrożeń bezpieczeństwa.

WordFence

Skany są zwykle przeprowadzane co godzinę. Prawdopodobnie będziesz wiedział o zawartości złośliwego oprogramowania w Twojej witrynie w ciągu godziny od jej dotarcia do witryny. Wordfence może sprawdzać integralność rdzenia, a także monitorować ruch w czasie rzeczywistym.

W przypadku zaplanowanych skanowań, blokowania kraju i niektórych dodatkowych funkcji będziesz musiał zapłacić i uzyskać Klucz API Premium.

9. Quttera Web Malware Scanner

Quttera Web Malware Scanner

Złośliwe oprogramowanie, wirusy, trojany, backdoory, powłoki, wstrzykiwanie złośliwego kodu, automatycznie generowane złośliwe treści i więcej – skaner złośliwego oprogramowania w sieci Quttera znajdzie je wszystkie, jeśli czają się w Twojej witrynie.

Quttera Web Malware Scanner

Jeśli Twoja witryna znajduje się na czarnej liście Google, ujawni to również podczas skanowania. Generuje szczegółowy raport o złośliwym oprogramowaniu, na podstawie którego możesz wyczyścić swoją witrynę. Aby uzyskać pomoc w usuwaniu złośliwego oprogramowania, musisz skontaktować się z ich pomocą techniczną.

10. McAfee SECURE

McAfee SECURE

Zapewnij bezpieczeństwo gości dzięki McAfee SECURE. Wtyczka McAfee SECURE jest wyposażona w szereg funkcji bezpieczeństwa – w tym skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Jest to szczególnie przydatne w przypadku witryn e-commerce (jest w 100% kompatybilne z WooCommerce). Pokazując odwiedzającym, że Twoja witryna jest bezpieczna w interakcji, będą bardziej skłonni do interakcji i dokonywania zakupów w Twojej witrynie, wiedząc, że mogą robić zakupy bezpiecznie i pewnie.

McAfee Secure Trustmark for WordPress

Jak to działa? Wystarczy zainstalować wtyczkę, dodać poświadczenia FTP i aktywować bezpłatne konto McAfee. Po przejściu przez naszą witrynę skanowania bezpieczeństwa, znak zaufania Mcafee SECURE pojawi się na Twojej stronie. W ten sposób użytkownicy od razu wiedzą, że witryna jest bezpieczna i wolna od wirusów, złośliwego oprogramowania i wszelkich innych złośliwych działań.

Dzięki bezpłatnej wersji McAfee SECURE znak zaufania będzie wyświetlany w Twojej witrynie dla maksymalnie 500 odwiedzających każdego miesiąca. To pokazuje odwiedzającym, że mogą bezpiecznie przeglądać Twoją stronę i / lub dokonać zakupu w sklepie WooCommerce. Możesz także uaktualnić do planu McAfee SECURE Pro, który obejmuje nieograniczoną liczbę wizyt wraz z dodatkowymi funkcjami bezpieczeństwa i ochrony tożsamości. Czego się dowiedzieć? Sprawdź więcej funkcji McAfee SECURE poniżej!

Pamiętać

Skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania może wywołać fałszywe alarmy, które musisz sprawdzić. Jeśli skanujesz WordPress w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, a wynik pokazuje, że witryna jest czysta, czy możesz na niej polegać? Może, ale weź to z odrobiną soli, ponieważ skany nie są niezawodne.

Jednym ze sposobów zminimalizowania szkodliwego kodu przedostającego się do Twojej witryny jest pobranie motywów i wtyczek bezpośrednio ze strony autora lub z zaufanych domów motywów, a nie z podejrzanych stron internetowych osób trzecich.

Jeśli zdecydujesz się przeskanować WordPress w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, jest to szybki i łatwy pierwszy krok w celu ochrony Twojej witryny. Mimo że potrzeba więcej niż kilku skanów i wtyczek, aby zabezpieczyć witrynę przed zagrożeniami bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo witryny to coś, co należy dokładnie przemyśleć i rzetelnie wdrożyć.

Nie martw się, możesz skorzystać z tego przewodnika na blogu WordPress, aby zabezpieczyć swoją witrynę. Począwszy od hostingu WordPress i przechodzenia do kopii zapasowych, wtyczek, motywów i czyszczenia komputera, aż po SSL, hasła i uprawnienia do folderów, możesz to wszystko znaleźć. Sprawdź to i podejmij proaktywne środki ostrożności.


Czy masz jakieś pytania dotyczące skanowania WordPress w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania? Lub jakieś inne wskazówki bezpieczeństwa, które chcesz dodać? Zostaw swoje myśli poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map