Najlepsze wtyczki do optymalizacji witryny mobilnej WordPress

Czy wiesz, że ponad połowa ruchu internetowego w Stanach Zjednoczonych pochodzi z telefonów komórkowych? Według tej statystyki ponad połowa osób odwiedzających Twój blog robi to ze swojego smartfona.


Jednym z podstawowych sposobów promocji blogów są media społecznościowe. Kiedy ostatni raz otworzyłeś Facebooka ze swojego komputera? Okej, może zrobiłeś to dzisiaj w pracy.

Ale chodzi o to, że strony takie jak Facebook i Twitter stały się mobilne – przynajmniej dla takich konsumentów jak my. Możliwe, że czytasz ten post na blogu z telefonu lub tabletu. Nie wspominając już o tym, że otrzymałeś ten post na blogu za pośrednictwem newslettera, kanału lub mediów społecznościowych.

Czy jako bloger możesz naprawdę nie zwracać uwagi na swoich czytelników mobilnych? Są szanse, że są Twoimi najbardziej lojalnymi czytelnikami. Dlaczego? Po prostu dlatego, że zdecydowali się czytać Twój treści przy użyciu najbardziej chaotycznego urządzenia na świecie.

Jeśli chcesz założyć firmę i zarabiać na swojej witrynie, musisz wykorzystać moc telefonu komórkowego.

Okej, to wyszło kiepsko. Kontynuujmy. Wybrałeś WordPress jako platformę blogów. Świetny. Masz niesamowity darmowy motyw WordPress, który jest responsywny, gotowy na urządzenia mobilne, a nawet obsługuje wyświetlanie siatkówki.

Oto haczyk. Wiele z tych tak zwanych „niesamowitych” responsywnych motywów nie zawsze jest tak niesamowitych, jak reklamowane. Mogą wystąpić problemy z wyrównaniem i niespójności w mobilnej wersji witryny (które, nawiasem mówiąc, są niemożliwe do rozwiązania bez pomocy programisty). Niektóre motywy nie przyjmują pierwszego podejścia mobilnego i są po prostu wręcz powolne podczas ładowania. Pamiętaj, że odwiedzający częściej opuszcza Twoją witrynę, jeśli nie ładuje się w ciągu 3 sekund. W przypadku urządzeń mobilnych ten czas 3 sekund stopniowo maleje. Myślę, że zgodzisz się, kiedy powiem, że dwa zasoby wyczerpujące się w ciągu dnia to czas i uwaga.

Więc w duchu szczęśliwego czytania na urządzeniach mobilnych przygotowałem listę niesamowitych wtyczek do optymalizacji mobilnej dla WordPress. Innymi słowy, te wtyczki pozwolą Ci zbudować naprawdę niesamowitą mobilną wersję witryny WordPress.

Zanim zaczniemy, szybkie przypomnienie, że nie musisz używać każdej wtyczki z tej listy. Udostępniamy podobne wtyczki i chociaż mogą one oferować nieco inne funkcje, wybierz tę, która jest dla Ciebie najlepsza. Instalowanie wtyczek ze zduplikowanymi funkcjami może powodować problemy z witryną – spróbuj więc ograniczyć liczbę instalowanych elementów. Na marginesie, zacznijmy!

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

Pakiet mobilny WordPress

Wtyczka WordPress Mobile Pack

Ta wtyczka zawiera kilka poważnych broni, jeśli chodzi o tworzenie mobilnej strony internetowej. Zwykle wtyczka renderuje wersję istniejącej strony internetowej zgodną z urządzeniami mobilnymi. Ta wtyczka idzie o krok dalej i tworzy całą aplikację internetową przy użyciu najnowszych technologii HTML5.

Jeśli nie masz pewności co do strony mobilnej i aplikacji internetowej, może to pomóc. Jeśli używałeś Facebook Lite w standardowej przeglądarce Androida, to jest witryna mobilna. Jeśli używasz najnowszej wersji Chrome na swoim telefonie, otrzymasz dostęp do aplikacji internetowej Facebook.

Aplikacje internetowe są znacznie płynniejsze pod względem interfejsu użytkownika i interfejsu użytkownika, mają synchronizację offline, możliwości zapisywania i działają na wszystkich platformach, w tym iOS, Windows Phone, BlackBerry OS i Android.

Jedną z najfajniejszych funkcji WordPress Mobile Pack jest to, że umożliwia selektywną synchronizację różnych postów, stron i komentarzy w zależności od urządzenia docelowego. Oferuje również wersję premium, która ma lepsze możliwości dostosowywania i tematyczne, integrację z Google Analytics i sieciami reklamowymi, takimi jak Google AdSense i DoubleClick, synchronizację offline oraz mnóstwo innych niesamowitych funkcji.

WPtouch Mobile Plugin

WPTouch Responsive Plugin WordPress

Nazwana „oryginalną” wtyczką mobilną WordPress, WPtouch przekształca istniejący motyw WordPress w piękny, płynny szablon mobilny, zachowując wytyczne dotyczące projektowania witryn mobilnych zalecane przez Google. Wersja premium wtyczki – WPtouch Pro oferuje wiele ulepszonych motywów dla blogów, firm i specyficznych motywów WooCommerce.

Możesz także kupić dodatkowe rozszerzenia, które dodają bogate opcje reklamowe, tryb aplikacji internetowej (podobny do WordPress Mobile Pack), treść „tylko na urządzenia mobilne”, zaawansowaną typografię internetową, pamięć podręczną witryn mobilnych i inne. Rozszerzenia te wahają się od 10-20 USD i oferują elastyczność zakupu ich indywidualnie w zależności od potrzeb – tym samym zapewniając lepszą kontrolę nad budżetem.

Podczas gdy niektórzy mogą twierdzić, że wycena powiązanej wtyczki postów za 15 USD to nieco za dużo, alternatywny tok myślenia może sugerować, że znacznie poprawia to jakość pracy produkowanych.

AMP

Oficjalna wtyczka WordPress AMP

Alternatywnie zamiast dostosowywania motywu mobilnego możesz upewnić się, że treść jest zgodna z projektem Google Accelerated Mobile Pages. AMP jest reklamowany jako oferujący funkcje mobilne, zwiększające prędkość, takie jak asynchroniczne ładowanie zasobów, statyczny układ układu, leniwe ładowanie, priorytetyzacja zasobów, wstępne renderowanie i więcej.

Zasadniczo – wtyczka AMP oferuje usprawniony sposób wyświetlania zawartości witryny w interfejsie użytkownika, postępując zgodnie ze wskazówkami Google dotyczącymi formatowania. A w backend automatycznie sprawdza twoje posty i strony pod kątem brakujących lub nieprawidłowych znaczników, które mogą powodować problemy z weryfikacją AMP. Ułatwienie posiadania pięknego i przyjaznego dla użytkownika interfejsu użytkownika przy minimalnym wysiłku.

AMP dla WP

AMP dla WP Free WordPress Plugin

Chociaż nie jest to „oficjalna” wtyczka, AMP dla WP oferuje mnóstwo świetnych funkcji oprócz podstawowej integracji AMP. Na przykład dodano ustawienia dla obszarów reklam mobilnych, niestandardowe tłumaczenia języka AMP, powiadomienia wypychane, 3 wstępnie utworzone układy strony AMP, opcje danych strukturalnych, podziały stron, wezwania do działania, oceny początkowe itp. Plus AMP dla WP jest kompatybilny z popularnymi wtyczki takie jak Yoast SEO, udostępnianie społecznościowe AddThis, narzędzie do tworzenia stron Elementor, Gutenberg, formularz kontaktowy 7, formularze Gravity i wiele innych.

Menu responsywne

Responsive Menu Darmowa wtyczka WordPress

Responsive Menu to szybki sposób na dodanie menu Flash dla Twojej witryny. Dzięki ponad 150 opcjom dostosowywania istnieje prawie nieograniczone możliwości zaprojektowania niestandardowego menu. Użyj opcji kolorów, czcionek, obrazów tła, animacji menu, zintegrowanego wyszukiwania, RTL i innych. Jak sama nazwa wskazuje – wszystkie menu reagują i świetnie wyglądają na większości urządzeń.

WP Mobile Menu

WP Mobile Menu

Jako alternatywę dla ostatniej wspomnianej wtyczki możesz rozważyć WP Mobile Menu. Ta wtyczka oferuje również wiele funkcji do projektowania własnych responsywnych menu witryny. Chociaż dostępnych jest mniej opcji, może to również ułatwić stylizację i dodanie menu mobilnego do witryny.

EWWW Image Optimizer

WordPress automatycznie tworzy zoptymalizowane wersje obrazów w różnych rozmiarach. Możesz zoptymalizować swoje nowe i istniejące obrazy w swojej witrynie WordPress za pomocą popularnej wtyczki EWWW Image Optimizer WordPress. Obsługuje bezstratną lub bezstratną kompresję obrazów w formatach JPG lub PNG.

Smush

Kompresja obrazu Smush

Smush to kolejna wtyczka do optymalizacji obrazu opracowana przez zespół WPMU, która obiecuje 2x lepszą kompresję w wersji premium. Jednak darmowa wersja ogranicza maksymalny rozmiar obrazu wejściowego do 5 MB. Ponadto wtyczka oferuje dodatkowe funkcje do leniwego ładowania, zmiany rozmiaru obrazu, automatycznej optymalizacji, luzowania (do 50 obrazów jednocześnie) i więcej.

a3 Leniwy ładunek

a3 Leniwe ładowanie wtyczki WordPress

Załadowanie zoptymalizowanych zdjęć wymaga czasu. Aby zminimalizować transfer danych i skrócić czas ładowania strony, możesz użyć wtyczki a3 Lazy Load. Istotą wtyczki jest kod JavaScript Lazy-Load-xt, który opóźnia ładowanie obrazów, filmów, ramek iframe i umieszczania postów. Zdefiniuj leniwe ładowanie według postu, strony, typu postu, widżetu itp. Plus a3 Lazy Load zawiera opcjonalne efekty wstępnego ładowania, kompatybilność z AMP, obsługę obrazów WebP i zgodność z najpopularniejszymi wtyczkami (JetPack, Elementor, WooCommerce itp.).

Lazy Loader

Wtyczka Lazy Loader WordPress

Obrazy, pliki audio, filmy i ramki iframe nie są ładowane, dopóki rzutnia nie będzie aktywna podczas korzystania z Lazy Loader. W przypadku, gdy przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript, z wdziękiem obniża się, tzn. Przestaje działać bez uszkodzenia strony. Obrazy zostaną załadowane w normalny sposób. Innymi słowy, obrazy są ładowane tylko wtedy, gdy przewijasz w dół, aby je zobaczyć – tzn. Jesteś w obszarze wyświetlania obrazu.

Przetestuj swoją witrynę mobilną

Google Friendly Friendly Test

Google Friendly Friendly Test

Google ma własny tester witryn dostosowany do urządzeń mobilnych, który zapewnia spersonalizowane rekomendacje na podstawie tego, czego brakuje w Twojej witrynie.

Po zoptymalizowaniu witryny pod kątem wyświetlania na urządzeniach mobilnych nadszedł czas na przetestowanie. Jeśli wynik jest dobry, możesz iść! Poklep się po plecach. Jeśli jednak wyniki są negatywne, po prostu popracuj nad sugerowanymi zmianami, a będziesz gotowy.

Podsumowanie

Zbudowanie strony mobilnej jest łatwe. Budowanie witryny mobilnej, która konwertuje, nie jest.

Naszym celem w tym artykule było pokazanie, jak zoptymalizować witrynę mobilną WordPress. Każde badanie przeprowadzone w dziedzinie trendów mobilnych jednogłośnie stwierdza, że ​​będzie rosło – wykładniczo. Google już zaczęło wykorzystywać użyteczność mobilną jako ważny czynnik rankingowy.

Przeglądaliśmy listę wtyczek. Teraz upewnijmy się, że jesteśmy po zwycięskiej stronie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me