Najlepsze wtyczki do geotargetowania WordPress dla treści opartych na lokalizacji

Na pewno wiesz, że Google zapewnia wyniki wyszukiwania odpowiednie dla Twojej lokalizacji. Ale to nie tylko Google personalizuje treści internetowe w zależności od lokalizacji odwiedzających. Zobaczysz inne witryny, takie jak Amazon, eBay i wiele witryn eCommerce, obsługujących strony, które są bardziej odpowiednie dla Twojej części świata. A jeśli ci się spodoba, nie ma powodu, dla którego Twoja witryna nie powinna wyświetlać treści na podstawie lokalizacji użytkowników. Wtyczki do geotargetowania WordPress mogą w tym pomóc.


Geotargeting identyfikuje lokalizację użytkownika, a następnie wyświetla treści odpowiednie dla tej lokalizacji. Na przykład jeśli prowadzisz witrynę związaną z pogodą, widżet wyświetla lokalną pogodę w lokalizacji odwiedzającego. Wtyczki lokalizatora sklepów polegają również na geotargetowaniu.

Skąd Twoja witryna zna lokalizację użytkownika? Lokalizacja jest łatwa do wykrycia przy użyciu adresu IP użytkownika i bazy danych geolokalizacji.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

Co to jest adres IP i kierowanie geograficzne?

Na adres IP to liczba wskazująca fizyczny adres komputera odwiedzającego. Geotargetowanie polega na tym, że używasz tego adresu do identyfikacji lokalizacji odwiedzających, a następnie podajesz treści, które są dla nich najbardziej odpowiednie. W rezultacie odwiedzający czują się bardziej zaangażowani w twoją stronę.

Zrozum swój ruch

Zanim zaczniesz tworzyć treści związane z lokalizacją, ważne jest, aby zrozumieć wzorzec ruchu w Twojej witrynie. Wystarczy przejrzeć dzienniki serwera. To nie tylko pomaga znaleźć adresy IP, które próbują uzyskać dostęp do deski rozdzielczej, ale także pomaga zablokować niepożądane adresy IP przed dostępem do stron wp-admin i może chronić obszar administracyjny na wiele innych sposobów.

Kolejnym narzędziem, na którym można polegać, skąd pochodzi ruch, jest funkcja demograficzna w Google Analytics.

Dlaczego warto korzystać z wtyczek do geotargetowania WordPress?

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć oferowanie różnych treści różnym odbiorcom:

 • Wyświetlanie w lokalnym języku budzi zaufanie odwiedzających do interakcji z witryną.
 • Będziesz mógł natychmiast nawiązać kontakt z lokalną publicznością, odwołując się do lokalnych wydarzeń, używając lokalnego humoru i referencji lokalnych osobowości.
 • Poza tym możliwe będzie dostosowywanie ofert, wydarzeń i kuponów oraz prowadzenie ściśle ukierunkowanych lokalnych kampanii reklamowych i marketingowych.
 • Możesz poprawić obsługę klienta, informując odwiedzających o obszarach dostawy, godzinach pracy, ustaleniach dotyczących parkowania itp.
 • Firmy z lokalnymi oddziałami mogą kierować klientów do pobliskiego sklepu lub lokalnej podstrony.
 • Możesz wyświetlić informacje podatkowe i wysyłkowe dla danego kraju.
 • Należy wyświetlać tylko informacje prawne dla poszczególnych krajów.
 • Będziesz mógł dostarczać natychmiastowe informacje i treści.
 • Aby kierować reklamy na określone obszary geograficzne, w których istnieje duże zapotrzebowanie na Twoje usługi lub produkty.
 • Witryny eCommerce mogą ograniczyć wyświetlanie produktów niedostępnych na danym obszarze.
 • Nie chcesz, aby Twoja lokalna firma marnowała przepustowość na ruch z innych krajów.
 • Aby ograniczyć duży ruch spamowy, który nie powoduje dopasowania współczynników konwersji.
 • Aby zwiększyć bezpieczeństwo witryny, szczególnie jeśli jest ona narażona na ataki hakerów z zagranicy.

Najlepsze wtyczki WordPress do geotargetowania

Czy zauważyłeś, że zaktualizowane wersje WordPress korzystają z funkcji geotargetowania? Pulpit nawigacyjny wyświetla nadchodzące wydarzenia istotne dla Twojej lokalizacji. Jednak sam system CMS nie ma wbudowanej funkcji optymalizacji treści na podstawie lokalizacji.

Na szczęście dostępnych jest wiele darmowych i premium wtyczek, które mogą ci pomóc. Te wtyczki do geotargetowania WordPress mogą ulepszać strony internetowe dla globalnej publiczności. Większość wtyczek wymaga uzyskania bezpłatnego / płatnego interfejsu API w celu żądania informacji o geolokalizacji IP z serwera wtyczki lub serwera innej firmy.

Spójrzmy na niektóre wtyczki, które mogą pomóc zoptymalizować ruch, a także zrobić inne rzeczy na podstawie adresów IP odwiedzających.

Uwaga: Zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO) firmy muszą uzyskać zgodę użytkownika na zbieranie informacji o lokalizacji. Zalecamy skonsultowanie się ze specjalistą ds. RODO lub prawnikiem, aby upewnić się, że witryna jest w pełni zgodna.

1. GeoTargeting WP

GeoTargeting WP

Informacje i pobieranie

GeoTargeting Pro to wtyczka premium, która pomaga kierować reklamy do użytkowników na trzy sposoby, wszystkie na podstawie lokalizacji użytkowników:

 • Wyświetl inną zawartość
 • Przekieruj użytkowników
 • Zablokowani użytkownicy

Witryny o dużym ruchu mogą polegać na tej wtyczce do kontrolowania rodzajów treści wyświetlanych różnym odwiedzającym. Nie tylko pełne posty na blogu, ale nawet strony, pozycje menu, widżety, wyskakujące okienka i niestandardowe typy wpisów (w tym produkty WooCommerce) stanowią część ukierunkowanych typów treści. Poza tym, jeśli potrzebujesz większej elastyczności i kontroli, istnieją funkcje PHP, które możesz umieścić w dowolnym miejscu kodu witryny.

Wybrane regiony mogą być uwzględnione lub wykluczone. Ponadto możesz ograniczyć dowolny fragment treści podczas edytowania postu lub strony. Najlepszym zastosowaniem tej funkcji jest ukrycie określonych produktów, które nie są dostępne w danym obszarze. Możliwe jest również wyświetlanie różnych wezwań do działania lub reklam w zależności od lokalizacji użytkownika. Widżet rozwijanego kraju z możliwością wyszukiwania umożliwia użytkownikom zmianę lokalizacji.

Wtyczka ułatwia wygodne kierowanie reklam na różne kraje, grupując je w różne kategorie. Dodatkowo wtyczka dobrze łączy się z przekierowaniami geograficznymi (w celu przekierowywania użytkowników na różne strony w zależności od ich lokalizacji), blokowaniem geograficznym (w celu blokowania użytkowników z różnych lokalizacji) i flagami geograficznymi (w celu wyświetlania flag użytkowników). Opłaty za użytkowanie zależą od liczby żądań przesłanych do bazy danych geolokalizacji.

GeoTargeting WP Lite

Geotargeting WP Lite zajmie się interfejsem API, gdy będzie musiał znaleźć lokalizację użytkownika. Na przykład, jeśli użytkownik musi tylko geotargetować treść lub przekierowywać użytkowników na jednej stronie, tylko wizyty na tej stronie zużyją kredyty. Co więcej, jeśli bot lub robot indeksujący odwiedza stronę, interfejs API nie zostanie w ogóle wywołany. To główna różnica w stosunku do konkurentów.

Geotargeting WP Lite ma również tryb pamięci podręcznej dla użytkowników, którzy geotargetują całą swoją witrynę, więc użytkownicy zużywają kredyty tylko na pierwszej stronie swojej wizyty, podczas gdy kolejne wyświetlenia są ładowane z pamięci podręcznej. Mówiąc o pamięci podręcznej, pamięć podręczna stron jest największym wrogiem wtyczek kierowania geograficznego na rynku. Ta wtyczka jest w pełni kompatybilna z WP Rocket, a także oferuje tryb AJAX. Działa więc z resztą wtyczek pamięci podręcznej na rynku.

Darmowa wersja tej wtyczki GeoTargetingWP Lite jest podstawowa w porównaniu do wersji pro. Pozwala jedynie określić, które kraje, stany lub miasta są w stanie zobaczyć treść. Współpracując z popularnymi usługami zapory ogniowej, takimi jak Sucuri i CloudFlare, może wykrywać rzeczywiste adresy IP użytkowników. Będąc kompatybilnym z wtyczką WordPress Popups, będziesz mógł także wyskakować geotarget.

2. Geolokalizacja

Darmowa wtyczka WordPress do geolokalizacji

Wtyczka Geolokalizacja pozwala użytkownikom WordPress bezproblemowo dodawać dane geograficzne do swoich postów. Oprócz dodania wartości do wpisu, jest to niezwykle pomocne, gdy chcesz zapewnić czytelnikom wgląd w lokalizację.

Po dodaniu danych geograficznych do dowolnego postu na stronie Edytuj post użytkownicy zobaczą link do opublikowanego postu. Po najechaniu kursorem otwiera się interaktywna mapa.

Praca z wtyczką staje się łatwiejsza, jeśli korzystasz z WordPress na iPhone’a, WordPress na Androida lub WordPress na BlackBerry. To dlatego, że te aplikacje mają wbudowane funkcje geotagowania, które natychmiast geotagują twoje posty.

3. Wtyczka CF Geo

Wtyczka CF Geo dla WordPress

Jeśli szukasz jednej wtyczki do geo-marketingu dla Twojej witryny, wtyczka CF Geo może być idealna. Ta wtyczka wykorzystuje dane geograficzne dotyczące odwiedzających, aby pomóc Ci tworzyć docelowe kampanie marketingowe, wyświetlać lokalne waluty w sklepie e-commerce, przekierowywać użytkowników do właściwej zlokalizowanej / przetłumaczonej strony w Twojej witrynie, a nawet filtrować informacje prawne, które mogą nie być wymagane określone lokalizacje.

Inne znaczące funkcje wtyczek to obsługa Cloudflare CDN, przydatny skrót Geo Banner do powiadomień dynamicznych, GEO Defender do blokowania dostępu do witryny dla określonych lokalizacji, przekierowanie Country SEO, włączanie lub wyłączanie zawartości według lokalizacji oraz obsługa SSL.

4. Blok geograficzny IP

IP Geo Block Darmowa wtyczka WordPress

Wtyczka IP Geo Block blokuje dostęp do witryny określonym użytkownikom, adresom IP, a nawet całemu krajowi lub regionowi. Ta funkcja może być przydatna, gdy chcesz powstrzymać hakerów przed włamaniem się na twoją stronę.

Wtyczka zapewnia ochronę przed złośliwymi loginami, spamem w komentarzach, trackbackami i spamem pingback z niepożądanych krajów lub regionów. Dostęp do zaplecza witryny zostanie zweryfikowany za pomocą kodu kraju na podstawie adresu IP. Możesz dodać do białej lub czarnej listy określone kraje, a także zakres adresów IP. Ale to nie koniec, wykrywa złośliwe ataki z nawet dozwolonych krajów na podstawie wzorców ataku.

Wtyczkę można skonfigurować tak, aby ładowała się priorytetowo względem innych wtyczek. W rezultacie obciążenie twojego serwera jest zmniejszone poprzez ochronę przed atakami siłowymi. Ukrywa również odsyłacz http, gdy klikniesz zewnętrzny link z Twojej witryny.

5. iQ Block Country

iQ Block Country Darmowa wtyczka WordPress

iQ Block Country ma dość podobną funkcję do poprzedniej wtyczki, umożliwiając zezwalanie lub ograniczanie odwiedzającym z określonych krajów przeglądania części twoich treści. Skutecznie blokuje nieuczciwych hakerów z całych krajów, a także komentarze spamowe. A jeśli chcesz umożliwić niektórym odwiedzającym dostęp z zablokowanych krajów, to też jest możliwe. Musisz tylko umieścić na białej liście ich adresy IP.

Wtyczka zapewnia prawie żelazną ochronę twojej strony administratora, umożliwiając dostęp tylko do określonych adresów IP lub adresów znajdujących się w twoim kraju. Odwiedzający, którym odmówiono wstępu, mogą zostać przekierowani na inną stronę lub witrynę. Lub możesz pokazać im wiadomość, którą można nadać styl za pomocą CSS.

Aby skorzystać z wtyczki, musisz pobrać bazę danych geoIP od strony trzeciej lub uzyskać od niej interfejs API w celu uzyskania dostępu do danych geo. Wtyczka działa dobrze z wieloma (ale nie wszystkimi) wtyczkami buforującymi.

6. Krajowe przekierowanie WP GeoIP

WP GeoIP Country Redirect WordPress Plugin

Informacje i pobieranie

WP GeoIP to wtyczka WordPress do przekierowań dla poszczególnych krajów. Czy kiedykolwiek potrzebowałeś niezawodnego narzędzia do witryny opartej na WordPress, aby pomóc Ci przekierowywać odwiedzających według kraju? Nie szukaj dalej! Krajowe przekierowanie WP GeoIP umożliwia automatyczne wykrywanie krajów użytkowników na podstawie adresu IP i podejmowanie działań na podstawie wprowadzonych danych.

Dzięki GeoIP można zarządzać ruchem w witrynie, przekierowując odwiedzających z różnych krajów do określonych postów lub stron. Możesz użyć go do wielu korzyści, takich jak:

 • Przenieś użytkownika do strony / witryny specyficznej dla kraju
 • Kieruj użytkowników na właściwe strony w przetłumaczonej witrynie wielojęzycznej
 • Odeprzyj kraje niezwiązane z biznesem
 • Pokaż stronę z ofertą dostępną tylko dla określonych lokalizacji
 • Przekieruj klientów na odpowiednie strony sklepu w celu uzyskania podatków
 • Jedynym ograniczeniem jest twoja wyobraźnia!

Masz kilka złożonych funkcji, takich jak wyjątki dotyczące adresów IP, wszystkie kraje z wyjątkiem jednej reguły, brak parametru przekierowania w adresie URL, funkcję ciasteczka z przekierowaniem, itp. Poniżej możesz zobaczyć więcej funkcji wtyczek!

Więcej wtyczek do geotargetowania WordPress, które warto sprawdzić:

 • Geo mój WordPress: pomaga uprościć tworzenie witryn opartych na lokalizacji, takich jak nieruchomości, wydarzenia i katalog. Pomaga tworzyć formularze wyszukiwania zbliżeniowego w celu znalezienia któregokolwiek ze znaczników geograficznych w Twojej witrynie.
 • Geo IPDetection: jest przydatny do dostarczania informacji geograficznych opartych na IP. Może to być użyte w motywach lub innych wtyczkach, zarówno jako krótki kod, jak i poprzez klasy treści CSS. Informacje te mogą pomóc w wyborze walut, stref czasowych, najbliższego sklepu itp.
 • Geotarget silnika WP: Jeśli Twoja witryna działa w środowisku WP Engine, ta wtyczka może pomóc w wyświetlaniu treści związanych z lokalizacją odwiedzających, integrując się z różnymi zmiennymi w witrynie WP Engine.
 • Produkty oparte na geolokalizacji WooCommerce: rozszerzenie popularnej wtyczki WooCommerce, która wyświetla / ukrywa produkty dla odwiedzających na podstawie ich lokalizacji. Możliwe jest filtrowanie produktów według kraju, regionu lub miasta.
 • CloudGuard: pozwala wybrać kraje, które mogą mieć dostęp do twoich stron logowania. Oznacza to, że dostęp do wszystkich innych krajów jest zablokowany. Chociaż wtyczka jest darmowa, musisz mieć konto w Cloudflare z włączoną funkcją geolokalizacji.
 • WP Pro Geo Targeting: łatwa w użyciu wtyczka premium, którą można stosować do wszystkich postów i typów treści, aby regulować dostęp do odwiedzających w zależności od ich kraju. Za pomocą skrótów możesz kontrolować dostęp do określonych części treści. Dobrze łączy się z systemem reklamowym WP PRO.
 • Kraj i mobilne przekierowanie dla WordPress: jest zasadniczo wtyczką do przekierowywania odwiedzających na podstawie różnych kryteriów, w tym kraju, miasta, kontynentu, stanu lub regionu. Oprócz blokowania użytkowników, możesz dodać wyskakujące okienka dla przekierowań. Jest nie tylko kompatybilny z popularnymi wtyczkami buforującymi, ale także kompatybilny z WMPL, formularzami Caldera i wieloma witrynami.
 • AdRotate: warto spróbować, jeśli chcesz zoptymalizować swoje działania reklamowe. Pomaga wyświetlać różne reklamy w różnych krajach, stanach lub miastach. Funkcja geotargetowania jest dostępna tylko w wersji premium wtyczki.
 • Zaawansowane reklamy: to kolejna wtyczka, która pomaga w ukierunkowanych reklamach opartych na dodatkowej funkcji pro geolokalizacji. Pozwala na szerokie dostosowanie reguł reklamowych.

Końcowe przemyślenia

Wtyczki do geotargetowania WordPress zapewniają stosunkowo łatwy sposób personalizacji treści dla użytkowników na podstawie ich lokalizacji. Pomaga lepiej przyciągać uwagę użytkowników witryny dzięki treściom, które są dla nich najbardziej odpowiednie. Co więcej, możesz użyć tej funkcji, aby zwiększyć bezpieczeństwo i poprawić wydajność swojej witryny WordPress. Z czasem może nawet pomóc w budowaniu lojalnej publiczności.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me