Mobilegeddon mógł zniknąć. Jednak nawet jeśli Twoja witryna przetrwała tę najnowszą aktualizację Google bez szwanku, zawsze możesz zrobić więcej spraw, aby użytkownicy mobilni poczuli się jak w domu Na twojej stronie.


Responsywny lub nawet mobilny motyw WordPress to świetny sposób na dostosowanie się do rosnącej liczby użytkowników Internetu, którzy uzyskują dostęp do treści online na smartfonach i tabletach. Jednak nawet jeśli Twoja witryna jest dostosowana do urządzeń mobilnych, możesz wprowadzić kilka poprawek, aby uczynić ją jeszcze bardziej.

Jednym szczególnym obszarem witryny, który może frustrować odwiedzających, którzy uzyskują do niej dostęp na urządzeniu z małym ekranem, jest jego menu nawigacyjne. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś uzyskać dostęp do różnych stron witryny w smartfonie, za pomocą nieporęcznego menu rozwijanego lub przeludnionego systemu nawigacji nagłówka, powinieneś być w stanie odnosić się do tego bólu.

Aby upewnić się, że Twoja witryna nie popełnia tego fundamentalnego błędu, i zapobiegając próbom dotarcia do wewnętrznych stron Twojej witryny, przyjrzymy się niektórym wtyczkom, które mogą pomóc w tworzeniu niestandardowych menu dla użytkowników mobilnych, które bezproblemowo integrują się z resztą Twojej witryny. Przyjrzymy się również kilku wskazówkom, które pomogą Ci to zapewnić Twoje menu są jak najbardziej przyjazne dla urządzeń mobilnych.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

Porady dotyczące dostosowywania menu witryny do urządzeń mobilnych

Zanim przejdziemy do rzeczywistych narzędzi, które mogą pomóc Ci sprawić, by menu Twojej witryny były bardziej przydatne dla użytkowników mobilnych, rzućmy okiem na kilka wskazówek dotyczących użyteczności, aby lepiej dostosować się do użytkowników mobilnych:

  • Zmniejsz liczbę pozycji menu: aby lepiej pomieścić urządzenia z małym ekranem, spróbuj usunąć niepotrzebne elementy z menu tylko na urządzenia mobilne.
  • Umieść najbardziej poszukiwane linki z przodu i na środku: w zależności od celu Twojej witryny istnieje dobra szansa użytkownicy mobilni szukają konkretnej strony – może to być twój adres, godziny otwarcia lub dane kontaktowe – pomóż im, umieszczając te linki na widocznej pozycji.
  • Zminimalizuj liczbę wymaganych kliknięć: większość użytkowników mobilnych chce uzyskać dostęp do poszukiwanych informacji za pomocą jednego lub dwóch kliknięć, więc spróbuj ograniczyć warstwy swoich menu.
  • Maksymalizuj ekran nieruchomości: Zagnieżdżone lub rozwijane i kurczące się menu rozwijane to świetny sposób na uniknięcie zajmowania przez menu zbyt dużej ilości miejsca na ekranie. Użyj uniwersalnej trzywierszowej ikony „nav burger”, aby zasygnalizować lokalizację menu, a najlepiej użyj kontekstowy pasek kart.

W 2012 roku 55% respondentów w ankieta Google stwierdził, że złe działanie witryny na urządzeniu mobilnym zaszkodziłoby ich postrzeganiu marki; więc jeśli nie robisz wszystkiego, co możesz, możesz sprawić, by Twoja witryna była przyjazna dla użytkowników mobilnych w 2015 roku, którzy wiedzą, jakie szkody możesz wyrządzić dzisiaj.

Najlepsze mobilne menu responsywne Wtyczki WordPress

Mamy nadzieję, że teraz widzisz, jak ważne jest, aby menu witryny było bardziej przyjazne dla urządzeń mobilnych. Stosując zdrowy rozsądek i powyższe wskazówki, możesz upewnić się, że nie zniechęcasz użytkowników mobilnych, a zamiast tego zapewniasz użytkownikom pozytywne wrażenia.

Korzystając z jednej z tych darmowych lub premium wtyczek, możesz uczynić system nawigacji swojej witryny bardziej przyjaznym dla użytkownika i łatwiejszym w użyciu.

Responsive Menu Darmowa wtyczka WordPress

Menu responsywne

Ta bezpłatna wtyczka pozwala zmienić wiele aspektów mobilnego menu nawigacyjnego Twojej witryny, aby zwiększyć jej użyteczność na smartfonach i tabletach korzystających z odwiedzających. Oryginalne menu witryny pozostaje nienaruszone i dostępne dla użytkowników innych niż mobilni.

Lista opcji dostosowywania menu to bardzo obszerny. Po włączeniu wtyczki możesz edytować tytuły, kolory, rozmiar, pozycję, kolejność i wiele innych atrybutów swojego menu, aby było bardziej przyjazne dla urządzeń mobilnych.

Wtyczka Responsive Menu ułatwia to ukryj swoje menu dopóki użytkownik nie kliknie ikony, aby ją wyświetlić. Możesz użyć standardowego trzywierszowego menu, nawigacyjnego menu burgera lub załadować wybraną ikonę. Możesz także wybrać kierunek wysuwania menu, aby zapewnić lepszą zgodność z projektem witryny. Jeśli szukasz elastycznej opcji, ta popularna i ceniona wtyczka jest dobrym wyborem.

WP Responsive Menu Darmowa wtyczka WordPress

WP Responsive Menu

WP Responsive Menu to kolejna darmowa opcja dodawania menu dostosowanych do urządzeń mobilnych na swojej stronie WordPress. Chociaż ta wtyczka będzie działać z dowolnym motywem lub ramą od razu po wyjęciu z pudełka, możesz dostosować jej wygląd, aby lepiej pasował do projektu Twojej witryny.

Za pomocą ustawień możesz również dodać swoje logo do menu, wybrać kierunek wysuwania i ukryj niepotrzebne elementy menu przed użytkownikami mobilnymi. Możesz również włączyć lub wyłączyć szczypanie, aby powiększyć menu, w zależności od preferencji. Dodatkową zaletą tej wtyczki jest dostęp, jeśli chcesz uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji.

UberMenu Premium Menu mobilne Wtyczka WordPress

UberMenu

Dodatkowa wtyczka Uber Menu pozwala zrobić coś ładnego niesamowite rzeczy w menu WordPress. Nawet użytkownicy komputerów stacjonarnych i niemobilni mogą korzystać z funkcji tej wtyczki.

Dzięki temu narzędziu zainstalowanemu na twoich stronach internetowych, twoje menu mogą teraz zawierać szereg różnych rodzajów treści, w tym obrazy, formularze, mapy i ikony. Za pomocą tej wtyczki można dostosować każdy aspekt menu, zmieniając je z prostych systemów nawigacyjnych w spersonalizowane rozszerzenie witryny.

Szczególnie miłą cechą tej responsywnej wtyczki do tworzenia menu jest to, że odbywa się cała personalizacja menu za pomocą narzędzia WordPress Customizer. Dzięki temu masz podgląd swojej pracy na żywo, oszczędzając czas i wysiłek.

Chociaż menu UberMenu są domyślnie responsywne i zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych, zyskujesz dodatkową kontrolę nad tym, jak użytkownicy smartfonów i tabletów doświadczą twoich systemów nawigacyjnych. Obejmuje to konfigurowalne punkty przerwania, ulepszoną obsługę dotykową dla użytkowników Androida, iOS i Windows 8 oraz ukrywanie elementów w zależności od wielkości ekranu.

UberMenu to wysokiej jakości wtyczka do tworzenia menu premium, która może pomóc w przeniesieniu nawigacji na Twojej stronie na wyższy poziom (a ponadto oferuje wyższy poziom dokumentacji, wsparcia i regularnych aktualizacji, których nie gwarantują powyższe bezpłatne opcje).

Wniosek

Jak widać, dodanie menu reagującego na urządzenia mobilne do witryny WordPress lub uaktualnienie istniejącego menu jest bardzo proste. Korzystając z jednej z powyższych wtyczek, możesz wykonać to zadanie bez konieczności edytowania żadnego kodu, zmień motyw WordPress lub bezpośrednio zmodyfikuj sposób jego działania.

Chociaż przygotowanie witryny do obsługi mobilnej jest czymś więcej niż tylko optymalizacją menu, jest to świetne miejsce na rozpoczęcie. System nawigacji w Twojej witrynie jest być może najważniejszą funkcją, dlatego sprawienie, by była odpowiednia dla rosnącej liczby użytkowników mobilnych, jest niezwykle istotne.

Jeśli chcesz uzyskać więcej porad na temat dzięki czemu Twoja witryna jest przyjazna dla urządzeń mobilnych, zapoznaj się z tym artykułem na temat optymalizacji mobilnej WordPress lub z tematem gotowych na WordPress motywów i wtyczek.

Co najbardziej denerwuje Cię w korzystaniu z menu witryny na smartfonie lub tablecie? Jakie funkcje chciałbyś zobaczyć we wtyczce menu reagującej na urządzenia mobilne? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me