Maps Marker Pro

Dzięki nie mniej niż 72 zaawansowanym funkcjom Maps Marker Pro jest (według słów twórcy) „najbardziej wszechstronnym i przyjaznym dla użytkownika rozwiązaniem do mapowania dla WordPress”. Niezależnie od tego, czy organizujesz przejażdżkę rowerem po społeczności, chcesz zwiększyć ruch pieszy do swojej tajskiej restauracji, czy planujesz uruchomienie butikowego sklepu piekarniczego, Maps Marker Pro to preferowane rozwiązanie do mapowania WordPress.


W tym artykule przyjrzymy się bliżej Maps Marker Pro i pokażemy, ile z jego najbardziej zaawansowanych funkcji można wykorzystać w witrynie WordPress.

Podstawowe funkcje wtyczki Maps Marker Pro

mapsmarkerpro-wordpress-plugin
Najbardziej podstawowa funkcjonalność Maps Marker Pro umożliwia utworzenie znacznika dla wybranej lokalizacji geograficznej, użycie jednej z ponad tysiąca ikon do reprezentowania tego miejsca oraz utworzenie łącza do wskazówek. Dodatkowy tekst można dodać w wyskakującym oknie.

Możesz także tworzyć klastry znaczników. Powiedz na przykład, że jesteś producentem i dystrybutorem ekologicznej karmy dla psów. Twoi klienci mogą chcieć wiedzieć, gdzie kupić lokalnie twój produkt. Za pomocą klastrów można zidentyfikować każdy region miasta, w którym można znaleźć karmę dla psów, a konsumenci mogą znaleźć lokalizacje poszczególnych sklepów w każdym regionie.

Godne uwagi dodatkowe funkcje Maps Marker Pro

  • Używaj skrótów, aby osadzać mapy na swoich stronach, postach, szablonach i widżetach.
  • Wyświetlane ikony można dostosowywać.
  • Wybierz własne mapy podstawowe, w tym Google Maps, Open Street Map, Bing, Mapbox i niestandardowe mapy WMTS.
  • W pełni responsywny.
  • Dodaj kody QR swoich map do opakowań itp.
  • Utwórz legendę mapy.

Wszystkie te funkcje i inne są dostępne za jednorazową opłatą licencyjną.

Standardowa obsługa jednej domeny jest dostępna w Internecie Osobisty plan za 31 USD. W domenie obsługiwanych jest pięć domen Plus plan za 87 USD i Profesjonalny plan oferuje obsługę 25 domen za cenę 164 USD. Chociaż każda licencja jest opłatą jednorazową, aktualizacje i ciągłe wsparcie ponoszą opłatę roczną.

Możesz przetestować te funkcje przed pełnym zatwierdzeniem przez aktywacja 30-dniowej wersji próbnej. Wersja próbna bezproblemowo przechodzi do wersji płatnej, jeśli lub gdy będziesz gotowy do uaktualnienia do wersji Pro.

Decydowanie, które funkcje są dla Ciebie najlepsze

Przy tak wielu funkcjach do wyboru możesz zastanawiać się, które z nich mogą naprawdę przynieść korzyści Tobie i Twoim celom biznesowym. Przeanalizujmy prawdziwe studia przypadków.

Ewetopia używa Maps Marker Pro, aby wskazać, gdzie klienci mogą znaleźć swoje produkty. Na poniższym obrazku używają grupowania, warstw i ikon, aby wskazać rynki i restauracje, które niosą swoje produkty.

Maps Marker Pro Przykładowa mapa biznesowa

Przykłady grupowania i różne ikony znaczników

Centrum Turystyki Rowerowej Niagra również stworzyło wiele map. Niektóre wskazują trasy rowerzystów, a inne wskazują miejsca, w których rowerzyści mogliby się zatrzymać w celu naprawy lub dodatkowych usług na tych trasach rowerowych. Trzecie zdjęcie to legenda Maps Marker Pro.

Maps Maker Pro Przykład tras

Zrzut ekranu ścieżek GPX dla trasy wina Niagara

Maps Marker Pro Przykład postojów serwisowych

Zrzut ekranu z wypożyczalni rowerów i znaczników napraw

Maps Marker Pro Przykład legendy mapy

Zrzut ekranu z legendą mapy

Szkolenie z kartografii nie jest potrzebne do tworzenia własnych map, które wyglądają tak precyzyjnie i profesjonalnie jak te.

Doprowadzenie świata do twoich (wirtualnych lub fizycznych) drzwi

Jak dokładnie to wszystko się robi? Powiedzmy, że jesteś właścicielem Mindi’s Moochi Delights & Cafe – gdzie sprzedajesz desery moochi, napoje i krótkie dania z menu. Masz zarówno witrynę internetową, jak i zwykły sklep, ale Twoim głównym celem marketingowym jest zwiększenie ruchu pieszego w Twoim sklepie. Jaki byłby twój następny krok?

Krok 1

Po instalacji kliknij Maps Marker Pro w panelu administracyjnym w WordPress, a następnie Dodaj nowy znacznik. Powinieneś przejść do strony, która wygląda podobnie do tej:

Maps Marker Pro Dodaj nowy marker

Zrzut ekranu „Dodaj nowy znacznik”

Krok 2

Wypełnij wszystkie niezbędne pola. Chcesz nazwać znacznik, wprowadzić jego lokalizację, wybrać rozmiar mapy i poziom powiększenia, przypisać warstwę (w razie potrzeby), określić typ pola kontrolnego i panelu wyświetlacza, wybrać ikonę, zdecydować, czy chcesz wyskakujące okienko tekst, a jeśli tak, wprowadź ten tekst, a następnie kliknij Publikować.

Może pojawić się monit o podanie współrzędnych długości i szerokości geograficznej dla wybranej lokalizacji. Oto najprostszy sposób, w jaki udało mi się to zrobić. Po wypełnieniu wszystkich pól powinny one wyglądać mniej więcej tak:

Maps Marker Pro Tworzenie markerów

Wypełnianie pól „dodaj nowy znacznik”

Krok 3

Skopiuj krótki kod nowego znacznika z góry strony:

Maps Marker Pro_Grab Shortcode

Tutaj łapiesz shortcode swojej mapy

Alternatywnie możesz kliknąć Dodaj mapę przycisk znajdujący się u góry menu edytora tekstu nowej strony lub posta.

Maps Marker Pro Przykład Wstaw ze strony

Alternatywnie możesz wstawić shortcode do nowej strony lub posta, klikając link „Dodaj mapę”

Jeśli nie masz istniejącego wpisu lub strony, na której chcesz wyświetlić nową mapę, utwórz ją, a następnie dodaj krótki kod w odpowiednim obszarze. Sformatuj swoją stronę lub post zgodnie z potrzebami, a następnie przetestuj nową mapę. Oto wynik końcowy:

Ukończona wtyczka Map_Map Marker Pro

Tak będzie wyglądać Twoja ukończona mapa

Ta podstawowa mapa ma wyraźny obraz z dokładnymi współrzędnymi. Z pewnością pomoże to klientom zrozumieć wizualnie lokalizację firmy. Informacje dodane do wyskakującego okienka dodatkowo zwiększają komfort obsługi, ponieważ nie muszą szukać podstawowych informacji, takich jak godziny pracy lub dostępność parkingu.

Korzystanie z Maps Marker Pro w rozwijającej się firmie

Maps Marker Pro Przykład warstw

Podczas tworzenia warstw,
sąsiednie lokalizacje stają się klastrami

Wraz z rozwojem Twojej firmy lub wydarzenia organizowanego, może również pogłębiać się zakres informacji przekazywanych odwiedzającym witrynę za pomocą wtyczki WordPress Maps Marker Pro.

Średnio użytkownicy witryny, którzy składają jedno zapytanie o mapę – tak jak w przypadku żądania wyświetlenia jednej lokalizacji geograficznej w witrynie – wymagają setek zasobów mapy za kulisami. Gdy serwer sieciowy musi przywołać tyle informacji, strony mogą potencjalnie ładować się wolniej, co niekorzystnie wpływa na wygodę użytkownika.

Odwiedzający stronę zazwyczaj szukają innej witryny, zamiast czekać na załadowanie strony. Ale dobrze wiadomość jest taka, że opcja grupowania oferowane przez wtyczkę Maps Marker Pro skraca czas ładowania strony.

Na powyższym obrazku zielone kółko jest przykładem grupowania. W pobliżu znajdują się dwie lokalizacje kawiarni, więc są zgrupowane razem. Po kliknięciu przeglądający mogą zobaczyć osobne lokalizacje każdego z nich.

Aby utworzyć klastry, utwórz warstwy podobne do znaczników, które omówiliśmy powyżej. Zamiast „Dodaj nowy znacznik” wybierz „Dodaj nową warstwę”. Po wypełnieniu wszystkich pól i zapisaniu nowej warstwy możesz następnie przypisać znaczniki, które pojawią się na utworzonej warstwie. Powoduje to wyświetlenie obrazu bezpośrednio powyżej – jednej mapy z wieloma klastrowymi lokalizacjami.

Czy wypróbowałeś Maps Marker Pro?

Wtyczka Maps Marker Pro to sprytne narzędzie, które umożliwia zaoferowanie dodatkowej warstwy informacji odwiedzającym witrynę i potencjalnym klientom. Posiada dziesiątki funkcji i opcji tłumaczenia oraz płytką krzywą uczenia się, więc nie będziesz musiał tracić dużo czasu z napiętego harmonogramu, aby aktywować i wyświetlić swoje mapy.

Pobierz Maps Marker Pro

Czy uważasz, że wtyczka Maps Marker będzie realnym rozwiązaniem dla Twojej firmy? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me