Jak tłumaczyć witrynę WordPress na wiele języków

Jak przetłumaczyć witrynę WordPress na wiele języków

Nigdy nie wiesz, dla kogo projektujesz, aw pewnym momencie Ty lub klient będziecie potrzebować przetłumaczonej witryny WordPress. Ale jak tłumaczysz WordPress? To nie musi być skomplikowane. Istnieje mnóstwo świetnych wtyczek WordPress, których można użyć, aby ułatwić proces tłumaczenia. Ale bez względu na to, który wybierzesz, każda z poniższych wtyczek pomoże ci szybko zakończyć tłumaczenie. Nie wymaga kodowania. Teraz przetłumaczmy WordPress!


Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

Weglot Przetłumacz darmową wtyczkę WordPress

Przetłumacz WordPress za pomocą Weglot

Następną wtyczką, na którą powinieneś spojrzeć, jest Weglot Translate – darmowa wtyczka do tłumaczenia WordPressa na dowolnej stronie internetowej. Wtyczka jest całkowicie bezpłatna dla małych witryn z jednym tłumaczeniem, ale można ją łatwo zaktualizować, aby odblokować pełne możliwości tłumaczenia.

Jeśli uaktualnisz do Weglot premium jest kompatybilny z najpopularniejszymi motywami i wtyczkami, zawiera ponad 60 wbudowanych języków tłumaczenia, ma dostosowywalny przycisk zmiany języka i wiele więcej. Wtyczka zapewnia nawet łatwy dostęp do rekomendowanych profesjonalnych tłumaczy, którzy są dostępni do wynajęcia (bardzo cenna inwestycja, jeśli o to poprosisz).

Najlepszą częścią Weglot jest łatwość użycia. Dosłownie instalujesz wtyczkę, konfigurujesz garść ustawień (najważniejszy jest język oryginalny i języki docelowe), a wtyczka wykonuje tłumaczenie za Ciebie. Jeśli natrafisz na jakieś tłumaczenia, które nie działają w twojej witrynie, skorzystaj z szybkiego linku w panelu wtyczek, aby edytować swoje tłumaczenie. Spowoduje to przejście do konta Weglot, gdzie możesz wprowadzić „w edytorze kontekstowym”, aby dokonać edycji na żywo w swojej witrynie. Tłumaczenie WordPress jest bardzo łatwe – po prostu spróbuj!

Tłumacz wielojęzyczną wtyczkę WordPress

Tłumacz wielojęzyczną wtyczkę WordPress

Bezpłatna wielojęzyczna wtyczka do tłumaczenia TranslatePress jest doskonałą opcją, aby uczynić swoją witrynę WordPress wielojęzyczną. Po zainstalowaniu wtyczki powinna pojawić się nowa karta Ustawienia dla TranslatePress. Tutaj możesz ustawić domyślny język, a także sformatować dodatkowe tłumaczenia. W tym miejscu możesz również uzyskać dostęp do opcjonalnej funkcji Tłumacza Google, która utworzy automatyczne tłumaczenie dla Twojej witryny na dany język.

W przypadku tłumaczeń ręcznych ta bezpłatna wtyczka WordPress zawiera łatwy i intuicyjny interfejs tłumaczenia. Po prostu kliknij opcję „Tłumacz stronę” na pasku administracyjnym po zalogowaniu i przeglądaniu witryny. Jeśli znasz konfigurator WordPress, rozpoczęcie pracy z edytorem TranslatePress powinno być łatwe. Po prostu wskaż i kliknij, aby rozpocząć tłumaczenie różnych sekcji na swojej stronie. Następnie użyj dostarczonych pól tekstowych, aby utworzyć wielojęzyczne tłumaczenia (uwaga: dostępne pola językowe są określone przez języki zdefiniowane w ustawieniach TłumaczPress).

Aby uzyskać więcej funkcji, uaktualnij do Tłumacz Naciśnij Plan osobisty, biznesowy lub programisty. Dodaje to zaawansowane funkcje dla dodatkowych języków, tłumaczenia SEO (kafelek strony, metaopis, adres URL, alt obrazu, itp.), Uprawnienia niestandardowej roli tłumacza, możliwość podglądu przetłumaczonych stron jako dowolnej roli użytkownika, nawigację witryny w języku niestandardowym i automatyczny język użytkownika wykrycie. Jeśli prowadzisz prosty blog, bezpłatna wersja powinna być w porządku. Jednak dla firm i blogerów, którzy koncentrują się na aktualizacji SEO do premium, jest najlepszym wyborem.

WPML.org Premium Translation Plugin for WordPress

Przetłumacz WordPress za pomocą WPML

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

WPML.org jest jedną z najlepszych wtyczek tłumaczących WordPress. Spójrz na najlepiej sprzedające się motywy WordPress i programistów w Internecie. Zauważysz, że większość z nich chce tworzyć motywy zgodne w szczególności z WPML.org. Dlaczego? Ponieważ WPML.org jest potężną wtyczką do tłumaczenia WordPress z 40 wbudowanymi językami, opcjami niestandardowych wariantów językowych, kompatybilnością z instalacjami dla jednej lub wielu witryn oraz doskonałym wsparciem. Za pomocą kreatora szybkiej konfiguracji możesz rozpocząć tłumaczenie stron WordPress w kilka minut. Wystarczy użyć jednego z dołączonych języków, bez kodowania z Twojej strony. Po zakończeniu tłumaczenia po prostu dodaj menu rozwijane wybranych języków do menu nawigacji w witrynie.

Ceny zaczynają się od 29 USD i rosną stamtąd w zależności od potrzeb tłumaczeniowych. Chociaż dostępne są bezpłatne wtyczki tłumaczące, WPML.org jest wysokiej jakości produktem z przyzwoitym wsparciem. Ponadto nigdy nie będziesz musiał się martwić, czy wtyczka działa z najnowszą wersją motywu lub WordPress. Stale się aktualizują, aby upewnić się, że ich wtyczka działa dla Ciebie i Twoich czytelników.

Polylang Darmowa wtyczka WordPress

Przetłumacz WordPress za pomocą Polylang

Polylang jest świetną opcją podczas ręcznego tłumaczenia witryny WordPress na więcej niż jeden język. Ta darmowa wtyczka WordPress obsługuje ponad 50 języków. Jest bardzo prawdopodobne, że potrzebny język jest domyślnie włączony. Istnieje jednak obsługa niestandardowych języków, jeśli ich nie znajdziesz. Polylang działa, umożliwiając ustawienie języka dla każdego postu lub strony podczas ich dodawania. To sprawia, że ​​trudno jest oddzielić przetłumaczone posty od siebie.

Świetną cechą tej bezpłatnej wtyczki jest to, że podczas instalacji daje ona możliwość automatycznego ustawienia całej zawartości na domyślny język. Oznacza to, że nie musisz przeglądać starych postów, aby ustawić język strona po stronie. Obsługuje również opcję wykrywania języka przeglądarki użytkownika i automatycznego używania tego języka do tłumaczenia stron WordPress w Twojej witrynie (jeśli jest to tłumaczenie, które masz dostępne).

Wielojęzyczny bezpłatny WordPress Plugin

Przetłumacz WordPress za pomocą Multilingual Press

Multilingual Press współpracuje z instalacją WordPress na wielu stronach, aby połączyć tłumaczenia stron internetowych (jeden język na stronę). Wtyczka zawiera 174 języki wbudowane w menedżera języków i obsługuje nieograniczoną liczbę stron internetowych – dzięki czemu możesz tworzyć i łączyć tyle tłumaczeń, ile potrzebujesz. Jest to świetne dla SEO, ponieważ utrzymuje twoje języki na osobnych postach i stronach, a jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się użyć innej wtyczki do tłumaczenia, twoja treść pozostanie taktowana (nawet po dezaktywacji lub usunięciu Multilingual Press). Ponadto możesz dodać widżet tłumaczenia do dowolnych obszarów gotowych dla widgetu, aby czytelnicy mogli szybko nawigować między tłumaczeniami.

Multilingual Press to świetna bezpłatna opcja dodawania tłumaczeń do witryny WordPress za pośrednictwem wielu witryn. Dodatkowo, jeśli kiedykolwiek okaże się, że potrzebujesz więcej opcji, zawsze możesz uaktualnić do wersji Pro za 75 USD. Obejmuje to obsługę niestandardowych typów postów, automatyczne przekierowania języków, szybkie łącza i inne, co ułatwia tłumaczenie postów, stron, a nawet produktów WooCommerce..

Wtyczka Ajax Translator Revolution DropDown WP

Wtyczka Ajax Translator Revolution DropDown WP

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Ajax Translator Revolution Dropdown WP Plugin to świetny sposób na dodanie opcji językowych do witryny WordPress. Ta wtyczka dodaje przejrzysty i prosty menu wyboru języka do Twojej witryny.

Kiedy masz popularną stronę internetową, musisz zaspokoić potrzeby odwiedzających z całego świata. Dzięki Ajax Translator Revolution Dropdown WP Plugin możesz dać odwiedzającym opcję wyboru spośród ponad 100 języków. Lista rozwijana jest łatwa w użyciu i zapamiętuje preferencje językowe. Możesz także ustawić wtyczkę, aby tłumaczyła całą lub część twoich treści. Przetłumacz wszystko lub wybierz / wyklucz strony, posty lub kategorie. To zależy od Ciebie. Dzięki 90 konfigurowalnym ustawieniom ta wtyczka z pewnością spełni Twoje potrzeby.

Użyj 90 konfigurowalnych ustawień, flag i / lub nazw języków, zaawansowanych narzędzi pozycjonowania, preferencji językowych użytkownika i innych, aby tworzyć listy rozwijane. Ajax Translator Revolution Dropdown integruje się nawet z głównym administratorem WordPress i dodaje panele z kartami, aby ułatwić zarządzanie.

Przetłumacz WordPress za pomocą GTranslate

Przetłumacz WordPress za pomocą GTranslate

GTranslate to wielojęzyczna wtyczka WordPress, która sprawia, że ​​twoja strona internetowa jest wielojęzyczna przy użyciu tłumaczeń ludzkich i bezpłatnych maszyn natychmiast po instalacji. Konfiguracja wtyczki jest tak prosta jak woda pitna. Po skonfigurowaniu GTranslate Twoja strona internetowa zostanie automatycznie przetłumaczona na wybrane języki.

Tłumaczenia maszynowe nie są najlepsze, dlatego płatna wersja GTranslate pozwala edytować te tłumaczenia i dodawać tłumaczenia ludzkie.

GTranslate nie spowolni Twojej witryny, ponieważ przetłumaczona wersja Twojej witryny nie jest pobierana z serwera witryny. Zamiast tego, GTranslate hostuje przetłumaczoną treść w potencjalnej sieci (znanej również jako sieć dostarczania tłumaczeń). W rezultacie GTranslate nie wpłynie w żaden sposób na wydajność Twojej witryny.

qTranslate Free WordPress Plugin (Depreciated)

Przetłumacz WordPress za pomocą qTranslate

qTranslate to darmowa wtyczka tłumacząca z repozytorium wtyczek WordPress. Dzięki prawie 1,2 milionom pobrań jest to popularna i bezpłatna opcja tłumaczenia Twojej witryny. Wystarczy go zainstalować i zabrać się do tworzenia tłumaczeń. Wtyczka doda wiele kart do każdego tworzonego wpisu lub strony w oparciu o wybrane języki. Dzięki temu tłumaczenia ręczne są znacznie szybsze, ponieważ można szybko nawigować między kartami podczas dodawania różnych tłumaczeń treści.

qTranslate zawiera wiele języków dla automatycznych tłumaczeń. Jednak ta usługa zapewni czytelnikom ogólne wyobrażenie o Twojej treści, ponieważ będzie nieco niepewna (tłumaczy to, co piszesz dosłownie, więc nie będzie czytać naturalnie dla native speakerów danego języka, na który tłumaczysz). Ale jeśli chcesz przetłumaczyć WordPress za pomocą darmowej wtyczki, qTranslate z pewnością dobrze wykona zadanie. Wtyczka zawiera również niestandardowy widget qTranslate, który można dodać do witryny, aby użytkownicy mogli łatwo przełączać się między językami. Możesz dowiedzieć się więcej i pobrać wtyczkę z repozytorium WordPress.

Jak tłumaczysz WordPress?

Tłumaczenia są często czasochłonne. Mamy nadzieję, że dzięki tym przydatnym wtyczkom będziesz w stanie tłumaczyć WordPress bez większego bólu. Daj nam znać, jeśli kiedykolwiek korzystałeś z którejkolwiek z powyższych wtyczek tłumaczących i co o nich myślisz. Lub jeśli próbowałeś innej wtyczki do tłumaczenia WordPressa, która była po prostu niesamowita, daj nam znać. Pozostaw komentarz z nazwą wtyczki w sekcji poniżej. Chciałbym usłyszeć od ciebie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map