Choć WordPress jest świetny, zawsze występują pewne problemy i usterki, z którymi właściciele witryn prawdopodobnie będą musieli się kiedyś uporać. Możesz poradzić sobie z tymi problemami w sposób trudny – ręcznie – lub w prosty sposób – za pomocą wtyczki.


Istnieje wiele wtyczek WordPress, które usuwają „problemy” z „rozwiązywania problemów” i całkowicie usprawniają działalność związaną z prowadzeniem strony internetowej. Oto 8 wtyczek do WordPress, które ułatwią życie właścicielom i programistom witryn:

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. WP Przegapiony harmonogram napraw Nieudane przyszłe posty

WP Nieodebrany harmonogram

Funkcja planowania postów jest darem niebios, szczególnie dla tych, którzy wolą blogować masowo i publikować artykuły w różnych momentach, aby się nie nakładały. Ale jeśli cały czas planujesz publikować posty, być może zauważyłeś, że czasami post z jakiegoś powodu nie zostanie opublikowany.

Może to być bardzo frustrujące, zwłaszcza gdy nie otrzymasz powiadomienia o niepowodzeniu publikacji, dopóki nie natkniesz się na błąd w panelu administracyjnym. Nikt nie lubi widzieć tego przerażającego komunikatu „Nieodebrany harmonogram”! The WP Nieodebrane Harmonogram Poprawka Nieudane Przyszłe posty Wtyczka WordPress może pomóc rozwiązać ten problem. Odpowiednio nazwana, wtyczka skanuje twoją witrynę WordPress, aby sprawdzić zaplanowane posty, które nie dotrzymały daty publikacji, a następnie je publikuje. Jest to przydatna mała wtyczka, która w żaden sposób nie utrudni twojego serwera.

2. Akismet

Akismet

Spam jest uciążliwy, ale na szczęście opracowano specjalnie wtyczki, aby sobie z nim poradzić. The Wtyczka Akismet WordPress jest popularny. W rzeczywistości nie ma innego wyboru, jak być popularnym, ponieważ jest wstępnie zainstalowany we wszystkich wersjach WordPress.

Chociaż niekoniecznie musi być głupi, jest dość dobry w utrudnianiu większości spamu, a boty będą próbowały rzucić okiem na twoją sekcję komentarzy. Akismet sprawdza wszystkie komentarze na blogu, a następnie analizuje je, aby sprawdzić, czy przypominają spamerskie materiały. Czasami czkawka, dlatego musisz regularnie sprawdzać folder spamu. Czasami uzasadnione komentarze są oznaczane jako spam, dlatego trzeba je czasem sprawdzić ręcznie.

3. WP-Optimize lub Optimize Database po usunięciu wersji

WP Optymalizuj wtyczkę WordPress

Gdy system weryfikacji jest przeciążony, baza danych witryny może stać się dość duża, co niewiele czyni, aby witryna działała wydajniej. W rzeczywistości może znacznie zapaść twoją stronę. The WP-Optimize WordPress plugin pomaga zmniejszyć bazę danych, dzięki czemu witryna działa płynniej i jest usprawniona. Ta wtyczka realizuje to zadanie, dbając o takie rzeczy, jak zmiany postów, stare komentarze lub posty z automatyczną wersją roboczą. The Zoptymalizuj bazę danych po usunięciu poprawek wtyczka robi to samo, co może zmniejszyć rozmiar bazy danych o ponad połowę.

4. Strona łączy do

Linki do strony

Łączenie ze stronami wewnętrznymi i witrynami zewnętrznymi jest zawsze dobrą praktyką, gdy próbujesz wspiąć się w rankingu Google, zwłaszcza gdy linki te prowadzą do witryn z autorytetami. Ale czasami może to być prawdziwy ból, aby to zrobić ręcznie. Nikt nie lubi angażować się w zaangażowany proces w celu dostosowania niektórych ustawień. Z Odnośniki strony do wtyczki WordPress, wszystko, co musisz zrobić, to włączyć lub wyłączyć.

Ta wtyczka ułatwia przejmowanie ruchu przychodzącego na starą stronę i przekierowywanie go w inne miejsce. Ta przydatna mała wtyczka pomaga, dodając metaboks do edytora postów, w którym możesz wybrać niestandardowy adres URL, który chcesz wpisać w polu tekstowym. W ten sposób, gdy ruch nadejdzie po twojej stronie, zostanie automatycznie przekierowany na link zewnętrzny.

5. Wyłącz komentarze

Wyłącz komentarze

Czy próbowałeś kiedyś wyłączyć komentarze w całej witrynie? To trudniejsze niż mogłoby się początkowo wydawać. Ale jest to konieczne z różnych powodów. Nie tylko to, ale usuwanie komentarzy, które zostały już wprowadzone w interfejsie, wymaga nieco wiedzy technologicznej, w tym kodowania. Nie każdy użytkownik WordPress wie, jak kodować lub modyfikować swoje motywy.

Na szczęście istnieje sprytna wtyczka, która może się tym zająć: Wyłącz komentarze Wtyczka WordPress. Daje to możliwość wyłączenia komentarzy, czy to dla całej witryny, czy tylko pocztą. Jeśli chcesz całkowicie wyeliminować komentarze, wtyczka sprawi, że formularz komentarza zniknie. Jeśli chcesz wyłączyć komentarze do określonego postu, formularz komentarza zostanie usunięty tylko dla tego postu. Jednak istniejące komentarze mogą pozostać, jeśli zdecydujesz się je zachować.

6. iThemes Security

iThemes Security

Bardzo ważne jest, aby mieć plan tworzenia kopii zapasowych na wypadek awarii serwera lub innego losowego zdarzenia w witrynie. Wszyscy to wiedzą. Ale nie wszyscy faktycznie podejmują kroki niezbędne do regularnego tworzenia kopii zapasowych swojej witryny, głównie dlatego, że jest to trochę uciążliwe. Prawda jest taka, że ​​absolutnie potrzebujesz przywrócić witrynę z kopii zapasowej, jeśli wydarzy się coś złego, w bardzo krótkim czasie.

The iThemes Security wtyczka robi to automatycznie dla Ciebie. Pozwala tworzyć kopie zapasowe witryny, całkowicie lub częściowo. Dotyczy to bazy danych i zainstalowanych wtyczek. Opracowano inne wtyczki do wykonywania tego typu funkcji, ale iThemes Security jest prawdopodobnie najlepszy. Ma mnóstwo funkcji i daje możliwość przywrócenia kopii zapasowej w ciągu kilku minut.

7. SEO WordPress firmy Yoast

WordPress SEO firmy Yoast

Utrzymanie optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek może być dość kłopotliwe, biorąc pod uwagę wszystkie małe czynniki, o których musisz pomyśleć, w tym metatagi, opisy stron i tym podobne. Jeśli chodzi o SEO, WordPress SEO firmy Yoast jest koniecznością. Zapewnia to całkowitą kontrolę nad opisami meta, tytułami stron i słowami kluczowymi stron, postów i kategorii.

Ta wtyczka mówi również robotom wyszukiwarek, co robić w przypadku nofollow, follow, bez indeksu, indeksu itp. Możesz także spersonalizować opisy na Facebooku i Twitterze dla poszczególnych postów. To znaczy, jeśli wolisz nie używać domyślnego pola opisu meta.

8. Digg Digg

Digg Digg

Media społecznościowe. To jest wszędzie. A jeśli jeszcze nie wskoczyłeś na tę modę, tracisz ją, zwłaszcza gdy Twoja witryna prawdopodobnie ma generować zysk. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, rozważ zainstalowanie Digg Digg Wtyczka WordPress, która dodaje pływające pole na stronach i postach w Twojej witrynie i umożliwia odwiedzającym udostępnianie treści za pomocą jednego kliknięcia.

Ta wtyczka WordPress obsługuje każdą witrynę sieci społecznościowej, którą możesz w nią wrzucić, w tym Facebook, LinkedIn, Twitter, Google+, Instagram, Pinterest i tak dalej. Możesz spersonalizować rodzaj usług, które chcesz pokazywać użytkownikom, i nie musisz korzystać z tych, które Twoim zdaniem nie będą przydatne w Twojej witrynie. Podsumowując, jest to konieczne, aby najpierw zanurzyć się w głowie mediów społecznościowych.


Istnieje mnóstwo wtyczek, które mogą rozwiązać niektóre z najczęstszych problemów z WordPress, szczególnie jeśli jesteś trochę mokry za uszami na temat platformy. Mamy nadzieję, że powyższa lista wystarczy do uruchomienia witryny (i tak pozostanie!).

Czy są jakieś wtyczki, których chcesz używać do rozwiązywania problemów lub usprawniania operacji na stronie? Daj mi znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me