Najlepsze wtyczki do importu i eksportu WordPress

Każda witryna, która była już od jakiegoś czasu, zaczyna gromadzić dane w swojej bazie danych. Niezależnie od tego, czy są to użytkownicy, klienci, obrazy, motywy, posty, SEO czy cokolwiek innego, znajdzie miejsce w Twoim WordPressie. Czasami możesz chcieć przenieść te dane w inne miejsca. Mów z jednej witryny WordPress do innej witryny lub platformy. Może chcesz uzyskać dostęp do danych użytkownika, aby zaktualizować listy subskrypcji lub przenieść dane sprzedaży do systemu księgowego.


Podobnie, w pewnym momencie możesz zaimportować dane do swojej witryny WordPress. Może się tak zdarzyć, jeśli tworzysz nowe subdomeny, które wymagają tych samych kont użytkowników. Lub jeśli zmieniasz na zupełnie nowego hosta. Oczywiście możesz zarządzać tym za pomocą phpMyAdmina z panelu sterowania (o czym możesz się dowiedzieć w naszym przewodniku po migracji WordPressa). Ale nie wszyscy z nas chcą zajmować się phpMyAdminem, a nawet odwiedzać panel sterowania. W tym miejscu przydatne mogą się okazać wtyczki do importowania i eksportowania danych z / do Twojej witryny WordPress.

Natywne opcje importu / eksportu WordPress

Dzięki WordPress zawsze możesz polegać na natywnej funkcji importu / eksportu. Możesz użyć narzędzia do importowania, aby zaimportować treści WordPress, takie jak posty lub komentarze z innych platform.

Natywny import WordPress

Aby wyeksportować zawartość, WordPress utworzy plik XML, który możesz pobrać i zapisać na komputerze. Ten plik może zawierać posty, strony, komentarze, pola niestandardowe, kategorie i tagi. Następnie za pomocą funkcji Importuj w innej instalacji WordPress możesz przesłać plik do tej witryny.

Natywna funkcja eksportu WordPress

Jednak wygodniejszym sposobem na poradzenie sobie z tym jest użycie wtyczek WordPress. Poniżej prezentujemy wtyczki WordPress, które pomagają importować lub eksportować określone porcje danych do iz WordPressa (w przeciwieństwie do ogólnych wtyczek migracyjnych, które mogą pomóc Ci przenieść całą witrynę). Dzięki temu nie będziesz musiał odtwarzać sekcji witryny w innym miejscu.

Zacznijmy od wtyczek. Niektóre z nich mogą wygodnie importować i eksportować wszystkie dane z WordPress, podczas gdy inne przesyłają określone zestawy danych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. Zaimportuj dowolny plik XML lub CSV do WordPress

Zaimportuj dowolny plik XML lub CSV do wtyczki WordPress

Jeśli masz dużo danych w plikach CSV, ta wtyczka pomoże Ci przenieść je w czteroetapowym procesie, pracując z prostego interfejsu przeciągnij i upuść. Nie ma wymogu, aby pliki XML lub CSV musiały mieć określony format lub rozmiar struktury. Wtyczka dzieli pliki, które mają zostać zaimportowane, na porcje, które można zarządzać, i można skonfigurować importowanie większych plików lub przyspieszenie importu. Importuje wszystkie dane, w tym atrybuty, i działa ze znakami specjalnymi, takimi jak arabski, hebrajski i chiński.

Nie tylko istniejące dane w dowolnym systemie CMS, możesz użyć tej wtyczki do importowania danych na żywo, takich jak notowania giełdowe, wyniki sportowe lub notowania na żywo. Co jeśli chcesz wyeksportować dane? Ta wtyczka integruje się z wtyczką towarzyszącą, Eksportuj dane WordPress do XML / CSV co pozwala eksportować prawie wszystko. Będziesz wtedy mógł edytować dane w Excelu i wysłać je w dowolne miejsce.

Wersja Pro pozwala robić więcej, np. Importować dane do niestandardowych pól lub importować obrazy. Umożliwia także importowanie z aktywnego adresu URL lub sprawdzanie pliku w poszukiwaniu aktualizacji i edycję w razie potrzeby. Jeśli jesteś użytkownikiem WooCommerce, możesz być także zainteresowany Importer XML i CSV dla wszystkich typów produktów WooCommerce.

2. Ostateczny importer CSV

Ostateczna wtyczka importera CSV

Jeśli potrzebujesz wtyczki do regularnego wykonywania dużych obciążeń, Ultimate CSV Importer może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Może importować prawie wszystko – posty, komentarze, recenzje (z recenzji klientów WP), a także pola SEO z wszechstronnego SEO. Na tym się nie kończy, importuje niestandardowe posty, niestandardowe pola, a nawet obrazy z zewnętrznych adresów URL, takich jak Pixabay lub Shutterstock. Można również zwiększyć szybkość importu. A miło, że może wyeliminować zduplikowane treści, aby ograniczyć wzdęcia w bazie danych. Typy postów są importowane z taksonomiami, wieloma kategoriami i wieloma tagami. Wtyczka działa z wieloma witrynami i dodatek pomaga przenosić treści w formacie CSV.

Chociaż możesz wykonać wszystkie powyższe czynności za darmo, możesz zrobić więcej, jeśli kupisz licencję Pro. Będzie przeprowadzać okresowe aktualizacje witryn bez jakiejkolwiek ręcznej interwencji i obsługuje witryny wielojęzyczne. Wszystkie importowane moduły są zarządzane w menedżerze plików, a szczegółowe dzienniki są utrzymywane. Również programiści będą zadowoleni, ponieważ funkcje wtyczek można rozszerzyć.

3. Woo Import Export

Woo Importuj wtyczkę eksportową

Informacje i pobieranie

Nasza następna wtyczka Woo Import Export jest przeznaczona wyłącznie dla użytkowników WooCommerce. Ta wtyczka premium może importować lub eksportować wszystkie dane dotyczące Twojego sklepu, od produktów, kategorii produktów i zamówień do użytkowników i kuponów. Będziesz mógł wybrać pola do importu lub eksportu, zastosować filtry i zaplanować import / eksport, a także prowadzić dzienniki wszystkich operacji importu / eksportu.

Wtyczka działa z formatami CSV i może również pobierać dane z adresów URL. Oferuje podgląd wszystkich danych importu / eksportu, dzięki czemu możesz być pewien, zanim klikniesz przycisk importu / eksportu. Dzięki obsłudze WPML, wiele języków nie będzie stanowić problemu.

4. Importer i eksporter widgetów

Wtyczka importera i eksportera widżetów

Importer i eksporter widżetów to prosta i inteligentna wtyczka, która robi dokładnie to, co sugeruje jej nazwa. Zapewnia łatwy sposób przenoszenia widżetów do innej witryny i jest szczególnie przydatny, gdy dodajesz widżety do swojego motywu. Kliknięcie przycisku Eksportuj powoduje utworzenie pliku JSON zawierającego widżety wraz z ich ustawieniami. Aby zaimportować pliki, po prostu pobierz go w żądaną lokalizację, na innej stronie lub w tej samej witrynie. Po zakończeniu importowania zobaczysz, co się dzieje z widżetami w uporządkowanej tabeli.

Wtyczka nie ślepo pobiera wszystkich widżetów podczas importowania. Widżety, dla których nie ma określonego obszaru widżetów lub które nie są obsługiwane przez Twój motyw, są wykluczone. Podobnie widżety, które już istnieją w nowej lokalizacji, są zapisywane jako Widżety nieaktywne. Programiści mogą filtrować dane przed importem.

Ten popularny widget jest dostępny do bezpłatnego pobrania w repozytorium wtyczek WordPress.

5. Dostosuj eksport / import

Wtyczka eksportu / importu dostosowywania

Jeśli masz motyw wyglądający dokładnie tak, jak chcesz i chcesz go skopiować do innej witryny, skorzystaj z opcji eksportu / importu dostosowywania. Ale przedtem musisz upewnić się, że Twój motyw używa WordPress Customizer do swoich ustawień i że motyw jest aktywny. Będziesz wtedy mógł przenieść ustawienia bezpośrednio z interfejsu Customizer. Wszystkie ustawienia i opcje można przenieść.

Nie trzeba dodawać, że działa to tylko wtedy, gdy importujesz ustawienia do tego samego motywu lub motywu podrzędnego, co ustawienia oryginalne.

Podczas importowania możesz wykluczyć obrazy. Programiści mogą filtrować opcje, które nie są częścią dostosowania, za pomocą filtrów. Po zakończeniu importowania strona zostanie odświeżona, a zobaczysz wszystkie wyświetlone zmiany. Ta wtyczka ułatwia odtwarzanie ustawień WordPress Customizer. Jeśli motyw ma nieograniczone możliwości, docenisz potrzebę tej wtyczki.

6. Importuj użytkowników z CSV za pomocą Meta

Importuj użytkowników z CSV za pomocą wtyczki Meta

Importowanie użytkowników z CSV za pomocą meta jest przydatne, gdy chcesz zaimportować tysiące użytkowników w formacie CSV bezpośrednio do WordPress w kilka sekund. Niestandardowe dane użytkownika mogą być automatycznie dołączane i mogą być używane do edycji profilu użytkownika.

Będziesz mógł przypisywać role użytkownikom i wysyłać im e-maile. E-maile można dostosowywać i można je zapisywać jako szablony. Możesz to ustawić, aby użytkownicy byli okresowo importowani, a także aktualizować dane każdego użytkownika. Poza tym wtyczka jest kompatybilna z wieloma innymi wtyczkami członkowskimi. Jednocześnie zaczepy dostarczone z wtyczką umożliwiają programistom rozszerzanie funkcji.

7. Eksportuj wszystkie adresy URL

Eksportuj wszystkie adresy URL wtyczki

Eksportuj wszystkie adresy URL to prosta wtyczka, która tworzy stronę w Twojej witrynie z listą wszystkich tytułów, kategorii i adresów URL. Stamtąd możesz szybko sprawdzić opublikowane strony i posty, a także posty zaplanowane do publikacji. Możesz eksportować dane i kategoryzować je według typów postów.

Ta wtyczka jest przydatna, gdy chcesz sprawdzić wszystkie adresy URL swojej witryny lub podczas próby przekierowania 301 za pomocą htaccess. Będziesz mógł filtrować adresy URL według autora i przypisywać preferowane nazwy do plików CSV, a także generować losowe nazwy plików w celu ochrony poufnych danych.

8. Eksportuj media z wybraną treścią

Eksportuj multimedia z wybraną wtyczką

Zwykle podczas eksportowania postu powiązane pliki multimedialne nie są eksportowane wraz z postem. Eksportuj media z wybraną zawartością dodaje opcję, która po zaznaczeniu lokalizuje polecany obraz i załączniki do eksportu wraz z tym postem. Proste, ale przydatne.


Dane stają się coraz ważniejsze dla stron internetowych i w pewnym momencie może być konieczne przeniesienie ich między stronami. Wtyczki WordPress przedstawione w tym poście mogą pomóc uprościć twoje zadanie. Wypróbuj je i daj nam znać, jak dla Ciebie pracowały.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me