Wtyczki WordPress do zintegrowania usług Google

Usługi Google stale się ulepszają w miarę upływu czasu. Zdecydowanie ułatwiają mi życie i prowadzenie biznesu i wierzę, że i twoje.


Zintegrowane z witryną WordPress, ułatwiają znajdowanie Twojej witryny lub sklepu internetowego, możesz szybko uzyskać dostęp do danych analitycznych na pulpicie nawigacyjnym, a nawet uczynić wygląd swojej witryny bardziej czytelną za pomocą czcionek Google.

Zrobiłem listę 7 darmowych wtyczek WordPress, które integrują usługi Google z Twoją witryną. Zwiększą wartość Twojej obecności w Internecie i ułatwią korzystanie z niej. W tym artykule wymieniono tylko niezawodne wtyczki znalezione w repozytorium WordPress.org, które osobiście sprawdziłem.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. Google Analytics WD

Wtyczka WD Google Analytics

Ta przyjazna dla użytkownika wtyczka ma ponad 4.000 aktywnych instalacji, ale także bardzo wysokie oceny od jej użytkowników (5 na 5 gwiazdek). Automatycznie doda kod śledzenia Analytics do Twojej witryny. Możesz także dostosować go do większości opcji udostępnianych przez interfejs API Google.

Chciałem sprawdzić, czy zasługuje na oceny, więc kontynuowałem i zainstalowałem go. Automatycznie dodał mój kod śledzenia Google Analytics. A ponieważ nie lubię chodzić do Google Analytics, ale codziennie loguję się na swojej stronie, mogę teraz pobrać te dane analityczne z mojego pulpitu nawigacyjnego i działać na ich podstawie.

Czy chcesz sprawdzić, co dzieje się z analizami w innych zarejestrowanych witrynach? Aby to zrobić, nie musisz przełączać się na inne konta Analytics. Możesz to zrobić na pulpicie nawigacyjnym WordPress ze stroną Przegląd, która może pokazywać odbiorców, odwiedzających, lokalizację i informacje o przeglądarce.

Jeśli chcesz zarządzać i śledzić analitykę internetową z poziomu pulpitu WordPress, zainstaluj Wtyczka WD Google Analytics i w dowolnym momencie wykonuj szczegółowe raporty śledzenia.

Umożliwia porównywanie i eksportowanie ich do plików CSV i PDF. Możesz również wysyłać je jako zaplanowane wiadomości e-mail, konfigurować filtry Analytics, wykluczać niektóre dane ze śledzenia, wyznaczać cele i wiele więcej, jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem i potrzebujesz określonych danych dla swojego sklepu internetowego, lokalnej firmy lub bloga WordPress.

Są pewne zaawansowane funkcje, których nie spodziewałem się, takie jak raporty dla firm eCommerce. Wypróbuj, przekonaj się sam i powiedz, czy to działa tak samo jak dla mnie.

2. Łatwe czcionki Google

Łatwa wtyczka WordPress do czcionek Google

Lubię fajną typografię. Nie tylko jest to część Twojej strategii budowania marki online, ale sprawia, że ​​Twoja witryna WordPress jest bardziej użyteczna i łatwiejsza do odczytania. Możesz dodać niestandardowe czcionki Google do motywu WordPress bez żadnych umiejętności kodowania. The Łatwa wtyczka Google Fonts jest kompatybilny z dowolnym motywem WordPress.

Pozwala przejąć pełną kontrolę nad typografią i wybierać spośród ponad 600 dostępnych czcionek. Przed zapisaniem jakichkolwiek zmian będzie można wyświetlić podgląd motywu za pomocą nowej czcionki.

Kolejną zaletą jest to, że jeśli zaktualizujesz motyw lub przełączysz się na inny, nie stracisz niestandardowych oszczędności czcionek. Korzystanie z najlepszych praktyk WordPress przy projektowaniu strony internetowej, poprzez dodanie dodatkowej funkcjonalności poprzez wtyczki, będzie się liczyło na dłuższą metę, więc zacznij wcześnie.

3. Mapy witryn Google XML

Wtyczka WordPress Google XML Sitemaps

Wszyscy wiemy, że ważne jest, aby zapewnić pełną mapę witryny XML swojej witryny dla każdej dużej wyszukiwarki. Z ponad milionem aktywnych instalacji i średnią oceną 4,9, Wtyczka Google XML Sitemaps dowodzi, że warto to rozważyć. Jego cel jest prosty i bezpośredni – pomaga wyszukiwarkom szybciej i lepiej indeksować witrynę i wyświetlać ją na stronach wyników wyszukiwania.

Istnieje wiele innych wtyczek, które zawierają tę funkcję, ale są one uciążliwe i mogą spowolnić Twoją witrynę. Jeśli szukasz szybkiego i lekkiego rozwiązania, mapy witryn Google XML są właśnie dla Ciebie.

Dodając swoje posty, kategorie, produkty i inne niestandardowe typy postów do różnych map witryn, pozwalasz robotom przeglądającym pełną strukturę witryny. Po utworzeniu nowej zawartości mapy witryn zostaną zaktualizowane automatycznie. Nie musisz samodzielnie tworzyć pliku sitemap.xml. Ta wtyczka wygeneruje ją i zaktualizuje dynamicznie.

4. Wtyczka AdSense WP QUADS

Wtyczka AdSense dla WordPress

Jeśli chcesz zarabiać na swoim blogu, spróbuj Wtyczka AdSense WP QUADS podłącz.

Możesz łatwo wstawiać go do swoich postów, stron i pasków bocznych. Ta wtyczka jest idealna dla wszystkich blogerów, którzy zaczynają zarabiać na swoich umiejętnościach pisania.

Przetestowałem kilka wtyczek, a nawet usług, które dodają Google AdSense do Twojego bloga WordPress. Ale wiele z nich jest zbyt skomplikowanych i nie jest tak łatwe do skonfigurowania lub wstawienia.

5. Dysk Google WP Media

Wtyczka Google Drive WP Media WordPress

Czy chcesz mieć bezpośredni dostęp do Dysku Google z witryny WordPress? Z Wtyczka Google Drive WP Media możesz zarządzać swoimi plikami w panelu WordPress.

Umożliwia przesyłanie i udostępnianie plików z WordPressa na Dysk Google i odwrotnie. Możesz także dołączyć pliki z Dysku do swoich postów, utworzyć folder do przechowywania plików i wiele więcej.

Dzięki ponad 2000 aktywnych instalacji i średniej ocenie 4,6, ta wtyczka pomoże Ci uzyskać najlepsze z tej niezbędnej usługi Google i zwiększyć ilość dostępnego miejsca na Twojej stronie WordPress.

6. WidgetPack Recenzje Google

Widgetpack Opinie Google Wtyczka WordPress

Ta wtyczka wyświetla ocenę biznesową Google i recenzje użytkowników Google+ w Twojej witrynie WordPress. Umożliwia dodanie widżetu zawierającego maksymalnie 5 recenzji w bezpłatnej wersji. Jeśli chcesz pokazać więcej niż 5, będziesz musiał zapłacić za wersję pro.

Z pewnością nie chcesz, aby użytkownicy widzieli złą opinię. Za pomocą tej wtyczki możesz usunąć ją z widżetu paska bocznego. Działa bez klucza interfejsu API Miejsc Google. Możesz także zmienić rozmiar i kolor gwiazdek recenzji. Jeśli niektóre recenzje są zbyt długie, możesz je łatwo przyciąć.

Prawdopodobnie wiesz, że wiele osób zdecyduje się na coś, jeśli zobaczą doświadczenia innych ludzi. The Wtyczka WidgetPack Google Reviews jest doskonałym wyborem dla ulepszenia twojego biznesu.

7. Mapy Google

Google Maps WD

Chcesz tworzyć mapy Google dla swojej witryny WordPress z zaawansowanymi markerami, niestandardowymi warstwami i nakładkami? Udało mi się to zrobić z Wtyczka WD Google Maps. Aby to zrobić, nie musisz mieć żadnych umiejętności kodowania. Jest to wszechstronne, intuicyjne rozwiązanie i ma wszystko, czego kiedykolwiek będziesz potrzebować.

Na przykład wielu lokalnych właścicieli sklepów musi zainstalować inną wtyczkę, która pozwala ludziom pobierać lokalizacje sklepów. Ale ta wtyczka ma własny lokalizator sklepów, który pozwala użytkownikom mapy znajdować najbliższe sklepy.

Używając krótkiego kodu lub znacznika szablonu PHP, możesz dodać nieograniczoną liczbę map do dowolnego postu lub strony. Istnieje funkcja przeciągnij i upuść, aby dodawać i przenosić znaczniki na każdej mapie. Chociaż ma wiele opcji, szybko zrozumiesz, jaki jest ich cel. Po prostu najedź kursorem na tę funkcję, a zobaczysz dokładnie, co robi.


Google oferuje naprawdę niezwykłe usługi. Dlaczego więc nie wykorzystać ich na swoją korzyść i uczynić swoją witrynę WordPress łatwiejszą w obsłudze i utrzymaniu.

Czy korzystasz z wtyczek integracji usług Google na platformie WordPress? Czy masz jakieś rozwiązania, o których tu nie wspomniałem? Dodaj komentarz poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me