6 najlepszych darmowych wtyczek do dodania forum do bloga WordPress

Najlepsze darmowe wtyczki do dodania forum do bloga WordPress

Jeśli próbujesz zbudować społeczność użytkowników, regularna interakcja jest niezbędnym elementem tej relacji. Nie tylko interakcja z tobą, och mądry przywódco, ale interakcja między członkami społeczności. Fora to sprawdzony sposób na zachęcenie ludzi do rozmowy na interesujące tematy, na przykład zwiastun najnowszego filmu w klasycznej sadze kosmicznej, na przykład.


Istnieje wiele różnych platform forum, z których możesz skorzystać, ale wiemy, że kochasz WordPress i chcesz, aby wszystkie rzeczy się z nim zintegrowały. Na szczęście istnieją również wtyczki WordPress, które ułatwiają tworzenie forów dyskusyjnych i zarządzanie nimi.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszym darmowym wtyczkom dostępnym do tworzenia forów w witrynie WordPress, dzięki czemu możesz zacząć budować swoją niesamowitą społeczność miłośników bocce lub cokolwiek innego..

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

Najlepsze darmowe wtyczki forum

Poniżej wybraliśmy sześć najpopularniejszych wtyczek forum. Są grupą mieszaną, a kilka z nich jest ocenianych nieco niżej niż byśmy tego chcieli (tak, jesteśmy wybredni). Aby to nadrobić, dołożyliśmy wszelkich starań, aby zwrócić uwagę na problemy z niższymi ocenami wtyczek i dlaczego nadal uważamy, że powinieneś je rozważyć. Do roboty!

1. DW Pytanie i odpowiedź

Wtyczka DW Pytanie i Odpowiedź
W przestrzeni forum zaobserwowaliśmy wzrost liczby platform pytań i odpowiedzi Przepełnienie stosu i Quora. Z ponad 10 000 aktywnych instalacji, DW Pytanie i odpowiedź jest bardzo popularną wtyczką do dodawania tej funkcjonalności do stron WordPress. Na szczycie naszej listy znajduje się ocena zadowolenia 4,3 gwiazdki.

Jako kompletny system pytań i odpowiedzi, DW Pytanie i Odpowiedź umożliwia przesyłanie, filtrowanie, porządkowanie, edytowanie i usuwanie pytań. Użytkownicy mogą odpowiadać na pytania lub komentować inne odpowiedzi, a także głosować i wybierać najlepszą odpowiedź spośród już udzielonych. Pytania i odpowiedzi można ustawić na prywatne lub publiczne, a użytkownicy mogą śledzić pytania lub odpowiedzi, aby otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach.

Recenzenci podnieśli pewne problemy ze zgodnością między tą wtyczką a innymi wtyczkami i motywami, ale na ich szczęście programiści są dość responsywni i otwarci na opinie. Jeśli podoba Ci się format pytań i odpowiedzi i chcesz pracować z domyślnymi stronami utworzonymi przez wtyczkę, DW pytanie i odpowiedź mogą być odpowiednie dla Ciebie.

2. BuddyPress

Wtyczka BuddyPress

Ta wtyczka nie jest wtyczką forum jako taki – BuddyPress jest gigantem sieci społecznościowych w świecie WordPress, ale może być wykorzystywany jako forum społeczności. Korzysta z globalnej społeczności tysięcy użytkowników, którzy korzystają z BuddyPress i współpracują z nim, dlatego postanowiliśmy go włączyć.

BuddyPress to niezwykle potężna i elastyczna wtyczka społecznościowa do WordPress. Zawiera funkcje, takie jak profile użytkowników, grupy, strumienie aktywności i powiadomienia. Tak więc jego domyślna funkcjonalność mogłaby w rzeczywistości służyć jako forum społeczności do dyskusji. Integruje się z innymi wtyczkami (np. BbPress poniżej), jeśli chcesz utworzyć w pełni funkcjonalną społeczność forum.

3. Muut

Komentowanie i fora Muut ponownie
Dyskusja to nazwa gry, ale wtyczki takie jak Muut ponownie wyobrażają sobie, jaką formę powinna przyjąć. Mając tylko około 1000 aktywnych instalacji, Muut jest wciąż nowy na forum dyskusyjnym, ale ocena zadowolenia na poziomie 4,3 gwiazdki sprawiła, że ​​uznaliśmy, że warto było sprawdzić.

Muut określa się jako lepsza platforma społecznościowa i przyjrzeli się, jak przebiegają rozmowy na stronach WordPress. Łącząc moc forów dyskusyjnych z natychmiastową funkcją komentowania, Muut zapewnia w pełni funkcjonalne fora w czasie rzeczywistym z płaskimi lub tematycznymi komentarzami, filtrowaniem spamu i powiadomieniami e-mail. Można go również całkowicie dostosować za pomocą CSS, aby pasował do Twojej witryny.

Korzystanie z Muut jest całkowicie darmowe, ale możesz uaktualnić konto premium do większej funkcjonalności. W przeszłości powodowało to pewne zamieszanie, ale programiści zaktualizowali swoją dokumentację, a powiadomienia ją wyjaśniają. Wtyczka jest wciąż w początkowej fazie, ale stanowi ciekawy kierunek, jeśli nie podoba Ci się standardowa koncepcja forum dyskusyjnego.

4. AnsPress

Wtyczka AnsPress Question and Answer
Następna wtyczka na naszej liście również używa formatu pytań i odpowiedzi, podobnego do DW Pytanie i odpowiedź. Z ponad 3000 aktywnych instalacji i 4,2 gwiazdkową oceną satysfakcji, AnsPress jest zdecydowanie dobrą opcją dla wielu stron WordPress.

Podobnie jak DW Pytanie i Odpowiedź, AnsPress zapewnia kompletny system pytań i odpowiedzi dla WordPress. Podstawową funkcjonalność, taką jak dodawanie, edytowanie, sortowanie, odpowiadanie i głosowanie na pytania, uzupełniają ładne funkcje, takie jak etykiety (np. Otwarte, zamknięte, duplikaty), faworyzowanie pytań i system punktów użytkownika.

Wcześniejsze wersje AnsPress wydawały się zmagać z błędami i słabym wsparciem, ale programiści wysłuchali opinii i usprawnili swoje procesy programistyczne, więc nie powinieneś mieć większych problemów z obsługą tej wtyczki. Jeśli szukasz elastycznego i konfigurowalnego systemu pytań i odpowiedzi, warto rozważyć AnsPress.

5. bbPress

Wtyczka bbPress

Nie ma mowy, żebyśmy mogli rozmawiać o forach dyskusyjnych w WordPress i nie patrzeć bbPress. Dzięki ponad 300 000 aktywnym instalacjom jest wyraźnym liderem w tej przestrzeni i jest obsługiwany przez najpopularniejsze motywy WordPress (w tym Total). Z oceną satysfakcji wynoszącą 3,9 gwiazdki, nie ma sobie równych w przypadku nowych uczestników, ale ma pewne obawy.

bbPress jest opisywany przez programistów jako skupiający się na łatwości integracji, łatwości użytkowania, standardach internetowych i szybkości. Aby to osiągnąć, utrzymali małą i lekką wtyczkę rdzenia, jednocześnie umożliwiając jej pełną rozbudowę poprzez wtyczki. Podejście to ma oczywiście kompromisy, a jeśli chcesz replikować w pełni funkcjonalną funkcję innego systemu forum, być może będziesz musiał wdrożyć wiele różnych wtyczek za pomocą bbPress.

Wiele skarg dotyczących bbPress pochodzi od użytkowników, którzy mogli nie w pełni zrozumieć, że bbPress nie został zaprojektowany w celu zapewnienia kompletnego systemu forum. Podstawowa funkcjonalność jest sama w sobie potężna, ale prawie na pewno będziesz chciał dodać inne funkcje.

6. Odpowiedzi CM

Wtyczka CM Answers

Następny na naszej liście jest kolejna wtyczka typu pytanie i odpowiedź. CM Answers ma ponad 2000 aktywnych instalacji i 3,8-gwiazdkową ocenę satysfakcji.

Wcześniej omawialiśmy podstawowe funkcje pytań i odpowiedzi, ale CM Answers dodaje kilka interesujących funkcji, które pomagają w zaangażowaniu użytkowników, takich jak wyświetlanie liczby wyświetleń każdego pytania, powiadomienia użytkownika i rejestracja w mediach społecznościowych za pomocą Facebooka, Twittera, LinkedIn i Google+.

Wystąpiły pewne problemy z obsługą, a wielu użytkowników miało obawy dotyczące głębokości funkcjonalności, która jest dostępna tylko przy zakupie wersji Pro lub dodatkowych wtyczek. Ponieważ dostępna jest bezpłatna wersja, zalecamy najpierw zainstalowanie jej na stronie testowej, aby sprawdzić, czy spełnia ona Twoje potrzeby.


Nie ma prawdziwego pytania, że ​​dobrze zaplanowane i zarządzane forum może pomóc w zbudowaniu zaangażowanej społeczności użytkowników. Użycie wtyczki sprawi, że skonfigurowanie jednego z nich będzie prostą sprawą, dzięki czemu możesz od razu przejść do interakcji z użytkownikami.

Z powyższej listy powinieneś być w stanie wybrać odpowiednią wtyczkę forum dla swoich potrzeb. Jeśli zastanawiasz się nad założeniem forum, wybierz je i zacznij!

Czy masz teraz forum, a jeśli tak, to jakiej wtyczki używasz? Jeśli go nie masz, co Cię powstrzymuje? Podziel się w komentarzach swoimi doświadczeniami związanymi z wtyczkami forum i wszelkimi informacjami, które moglibyśmy przegapić.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map