Najlepsze alternatywy Yoast SEO

Jeśli chodzi o WordPress i SEO, to Yoast SEO wtyczka jest rozwiązaniem dla wielu z nas. Czemu nie? W końcu ta popularna wtyczka jest aktywna na ponad 5 milionach witryn WordPress, a ponadto łatwo jest skonfigurować Yoast SEO, a nowe funkcje są regularnie dodawane. Zapewnia wszystkie niezbędne funkcje do optymalizacji SEO WordPress za darmo (choć zalecamy Yoast Premium, jeśli poważnie myślisz o swojej stronie).


Ale to nie powinno nas powstrzymywać przed sprawdzaniem konkurencji na najlepsze alternatywy Yoast SEO. I o tym właśnie jest ten post – znalezienie najlepszych alternatyw Yoast SEO. Być może chciałeś wypróbować nową wtyczkę SEO lub jesteś po prostu ciekawy. W każdym razie – oto nasze najlepsze typy.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. Wszystko w jednym SEO

Wtyczka SEO All In One

Wszystko w jednym SEO jest mistrzem, jeśli chodzi o komunikację z wyszukiwarkami. Przekazuje mapy witryn, w tym mapy witryn graficznych, do wyszukiwarek i automatycznie aktualizuje je w przypadku wszelkich zmian w witrynach. Początkujący mogą zacząć od tej wtyczki bez zwracania zbytniej uwagi na ustawienia. Jeśli chodzi o programistów, mogą dostosować ustawienia, aby zoptymalizować SEO i rozszerzyć funkcje za pomocą wbudowanego interfejsu API.

Chociaż All in One SEO to pierwsze imię, które pojawia się przy rozważaniu alternatyw Yoast SEO, powinieneś wiedzieć, że jego funkcje analizy stron nie pasują do Yoast. Nie przywiązuje zbyt dużej wagi do słów kluczowych ani czytelności. Może jednak dość pasować do Yoast SEO w optymalizacji tytułów, generowaniu metatagów i wykrywaniu zduplikowanych treści w Twojej witrynie.

Jednym z obszarów, w którym All in One wypada w porównaniu z wieloma innymi alternatywami SEO, jest obsługa Google Analytics i integracja SEO dla witryn e-commerce, w tym WooCommerce.

Wtyczka jest dostępna za darmo. Ale jest wersja premium też, która zaczyna się od 97 USD rocznie dla jednej witryny. To uprawnia do wsparcia premium, dodatkowych opcji Google Analytics, modułu SEO wideo i integracji z mediami społecznościowymi.

Dla tych, którzy obserwują wydajność witryny, będziesz szczęśliwy, że All in One ma modułową strukturę. W ten sposób możesz wyłączyć niepotrzebne funkcje i zapobiec niepotrzebnemu zmniejszaniu wydajności. Będziesz także mieć większą kontrolę nad szczegółami technicznymi, prosząc wyszukiwarki, by nie indeksowały, nie śledziły ani nie wykluczały niektórych obszarów z mapy witryny.

2. Premium SEO Pack (Lite)

Pakiet Premium Seo - wersja lekka

Pakiet Premium SEO jest wyposażony w funkcje w ponad 24 modułach, zarówno pod kątem SEO, jak i optymalizacji społecznej. Nie wszystkie moduły są obecne w wersji darmowej, ale pomocna jest optymalizacja masowa. Optymalizacja masowa pozwala wykryć kluczowe słowo kluczowe dla wszystkich swoich postów i stron oraz zoptymalizować je wszystkie za jednym razem. I to nie tylko jedno słowo kluczowe, ale wiele kluczowych słów kluczowych do 25 słów kluczowych (Pro). Możliwa jest także optymalizacja masy dla tytułów, opisów, słów kluczowych i optymalizacji ślimaków.

Podobnie jak Yoast SEO, obejmuje optymalizację na stronie i mapy witryn XML. Ponadto obejmuje również śledzenie SERP, analizę konkurencji, optymalizację obrazu, łączenie profili i analizę szybkości strony. Funkcje społecznościowe obejmują rozbudowane fragmenty, karty na Twitterze, moduł planowania na Facebooku i statystyki społecznościowe.

A po wstawieniu lokalnego kodu firmy generuje mapę witryny lokalizacji i powiadamia wyszukiwarki. Możesz dodać swoją witrynę do różnych katalogów witryny.

Pakiet Premium SEO zwraca również uwagę na optymalizację poza stroną dzięki wewnętrznemu narzędziu do tworzenia linków, przekierowaniu linków i monitorowi 404. Ustawienia zaawansowane obejmują W3C Validator, SEO Insert Code i Minify JS / CSS.

ZA regularna licencja można kupić za 44 USD / rok / stronę i uprawnia do przyszłych aktualizacji i dodatkowych funkcji.

3. Narzędzia SEO BAVOKO

BAVOKO Darmowa wtyczka WordPress

Narzędzia SEO BAVOKO zawierają wszystkie zwykłe funkcje wtyczki SEO, a potem jeszcze więcej. W pudełku znajdują się standardowe funkcje SEO na stronie, takie jak mapy witryn XML, tytuły meta, opisy i optymalizacja słów kluczowych. Do każdego posta i strony masz wiele opcji optymalizacji treści. Poza tym możesz przejść do korzystania z tytułów, opisów i zdjęć w serwisach Facebook i Twitter. Podgląd fragmentu pokazuje dokładnie, jak Twój post wyglądałby w mediach społecznościowych. Biorąc pod uwagę zestaw funkcji oferowanych przez wtyczkę, może być idealnym rozwiązaniem dla stron internetowych, które mają mnóstwo treści do monitorowania i utrzymywania wydajności SEO.

Możesz zacząć od bezpłatnego okresu próbnego, ale aby w pełni korzystać z pełnego zakresu funkcji oferowanych przez tę wtyczkę, musisz zapłacić za wtyczka premium. Pakiety zaczynają się od 19,99 USD miesięcznie. Dzięki aktywnej wtyczce pro możesz śledzić ruch według kraju i urządzeń. Będziesz także mógł monitorować linki zwrotne i usuwać dowolne domeny, optymalizować i monitorować wydajność. Gromadzi dane SEO z Google Search Console (bezpłatnie), Google Analytics i interfejsu API BAVOKO (Pro) i umieszcza je całkowicie na jednym ekranie, aby uzyskać raport „Zdrowie SEO” wszystkich treści w Twojej witrynie.

Poza tym, gdzie błyszczy BAVOKO, poprawia przepływ pracy SEO. Meta edytor zbiorczy to prawdziwa oszczędność czasu. Pozwala wybrać pojedyncze posty i naprawić je pojedynczo, a także edytować je zbiorczo. Możesz także wprowadzić zbiorcze zmiany w opisach SEO wszystkich postów i stron w swojej witrynie za pomocą kilku kliknięć.

Kolejną przydatną funkcją jest monitorowanie słów kluczowych. Korzystając z tego, będziesz w stanie poznać historię rankingów i historię rankingów dla określonych stron i postów.

Co więcej, możesz odkryć nowe słowa kluczowe bezpośrednio z tej wtyczki, przeprowadzając badanie słów kluczowych. Oprócz tego sugeruje nowe linki wewnętrzne na podstawie treści, a także wyświetla listę wszystkich linków przychodzących i wychodzących do tej strony lub postu. Dokonaliśmy szczegółowej oceny wtyczki SEO BAVOKO i możesz ją sprawdzić, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.

4. Ranga matematyki

Rank Math WordPress SEO Plugin

Rank Math to całkowicie darmowa (na razie) i wszechstronna wtyczka SEO. Za 9 USD rocznie otrzymasz także wsparcie dla wtyczki.

Zawiera ogromny zestaw funkcji (ponad 65 funkcji) i jest wyposażony w funkcje inteligentnej automatyzacji. Jednocześnie jest lżejszy niż większość innych wtyczek i łatwy w konfiguracji do WordPress. Domyślne ustawienia będą odpowiednie dla większości użytkowników, ale możesz je zmienić, jeśli chcesz.

Podobnie jak Yoast SEO, RankMath oferuje SEO na stronie z łatwymi opcjami, które pomogą ulepszyć twoją treść. Obejmują one wskazówki dotyczące kluczowych słów kluczowych, monitor długości treści, ocenę bezpośredniego połączenia i wiele innych. Poza tym pozwala na dołączanie fragmentów rozszerzonych, optymalizację każdego postu pod kątem do 5 słów kluczowych, integruje narzędzie słów kluczowych LSI do sugerowania wielu odmian słowa kluczowego fokus i pobiera sugestie słów kluczowych z Google.

Podobnie jak BAVOKO, integruje konsolę wyszukiwania Google. Pomaga to śledzić statystyki witryny i wydajność bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego WordPress. Dodatkowo zawiera zaawansowane narzędzia SEO do przeprowadzania audytu SEO Twojej witryny, przeprowadzając aż 70 szczegółowych testów SEO, aby uzyskać profesjonalne rekomendacje. Wrzuć wsparcie dla lokalnych SEO i WooCommerce, a ty masz tutaj sporą wygraną.

Inne funkcje wtyczek obejmują śledzenie SERP, nakładkę GIF lub ikonę wideo na twoich miniaturach społecznościowych, zoptymalizowane SEO bułki tartej, monitorowanie błędów indeksowania Google, kontekstowe podpowiedzi, opcje zautomatyzowanego SEO obrazu, generator map witryn XML i wiele innych. Znajdziesz także 404 monitorów i menedżerów przekierowań, a także sugestie dotyczące wewnętrznego linkowania. I wreszcie, pozwala zaimportować wszystkie dane SEO z Yoast i All-in-One SEO za pomocą jednego kliknięcia.

5. SEOPress

SEOPress WordPress Plugin SEO

SEOPress ułatwia utrzymywanie pozycji lidera SEO. M.analizuj swoje meta (tytuły, opis, Open Graph, karta Twitter, meta roboty…) z każdego postu lub globalnie, twórz własne mapy witryn XML, aby usprawnić indeksowanie botów Google, śledzić użytkowników za pomocą Google Analytics (śledzenie pobrań, linki partnerskie i więcej) , przekierowuj, edytuj kanoniczny adres URL i nie tylko.

SEOPress pozwala monitorować wszystkie 404 adresy URL. Gdy tylko użytkownik poprosi o adres z Twojej witryny, który nie istnieje (lub już nie istnieje), jest on automatycznie zapisywany w Twojej administracji WordPress. Jeśli adres URL już istnieje, licznik odwiedzin tego ostatniego jest zwiększany. Dzięki temu możesz analizować straty w ruchu, problemy z doświadczeniem użytkownika, generować przekierowania itp. SEOPress może również powiadamiać cię e-mailem o błędach.

blinki roken mogą znacznie zaszkodzić odwiedzającym, a także robotom indeksującym. W ciągu kilku sekund robot SEOPress wyświetli ich listę, abyś mógł zobaczyć źródłowy adres URL zawierający uszkodzony link, zmodyfikować go i naprawić. Zmniejsza to liczbę błędów 404 w Google Search Console.

SEOPress obsługuje Google Local Business. Podając swoje współrzędne geograficzne, godziny otwarcia, e-mail i telefon, zwiększasz swoją widoczność w wynikach wyszukiwania, wyświetlając się w prawej kolumnie. Większa widoczność, większy ruch i większa sprzedaż!

Wtyczka obsługuje także WooCommerce! Szybko wyłączaj bezużyteczne strony wyszukiwarek, takie jak koszyk, kasy i strony mojego konta, dodaj walutę Open Graph i cenę, aby poprawić udostępnianie na Facebooku i uzyskać większą sprzedaż. I wiele innych funkcji jest dostępnych w wersji PRO.

6. Narzędzia SEO od Jetpack

Wtyczka JetPack

Ostatni na naszej liście godnych alternatyw Yoast SEO jest Narzędzia SEO od Jetpack. Jak wszyscy użytkownicy WordPress wiedzą, Jetpack to wielofunkcyjna wtyczka od Automattic, zespołu odpowiedzialnego za WordPress. Większość funkcji Jetpack jest dostępna za darmo, chociaż narzędzia SEO to płatna opcja, która obejmuje plany premium i profesjonalne.

Jetpack automatycznie generuje mapę witryny XML i może obsłużyć wszystkie podstawowe wymagania optymalizacji SEO. Pomaga dostosować wygląd tytułów treści i pisać meta-opisy zwiększające SERP. Te narzędzia pomagają również w optymalizacji treści na forach społecznościowych i łączeniu z kontem Google Analytics.

Domyślnie funkcje prywatności są wyłączone, ale plany premium umożliwiają ich aktywację. Będziesz także widzieć podgląd na żywo tego, jak strona główna i posty będą wyglądać w wyszukiwarkach.


Optymalizacja SEO odgrywa ogromną rolę w umieszczaniu stron witryny na szczycie wyników wyszukiwania. I chociaż Yoast ogólnie świetnie sobie z tym radzi, zawsze miło jest poznać dostępne opcje. Ten artykuł na temat alternatyw Yoast SEO może pomóc Ci zacząć odkrywać opcje SEO.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me