Uważam, że zaangażowanie w blogosferę jest niedoceniane.


Mówiąc wprost, jakość odbiorców jest znacznie ważniejsza niż ilość. Mówiąc o jakości mam na myśli przede wszystkim ich zaangażowanie w Twoją „markę”.

Zadaj sobie to pytanie – czy Twoi czytelnicy naprawdę troszczą się o Twojego bloga, czy uważają go za zasób jednorazowy? Twoja odpowiedź może mieć wpływ na Twoje szanse na osiągnięcie celów (zakładam, że ostatecznie zarabiasz pieniądze).

Mając to na uwadze, pomyślałem, że skorzystam z okazji, aby wspomnieć o moich ulubionych wtyczkach WordPress, które mogą pomóc w lepszym kontakcie z czytelnikami. Chociaż jakość twoich treści i osobowość, którą wplatasz w swojego bloga, odegrają dużą rolę w dyktowaniu poziomu zaangażowania ludzi z tobą, Poniższe wtyczki mogą ci pomóc też.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. Subskrybuj do komentarzy Przeładowano

Jeśli chodzi o komentarze, mam prostą zasadę na swoim blogu – jeśli ktoś poświęcił czas na podzielenie się swoimi opiniami, powinienem poświęcić czas na udzielenie rzeczowej odpowiedzi. Jako taki odpowiadam na zdecydowaną większość komentarzy na mojej stronie.

Ale dopóki czytelnicy Twojego bloga nie dodadzą zakładek do swoich komentarzy i nie będą okresowo wracać, aby zobaczyć, czy odpowiedziałeś, nigdy nie będą mogli przeczytać tego, co powiedziałeś w odpowiedzi. I spójrzmy prawdzie w oczy – zaręczyny to ulica dwukierunkowa.

Mając to na uwadze, zdecydowanie polecam instalację Subskrybuj, aby komentarze zostały wczytane ponownie. Ta wtyczka działa dokładnie tak, jak można się spodziewać – powiadamia ludzi (e-mailem) o odpowiedzi na ich komentarz. Zawiera również pełny pulpit, w którym możesz zarządzać subskrybentami i wszystkimi opcjami.

Subskrybuj do komentarzy Przeładowano

2). Komentarze na Facebooku

Chociaż istnieje wiele wtyczek komentarzy stron trzecich do WordPress, moim wyborem (szczególnie jeśli chodzi o zaangażowanie użytkowników) są komentarze na Facebooku.

Dlaczego? Ponieważ sprawia, że ​​komentowanie jest bardzo towarzyskie i dlatego zwiększa zaangażowanie. Jest prawdopodobne, że zdecydowana większość Twoich potencjalnych komentujących będzie miała już konto na Facebooku i jako takie komentowanie Twojej witryny będzie (a) bardzo łatwe i (b) bardzo znajome.

Facebook Comments Plugin

Co więcej, komentarze na Twoim blogu pojawią się na Facebooku, a Twoje treści prawdopodobnie zostaną udostępnione znacznie większej liczbie odbiorców. Ten rodzaj integracji jest szczególnie przydatny w witrynach, które są już wysoce społecznościowe (na przykład witryna do udostępniania zdjęć).

Chociaż nie korzystam osobiście z komentarzy na Facebooku, mogę to zrobić w przyszłym projekcie – jest to z pewnością realna alternatywa dla domyślnego systemu komentarzy WordPress i z pewnością będzie miała pozytywny wpływ na zaangażowanie użytkowników.

3). Lepsze wyszukiwanie linków wewnętrznych

Lepsze wyszukiwanie linków

Wierzę w to, jeśli chodzi o zwiększenie zaangażowania użytkowników jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest płodne połączenie. Ludzie mogą być ślepi na elementy nawigacyjne i tym podobne (poświęć chwilę, aby świadomie obserwować własne nawyki przeglądania), ale łączy w treści znacznie trudniej uniknąć.

Łączenie najlepiej wykonywać, gdy jest to bardzo istotne – chcesz postawić ludzi w sytuacji, w której mają dziesięć otwartych kart w przeglądarce i skończyć w witrynie przez pół godziny. Ale domyślna wewnętrzna wyszukiwarka linków WordPress, jednym słowem, jest straszna.

Właśnie tam pojawia się Lepsze wyszukiwanie linków wewnętrznych. Ta prosta wtyczka dostosowuje wyszukiwanie linków wewnętrznych, aby zlokalizować zawartość tylko według nagłówka. Obejmuje również zaplanowane posty. Osobiście uważam, że jest to najbardziej niedoceniana wtyczka na WordPress.org – tworzy wewnętrzne linki więcdużo łatwiej.

4. Yet Another Related Posts Plugin

Jeśli chodzi o zwiększenie zaangażowania użytkowników, posiadanie pokrewnej sekcji postów na dole swoich postów nie stanowi problemu. Jeśli ktoś lubi post na tyle, by przeczytać go do końca, a następnie otrzymuje podobne posty, może zechcieć przeczytać dalej.

Yet Another Related Posts Plugin (w skrócie YARPP) jest moim skromnym zdaniem najlepszą dostępną wtyczką do postów dostępną dla WordPress. Podczas gdy inni koncentrują się na efektownym formatowaniu, YARPP dostaje kluczowy czynnik – trafność – na dobre.

Niepopełnić błędu – wtyczka powiązanych postów jest tak dobra, jak jej algorytm dopasowywania. Jeśli nie prezentujesz swoim czytelnikom naprawdę istotnych dodatkowych postów, prawdopodobieństwo, że będą czytać, jest znacznie mniejsze. Upewnij się więc, że używasz YARPP i ustaw go tak, aby zwracał tylko najbardziej trafne wyniki.

5. Easy Tweet Embed

W celu pełnego ujawnienia należy wspomnieć, że opracowałem tę wtyczkę. Jednak naprawdę może to mieć ogromny wpływ na zaangażowanie użytkowników, co wielokrotnie odkryłem.

Oto oferta – użytkownicy Twittera lubią tweetować. Co ważniejsze, lubią ćwierkać ciekawy rzeczy Nagłówek postu nie zawsze jest tak interesujący. Ale jeśli możesz dać im cytat lub perłę mądrości, aby przekazać ich wyznawcom, mogą być zbyt szczęśliwi, aby to zrobić.

Właśnie tam wkracza Easy Tweet Embed – pozwala osadzać wstępnie wypełnione tweety w swoich postach, tak jak poniżej: Osadzony tweet

Osadzony tweet

Jest bardzo podobny do usługi Click to Tweet, ale ułatwia tworzenie tweetów, umożliwiając Ci to za pomocą edytora tekstu. Automatycznie wstawia także bezpośredni link. Znalazłem, że wpisy w tweetach mogą wzrosnąć o prawie 30% w niektórych przykładach za pomocą Easy Tweet Embed – to szybki i łatwy sposób na zwiększenie zaangażowania.

Opcje są nieograniczone

Różnorodność powyższych opcji wskazuje na niezliczone sposoby na zwiększenie zaangażowania, więc nie ograniczaj się. Różne rzeczy działają dla różnych blogów – kluczem jest eksperymentowanie i testowanie.

Jeśli masz własne pomysły na zwiększenie zaangażowania użytkowników, podziel się nimi z nami poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me