5 wtyczek WordPress dla lokalnych firm

Solidna obecność w sieci może zdziałać cuda dla lokalnego biznesu. Nawet jeśli działasz wyłącznie w trybie offline, dobra strona internetowa może wzbudzić duże zainteresowanie – szczególnie ważne, jeśli jesteś nowy.


Zastanów się, jakie funkcje potrzebujesz do działania swojej witryny. Czy odwiedzający muszą dokonać rezerwacji przed przyjazdem do Ciebie? Czy Twoja witryna może to obsłużyć? Jeśli nie, odstraszysz klientów, zanim zdążysz im zaimponować.

Moim zdaniem WordPress to idealna platforma do wspierania lokalnych firm. Jest to w dużej mierze spowodowane ogromną liczbą dostępnych wtyczek, co umożliwia dodanie funkcji potrzebnych w witrynie. Dzisiaj chcę przyjrzeć się pięciu wtyczkom skierowanym specjalnie do lokalnych firm.

Responsywna wtyczka Google Maps

Responsywne Mapy Google

Jeśli prowadzisz lokalny sklep stacjonarny, twój sukces będzie zależał od liczby wpadających osób. Responsywna wtyczka Google Maps sprawia, że ​​potencjalni klienci mogą Cię łatwo znaleźć, umożliwiając dodanie w pełni responsywnej mapy Google do Twojej witryny. Wtyczka jest pełna funkcji, ale jest naprawdę łatwa w użyciu i konfiguracji.

To jedna z moich ulubionych wtyczek Map Google, z dużą ilością możliwości dostosowania map do twoich wymagań dotyczących stylizacji. Dodatki zawarte:

 • Niestandardowe style znaczników
 • Przypnij wiele lokalizacji sklepu na jednej mapie
 • Dodaj wiele map na stronę
 • Kierunki niestandardowe
 • Nakładaj niestandardowe treści na swoje mapy, w tym własne obrazy
 • Cztery typy map: drogowe, satelitarne, hybrydowe, a nawet terenowe
 • Aktualizacje pogody i warstwa chmur
 • Dodaj do dowolnej strony lub obszaru widżetów za pomocą prostych skrótów

To wiele funkcji i oznacza, że ​​możesz zrobić wszystko, co chcesz z Mapą Google za pomocą tej wtyczki. Chcesz zobaczyć zrzut ekranu wtyczki w akcji? Oto jeden z wieloma funkcjami:

Responsywny zrzut ekranu Map Google

Wtyczka jest dostępna w Code Canyon za jedyne 16 USD.

WP Quick Booking Manager Pro

WP Quick Manager Pro

Czy jakikolwiek biznes oparty na spotkaniach kiedykolwiek narzekał też wiele rezerwacji? Dni rezerwacji telefonicznych są ponumerowane, a większość klientów wybiera online, aby zarezerwować miejsce. Oczywiście im łatwiej klientowi dokonać rezerwacji, tym więcej rezerwacji otrzymasz. To może być różnica między pracą z połową wydajności a pełną wydajnością.

WP Quick Booking Manager Pro sprawia, że ​​proces rezerwacji jest niezwykle prosty. To sprawia, że ​​jest to świetne rozwiązanie rezerwacyjne dla restauracji, salonów kosmetycznych, klinik – to imię! Umożliwia także świadczenie usług rezerwacji online pokoi hotelowych, apartamentów i wszelkich innych lokali dostępnych do wynajęcia. Myśląc trochę nieszablonowo, możesz nawet użyć go do wynajmu sprzętu lub samochodów.

Kalendarz rezerwacji zaplecza

Po zainstalowaniu możesz dodać kalendarz rezerwacji do dowolnej strony, używając prostego skrótu. Widok kalendarza wygląda ładnie i stylowo, jest w pełni responsywny, a niedostępne godziny i daty są automatycznie blokowane. Wtyczki obsługują również nieograniczoną liczbę rezerwacji, opcje płatności w wielu walutach (w tym PayPal), a nawet możliwość korzystania z wielu języków. Ta wysoce wszechstronna wtyczka pasuje do potrzeb wielu różnych firm, a Twoi potencjalni klienci pokochają intuicyjny interfejs użytkownika – z interfejsem back-end jest również bardzo łatwy w obsłudze. Naprawdę świetna wtyczka do rezerwacji, WP Quick Booking Manager Pro jest dostępna w CodeCanyon za 24 USD.

Kalendarz rezerwacji

Kalendarz rezerwacji

Nawet firmy o ograniczonym budżecie muszą dokonywać rezerwacji. Na szczęście istnieje wiele świetnych wolny dostępne opcje, w tym Wtyczka kalendarza rezerwacji. Jak można się spodziewać po darmowej wtyczce, jest ona bardziej ograniczona niż większość wtyczek premium, ale łatwo ją zintegrować i nadal może wykonywać świetną robotę.

Wtyczka jest naprawdę łatwa w użyciu dla potencjalnych klientów: wybierz datę z kalendarza, wypełnij krótki formularz, a następnie wciśnij Prześlij. Łatwy. Aby uniknąć podwójnej rezerwacji, możesz ograniczyć liczbę rezerwacji dziennie lub zezwolić na nieograniczoną liczbę rezerwacji. Być może największym ograniczeniem tej bezpłatnej wersji jest to, że nie można przyjmować płatności – może to spowodować brak pokazów.

Screenshot kalendarza rezerwacji

Darmowa wersja jest stosunkowo prosta, ale małe firmy oferujące proste rezerwacje mogłyby z niej skorzystać. Pod względem funkcjonalności ta darmowa wersja nie jest tak dopracowana jak WP Quick Booking Manager Pro. Można go jednak uaktualnić, zapewniając dostęp do funkcji premium, takich jak: rezerwacje godzinowe, płatności online (depozyty lub pełna płatność), sezonowe korekty stawek i rabaty kuponowe. W tej wersji premium wtyczka naprawdę się wyróżnia. Wersja premium zaczyna się od 79 USD, ale dla dużych firm (które chcą każdej dostępnej funkcji) jedna licencja na witrynę będzie kosztować 449 USD.

Yoast Local SEO

Lokalne SEO firmy Yoast

Większość użytkowników WordPress będzie bardzo dobrze zaznajomiona z wtyczką SEO WordPress firmy Yoast – z prawie 17,5 milionami pobrań to przejdź do wtyczki SEO. Ale czy wiesz, że Yoast opracował szereg wysokiej jakości wtyczek SEO, w tym Wtyczka Yoast Local SEO, dostępne od 69 $.

Pozostanie w biznesie będzie trudne, jeśli potencjalna baza klientów nie będzie mogła Cię znaleźć w Internecie. Ale czy próbowałeś kiedyś znaleźć lokalną firmę w Google, powiedzmy fryzjerkę? Kiedy to zrobisz, SERP to zupełnie inne miejsce.

Jeśli chcesz znaleźć się na liście lokalnych firm – lub jeszcze lepiej – na stronie Top z tych list – Google musi wiedzieć, gdzie jesteś i co robisz. Chociaż ogólna wtyczka, taka jak WordPress SEO firmy Yoast, jest dobrym punktem wyjścia do strategii SEO, lokalne firmy mają inny zestaw wymagań SEO. Dla wszystkich Twoich lokalnych potrzeb SEO nie ma lepszej wtyczki niż Yoast Local SEO. Mówiąc najprościej: ta wtyczka pomoże Twojej witrynie uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania lokalnych zapytań w Google. W jaki sposób? Udostępniając wszystkie metadane, których Google potrzebuje do wyszukiwania lokalnego – swoją lokalizację dla widoku mapy, a także ważne dane kontaktowe, takie jak numer telefonu.

Możesz także użyć lokalnej wtyczki SEO do tworzenia stylowych stron formularzy kontaktowych. Wtyczka pozwala dodawać mapę, godziny otwarcia i dane kontaktowe do O stronę, a także pozwala odwiedzającemu zlokalizować najbliższy sklep.

Sabai Directory Plugin for WordPress

Sabai Directory

Czy nie byłoby wspaniale mieć wszystkie powiązane, lokalne firmy razem w jednym miejscu? Teraz możesz, dzięki wtyczce Sabai Directory, dostępnej za CodeCanyon za 28 USD. Sabai Directory to idealna wtyczka do budowania wszechstronnego lokalnego katalogu firm. Możesz dodać nieograniczoną liczbę firm do indywidualnego katalogu. Można je uporządkować w różnych kategoriach – odwiedzający mogą filtrować katalog, aby znaleźć to, czego szukają – a wszystkie firmy są wyświetlane razem na interaktywnej mapie Google. Możesz dodać nazwę, lokalizację i zdjęcie każdej firmy, a ponadto możesz wyświetlić ocenę z pięciu na podstawie opinii użytkowników. Interaktywna mapa zawiera szeroki wybór opcji stylizacji, a odwiedzający mogą zostawić własne recenzje i komentarze do konkretnego wpisu.

Założenie katalogu firm to świetny sposób, aby grupa lokalnych firm współpracowała w celu promowania swoich firm. Dopóki nie boisz się odrobiny konkurencji, jest to świetny sposób na zwiększenie swojej wykrywalności – potencjalni klienci częściej oceniają swoje opcje za pomocą katalogu, niż oceniają kilka witryn indywidualnie.

Prowadzenie własnego katalogu może być również lukratywne: jeśli dobrze pozycjonujesz się w Google pod względem kluczowych haseł w swojej okolicy, możesz osiągać dobre, powtarzające się dochody. Sabai Directory może to ułatwić, ponieważ pozwala na przyjmowanie cyklicznych płatności od firm, które chcą zostać dodane do twojego katalogu – Sabai obsługuje cztery bramki płatności. Możesz nawet pobierać więcej za polecane oferty.

Końcowe przemyślenia

Nawet jeśli prowadzisz mały sklep offline, dobra witryna może znacznie przyczynić się do rozwoju Twojej firmy. Dzisiaj omówiłem szereg wtyczek, które pomogą Twoim klientom odkryć Cię w Internecie, dokonać rezerwacji i uzyskać wskazówki dojazdu do Twojej fizycznej lokalizacji. Jeśli chcesz więcej klientów – a kto by tego nie zrobił? – to przynajmniej powinna być twoja witryna!

Czy korzystasz z którejkolwiek wtyczki opisanej w dzisiejszym poście? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map