Gdy pozwalasz odwiedzającym na komentowanie postów w WordPressie, zwiększasz zaangażowanie, pielęgnujesz rozmowę, kusisz ludzi do powrotu i zachęcasz innych do generowania szumu na temat Twojej witryny. Wszystko to jest świetna wiadomość, jeśli chcesz zbudować obserwację online.


Na szczęście WordPress oferuje kilka wtyczek, które ułatwiają komentowanie. Wystarczy kilka kliknięć myszką, aby rozpocząć tworzenie wirtualnej chłodziarki do wody, w której ludzie dzielą się swoimi przemyśleniami.

Jednak sekcje komentarzy są głównym celem nadużyć. Ludzie zamieszczają spam, groteskowe obelgi, a nawet groźby przemocy w sekcji komentarzy na różnych blogach. Chociaż nie ma sposobu na wdrożenie rozwiązania, które całkowicie eliminuje ten potencjał, istnieje sposób, aby go radykalnie zmniejszyć: użyj komentarzy z Facebooka jako rozwiązania. W tym artykule sprawdzimy, w jaki sposób komentarze są korzystne dla Twojej witryny i wyjaśnimy, dlaczego Komentarze na Facebooku są najlepszą opcją.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

Jak komentarze korzystają z Twojej witryny WordPress

Jeśli prowadzisz bloga, prawdopodobnie chcesz zbudować społeczność online. Kierujesz reklamy do podobnie myślących osób, które mają zainteresowania podkreślone przez treść Twojej witryny. Jest to wzajemnie korzystna relacja: Twoi odwiedzający uzyskują informacje, które uważają za wartościowe, odwiedzając Twoją witrynę, a Ty budujesz grono odbiorców.

Jest to jednak świetny pomysł, aby umożliwić użytkownikom interakcję ze sobą. Jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić, jest sekcja komentarzy, która pozwala im nie tylko zostawić opinię na temat twoich treści, ale także współdziałać ze sobą. Oto niektóre z korzyści, których można oczekiwać od sekcji komentarzy.

Ulepszone zaangażowanie

Każdy marketer cyfrowy szuka zaangażowania. To początkowy zarodek, który ostatecznie tworzy wirusowość. To właśnie zmienia twoją treść z kolejnego artykułu w cyberprzestrzeni w artykuł, który ludzie muszą przeczytać znajomym.

Komentarze zachęcają do zaangażowania, umożliwiając odwiedzającym dzielenie się przemyśleniami na temat twoich treści. Jednak komentarze idą dalej, ponieważ pozwalają ludziom wyrażać swoje opinie na tej samej stronie co twoja treść. Gdy ludzie udostępniają lub tweetują Twój artykuł, mogą oferować część swoich komentarzy, ale jest on widoczny tylko dla ich przyjaciół i obserwujących. Jednak sekcja komentarzy pozwala im dzielić się przemyśleniami tuż pod samym artykułem. To świetny sposób na zbudowanie społeczności, w której ludzie mają wrażenie, że ich głos jest słyszany.

Społeczność społeczna

Sekcja komentarzy nie tylko zwiększa zaangażowanie, ale także zwiększa prawdopodobieństwo budowy społeczności. Jeśli widzisz swoją witrynę jako wirtualną kanapę, na której starzy znajomi mogą upaść, gdy pojawią się znikąd, to chcesz poczuć przynależność.

Dzięki sekcji z komentarzami będziesz mieć możliwość poruszania się między sobą. Omówią ten artykuł powyżej sekcji komentarzy. Opowiedzą o swoich ulubionych miejscach do jedzenia. Będą wspominać dawne czasy. I tak, czasami nawet się sprzeczają.

Co to robi dla Twojej witryny? Tworzy społeczność online, której Twoi użytkownicy prawdopodobnie nie będą mogli znaleźć nigdzie indziej. Ta społeczność sprawia, że ​​Twój blog jest wyjątkowy i utrzymuje go na wysokim poziomie.

Powtarzaj odwiedzający

Co się dzieje, gdy ludzie rozmawiają ze sobą w tę iz powrotem? Muszą odpowiedzieć na to, co mówi druga osoba. Gdy ludzie są zaangażowani w dyskusje w sekcji komentarzy, będą chcieli odpowiedzieć. Aby to zrobić, będą musieli wrócić do Twojej witryny, aby tak się stało. To oznacza dla Ciebie więcej kliknięć, co z kolei oznacza więcej wyświetleń reklam i większe przychody. Wszyscy wygrywają.

Faktem jest, że sekcja komentarzy jest jednym z najlepszych sposobów, aby Twoja witryna była „lepka”. Jeśli odwiedzający zaczną się kumplować i rozmawiać ze sobą, będą wracać. Zbudujesz lojalną społeczność, której nie znajdziesz nigdzie indziej.

Przedstawiamy komentarze na Facebooku

Komentarze na Facebooku Wtyczka WordPress

Jak zatem dodajesz komentarze do Facebooka do swojej witryny, o którą pytasz? Łatwe – z wtyczką oczywiście i wolny jeden w tym. Komentarze na Facebooku WordPress, jak sama nazwa wskazuje, to wtyczka do komentarzy WordPress zintegrowana z Facebookiem.

Oczywiście zauważalnym minusem tego rozwiązania jest oczywiście to, że ludzie, którzy nie mają kont na Facebooku, nie będą mogli zostawiać komentarzy. Natychmiastowa odpowiedź na ten zarzut brzmi: kto nie masz konto na Facebooku? Społeczność Facebook może pochwalić się setkami milionów użytkowników na całym świecie. Z pewnością będziesz mógł stworzyć własną subkulturę online od użytkowników Facebooka.

Komentarze z Facebooka to świetne rozwiązanie do komentowania tematycznego zintegrowane z popularną witryną mediów społecznościowych. W rzeczywistości może to być najlepsze rozwiązanie do komentowania Twojego bloga.

Instalowanie wtyczki

Jeśli wcześniej zainstalowałeś wtyczkę, proces ten będzie bardzo znany. po prostu przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe na pulpicie WordPress. Wystarczy wyszukać „komentarze na Facebooku”.

Zainstaluj Facebook Comments WordPress Plugin

To powinna być pierwsza wtyczka na liście. Ale jeśli nie z jakiegoś powodu, po prostu przewiń stronę w dół, aż znajdziesz wtyczki Facebook Comments z zielonym logo komentarza i instalacjami 40k +. Wystarczy kliknąć przycisk, aby zainstalować, a następnie aktywować wtyczkę.

Konfigurowanie wtyczki

Po aktywacji powinieneś zauważyć nowy pulpit nawigacyjny dla „Komentarze FB”. Kliknij go, aby wprowadzić ustawienia komentarzy. Istnieje wiele fajnych ustawień czcionek, koloru tekstu i innych, ale zalecamy stylizowanie ich tak, aby pasowało do reszty motywu. Ale dwa najważniejsze to Identyfikator aplikacji (z Facebooka) i Wyświetl komentarze dotyczące (aby ustawić, gdzie domyślnie mają być wyświetlane komentarze na Facebooku).

Komentarze na Facebooku Ustawienia wtyczki WordPress

Przed wprowadzeniem ustawień musisz najpierw utworzyć identyfikator aplikacji Facebook, aby zsynchronizować Facebooka z witryną. Kliknij ten link do utwórz aplikację do obsługi swoich komentarzy. Spowoduje to przejście do Facebooka, gdzie zobaczysz opcję zostania programistą Facebook. Kliknij zielony przycisk, aby się zarejestrować, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

register-fb-dev

Po zarejestrowaniu ekran powinien teraz wyświetlać zielony przycisk „+ Dodaj nową aplikację”, taki jak ten poniżej. Kliknij, aby rozpocząć.

add-new-fb-app

Następnie wybierz typ aplikacji. Ponieważ będziemy go używać do komentarzy na stronie WordPress, wybierz opcję WWW: witryna.

wybierz typ aplikacji

Po wybraniu powinieneś zobaczyć ekran, aby uruchomić stronę aplikacji w witrynie, ale ponieważ robimy to tylko dla identyfikatora aplikacji, po prostu kliknij opcje po prawej stronie, aby pominąć konfigurację i utworzyć identyfikator aplikacji.

pomiń konfigurację aplikacji

Teraz możesz utworzyć swój identyfikator! Po prostu dodaj wyświetlaną nazwę i przestrzeń nazw, którą zapamiętasz, wybierz kategorię i kliknij niebieski przycisk, aby utworzyć identyfikator.

create-the-app-id

Ok, teraz masz identyfikator aplikacji na Facebooku! Po prostu skopiuj go i wróć do pulpitu WordPress, aby go wkleić.

Komentarze na Facebooku Ustawienia wtyczki WordPress

Po wykonaniu tej czynności możesz przejść i dodać ustawienia komentarzy FB. Kiedy skończysz, po prostu kliknij zapisz – to wszystko!

Dzięki tej wtyczce możesz również wyłączyć automatyczne dodawanie komentarzy na Facebooku do każdego posta / strony i zamiast tego użyć wygodnego krótkiego kodu dandysa. W ten sposób możesz dodawać komentarze na Facebooku tylko do określonych stron lub szablonów stron, które sam utworzysz.

Uwaga: Możesz oczywiście uaktualnić do wersji Pro, aby uzyskać dostęp do schematów kolorów (ciemne / jasne), konfigurowalnych tła, ponad 39 efektów animacji, licencji na wtyczki premium do wielu witryn i wsparcia premium. Chociaż wszystko, co chcesz zrobić, to ulepszyć niektóre kolory, to prawdopodobnie możesz to zrobić dzięki szybkiemu wyszukiwaniu w Google i minimalnemu CSS>

Dlaczego warto korzystać z komentarzy na Facebooku

Istnieje wiele powodów, aby przyjąć Komentarze na Facebooku jako wybrane przez Ciebie rozwiązanie (niezależnie od tego, czy jest to wtyczka FB Comments WordPress), i możemy kontynuować. Oto tylko pierwsza piątka, na początek:

1. Ograniczone trollowanie

Z nielicznymi wyjątkami ludzie używają swojej prawdziwej tożsamości na Facebooku. Jest to sprzeczne z innymi rozwiązaniami komentującymi, takimi jak Disqus i Livefyre, w których ludzie mogą wygenerować konto o dowolnej nazwie lub nazwie. Facebook wymaga od ludzi podania prawidłowych informacji o tożsamości.

To znacznie ogranicza trollowanie, ponieważ trolle online kochają anonimowość. Jeśli ludzie chcą zaatakować innych komentatorów z młodą zniewagą, będą musieli to zrobić, używając swojego prawdziwego imienia (i prawdopodobnie ich zdjęcia) za pomocą rozwiązania z komentarzami na Facebooku.

Tak, jak wspomniano powyżej, zawsze są ludzie, którzy uczą się, jak pokonać system. Jednak ludzie zazwyczaj nie robią nic, aby stworzyć fałszywe konto na Facebooku tylko po to, aby obrażać ludzi online.

W rzeczywistości nie można wyeliminować trollingu, ale można go znacznie ograniczyć, zmuszając ludzi do komentowania z prawdziwą tożsamością. To natychmiast sprawia, że ​​Komentarze na Facebooku są lepsze niż inne rozwiązania.

2. Ograniczone spamowanie

Jak widzieliśmy, specjaliści SEO, którzy ulegli ciemnej stronie siły, wykorzystują sekcje komentarzy na blogach do spamowania. Mówiąc najprościej, jest to trudniejsze w przypadku komentarzy na Facebooku, co sprawia, że ​​jest to doskonała metoda dodania do listy sposobów zapobiegania spamowi WordPress.

Wynika to z faktu, że Facebook natychmiast zablokuje wszelkie konta podejrzane o nadużycie. Tak więc czarni hejterzy będą musieli przejść przez żmudny proces tworzenia nowego konta na Facebooku, wraz z tożsamością, która oszuka firmę, aby pomyślała, że ​​dana osoba jest prawdziwa, zanim zacznie ponownie swoje próby spamowania.

3. Zwiększ zaangażowanie społeczne

Facebook jest nadal najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie. Jeśli masz system komentowania powiązany z Facebookiem, właśnie otworzyłeś zupełnie nową okazję do zwiększenia zaangażowania.

Dzięki komentarzom na Facebooku uzyskasz to, co najlepsze z obu światów. Dostajesz zaangażowanie od komentarzy, a także zyskujesz dodatkową ekspozycję, ponieważ te komentarze są powiązane z Facebookiem. Osoby, które mogły nie odwiedzić Twojej witryny, ale zauważyły, że jeden z ich znajomych skomentował artykuł na Twoim blogu, mogą ulec pokusie sprawdzenia tego, co opublikowałeś. Możesz skończyć z nowym lojalnym gościem.

4. Najbardziej „lubiane” komentarze Idź na górę

Innym sposobem, w jaki Komentarze na Facebooku ograniczają spam, jest umieszczanie najbardziej „lubianych” komentarzy na górze. W ten sposób pierwszą rzeczą, którą odwiedzający widzą u góry sekcji komentarzy, jest komentarz, który został doceniony najbardziej. To (zwykle) nie będzie spamem.

Umieszczenie najbardziej lubianych komentarzy u góry powoduje, że komentarze głupie, obraźliwe i bezcelowe są na dole, gdzie są mniej prawdopodobne. To powstrzymuje trolle przed karmieniem.

5. Poprawiona wiarygodność

Jak poważnie traktujesz komentarz na tablicy dyskusyjnej „xyzzy2122”? To może być każdy. Jednak dzięki komentarzom na Facebooku ludzie będą oferować komentarze pod ich prawdziwymi nazwiskami i zdjęciami profilowymi. Zwiększy to ich wiarygodność, co z kolei poprawi jakość całej dyskusji.

Podsumowując

Podsumowując, komentarze na Facebooku powinny być prawdopodobnie Twoim rozwiązaniem „komentuj”. Zmniejszy liczbę trolli, pomoże wyeliminować spam, powiąże cię z rozległą siecią społecznościową i poprawi ogólną integralność dyskusji w Twojej witrynie. Jakie jest twoje ulubione rozwiązanie do komentowania w Twojej witrynie? Nie krępuj się zabrzmieć, odpowiednio, w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me