Najlepsze wtyczki widgetów WordPress do wszystkiego

Kochamy widżety. To szybki i łatwy sposób na umieszczenie większej ilości treści i przydatnych informacji w każdym zakątku witryny. Dodawanie linków społecznościowych, formularzy, najnowszych postów i innych rzeczy nie może być łatwiejsze.


W zależności od używanego motywu WordPress możesz mieć już wbudowanych mnóstwo przydatnych widżetów (na przykład nasz motyw Total zawiera ponad 16 niestandardowych widżetów). Ale jeśli w twoim motywie brakuje widżetu swoich marzeń, spróbuj użyć wtyczki, aby go dodać.

Zebraliśmy 35 naszych ulubionych gotowych wtyczek WordPress. Więc nie czekając dłużej, rzućmy okiem!

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

Pakiety widżetów

Dodaj garść przydatnych wtyczek za jednym razem dzięki jednej z tych wszechstronnych wtyczek do widgetów. Są to zarówno świetne opcje, aby dodać więcej do pasków bocznych za pomocą tylko jednej łatwej w użyciu wtyczki.

Więcej widżetów

Więcej wtyczek widżetów

Dodaj nawet Więcej widżetów (rozumiesz?) dzięki tej całkowicie darmowej wtyczce. Wtyczka zawiera 11 specjalistycznych widżetów do reklam, o mnie, informacje o firmie, biuletyn, media społecznościowe, stronę na Facebooku, najnowsze posty, suwak wpisów, komentarze, mapy Google i użytkowników. Więcej widżetów sprawia, że ​​jest to proste i wykorzystuje domyślną stylizację – więc nie jest wymagany kod, aby wtyczka wyglądała świetnie z Twoim motywem.

Pakiet widżetu SiteOrigin

Pakiet widżetu SiteOrigin

Pakiet widżetów SiteOrigin zapewnia wiele opcji tylko jednej wtyczki. Zawiera widżety do map Google, przyciski, obrazy, wezwania do działania, tabelę cenową, karuzelę pocztową, funkcje, filmy, nagłówki i linki społecznościowe. Ponadto wszystkie są zgodne z narzędziem do tworzenia stron SiteOrigin.

Niestandardowe wtyczki paska bocznego

Aby korzystać z widżetów, potrzebujesz miejsca do ich umieszczenia. Wiele motywów zawiera paski boczne i / lub stopki gotowe na widżet. Ale co, jeśli chcesz różnych widżetów na różnych stronach?

Aby to osiągnąć, musisz utworzyć niestandardowe paski boczne i przypisać je do różnych postów, stron lub niestandardowych typów postów. Nie martw się, jeśli jest to funkcja, której nie ma motyw WordPress – te wtyczki paska bocznego ułatwiają to.

Niestandardowe paski boczne

Niestandardowe paski boczne - Menedżer obszaru widżetów dynamicznych

Niestandardowe paski boczne oferują dokładnie to, co myślisz – niestandardowe obszary paska bocznego, które można przypisać do dowolnej strony, postu, kategorii, archiwum i typu postu w witrynie. Wystarczy utworzyć nowy pasek boczny i globalnie zdefiniować, gdzie powinien być wyświetlany (lub przypisać go do określonej strony).

Niestandardowe obszary widżetów

Niestandardowe obszary widżetów dla WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Niestandardowe obszary widżetów to przydatna wtyczka WordPress klasy premium, która umożliwia tworzenie i dodawanie niestandardowych pasków bocznych lub obszarów widżetów do dowolnego postu lub strony. Po prostu utwórz nowy obszar widżetów i wybierz pasek boczny, który chcesz zastąpić – to takie proste.

Rozpoczęcie pracy nie może być łatwiejsze. Wystarczy zainstalować wtyczkę, aby dodać nowy element menu dla niestandardowych obszarów widżetów na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Kliknij, aby dodać nowy obszar, po prostu nazwij nowy obszar i wybierz ustawienia. Po opublikowaniu nowego obszaru widżetów zostanie on dodany do głównej strony widżetów, gdzie można go używać jak z każdego innego obszaru paska bocznego.

Inne wspaniałe funkcje tej wtyczki to 7 stylów, możliwość dodawania niestandardowych obszarów widżetów do niestandardowych typów postów i taksonomii, obsługa RTL i regularne aktualizacje. To niesamowita wtyczka i możesz dowiedzieć się więcej na jej temat, klikając przycisk Dowiedz się więcej powyżej.

Paski boczne z uwzględnieniem zawartości

Paski boczne z uwzględnieniem zawartości

Content Aware Sidebars to jedna z najpopularniejszych bezpłatnych niestandardowych wtyczek paska bocznego w Internecie. Dzięki niemu możesz tworzyć nieograniczone paski boczne i obszary widżetów lub zastępować istniejące! Możesz także wyświetlać lub ukrywać na podstawie strony, typu postu, taksonomii, autora, daty archiwizacji itp. Dodatkowo dodano opcje dostosowywania CSS / HTML, które dają pełną kontrolę nad stylem widgetów.

Menedżer paska bocznego i widgetu

Pasek boczny i menedżer widżetów dla WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Użyj tej wtyczki, aby wstawić dowolną liczbę widżetów i stworzyć dokładnie taki układ, jaki chcesz na stronie. Dostosuj swoją witrynę, dodając niestandardowe paski boczne praktycznie w dowolnym miejscu. Wtyczka daje opcję wstawiania pasków bocznych dla widżetów pionowych lub poziomych, paski boczne można ustawić tak, aby pojawiały się tylko z określonymi rodzajami treści, a paski boczne również natychmiast i automatycznie rozpoznają niestandardowe taksonomie (świetne, jeśli chcesz, aby jeden z widgetów pokaż posty z określonym tagiem lub kategorią).

Kolejną świetną funkcją jest dołączony skrót do wstawiania niestandardowego paska bocznego do posta. W ten sposób możesz dodawać widżety bezpośrednio do swojego postu. Możesz także użyć wtyczki, aby zastąpić pasek boczny dostarczony z motywem WordPress, a nawet dostosować widżety w stopce. Ta wtyczka daje pełną kontrolę nad wyglądem i widocznością prawie wszystkich obszarów widgetizowanych w Twojej witrynie. Dzięki niemu możesz wyświetlić określone paski boczne na dowolnym poście, stronie, wynikach wyszukiwania, archiwach, 404, a nawet na stronie sklepu (produkty, koszyk, kasa i wszystkie) oraz na forum (bbPress lub BuddyPress). Wtyczka jest również kompatybilna z WPML dla łatwych tłumaczeń.

Proste paski boczne strony

Proste paski boczne strony

Jeśli chcesz mieć szybką i prostą wtyczkę, wypróbuj Proste paski boczne. Wtyczka korzysta z wbudowanego buforowania WordPress, aby przyspieszyć pulpit administratora, jednocześnie zapewniając możliwość tworzenia i przypisywania niestandardowych pasków bocznych do poszczególnych stron.

Poprawione widżety Q2W3

Poprawione widżety Q2W3

Chociaż ta wtyczka nie zawiera opcji tworzenia nowych pasków bocznych, pozwala na dostosowanie widżetów paska bocznego. Po zainstalowaniu stałego widżetu Q2W3 dla WordPress doda on prostą opcję „stałego widżetu”, którą można sprawdzić podczas budowania paska bocznego. Jest to świetny sposób na trzymanie ważnych widżetów przed czytelnikami – takich jak zapisanie się do newslettera lub reklama o wysokiej skuteczności.

Wtyczki społecznościowe WordPress

Media społecznościowe są ważnym aspektem marketingu i każda firma lub blog absolutnie musi dodać linki do swoich profili społecznościowych. Najbardziej dostępne lokalizacje dla twoich czytelników, aby znaleźć twoje linki społecznościowe, to pasek boczny i stopka. Oto nasze ulubione bezpłatne wtyczki widgetów społecznościowych z WordPress.org.

Candy Social Widget

Candy Social Widget

Dodaj prosty widget społecznościowy do motywu WordPress za pomocą Candy Social. Ta wtyczka zawiera 25 popularnych sieci społecznościowych oraz łatwe opcje zmiany kolejności przeciągania i upuszczania. Dostosuj wymiary ikony, rozmiar czcionki, kształt (kwadrat, zaokrąglone rogi lub okrąg) i dodaj cel łącza. To wszystko!

Widżet ikon społecznościowych autorstwa WPZoom

Widżet ikon społecznościowych autorstwa WPZoom

Ta przydatna wtyczka reklamuje widżet do twoich linków społecznościowych. Dzięki obsłudze ponad 80 sieci społecznościowych, a także ponad 400 ikon do wyboru, jest to świetna opcja do dodawania prostych, kwadratowych, zaokrąglonych, kołowych, prostych lub etykietowanych ikon społecznościowych do pasków bocznych.

Meks Smart Widget społecznościowy

Meks Smart Widget społecznościowy

Widżet Meks Smart Social zawiera proste opcje dla 40 ikon społecznościowych, każdy z 3 różnymi stylami do wyboru (kwadrat, okrąg i zaokrąglone rogi). Po prostu wstaw widżet, następnie dodaj trochę tekstu wprowadzającego, wybierz kształt ikony i rozmiar w pikselach, a następnie dodaj linki. Łatwy!

AccessPress Social Icons Plugin

AccessPress Social Icons Plugin

Jeśli szukasz wtyczki do widgetów o nieco większym stylu, AccessPress może być właśnie dla Ciebie. Ta wtyczka zawiera 12 unikalnych wbudowanych motywów ikon (w tym sześciokąty, zarysowane ikony, a nawet samoloty papierowe), opcję poziomego lub pionowego układu wyświetlacza, etykietki narzędzi, animacje najechania myszką i wiele więcej.

Kanał zdjęć społecznościowych

Smash Balloon Zdjęcie społecznościowe

Dzięki bezpłatnej wtyczce Social Photo Feed łatwo można wyświetlić responsywny układ dowolnej liczby zdjęć na Instagramie z jednego (lub wielu) kont na Instagramie. Istnieje mnóstwo opcji dostosowywania siatki, takich jak szerokość obrazu, wysokość, liczba, kolumny, tło, odstępy i więcej. Po prostu sformatuj swój kanał i wklej krótki kod w widżecie tekstowym paska bocznego.

Slider społecznościowy

Slider społecznościowy

Chcesz podstawową siatkę paszową, a może nawet suwak? Wypróbuj wtyczkę Social Slider Widget. Wyświetla najnowsze zdjęcia z konta użytkownika lub hashtaga z dodanymi opcjami zamawiania (data, losowa itp.), Nawigacją suwakiem, animacją slajdów i nie tylko.

Newsletter Optins

Nie przegap okazji, aby zamienić jednorazowych gości w czytelników powracających! Dodanie widżetu biuletynu jest łatwym (i nieinwazyjnym) sposobem, aby zachęcić odwiedzających witrynę do otrzymywania informacji o witrynie. Oto kilka gotowych widgetów, które lubimy.

WP Subskrybuj

WP Subskrybuj

WP Subscribe integruje się z aWeber, MailChimp i Feedburner, dzięki czemu możesz dodać pole subskrypcji biuletynu do dowolnego obszaru gotowego dla widgetów. Istnieją proste opcje dodawania etykiet pola rejestracji, komunikatu o powodzeniu, komunikatu o błędzie i dostosowań, które można dodać za pomocą CSS.

MailChimp dla WordPress

MC4WP: Mailchimp dla WordPress

Jeśli używasz MailChimp, wtyczka MailChimp dla WordPress jest doskonałą opcją. Wtyczka dodaje opcje tworzenia prostej opcji subskrypcji dla paska bocznego lub stopki, a także opcje subskrypcji biuletynu dla komentarzy, rejestracji BuddyPress, bbPress, EDD lub kasy WooCommerce.

Biuletyny MailPoet

Wtyczka biuletynu MailPoet

Jeśli chcesz wysyłać biuletyny we własnym zakresie bez usług osób trzecich, zapoznaj się z biuletynami MailPoet. Ta wtyczka korzysta z usług dostawcy poczty e-mail, hosta internetowego, a nawet Amazon, aby wysyłać biuletyny, które budujesz bezpośrednio na pulpicie WordPress. Jest wyposażony w prosty widget rejestracji, który można wstawić na dowolnym pasku bocznym.

Najnowsze i popularne posty Widżety

Udostępnij swoje najlepsze posty swoim czytelnikom, aby uzyskać więcej wyświetleń i udostępnień, po prostu dodając swoje posty do paska bocznego lub stopki. Te pomocne bezpłatne wtyczki ułatwiają dodawanie najnowszych lub popularnych postów za pomocą widgetu.

Widget Najnowsze posty Rozszerzony

Widget Najnowsze posty Rozszerzony

Rozszerzony widget Ostatnie posty ułatwia wyświetlanie ostatnich postów za pomocą miniatur, fragmentów, taksonomii i innych elementów w dowolnym obszarze gotowym do wyświetlania widgetów. Istnieje mnóstwo opcji, dzięki czemu możesz ograniczyć wyniki według kategorii, tagu, a nawet statusu postu.

Popularne posty WordPress

Popularne posty WordPress

Aby wyświetlić najpopularniejsze posty, wypróbuj wtyczkę widgetu Popularne posty WordPress. Wybierz, czy wyświetlać swoje najlepsze posty, strony, a nawet niestandardowe typy postów na podstawie wyświetleń stron. Ponadto istnieją opcje wyboru przedziału czasowego, dzięki czemu można wyświetlać popularne posty z danego dnia, tygodnia, miesiąca lub nawet przez cały czas.

Widżet karty WP

Widżet karty WP

Aby uzyskać bardziej unikalny wygląd, możesz zamiast tego dodać widżet posty z zakładkami. Widżet zakładki WP wykorzystuje najnowsze posty, popularne posty, ostatnie komentarze lub tagi do tworzenia tagów. Ponadto istnieją proste opcje dotyczące kolejności kart, podziału na strony, liczby postów do wyświetlenia i rozmiaru miniatury.

Widget Najnowsze posty z miniaturami

Widget Najnowsze posty z miniaturami

Wtyczka „Najnowsze posty z miniaturami” wygląda tak, jak się wydaje – prosty widget do dodawania najnowszych postów do paska bocznego. Ale nie daj się zwieść, wciąż istnieje wiele opcji, za pomocą których możesz dostosować swoje ostatnie posty. Dodaj niestandardowy tytuł, pokaż meta postu, określony rozmiar miniatury, ustaw długość fragmentu, otwórz linki w nowej karcie itp..

Ankiety i ankiety na pasku bocznym

Jeśli prowadzisz blog lub firmę internetową, możesz chcieć dowiedzieć się, co myślą czytelnicy. Najłatwiejszym sposobem uzyskania natychmiastowej informacji zwrotnej jest ankieta lub ankieta, a te wtyczki ułatwiają dodawanie formularza opinii do obszarów widżetów.

Ankiety WP

Ankiety WP

Ankiety WP to prosta ankieta Ajaxed, którą można wstawić do dowolnego postu, strony lub paska bocznego. Dostosuj swoje ankiety za pomocą szablonów i CSS po ich utworzeniu, a następnie wstaw je do dowolnego obszaru gotowego do widgetu, wybierając ostatnią ankietę lub konkretną.

Ankieta, ankieta, quiz i formularz według OpinionStage

Ankieta, ankieta, quiz i formularz według OpinionStage

OpinionStage oferuje bardziej bogatą opcję dzięki wtyczce Ankieta, Ankieta, Quiz i Formularz. Jest to świetny sposób na zwiększenie zaangażowania czytelnika, prosząc go o wejście (lub nawet korzystanie z ankiety w celu rozdania prezentów). Plus to proste. Po prostu utwórz ankietę i dodaj ją do swoich widżetów.

Quiz i ankieta mistrza

Quiz i ankieta mistrza

Wtyczka Quiz i ankieta zawiera opcje tworzenia prostych quizów i ankiet przy użyciu prawdziwej fałszu, wielokrotnego wyboru, otwartej odpowiedzi, pól wyboru, wypełnienia pustych i liczbowych pytań. Dodatkowo używa prostego krótkiego kodu, więc wszystko, co musisz zrobić, to wkleić krótki kod do pola tekstowego, posta lub strony, gdziekolwiek chcesz..

Widżety formularzy kontaktowych

Paski boczne i stopki to świetne miejsca do umieszczania prostych formularzy kontaktowych i informacji. Niezależnie od tego, czy chcesz formularz, czy po prostu łatwy sposób na wyświetlenie informacji kontaktowych, oto nasze ulubione opcje wtyczek.

Formularz kontaktowy 7

Formularz kontaktowy 7 Plugin

Formularz kontaktowy 7 jest jedną z najlepszych darmowych wtyczek formularzy kontaktowych w Internecie (w rzeczywistości jest to wtyczka, którą polecamy wszystkim naszym klientom Total). Nie, formularz kontaktowy 7 ułatwia tworzenie niestandardowych formularzy kontaktowych, ale możesz wstawiać formularze w dowolnym miejscu za pomocą krótkiego kodu formularza (wystarczy wkleić go do widżetu tekstowego, aby dodać go do paska bocznego lub stopki).

WPForms Lite

WPForms WordPress Plugin

WPForms Lite to narzędzie do przeciągania i upuszczania formularzy dla WordPress, które umożliwia tworzenie niestandardowych formularzy w kilka minut. Ponadto istnieją gotowe szablony, które pomagają zaoszczędzić czas, a także łatwe opcje osadzania formularzy w dowolnym widżecie, poście lub stronie.

Widżety kontaktowe

Widżety kontaktowe

Jeśli chcesz tylko wyświetlić informacje kontaktowe (a nie formularz), rozważ bezpłatną wtyczkę Widżety kontaktowe. Ta prosta wtyczka dodaje dwa nowe widżety do witryny WordPress: jeden do osobistych lub biznesowych informacji kontaktowych (e-mail, telefon, faks i adres z mapą Google), a drugi do twoich profili społecznościowych.

Wtyczki kalendarza

Dla firm i stron internetowych z wydarzeniami lub promocjami kluczem jest kalendarz. Kalendarz doskonale nadaje się do udostępniania konferencji, happy hours, sprzedaży o ograniczonym czasie, seminariów internetowych i nie tylko. Dodanie ich do paska bocznego lub stopki zapewnia większą widoczność niezależnie od tego, co się pojawi.

Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń to niesamowity kalendarz dla WordPressa, który oferuje łatwe funkcje tworzenia i zarządzania wydarzeniami. Wtyczka dodaje nowy typ posta, którego można użyć do dodania wszystkich nadchodzących wydarzeń, a także widżet, którego można użyć do wyświetlenia listy zdarzeń na dowolnym pasku bocznym lub stopce.

Kalendarz wydarzeń Tockify

Kalendarz wydarzeń Tockify

Dodawanie wydarzeń za pomocą wtyczki Kalendarza Tockify jest łatwe dzięki zaawansowanemu edytorowi, wielu układom kalendarza (miesiąc, porządek obrad, tablica korkowa), dostosowanemu wyglądowi, synchronizacji Kalendarza Google i nie tylko. Dodatkowo dołączony widget mini-kalendarza ułatwia wyświetlanie nadchodzących wydarzeń w kalendarzu z wydarzeniami wymienionymi w wybranym dniu.

Więcej przydatnych widżetów

Omówiliśmy wiele widżetów, ale jeśli chcesz dodać kilka widżetów naraz, możesz wybrać pakiet. Wszystkie poniższe opcje dodają wiele niesamowitych widżetów w ramach jednej wtyczki.

Widżet Meks Easy Ads

Widżet Meks Easy Ads

Więcej opcji znajdziesz w Widżecie Meks Easy Ads. Ta wtyczka umożliwia tworzenie nieograniczonej liczby reklam z jednego widżetu przy użyciu predefiniowanych lub niestandardowych rozmiarów reklam, losowego zamawiania, przesuwania lub obracania animacji i innych. Idealnie nadaje się do tworzenia naprzemiennego banera, a nawet siatki mniejszych reklam 125 x 125.

Widżet Map Google

Widżet Map Google

Dodanie mapy do paska bocznego lub stopki to świetny sposób, aby poinformować odwiedzających / klientów, gdzie dokładnie znajduje się Twoja firma. Wtyczka Google Maps Widget pozwala szybko i łatwo dodawać mapy do obszarów widgetizowanych. W przeciwieństwie do standardowych kodów do umieszczania wtyczka Widżet Mapy Google przenosi ją na wyższy poziom, umożliwiając łatwe tworzenie interaktywnych map z obsługą lightbox. Oferują również wersję PRO z ponad 50 dodatkowymi funkcjami i opcjami, takimi jak skórki, klonowanie widżetów, obsługa wielu pinów, integracja z Google Analytics i oczywiście wsparcie premium w USA.

Widget Atlas pogody

Atlas pogody

Weather Atlas Widget jest prosty, ale świetny plugin do dodawania pogody z praktycznie całego świata do stron internetowych opartych na WordPress. To świetny sposób na dodanie warunków pogodowych do schroniska narciarskiego, hotelu, parku rozrywki lub innej strony internetowej opartej na aktywności na świeżym powietrzu.

Widżet jest wysoce konfigurowalny – wszystkie elementy projektu są regulowane, a dane pogodowe mogą być prezentowane w różnych formach, językach i jednostkach. Jedną z najlepszych funkcji widżetu jest jego adaptacja. Tło i obramowania dostosowują się do aktualnej temperatury, dzięki czemu można szybko zinterpretować pogodę.

Ikony warunków pogodowych są proste i piękne, a także dostosowują rozmiar, kolor i odcienie tekstu widżetu. Plus jest responsywny. Oznacza to, że automatycznie dostosowuje się do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Rozmiar czcionki dostosuje się odpowiednio do rozmiaru czcionki witryny internetowej (i miejsca na stronie oraz rozmiaru przeglądarki).

Widżet recenzji Google

Widżet recenzji Google

Dla firm recenzje są ważną częścią budowania wiarygodności i budowania zaufania wśród potencjalnych nowych klientów. Google jest jednym z najbardziej zaufanych źródeł online dla prawdziwych recenzji w Internecie, a dzięki wtyczce Widżetu recenzji Google możesz łatwo dodawać recenzje swojej firmy do swojej witryny. Pokaż swoje recenzje wraz z awatarami, gwiazdkami, fragmentem recenzji, przeczytaj więcej linków itp.

Wyłącz widżet

Wyłącz widżet

Nie podoba Ci się konkretny widget? Nie ma problemu! Dzięki Widget Disable możesz po prostu wyłączyć określone widżety, więc nie są one dostępne podczas budowania paska bocznego, stopki lub innych obszarów gotowych dla widżetów. Wystarczy zainstalować i zabrać się do pracy, usuwając niechciane widżety!

Importer / eksporter widżetów

Wtyczka importera i eksportera widżetów

Ostatnia wtyczka, którą chcieliśmy udostępnić, jest prawdopodobnie jedną z najbardziej przydatnych – jest to importer i eksporter widżetów. Dzięki temu możesz skopiować widżety, które masz na jednej stronie internetowej i używać ich, w dokładnie takiej samej kolejności i lokalizacji na nowej stronie internetowej.

Jest to szczególnie przydatne, jeśli klonujesz swoją witrynę na lokalnym hoście, przechodzisz na nowy plan hostingowy lub jeśli masz konfigurację obejmującą wiele lokalizacji i chcesz ponownie użyć swoich widżetów. Wystarczy zainstalować wtyczkę na swojej stronie WordPress i wyeksportować plik JSON, a następnie zainstalować wtyczkę na nowej stronie, aby zaimportować widżety.


Wiemy, że istnieją tysiące widżetów i wtyczek widżetów, ale mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci znaleźć kilka z nich, których możesz chcieć lub potrzebować. Wszystkie udostępnione opcje są w 100% darmowe i można je znaleźć w repozytorium WordPress.org (dzięki czemu możesz zainstalować motyw bezpośrednio z pulpitu WordPress).

Czy coś przeoczyliśmy? Jeśli wciąż szukasz widżetu, daj nam znać, a my go znajdziemy. Lub jeśli masz własną wtyczkę do polecania, zostaw nam komentarz poniżej, abyśmy mogli to sprawdzić!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me