Najlepsze portfolio WordPress

W obliczu stale ewoluującej epoki cyfrowej potrzeba poinformowania o naszej obecności w Internecie ma ogromne znaczenie. Czy to na Facebooku, MySpace, Google+, Flickr itp., Musimy dać wyraz naszej obecności, aby mieć szansę w erze cyfrowej. Czasami media społecznościowe nie wystarczą. Aby pokazać swój talent, potrzebujesz czegoś bardziej osobistego i niestandardowego. Niezależnie od tego, czy jest to wideo, fotografia, sztuka, tatuaże, projektowanie wnętrz czy grafika, czy cokolwiek innego, co chcesz pokazać, Twoja praca byłaby klasą samą w sobie z jednym z najlepszych portfolio WordPress, które zebraliśmy z całego internetu.


Zawsze przechowuj swoje portfolio i ryzyko we własnym, wygodnym miejscu do spania… -Mario Gabelli

Jeśli szukasz czegoś funkcjonalnego, ponieważ jest dobrze zaprojektowane, coś lekkiego do załadowania i prostego, aby nie przesłaniało Twojej pracy (ponieważ nie chcesz, aby potencjalni klienci byli pod wrażeniem projektu Twojej witryny portfela) niż skompilowane prace twórcze), uważamy, że właśnie tutaj znajdziesz coś, co naprawdę kochasz. Zebraliśmy najbardziej obiecujące i (naszym zdaniem) najlepsze portfolio motywów WordPress, które mają do zaoferowania najlepsze rynki. Przejdźmy więc do tematów!

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. Ogółem

Razem - kreatywny, uniwersalny motyw WordPress Premium

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Total to prawdziwie uniwersalny WordPress i doskonale nadaje się do tworzenia portfeli. Doskonałym przykładem tego jest demo Total theme Lefty, które zawiera poręczną nawigację na lewym pasku bocznym. Ten unikalny motyw portfolio to świetny sposób na zaprezentowanie swojej pracy… a nawet jej sprzedaż. Ta wersja demonstracyjna korzysta ze wspaniałych funkcji motywu Total WordPress, w tym z doładowanego portfolio, które obsługuje różne formaty (obrazy, galerie, suwaki, filmy i więcej), mnóstwo układów (1-4 kolumn), niekończące się opcje nakładania obrazu (plus ikona, ikona łącza, lightbox, wyskakujące okno tytułu, tytuł i data, nieprzezroczystość itp.). Możesz dodawać swoje portfolio w dowolnym miejscu za pomocą kreatora stron (wystarczy wstawić siatkę lub karuzelę za pomocą Visual Composer). Bez względu na rodzaj portfela, możesz go zbudować.

Jako głodujący artysta musisz zdobyć swoje imię i zarobić pieniądze lub po drodze. Wersja demonstracyjna Lefty zawiera stronę z informacjami i stronę kontaktową, dzięki czemu potencjalni klienci mogą się z Tobą skontaktować. Możesz jednak także umożliwić WooCommerce sprzedawanie własnych dzieł cyfrowych lub dzieł fizycznych bezpośrednio ze swojej witryny. Pożegnaj się z prowizjami w sklepach z pop-upami i wyprzedażami online!

Jeśli potrzebujesz czegoś jeszcze do swojego portfolio online, Total może to zrobić. Chcesz podzielić się swoimi nadchodzącymi wydarzeniami? Total jest kompatybilny z darmową wtyczką kalendarza wydarzeń. Chcesz pokazać, co wchodzi w skład każdego tworzonego elementu? Dodaj kilka pasków umiejętności, wykresy kołowe, a nawet animowane liczniki kamieni milowych, aby zdobyć punkt. Potrzebujesz przetłumaczyć swoją stronę? Motyw zawiera pliki .po i .mo i jest zgodny z WPML. Zasadniczo zbuduj swoją witrynę w prosty sposób dzięki Total i poświęć więcej czasu na skupienie się na swojej kreatywności. Total zawiera ponad 40 unikalnych wersji demo i wciąż rośnie

Boxed Folio Total Demo

Demo motywu Total Boxed Porfolio WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Szukasz projektu w pudełku? Wersja demonstracyjna Pudełko Folio z motywem Total pokazuje, jak można użyć wbudowanych opcji w motywie Total, aby utworzyć niestandardowy układ portfolio. Ponadto szybki instalator demonstracyjny ułatwia rozpoczęcie pracy z dowolnymi gotowymi prezentacjami Total.

TinyFolio Total Demo

Total Tinyfolio Portfolio WordPress Theme Demo

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Dzięki motywowi Total możesz stworzyć prawie wszystko, spójrz na zrzut ekranu powyżej demonstracji TinyFolio motywu Total możesz zobaczyć kolejny świetny przykład, dlaczego motyw Total jest jednym z najlepszych portfolio WordPress, które możesz wybrać dla swojej witryny.

James Personal Portfolio Total Demo

James Personal Portfolio Total Demo

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

James to demo w pudełku z pełnoekranowym tłem i bardzo minimalistycznym podejściem pokazującym, jak można stworzyć stronę internetową za pomocą Total do osobistego portfolio i / lub bloga. Zawiera ciemny nagłówek (który może być dowolnego koloru) i prostą stronę główną składającą się z jednego obrazu, niektórych pól ikon i siatki portfolio przedstawiającej „najnowsze dzieło”. Zbudowany za pomocą narzędzia do tworzenia stron Visual Composer, strona główna jest bardzo łatwa do zmiany lub zmiany na dowolne. A ponieważ posiadanie portfela online jest w dzisiejszych czasach kluczowe, to jaki jest lepszy sposób na jego skonfigurowanie niż WordPress, który jest jednym z najczęściej używanych systemów CMS, który jest nie tylko łatwy w użyciu, ale także bardzo wydajny i bezpieczny.

Dostosuj całkowitą prezentację portfela biznesowego

Dostosuj całkowitą prezentację portfela biznesowego

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Czy podoba Ci się darmowy motyw Adapt WordPress, ale chcesz więcej? Więcej opcji. Więcej funkcji. Więcej kompatybilności wtyczek. Tylko więcej? Zatem ta prefabrykowana strona Total WordPress jest idealna dla Ciebie! Demonstracja biznesowa i portfolio Total Adapt to doładowana wersja naszego popularnego bezpłatnego motywu. Demo Adapt korzysta z opcji Total w celu stworzenia układu strony w pudełku, dostosowywanego nagłówka, niesamowitych opcji społecznościowych i łatwych w użyciu elementów do budowania stron (w tym suwaka, ikonek, siatki najnowszych wpisów w portfolio i siatki najnowszych wpisów na blogu), aby stworzyć oszałamiającą stronę docelową. Dodatkowo dzięki bogatemu portfolio Total i opcjom blogowania łatwo jest stworzyć witrynę.

2. Neve (bezpłatny)

Motyw Neve WordPress

Budowanie portfolio online może być łatwe i niedrogie, zwłaszcza w Neve. Ten darmowy motyw można łatwo rozpocząć dzięki stylowym stronom demonstracyjnym i intuicyjnym opcjom dostosowywania motywu. Temat jest również gotowy do tłumaczenia, obsługuje RTL, SEO i przyjazny dla użytkownika oraz ma przydatną funkcję cofania jednym kliknięciem. Jeśli więc opublikowałeś aktualizację z pomyłką, możesz łatwo cofnąć zmiany jednym kliknięciem! Chcesz sprzedać swoją pracę? Neve jest nawet kompatybilny z WooCommerce, więc łatwo zbudować własny sklep.

A jeśli chcesz więcej, istnieje również możliwość uaktualnienia do wersji Plan premium Neve więcej demonstracji witryn, układów, niestandardowych rozszerzeń Elementor i WooCommerce itp.

3. Gutenix (bezpłatny)

Motyw Gutenix WordPress

Chcesz zbudować własne portfolio na swój sposób? Pokochasz Gutenix. Ten darmowy motyw został stworzony do współpracy z Gutenbergiem, Elementorem i Brizy, dając wiele opcji do zaprojektowania własnego portfolio. Dodaj galerie zdjęć, pliki, obrazy okładek, bloki treści i inne, aby zaprezentować swoją pracę. Motyw jest również responsywny, gotowy na siatkówkę, oferuje 4 układy stron (w ramkach, pełny, prawy lub lewy pasek boczny), 8 wspaniałych stylów nagłówków oraz w pełni obsługuje WooCommerce, jeśli chcesz sprzedawać własne produkty lub usługi.

Chcesz użyć więcej bloków Gutenberga do swoich postów w portfolio? Deweloperzy Gutenix mają cię w swoim zasięgu. Ich wtyczka ZeGuten dodaje ponad 15 dodatkowych bloków do porównywania obrazów, karuzeli, tabel cen, animowanych skrzynek, banerów, list ikon i innych do wykorzystania w twoim portfolio.

4. Sahel

Sahel - elegancki motyw wielozadaniowy

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Kreacje z pewnością pokochają motyw portfolio Sahel WordPress. Ten pełny zestaw funkcji obejmujący wiele koncepcji obejmuje wszystkie funkcje potrzebne do zaprojektowania strony internetowej w celu zaprezentowania swojego portfolio. Na początek szablony pojedynczych projektów i list portfolio są elegancką opcją dodania pracy. Po prostu wybierz układ galerii, suwaka, obrazu lub muru dla swojego projektu. Następnie wybierz galerię, mur lub unikalny układ rozproszenia dla swojej głównej strony portfolio. Istnieją również opcje ładowania więcej lub nieskończonego przewijania.

Ale to nie wszystko, Sahel zawiera również zaawansowane opcje dla Twojego bloga. Skorzystaj z wbudowanych szablonów wiadomości, najnowszych aktualizacji i sklepów. Możesz także zbudować sklep internetowy. Ponieważ motyw zawiera niestandardowe opcje i układy WooCommerce, możesz łatwo sprzedawać grafiki, towary, a nawet produkty partnerskie. Ponieważ Sahel zawiera narzędzie do budowania stron WPBakery, zawsze możesz tworzyć własne układy strony za pomocą intuicyjnego narzędzia do przeciągania i upuszczania.

Sahel jest również responsywny i gotowy na siatkówkę. i zawiera imponującą liczbę skrótów do niemal wszystkiego. Z łatwością dodawaj swoje produkty, portfolio, filmy, tytuły sekcji, tabele cen i nie tylko. Dodatkowo są dostępne opcje dla Twojego stylu nagłówka, lepkiego nagłówka, ikon Czcionki Niesamowitych, niestandardowych obszarów widżetów, czcionek Google i innych. Biorąc pod uwagę wszystko, na pewno będziesz w stanie stworzyć imponujące portfolio!

5. Vong

Portfolio Vong - responsywne portfolio WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Jeśli szukasz pełnych funkcji i elastycznego motywu portfolio, nie możesz zrobić nic lepszego niż motyw WordPress z portfolio Vong. Ten motyw jest bardzo łatwy w użyciu – po prostu zainstaluj i użyj importera demonstracyjnego 1-kliknięciem, aby rozpocząć. Następnie szybko zbuduj eleganckie, profesjonalne i nowocześnie wyglądające portfolio online za pomocą dołączonego stylu postu z portfolio (ze szczegółami projektu), galerii kafelkowych lub murowanych, unikalnego menu nawigacji nakładki, narzędzia do tworzenia palet kolorów, narzędzia do tworzenia siatki przeciągania i upuszczania oraz wbudowanego udostępnianie społecznościowe.

Szablon Vong Portfolio jest również w pełni kompatybilny z WooCommerce. Oznacza to, że możesz sprzedawać przedmioty ze swojego portfolio lub oferować swoje usługi do wynajęcia bezpośrednio z własnej strony internetowej. Wystarczy zainstalować WooCommerce i dodać swoje towary – Vong zaprojektował wszystkie elementy sklepu, aby płynnie pasowały do ​​minimalnej, nowoczesnej estetyki motywu.

Inne znaczące funkcje motywu to pomocne skróty zawartości (mapa, pokaz slajdów, karuzela, karty itp.), Obsługa siatkówki, pliki lokalizacyjne oraz zgodność z WPML, przydatny szablon zespołu do dodawania współpracowników, zaawansowane ustawienia portfela (sortowanie, 3 rozmiary portfolio, 21 animowanych efektów filtrów) , lightbox i więcej).

6. ePix

ePix - Pełnoekranowy motyw WordPress do fotografii

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Fotograf? Grafik? Ilustrator? Więc nie szukaj dalej! ePix to minimalistyczny, piękny i kreatywny motyw portfolio fotograficznego WordPress. Ten motyw zawiera responsywny kod HTML5 i grafikę wysokiej rozdzielczości z obsługą wyświetlania siatkówki. Niektóre z jego unikalnych funkcji obejmują – pełnoekranowy suwak, oszałamiające galerie, logowanie klienta, zaawansowany edytor skórki na żywo, Visual Page Builder, przewijanie paralaksy, układ w ramkach lub na całej szerokości strony i wiele więcej.

ePix jest w pełni kompatybilny z popularną wtyczką e-commerce WooCommerce, dzięki czemu jest idealny dla samozatrudnionych artystów lub fotografów. Wystarczy zainstalować motyw i wtyczkę, aby rozpocząć sprzedaż wydruków i zapasów za pośrednictwem własnej witryny internetowej. Nie myślę, że nikt nie zaprzeczy, że ePix jest jednym z najlepszych portfolio WordPress i że stał się standardem, na podstawie którego ocenia się inne motywy z portfolio fotograficznego.

7. ROUA

ROUA - Hipster Portfolio i blogowanie WP Theme

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

ROUA to piękny minimalistyczny i stylowy motyw portfolio WordPress, który jest odpowiedni dla freelancerów i agencji kreatywnych. Jest bardzo lekki, ale w pełni zaspokoi potrzeby każdego projektanta graficznego, ilustratora, fotografa i z pewnością stworzy modną obecność w Internecie. Jest to prosty, ale świeży i łatwy w użyciu motyw odpowiedni do każdego rodzaju twórczej pracy.

Motyw został stworzony przy użyciu frontu Bootstrap 3, dzięki czemu jest on w pełni responsywny i mobilny. Motyw ten jest niezwykle konfigurowalny i oparty na Redux Framework, jest to bardzo łatwe i wygodne. Jeśli szukasz czegoś innego i wyróżnisz się w tłumie, powinieneś wybrać ten motyw!

8. Notio

Notio - Deluxe Portfolio Theme

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Notio to czysty, wyrafinowany i prosty, ale piękny motyw portfolio WordPress. Ten motyw jest w stanie osiągnąć wysokie oczekiwania dzięki swojemu sprytnemu i estetycznemu projektowi, a jednocześnie jest niezwykle łatwy w użyciu. Niektóre z jego funkcji obejmują opcje motywu importu, obrazy, suwaki, posty, strony i widżety. Jest gotowy na WordPress 4+ i ma obsługę wielu języków WPML zarówno dla tekstu strony, jak i sekcji sklepu WooCommerce.

Istnieje wiele elementów przeciągnij i upuść, co pozwala na bezproblemowe dostosowanie strony. Notio jest gotowe na siatkówkę i może pochwalić się grafiką w ultra wysokiej rozdzielczości. Naprawdę trudno jest opisać, jak dobrze ten motyw wygląda, dlatego znalazł się na naszej liście najlepszych portfolio WordPress. Dokumentacja tego tematu jest bardzo obszerna i zawiera wiele informacji, dzięki czemu każdy nowicjusz może stać się doświadczonym użytkownikiem. Ta sama zasada adaptacji dotyczy również urządzeń. Notio jest w pełni responsywny i działa dobrze na tabletach, smartfonach i komputerach stacjonarnych.

9. Pofo

Pofo - Kreatywne portfolio i blog Premium WordPress Theme

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Pofo to nowoczesny, wysoce konfigurowalny, łatwy w użyciu iw pełni responsywny motyw WordPress dla agencji, zespołów kreatywnych, fotografów, freelancerów, blogerów, artystów, firm i innych nisz biznesowych, dzięki którym z łatwością zbudujesz portfolio, blog i stronę eCommerce.

Ten piękny i stylowy motyw oferuje wiele układów dla twojego portfolio online i bloga. Wspaniała kolekcja ponad 150 gotowych elementów, ponad 25 gotowych stron domowych i ponad 200 przykładowych stron demonstracyjnych przyspieszających tworzenie stron internetowych. Dołączony motyw jest także dołączany do popularnego programu budującego strony WPBakery i Revolution Slider przy użyciu niestandardowych skrótów Pofo z dodatkowymi opcjami. Możesz także użyć dostosowywania WordPress, aby dalej projektować idealną stronę internetową. Pofo jest kodowany zgodnie z najlepszymi standardami i dobrze udokumentowany, dzięki czemu Twoja strona ładuje się szybko i możesz łatwo znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania.

10. GridStack

GridStack - Responsywna agencja WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

GridStack to minimalny i nowoczesny motyw portfolio WordPress przeznaczony do prezentowania zdjęć, ilustracji, filmów i innych mediów. Jest w pełni responsywny i obsługuje także ładowanie dynamiczne AJAX. Motyw ma także stały panel po lewej stronie, który pomaga płynnie nawigować.

Niektóre inne funkcje obejmują opcje wyświetlania na pełnym ekranie i efekty przewijania paralaksy, siatki galerii na całej szerokości. W ten sposób Twoja witryna WordPress wygląda świetnie i korzysta z dostępnego pełnego ekranu, bez względu na to, jaki jest rozmiar ekranu. Siatka obrazu również reaguje, zmieniając układ, gdy rozdzielczość oglądania zmniejsza się lub powiększa z płynnymi animowanymi efektami.

11. Milo

Milo - responsywny motyw WordPress zgodny z WooCommerce

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Milo to idealnie minimalistyczny i ultranowoczesny responsywny szablon WordPress. Ten elegancki motyw jest odpowiedni dla fotografów, artystów i ilustratorów, którzy doceniają minimalizm i chcą wyświetlać swoje portfolio online w taki sposób, aby ich treść była centralnym punktem każdej strony. Milo ma inteligentny, responsywny projekt, dzięki któremu konsekwentnie wyświetla układ strony, niezależnie od rozmiaru ekranu i typu urządzenia. Posiadanie panelu bocznego ogromnie pomaga w nawigacji, bez uszczerbku dla jego lekkości i wyrafinowania. Jeśli naprawdę kochasz minimalizm, to jest to motyw dla Ciebie!

12. Ujawnij.

Ujawnij responsywny motyw WordPress Premium Porfolio

Informacje i pobieranie

Reveal to premium motyw WordPress stworzony przez Theme Trust dla tych, którzy szukają witryny w stylu biznesowym / portfolio / blogu z responsywnym wyglądem, który otrzyma niezależnie od używanego rozmiaru ekranu. Zaprojektowany, aby dobrze wyglądać na normalnym monitorze, laptopie, iPadzie, urządzeniu mobilnym (iPhone) … itp., Reveal jest idealny dla tych, którzy mają klientów i / lub odwiedzających, którzy będą przeglądać ich witrynę za pomocą różnych gadżetów.

Reveal korzysta z wysokiej jakości wtyczki Isotope js, dzięki czemu możesz skonfigurować filtrowalne portfolio z kilkoma zręcznymi animacjami zamiast konieczności ponownego ładowania strony za każdym razem, gdy chcesz wyświetlić elementy w określonej kategorii. Pozycje portfela otwierają się za pomocą AJAX, więc po kliknięciu pozycji portfela zawartość portfela otworzy się na tej samej stronie powyżej sekcji portfela i można kliknąć przycisk zamknięcia. To nie tylko dodaje elegancji, ale także sprawia, że ​​twoja strona jest bardzo łatwa i szybka do przeglądania.

Ogólny wygląd Reveal jest bardzo minimalistyczny, z naciskiem na treść. Jeśli chodzi o funkcje, nie jest pełen mnóstwa rzeczy, ale zawiera tylko niezbędne opcje dla czystego i prostego portfolio i witryny blogu – w tym kilka unikalnych układów i ogromną różnorodność opcji dostosowywania. Tym, co wyróżnia ten motyw, jest to, że możesz teraz zapomnieć o powiększaniu lub pomniejszaniu zdjęć, aby spełnić wymagania twojego ekranu. Motyw automatycznie dostosowuje obrazy w zależności od ekranu. Dosłownie DOWOLNY rozmiar ekranu! Potrzebujesz czegoś nowego? Możesz naprawdę zakochać się w tej wyjątkowości.

13. Inspiro

Inspiro Pełny ekran Galeria Motyw Premium WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Inspiro to przejrzysty i elegancki responsywny motyw WordPress, który koncentruje się bardziej na kreatywnych mediach związanych z fotografią. Jest wyposażony w wiele wspaniałych funkcji, takich jak obsługa wideo, pokaz slajdów na pełnym ekranie, strona główna z widgetami, moduł galerii, dynamiczny kreator strony głównej, Visual Customizer, i jest oparty na niesamowitym ZOOM Framework.

I nie jest wymagane kodowanie. Dzięki temu Inspiro jest łatwą (i przyjazną dla początkujących) opcją dla webmasterów na wszystkich poziomach umiejętności. Bez wymogu kodowania i dostępności łatwego przeciągania i upuszczania, będziesz w stanie zbudować swoją stronę internetową w absolutnie krótkim czasie i wreszcie będziesz w stanie zaprezentować światu talent, który zatrzymałeś dla siebie zbyt długo! Miłej prezentacji!

14. Fotograf

Portfolio online fotografa Motyw WordPress

Motyw WordPress dla fotografów to motyw premium opracowany we współpracy z profesjonalnym fotografem. Dzięki temu masz pewność, że motyw zawiera wszystkie potrzeby związane z fotografowaniem. Nic nie brakuje!

Tylko piękne zdjęcia mogą sprzedawać usługi fotografa. Dzięki temu motywowi możesz elegancko prezentować swoje prace na stronie głównej. Wyświetlaj zdjęcia jako pełnowymiarowe tło lub suwak. Ponadto motyw jest również idealny dla Twojego portfolio – wystarczy użyć wbudowanych funkcji, aby dodać swoją galerię. Dla fotografów, którzy chcą powiększyć bazę klientów, dostosowywalny formularz kontaktowy i integracja wtyczki WooCommerce są świetne. W ten sposób możesz bezpośrednio sprzedawać wszelkiego rodzaju usługi i produkty, takie jak sesje zdjęciowe, fotoksiążki lub akcesoria dla fotografów.

15. Grzywa

Mane Modern Portfolio WordPress Theme for Creatives

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Motyw Mane WordPress jest pełen przydatnych funkcji kreatywnego portfolio online. Kompozycja jest dostarczana z potężnym narzędziem do tworzenia stron Visual Composer. Dzięki temu możesz tworzyć własne niestandardowe układy stron wraz z mnóstwem wbudowanych opcji portfolio z intuicyjnym konstruktorem front-endów. Dodaj listę portfeli, siatkę, ładuj więcej lub nieskończone przewijanie, karuzele, suwaki i więcej. Ponadto motyw zawiera lightbox na zdjęciach i filmach, integrację z kanałami społecznościowymi i ikonami, obsługę paralaksy, interaktywne linki i wiele innych.

16. Kalium

Kalium Professional Creative WordPress Theme

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Kalium to najlepiej sprzedający się motyw kreatywny i łatwo zrozumieć, dlaczego. Motyw zawiera mnóstwo wbudowanych opcji, które pokochałby każdy kreatywny profesjonalista. Łatwe opcje tworzenia strony, projektanci układu i gotowe dema przykładowe ułatwiają rozpoczęcie pracy. Następnie skorzystaj z dodanych opcji dla typografii, suwaków, tłumaczeń językowych, kolorów, nakładania portfolio, integracji portfolio Dribbble oraz kolorów dla stylizacji bez kodu. Motyw Kalium jest również gotowy na siatkówkę i zawiera adaptacyjne obrazy, które rozciągają się lub przycinają, aby wyświetlać je w idealnym rozmiarze na dowolnym urządzeniu. Jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych portfolio WordPress dla firm i agencji ze względu na elastyczność.

17. Werkstatt

Werkstatt Creative Portfolio WordPress Theme

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Aby zbudować piękne portfolio, naprawdę warto zacząć od pięknego szablonu. Tak się składa, że ​​motyw Werkstatt jest ich pełen. Dzięki ponad 25 unikalnym prezentacjom portfolio i stylom galerii do wyboru, wbudowanemu interfejsowi kreatora stron typu „przeciągnij i upuść”, automatycznemu filtrowaniu portfolio, dostosowywanym stylom blogów i wielu innym, jest to świetny wybór dla każdej kreacji do stworzenia własnej witryny. Inne wspaniałe funkcje obejmują setki czcionek Google, 6 animowanych efektów aktywowania, zgodność z WooCommerce, wiele układów menu, a nawet nakładki audio.

18. Płynnie

Smoothly WordPress Theme

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Smoothly to świetny wybór do tworzenia kreatywnych stron internetowych dla klientów lub dla siebie. Ten motyw WordPress został wybrany przez wielu kreatywnych profesjonalistów, w tym projektantów stron internetowych i grafików, ilustratorów, fotografów, agencje, freelancerów i wielu innych do tworzenia niesamowitych portfolio i witryn firmowych. To naprawdę kreatywny szablon WordPress. Zawiera kilka niesamowitych demonstracji, które pomogą Tobie i Twoim klientom wyróżnić się z tłumu. Wystarczy użyć jednego z nich jako punktu wyjścia do stworzenia własnej imponującej strony internetowej.

W pakiecie znajduje się kilka wysokiej jakości wtyczek WordPress i elementów Visual Composer o wartości ponad 200 USD. Ponadto zawiera kilka ekskluzywnych wtyczek premium WordPress, które są dostępne tylko w ramach motywu. Obsługuje także wtyczki innych firm. Płynne animacje i efekty, siatki obrazów i galerie, kreatywne karuzele, kolorowe mapy Google, makiety urządzeń, linki społecznościowe, możliwość tworzenia portfolio, studia przypadków, członkowie zespołu i wiele innych funkcji i opcji pomogą Ci stworzyć coś naprawdę wyjątkowego.

19. AVOIR

AVOIR WordPress Theme

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

AVOIR WP to wysokiej jakości motyw WordPress, oparty na minimalistycznym designie, drobnej typografii i dużej fotografii, specjalnie zaprojektowany dla potrzeb kreatywnych profesjonalistów, takich jak graficy i projektanci stron internetowych, agencje kreatywne, tatuatorzy, freelancerzy, fotografowie, architekci, graffiti i wizualni ogólnie artyści.

Wyposażony w ciekawe funkcje, takie jak potężny kreator stron z technologią Visual Composer Drag & Drop, framework opcji Redux, suwak rewolucji, tła Parallax i czcionki Google Web, AVOIR WP staje się idealnym wyborem dla kreatywnych stron internetowych i projektów. Za pomocą Instalatora wersji demonstracyjnej One Click i gotowej wersji demonstracyjnej WooCommerce możesz skonfigurować swoją stronę internetową i rozpocząć tworzenie treści w ciągu kilku minut. Prawie każdy element tego motywu można łatwo dostosować bez znajomości programowania.

Szybka i super elastyczna, AVOIR WP umożliwia tworzenie wysoce estetycznych i unikalnych układów strony. Niestandardowe zestawy kolorów, czcionki internetowe Google, tła Parallax, suwaki wideo, elementy animowalne i wiele innych funkcji jest dostępnych dzięki łatwemu w obsłudze i intuicyjnemu interfejsowi.

20. Monsterrat

Motyw Monsterrat WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Monsterrat to czysty i minimalistyczny szablon WordPress premium. Ten piękny motyw byłby idealny do prezentowania swojej sztuki, projektów produktów, odzieży, prezentacji multimedialnych lub czegokolwiek innego.

Jeśli jesteś projektantem w jakikolwiek sposób lub formie, naprawdę potrzebujesz strony internetowej, aby ludzie mogli Cię znaleźć. Najłatwiejszym sposobem na rozpoczęcie jest użycie motywu WordPress, więc dlaczego nie ma Monsterrat? Jedną z najbardziej unikalnych cech tego motywu jest wąska, pionowa nawigacja z ikonami, dzięki której Twoje media będą stać z przodu i na środku. Czytelnicy muszą tylko najechać kursorem na ikony, aby otworzyć ukryte menu, linki społecznościowe, portfolio i pasek wyszukiwania.

Ale Monsterrat może zrobić wiele więcej niż tylko twoje portfolio, ma również wiele niestandardowych typów postów i potężnego narzędzia do tworzenia stron Visual Composer. W ten sposób możesz dodawać oferowane przez siebie usługi, referencje od zadowolonych klientów, a nawet członków zespołu (jeśli to tylko ty, to użyj kompozytora, aby stworzyć stronę o stronie). Inne funkcje motywu obejmują integrację map Google, ikony FontAwesome, pliki tłumaczeń, liczniki i paski postępu i wiele innych.

21. Labirynt

Maze WordPress Theme

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Maze to bardzo wyjątkowy i kreatywny pakiet premium WordPress, który jest idealny dla każdej agencji lub studia, aby stworzyć swoją stronę internetową. Ten motyw to świetny sposób, aby poinformować klientów, jak niesamowity jesteś.

Ten motyw jest naprawdę jedyny w swoim rodzaju. Jeśli chcesz zrobić duże, odważne wrażenie, Maze jest właśnie dla Ciebie. Ten unikalny, jednostronicowy szablon portfolio ma świetne funkcje do tworzenia własnego portfolio online, które naprawdę opisuje Ciebie i Twój proces twórczy. Użyj prostego narzędzia do tworzenia układów, aby organizować sekcje, wybierać skórki w jasnych i ciemnych kolorach oraz użyj wbudowanego gradientowego tła, aby rozpocząć.

Maze ma wiele innych funkcji, takich jak niestandardowe zaawansowane przewijanie, grafika tła w wysokiej klatce na sekundę i suwaki pełnoekranowe, które z pewnością przyciągną uwagę czytelników. A niemarkowy panel opcji, dynamiczne posty i strony, meta pola, obsługa czcionek Google i inne funkcje zaplecza sprawią, że będziesz szczęśliwy. Inne wspaniałe funkcje motywu to obsługa motywu potomnego, pliki tłumaczeń, piękny generator krótkich kodów, formularz kontaktowy Ajax i wiele innych.

22. Beckett

Motyw Beckett WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Beckett to nowoczesny i prosty motyw WordPress dla blogów i portfolio. Dzięki czystemu i przestronnemu układowi ten motyw skupia się na twoich obrazach i zawartości.

Kiedy przechodzisz od hobbysty do profesjonalnego fotografa, pierwszym krokiem jest stworzenie stylowej strony internetowej, aby pokazać swoją pracę. Beckett ułatwia życie. Ten motyw zawiera kluczowe funkcje potrzebne do szybkiego zbudowania strony internetowej z fotografiami. Portfolio z możliwością filtrowania idealnie nadaje się do przesyłania galerii zdjęć, a szablony stron portfolio i archiwizacji sprawiają, że dodawanie stron jest szybkie i łatwe.

Kolejną wielką cechą Beckett jest wbudowane wsparcie dla WordPress Theme Customizer. Tutaj możesz ustawić niestandardowe kolory, wybierać spośród ton niestandardowych widżetów i nie tylko. Dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie zmiany na żywo przed zatwierdzeniem ich na swojej stronie internetowej. Inne funkcje obejmują oszałamiający pokaz slajdów na stronie głównej, niestandardowe skróty, stronę z referencjami, responsywny projekt i kompatybilność z różnymi przeglądarkami.

23. Stack

Stos motywu WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Stack to kolorowy i nowoczesny portfel murowany w stylu premium z motywem WordPress firmy Themify. Ten motyw ma całkowicie płynny i responsywny wygląd, dzięki czemu treść można łatwo odczytać na dowolnym urządzeniu. Temat jest stylowym blogiem i motywem z portfolio, który wykorzystał dodatek Themify „Tiles” do stworzenia płynnej siatki najnowszych postów. Ten temat to idealny sposób na dzielenie się przemyśleniami, eksperymentami, a nawet dziełami sztuki z resztą świata.

Motyw wykorzystuje konstruktor „przeciągnij i upuść” Themify, dzięki czemu można łatwo tworzyć niestandardowe układy. Wbudowane opcje kolorów oznaczają, że możesz stworzyć wersję Stack, która będzie dla ciebie odpowiednia (jeśli chcesz używać tylko odcieni różu, możesz – tylko nam panel stylizacji). Ponadto motyw jest zgodny z WooCommerce, dzięki czemu możesz zacząć zarabiać na swojej stronie internetowej, sprzedając własne produkty lub łącząc się z witrynami stowarzyszonymi.

Inne funkcje, które z pewnością pokochasz, to nieskończone przewijanie, obsługa obrazu siatkówki, wiele formatów postów, niestandardowe skróty i widżety, niestandardowe opcje czcionek Google i wiele więcej.

24. Pęcznienie

Pęczniejący motyw WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Swell to minimalna oferta szablonów WordPress do blogowania, idealna do założenia osobistej strony internetowej, aby dzielić się swoimi przemyśleniami lub promować swoją pracę. Plus obsługa oszałamiającego tła wideo wyróżnia Twoje posty i treści.

Wszyscy są online, więc sensowne jest, że Ty też powinieneś być. Swell to świetna opcja na założenie własnego bloga lub portfolio online. Ten łatwy w użyciu motyw jest w pełni responsywny, dzięki czemu Twoi obserwatorzy mogą sprawdzać najnowsze posty na dowolnym urządzeniu. Wbudowane szablony stron dla strony głównej i portfolio ułatwiają konfigurację witryny.

Jedną z najważniejszych cech Swell jest tło wideo o pełnej szerokości. Motyw obsługuje Vimeo, Youtube i filmy na własnym serwerze, dzięki czemu możesz tworzyć przyciągające wzrok strony. A niestandardowe tło graficzne dla tytułów dodaje wyjątkowego akcentu do twojego portfolio, blogu itp. Inne funkcje motywu obejmują niestandardowe widżety, niestandardowe przesyłanie logo, przydatne skróty i obsługę dostosowywania motywów WordPress (dla łatwych dostosowań projektu).

25. Elegant od Themify

Themify Elegant Theme WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Elegant to czysty i minimalistyczny pakiet premium WordPress zaprojektowany przez Themify. Ten motyw jest idealny dla fotografów, artystów i blogerów, którzy mają mnóstwo wspaniałych zdjęć do udostępnienia swoim czytelnikom.

Zdjęcie jest warte tysiąca słów, prawda? Dlaczego więc nie wypełnić witryny milionami słów, korzystając ze wspaniałych portfolio zawartych w motywie WordPress z eleganckim portfolio. Ten motyw jest doskonale zakodowany dla Ciebie (i Twojego zespołu), aby udostępnić blog pełen wskazówek i przemyśleń, portfolio swoich prac, a nawet sklep e-commerce, jeśli są towary, którymi chcesz podzielić się z czytelnikami.

Eleganckie portfolio jest wstępnie stylizowane z 6 różnymi skórkami kolorów, ale są też wbudowane selektory kolorów, jeśli chcesz zaprojektować własną kolorystykę. A ponieważ motyw zawiera narzędzie do tworzenia stron typu „przeciągnij i upuść” Themify, łatwo jest tworzyć niestandardowe strony za pomocą kilku kliknięć. Wszystkie te łatwe w użyciu opcje sprawiają, że portfolio Elegant stanowi doskonały wybór dla każdej kreacji. Inne funkcje motywu obejmują niestandardowe widżety, mnóstwo skrótów, trzy filtry obrazu (sepia, rozmycie i skala szarości), niestandardowe opcje nagłówka, integracja społecznościowa i oczywiście piękny responsywny projekt.

26. Czerwony: folio

Czerwony: motyw Folio WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Czerwony: folio to responsywny motyw WordPress z Themeforest. Ten piękny motyw idealnie nadaje się do zaprezentowania naszej pracy znajomym, klientom i obserwującym.

Posiadanie portfolio, z którego możesz być dumny, jest ważne dla każdego projektanta, programisty lub artysty. Dzięki udostępnieniu portfolio online, możesz łatwiej dzielić się swoją pracą z przyjaciółmi, rodziną i pracodawcami bez względu na to, gdzie jesteś. Kolor czerwony: folio to idealny sposób na stworzenie portfolio online, które można pokazać na dowolnym urządzeniu dzięki responsywnemu układowi, dostosowywanym czcionkom Google, ładnym Lightboxom i nie tylko.

Kluczową cechą Red: Folio są elastyczne opcje portfolio wbudowane w motyw. Korzystając z niestandardowego typu postu Portfolio, możesz szybko i łatwo utworzyć nieograniczoną liczbę stron portfolio, sekcji i kategorii. Nadaj styl każdemu swojemu portfolio, korzystając z opcji filtrowania, rozmiarów obrazu (mały lub duży kwadrat, krajobraz, mały lub duży portret lub wideo), lightboxów i opcjonalnej płaskiej ramki przeglądarki dla każdego elementu. Ponadto możesz dostosować odstępy, nakładki i krycie dla swoich portfeli za pomocą panelu opcji motywu.

Inne funkcje motywu obejmowały nieograniczoną liczbę kolorów dla różnych elementów motywu, łatwy w użyciu panel opcji motywu, opcje układu jedno- i wielostronicowego, niestandardowy typ postu członków zespołu, 9 szablonów stron ułatwiających rozpoczęcie pracy, suwak Warstwy i wiele więcej.

27. Szlak

Motyw Trail WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Trail to motyw WordPress o minimalnym portfolio z Theme Trust. Ten stylowy motyw jest czysty i prosty, dzięki czemu możesz pochwalić się zdjęciami i filmami.

Portfele to świetny sposób na wyświetlenie swojej pracy lub bieżących projektów. Dzięki Trail możesz stworzyć eleganckie i minimalne portfolio online swojej pracy. Jest to przydatne podczas ubiegania się o pracę, pokazania swoich umiejętności potencjalnym klientom lub po prostu do dzielenia się z przyjaciółmi i rodziną.

Trail jest w komplecie z pięknym portfolio z możliwością filtrowania. Możesz dodawać zdjęcia, suwaki galerii i filmy, aby wyświetlić swoją pracę. Dodatkowo możesz użyć strony głównej paralaksy, aby pokazać swoim obserwatorom, co nowego. Kolejną świetną funkcją jest wbudowany Customizer motywów WordPress, którego można używać do zmiany kolorów, czcionek i innych funkcji.

28. OnePager

Motyw OnePager WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

OnePager to elegancki motyw WordPress z portfolio, opracowany przez Templatic. Ten motyw to świetny sposób na zaprezentowanie osobistego lub profesjonalnego portfolio.

OnePager ma bogatą w funkcje stronę główną, która umieszcza wszystkie najważniejsze informacje na pierwszym planie. Możesz dołączyć suwak strony głównej, swoich pracowników, elementy portfolio, usługi, referencje lub recenzje karuzeli, reklamy, posty na blogu, biuletyn, a nawet formularz kontaktowy. Ponadto można łatwo dostosować stronę główną za pomocą widżetów i wbudowanego systemu menu WordPress. W ten sposób możesz utworzyć stronę główną, którą mają widzieć klienci lub czytelnicy.

Motyw obsługuje również wiele innych opcji zawartych w większości motywów Templatic. Funkcje obejmują obsługę WooCommerce dla kompletnego sklepu internetowego, wyszukiwanie zaawansowane, archiwa, mapę witryny i niestandardowe skróty.

29. Pogrubienie

Odważny motyw WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Bold to piękny motyw WordPress na blogu i portfolio opracowany przez Themify. Ten elektryzujący motyw jest pełen dużych kolorów, faktur i przejrzystych układów, dzięki czemu idealnie nadaje się na wyjątkową stronę internetową dla każdego blogera, projektanta, rysownika, fotografa itp..

Wyraźnie ten motyw robi wrażenie. Gdy tylko przejdziesz do pełnej szerokości postów na stronie głównej, wyróżnij się dowolnym kolorem tęczy. Możesz dodać prawie wszystko do bloga i portfolio. Obie obsługują standard, obraz, galerie, suwaki, filmy, a nawet mapy. Ponadto możesz indywidualnie dostosować każdy dodany post. Wybierz dowolny kolor, dowolny wzór, dowolny obraz, dowolną czcionkę, dowolne wyrównanie. Daje to możliwość stworzenia strony internetowej pasującej do Twojej osobowości.

Kolejną wielką funkcją jest nieskończone ładowanie strony głównej. Goście mogą przewijać, dopóki nie znajdą tego, czego szukają. Jest też przydatny przycisk Wróć na górę. W ten sposób nie będą musieli przewijać do góry po zakończeniu. Wystarczy jedno kliknięcie przycisku Wróć na górę, aby wyświetlić łatwą nawigację w nagłówku.

30. Atrament

Atrament WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Atrament to responsywna siatka portfolio WordPress opracowana przez Theme Trust. Ten oszałamiający motyw zawiera płynną siatkę strony głównej, która fachowo wyświetla elementy portfolio, dzięki czemu doskonale pasuje dla artystów, grafików i innych osób z osobistymi portfolio.

Ten motyw jest prosty dzięki eleganckiemu portfolio strony głównej. Bezszwowa siatka wyróżnia słupki. Dodatkowo fakt, że portfolio można filtrować, ułatwia odwiedzającym przeglądanie Twoich prac i znalezienie tego, czego szukają.

Atrament jest również w pełni responsywny. W ten sposób możesz pokazać swoją stronę i swoje portfolio bez względu na to, gdzie jesteś. Dzięki tak ładnemu portfolio możesz z łatwością użyć go, aby pokazać znajomym i obserwującym twoje bieżące projekty, a nawet podczas rozmowy o pracę, aby wyświetlić całą swoją pracę.

31. Patti

Motyw Patti WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Patti to jednostronicowy styl paralaksy idealny do tworzenia prostego portfolio online. Motyw jest responsywny i łatwy w użyciu, więc prawie każdy może zbudować z niego własną stronę WordPress. Motyw zawiera narzędzie do tworzenia stron Visual Composer, więc nie musisz rozumieć języków programowania, aby dostosować swoją witrynę. Po prostu włóż moduły, które chcesz dołączyć. Takie jak projekty, tła paralaksy, galerie, suwaki, ikony, pokazy slajdów i inne.

Ale to nie wszystko. Patti jest również kompatybilny z wieloma przydatnymi i popularnymi wtyczkami, aby dodać jeszcze więcej funkcji do twojego portfolio. Przetłumacz swoją stronę za pomocą WPML, dodaj sklep za pomocą WooCommerce, zarządzaj paskami bocznymi za pomocą generatora paska bocznego SMK, zoptymalizuj SEO za pomocą Yoast lub pakietu SEO All in One itp..

32. Kappe

Kappe - portfolio pełnoekranowe i motyw WP Blog

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Kappe jest nowoczesny, z responsywnym układem siatki i przejrzystym, prawie minimalistycznym motywem portfolio WordPress. Temat ten został stworzony wyłącznie do fotografii, choć może wpajać inne gabloty. Jest w pełni konfigurowalny i zawiera ikony siatkówki, nieograniczone suwaki, kolory, paski boczne i ponad 5 niestandardowych widżetów. Jest gotowy do tłumaczenia i zawiera całkowicie poprawioną szczegółową dokumentację. Jeśli więc szukasz czegoś, co podkreśli Twoją pracę, a nie samą siebie, zdecydowanie warto spróbować.

33. Filtrowane

Filtrowany motyw WordPress

Informacje i pobieranie

Filtrowany to naprawdę czysty i stylowy motyw WordPress z portfolio, który zapewni Twojej pracy prezentację, na którą zasługuje. Twoja praca jest niesamowita, więc po co prezentować ją na przeciętnym temacie? Filtrowany ma dobrze wyważony i minimalistyczny wygląd z kilkoma gustownymi efektami jQuery, które sprawią, że Twoja praca będzie wyglądać niesamowicie i pomoże zaimponować odwiedzającym.

34. Venture

Venture WordPress Theme

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Venture to responsywny motyw WordPress dla biznesu i portfolio stworzony przez WPZoom. Jest to świetny motyw dla firm i osób, które chcą czystego i minimalistycznego motywu z portfolio do zaprezentowania swojej pracy.

Ten motyw zawiera wiele przydatnych funkcji, takich jak niestandardowy pokaz boczny o pełnej szerokości. Możesz łatwo zmienić kolory, czcionki i inne funkcje pokazu slajdów ze strony opcji motywu. To świetny sposób na podkreślenie, o czym jest Twoja firma, ostatnich projektów lub innych istotnych wiadomości.

Venture zawiera również 12 niesamowitych widżetów do dostosowania strony głównej. Pokaż obracającą się listę klientów, dodaj wiadomość z wezwaniem do działania lub dodaj listę swoich ostatnich postów w mgnieniu oka. Inne widżety to kanał Flickr, kanał Twitter, ostatnie komentarze, portfolio z zakładkami, referencje, linki społecznościowe i inne.

35. Apex

Motyw Apexa WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Apex to elegancki motyw WordPress z portfolio premium zaprojektowany przez Templatic. Ten nowoczesny motyw został stworzony specjalnie z myślą o architektach i agencjach budowlanych.

Jako architekt lub firma budowlana potrzebujesz inwestorów i / lub klientów, aby utrzymać swój biznes. Zaprezentuj swoją pracę w profesjonalnie korzystającym z Apex, a na pewno zrobisz wrażenie na klientach i inwestorach. Motyw ma wszystko, czego potrzebujesz – uroczą stronę główną, obsługę tła obrazu paralaksy, świetny formularz kontaktowy, przydatny blog, a co najważniejsze sposób na dokumentowanie i udostępnianie swojej pracy.

Najfajniejszą funkcją tego motywu jest oszałamiające portfolio prezentujące twoje właściwości. Każdy post zawiera oszałamiający suwak zdjęć o pełnej szerokości przedstawiający Twój projekt, a następnie szczegółowy opis (funkcje, udogodnienia, specyfikacje obiektu, harmonogram płatności itp.). Dodatkowo istnieje specjalna sekcja, aby dodać mapę do swojej lokalizacji, film o nieruchomościach, a nawet broszurę. Jest to świetny sposób na zaprezentowanie każdego projektu i wyświetlenie wszystkich informacji, które kupujący i inwestujący chcą zobaczyć w czystym, łatwym do odczytania formacie.

Motyw zawiera również wiele opcji dostosowywania za pomocą programu WordPress Theme Customizer. Tutaj możesz dodać swoje logo, dostosować kolory motywów i nie tylko, a także wyświetlić podgląd zmian na żywo. Apex zawiera również niestandardowe widżety, wsparcie referencji, integrację z mediami społecznościowymi, szablony stron, wsparcie WPML dla łatwych tłumaczeń i więcej.

Podsumowując nasze typy dla najlepszych portfolio WordPress

To tylko niektóre z naszych ulubionych motywów, które naszym zdaniem są jednymi z najlepszych portfolio WordPress w Internecie, ale wiemy, że jest o wiele więcej opcji dla Ciebie. Jeśli znalazłeś to, czego pragnęło twoje serce, daj nam znać. Chcielibyśmy usłyszeć, które według Ciebie są najlepsze portfolio WordPress i jeśli uważasz, że powinny one znaleźć się na naszej liście.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me